FTP lassulás

Started by Adam_013, 2003-10-05, 23:23:48

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: MohaTényleg lehet most valami a chello-val. Nekem a letöltés sebessége most eléggé ingadozik. Van, hogy lemegy 30K-ra, aztán újra vissza 88K-ig. De 90 felé sose megy, pedig régebben stabil 92K-val jött.
Bár ez lehet, hogy az új kábelmodem miatt van, mert mondtak valamit, hogy túl sok a csillapítás és "erölködik" a modem. Csak az a röhej, hogy a régivel semmi gond nem volt.
Az ftp szerverrel amúgy minden rendben? Csak a chello szarakodik?
a szabály: Sose válts modemet, ha az addigi még tökéletesen mûkszik!
több ismerõsöm is modem-csere után, teljesen megbízhatatlan össze-vissza megszakadó kapcsolatot kapott... én pl nem hagytam, hogy költözés után kicserélje a Matávos fickó a modem-emet, azóta is tökéletesen mûködik a régi modem, immár 3 éve (kopp-kopp) - na jó ez csak a szokásos paranoia, de tudjátok: "Ha nem romlott el, ne javítsd meg!" :)

amúgy nekem jelenleg tökéletesen stabilan megy 50KB/s-el a letöltés [Interware ADSL]

Isi101

Nem kéne ezzel a témával az offtopicba vonulni, és ezt a helyet meghagyni a tényleges ftp problémáknak ? Szegény zsozsó, ha valakinek tényleg gondja akadna az ftpvel, nem fogja megtalálni a sok offtopic közt.
(Mondom én, amikor mindenfele össze-vissza írkálok)
 :bsd:

wildor

Hello,

Hmm... nem tudom hogy mi lehet az oka, nem mintha panaszkodnék, de.
Eddig 56k-val mentek a letöltések az ftp-rõl szépen, ahogy azt az ember elvárja. Most viszont nem tudom, hogy mi van, mert hirtelen elkezdett jönni a cucc 125k-val. Igen jól hallottátok dupla sebességgel jön le a cuccos. Hallottam én mindenfélét arról, hogy Hi-Speed download, meg minden, de ez most normális, vagy mi? Csak mert nem szeretnék BAN-t kapni emiatt.

Üdv, Wildor
It's not a bug, it's a feature...

Mattanja

#33
Quote from: wildordupla sebességgel
Hmmm... nem azért, mert duplázta a szolgáltatód(melyik az?) a sebességet? Már amennyiben az 56k-d valójában 56KB/sec...
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Titkos

Quote from: ShiroiHmmm... nem azért, mert duplázta a szolgáltatód(melyik az?) a sebességet? Már amennyiben az 56k-d valójában 56KB/sec...

Igen, errõl lehet szó, ugyanis úgy hallottam, hogy a Matáv és a UPC mostanában megduplázta a letöltések sebességét. :)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


TurboK

gyöngyösön is már átváltottak az Axelero DSL-t, tegnap este óta asszem. 512/128ról kb. 1024/160ra. Kapják be. a feltöltést mi a túróért nem lehetett megduplázni???

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

TurboK

OK, most elõször én is tapasztaltam lassulást - 60-70k között jön az adat, erõsen kilengésekkel (volt már 10k és 120k is).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Tyrael

csak nalam lassult be az ftp, max 60-70val jon, de inkabb 30-40.

Tyrael

Xipe

turelem animet teremt.
nekem is kellene hogy jojjon 190-el de jo ha elerem a 30-at.
nekem mindegy,csak furcsa, viszont ez rendes letolteseknel is igy van most sajnos, en a chellora tippelek.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Shadowolf

Szimplán le van terhelve az ftp. Ezért van pl az is hogy csak egy szál van...

zsozso

Quote from: ShadowolfSzimplán le van terhelve az ftp. Ezért van pl az is hogy csak egy szál van...
Es meg 1 szalon is:

Number of proftpd procesess:
Max No:  300 Current No: 298

ftpcount
Master proftpd process 342:
Service class                      - 298 users
Osszatok el a 100mbitet 300 fele :)
Death is the only redemption

Cobra

zsozso linkeld be légyszíves az ftpforgalom statját mutató oldalt. Egyszer volt a PH fórumán link, de nem találtam meg mégegyszer.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

strind

hmm. Ma reggel hattól, mostanáig csoda ha átlépte a 10kb/s a sebbeség :(

Na mind1, minden tisztelet amúgy az egész oldalnak, megpróbáxok én is adakozni és reménykedek.

Xaga

Quote from: zsozsoEs meg 1 szalon is:

Number of proftpd procesess:
Max No:  300 Current No: 298

ftpcount
Master proftpd process 342:
Service class                      - 298 users
Osszatok el a 100mbitet 300 fele :)


Ideiglenes megoldás lehetne hogy a max userek számát 250-re redukálni???? me néha még a forum se nagyon akar bejönni

zsozso

Quote from: XagaIdeiglenes megoldás lehetne hogy a max userek számát 250-re redukálni???? me néha még a forum se nagyon akar bejönni
Hiaba akkormeg hammerelnek a servert ami megjobban terhel.
Death is the only redemption

Fazék

Quote from: zsozsoHiaba akkormeg hammerelnek a servert ami megjobban terhel.
olyan megoldáshoz gondolom nem akarsz folyamodni, hogy hammer-elésért is ban legyen, mondjuk 24 órára... pedig lehet hogy azt kéne... :(

Xaga

Esetleg sorbanállásos rendszert felállítani mint fileplanet-nél. (azthiszem annál van)

TurboK

az viszont kitolás olyannal szemben aki tényleg nem leechel, hanem csak havonta/hetente egykét dolgot leszed.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

Quote from: TurboKaz viszont kitolás olyannal szemben aki tényleg nem leechel, hanem csak havonta/hetente egykét dolgot leszed.
a sorbanállás sztem se jó, meg talán nehéz is lenne megoldani (bár tény, hogy ehhez se értek), de sztem a hammer-ért ban mehetne nyugodtan, elvégre ki lehet hírezni az ftp eléréséhez, hogy min 30mp-es retry idõt kell megadni, különben 3 próba után bann-ol, vagy vmi hasonló...

Cobra

Nem tudom, egyáltalán megoldható-e, de nekem egy olyan ötletem van, hogy egy bejelentkezéssel max 4 órán keresztül lehet kapcsolódni az ftp-hez, utána automatikusan ledobja a szerver és a következõ 1 órában nem engedi vissza.
Ja igen, szóval ennek szerintem azért van értelme, mert így legalább többen tudnak tölteni a szerverrõl, nem az a pár nagy sávszélességû kollégium eszi meg a teljes sávszélességet.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moha

Nem akarok kicseszni a koleszosokkal, de mi lenne, ha mindenki kapna egységesen mondjuk 100-120Kb/sec sávszélt, és ettõl fentebb nem engedné? Ez még egyáltalán nem lassú, és legalább maradna a többieknek is sávszél.
Egyébként szerintem pont a kolisoknak kellene áttérniük a torrentre, ha csak tudnak. Sok terhet levehetnének a szerverrõl.

Cobra

Már régóta 100kb/s a letöltési limit  :)
Bár azt nem tudom, hogy a kollégiumos csatlakozás él-e még, ami nagyobb sávszélességet biztosított, mivel 1 IP-rõl jött sok ember.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

zsozso

Quote from: CobraMár régóta 100kb/s a letöltési limit  :)
Bár azt nem tudom, hogy a kollégiumos csatlakozás él-e még, ami nagyobb sávszélességet biztosított, mivel 1 IP-rõl jött sok ember.
Meg mostis 200k a letoltesi limit az sose valtozott, max annyi hogy a sok felhasznalo miatt nemlehet kihasznalni. A kolisoknak is annyival jon mint nektek, szoval nemsokat rontanak.
Death is the only redemption

Wermin

Tegnap este 200 kb/s -mal töltöttem le, ez csak azért fura mert általában max 100-zal jön. Nagyon megörültem de ma megint a régi sebességgel jön.
??????????????????????????

Moha

Quote from: WerminTegnap este 200 kb/s -mal töltöttem le, ez csak azért fura mert általában max 100-zal jön. Nagyon megörültem de ma megint a régi sebességgel jön.
??????????????????????????
Szerintem csak szimplán szerencséd volt. Milyen kapcsolatod van?

Damnatus

Hali!

Wermin
A nyuszi adta ;)

bugger

Quote from: WerminTegnap este 200 kb/s -mal töltöttem le, ez csak azért fura mert általában max 100-zal jön. Nagyon megörültem de ma megint a régi sebességgel jön.
??????????????????????????

Na ja, és legfõképp mikor? Mármint melyik napszakban? pl 4-6 között bonyolítja a legkevesebb forgalmat a gép, ezért akkor jól megy ált. 12-24 pedig csúcsidõ.

itt van a "percrekész" forgalmi adat, vmikor zsozso belinkelte mircen asszem, érdemes nézegetni, ha ilyen "furcsaságokat" tapasztalsz. pl észreveszed, ha zsozsonak megint olyan kedve lesz, mint amikor anno a audio könyvtárat húzta át ahq-ról...

http://usteam.uw.hu/mrtg/usteam.html
bugger

Damnatus

Hali!

Nem megy a letöltés. Nektek megy?

zolan43

Megy.
20-50 kbyte-al jön az FTP-rõl, 60 fölé csak nagyritkán megy a letöltési sebesség, legalábbis amikor a gép mellett ülök és éppen ezt sasolom.
(ADSL, mellette megy 1-2 torrent)

zsozso

Quote from: zolan43Megy.
20-50 kbyte-al jön az FTP-rõl, 60 fölé csak nagyritkán megy a letöltési sebesség, legalábbis amikor a gép mellett ülök és éppen ezt sasolom.
(ADSL, mellette megy 1-2 torrent)
Nalad lesz a gebasz, mert most mindenki full savval tud szedni.
Death is the only redemption