Offtopic - Archive #1 - 2003-09 - 2006-03

Started by Shock12, 2003-09-25, 01:10:44

Previous topic - Next topic

.Attila

Quote from: Kuro_TenshiEurópában 900-as (ld régen Westel900 volt), Amerikában és Japánban pedig 1800 és asszem 800 vagy 700, de nem vagyok benne biztos.

Azonban léteznek többnormás telefonok: olyan, ami nem csak 900 MHz-en, hanem a másik kettõn is megy, ha átállítják. Szóval nem csak a 3G-s, egy kicsit asszem ott csõbe húztak, Bonci. Bár a többnormások mintha ritkák lettek volna manapság (vagy csak nem hallok róluk, különben se vagyok annyira benne a mobilokban, aminek ékes bizonyítéka az a siemens c55 névre hallgató õslelet, ami a zsebemben szokott lapulni, jó öreg monokróm pontmátrix kijelzõjével :p )
Japánban egy úgynevezett W-CDMA technológiájú mobiltelefonhálózat mûködik, ez pedig 2100 MHz-es.
Az én mostani telefonom egy Motorola V600-as, amely triband mobiltelefon, azaz tudja a 900/1800/1900 MHz-es hálózatot. Viszont 2100-as kéne, tehát nem jó.
A T-Mobilnak 55 országban van olyan partnere, ahol elég a triband, miért vágnának át, ha pont Japánba akarok menni?

edit: pontosítok egy kicsit: a T-mobil japán roaming partnere az NTT DoCoMo, aminek a rendszere W-CDMA. Más választási lehetõségem nincs.

Moha

Quote from: BonciT-mobil japán roaming partnere az NTT DoCoMo, aminek a rendszere W-CDMA. Más választási lehetõségem nincs.
Mondjuk az NTT DoCoMo Japán legnagyobb hálózata, szóval szerintem érhetõ, hogy velük kötnek roaming szerzõdést. :haha: Tippem szerint a másik két mobilszolgáltatóval is ugyanez lenne a helyzet.

Kuroi Tenshi

Quote from: BonciJapánban egy úgynevezett W-CDMA technológiájú mobiltelefonhálózat mûködik, ez pedig 2100 MHz-es.
Az én mostani telefonom egy Motorola V600-as, amely triband mobiltelefon, azaz tudja a 900/1800/1900 MHz-es hálózatot. Viszont 2100-as kéne, tehát nem jó.
Jó, mindtam, hogy nem vagyok képben, csak a többnormás rendszert erõsítettem meg :p

.Attila

Quote from: Kuro_TenshiJó, mindtam, hogy nem vagyok képben, csak a többnormás rendszert erõsítettem meg :p
A telefon többnormás, mind a 4 rendszert tudja.

Rounin

Quote from: ShiroiRou-chan: gratulálok hölgyem, az ön aktuális aláírása elnyerte tetszésemet!

O.O Az melyik is volt? Btw ez nem volt szép tõled (mindamellett, hogy nem is igaz :( )

ui.: köff

Fazék

én a helyedben még megpróbálnék akárhogy hozzácsapni 512 ram-ot... mert én alig bírom jelenleg elviselni az xp-t 512-vel (pláne hogy már a p3c600-asom is 768 MB ram-mal ment és úgy már egész normális az XP (most ott fekszik a polcon mind a 768 MB SDRAM... jó érzés))
továbbá mit értesz egész jó táp alatt? mi a márkája? a 300 így elsõre kevésnek tûnik számomra egy mai géphez, de ITT van egy "power supply calculator" és általam beütve a géped monitor nélkül kb 200-at eszik max, szóval jónak tûnik a táp, de azért töltsd ki te is.

a többi tényleg korrekt vételnek tûnik ennyi pénzbõl :)

zsozso

Quote from: White SeeDVégül is maradt a celeron D 2,4 GH. De ez már az újfajta gyorsított, kb ugyanazt tudja mint amd hasonló kategóriás procija.
Ami idegesítõ, hogy nincsen sehol egy szmar csavarhúzó, és kenõkéssel meg egyéb barbár eszközökkel kell összecsavaroznom. bazaiii.

Viszont kissé túlment a keret, mert szokás szerint nincsen a gagyibb fajtából, semmi. De azért a 120gb még is csak jobban néz ki mint a 80:)
A videókártya meg végül is egy ATI radeon 9600 128mb ram 128 bit, 8agp DVI TV out
hát, geforce 2 höz képest jó:p

512 ram
meg egy flatronos 17col monitor
Mindez egy ízléses ezüst mercury házban amiben egy szvsz egész jó 300-as táp van.
Nemakarlak elkeseriteni, de amibe az kerult mar 754 es sempront kapsz meg normalis lapot, ami tonkreveri a celeroncsot :(
Death is the only redemption

Fazék

Quote from: zsozsoNemakarlak elkeseriteni, de amibe az kerult mar 754 es sempront kapsz meg normalis lapot, ami tonkreveri a celeroncsot :(
hát igen, mi is errõl próbáltuk meggyõzni, de valamiért ragaszkodott a celeron-hoz... :rolleyes:

zsozso

Most neztem iszonyat olcso a sempron :o
AMD / XP 2500 SEMPRON  SOC. 754 BOX   9 300
ASUS / K8-SE         DELUXE   SOC. 754   9 100
ASUS / K8V-X                      SOC. 754  10 900
ASUS / K8N                         SOC. 754   11 800
Death is the only redemption

sirtomi

Quote from: zsozsoMost neztem iszonyat olcso a sempron :o
AMD / XP 2500 SEMPRON  SOC. 754 BOX   9 300
ASUS / K8-SE         DELUXE   SOC. 754   9 100
ASUS / K8V-X                      SOC. 754  10 900
ASUS / K8N                         SOC. 754   11 800
Én ezért maradok AMD párti. Még ha nem sempromt hanem A64-et veszek, akkor is olcsóbban jövök ki, mint P4-el.

sirtomi

Quote from: White SeeDÍgy 28 ból kijött az alaplap meg a proci. Viszont a legolcsóbb amd alaplappal 38 volt amit kapni lehet. ez vidék, szal nem lehet tulságosan ugrálni.
Nameg amúgy sem vagyok nagy gamefan. Animenézésre viszont kiválló, meg engem amúgy sem érdekelnek az újj gamek.
ha elmegy a Starcraft, RO, Total war az már nekem jó gép.:)
Nem olyan rosz ez a celeron.
Amúgy egyszer láttam iylen amatõr videót ahol összemérték a celeron/amd melegedését.
Az amd úgy pár másodperc után már füstölt. a cel viszont egész jól bírta. Vagyis ha mehdöglik a ventillátor a gép elõbb lefagy mintsem elfüstölne:)
Ez nem a melegedés összemérése, hanem a túlmelegedés elleni védelem tesztelése, ami a régebbi AMD procikban nagyon szar volt, a mostaniakat nem tudom.
Simán a melegedés összemérve az AMD procik nem melegszenek annyira mint a hasonló teljesítményû Intel procik.

Kuroi Tenshi

Quote from: White SeeDÉn pont olyanokat halottam, hogy marhára kell hûteni az amd procikat.
Nézd meg azt a linket, amit Fazék írt délben. Magad is látni fogod a különbséget.

Moha

Quote from: White SeeDMindez egy ízléses ezüst mercury házban amiben egy szvsz egész jó 300-as táp van.
Házból rendben van az olcsóbb (nekem is egy Codegen van), hisz ott leginkább a kinézet a lényeg, de a Mercury tápot én nem mondanám olyan jónak. Tény, hogy jobb, mint egy gagyi Acorp, vagy mint "a gyilkos" vargánya, de szerintem - ha nem is most - rakj bele valami normálisat, hosszú távon megéri!
Quote from: White SeeDAmúgy egyszer láttam iylen amatõr videót ahol összemérték a celeron/amd melegedését.
Az amd úgy pár másodperc után már füstölt. a cel viszont egész jól bírta. Vagyis ha mehdöglik a ventillátor a gép elõbb lefagy mintsem elfüstölne:)
Az szerintem nem "amatõr" videó volt, valószínüleg a THG videójára gondolsz. ;) Namost, az csak arra ment ki, hogy anno a Palomino magos AMD-ben nem mûködött a hõérzékelõ dióda, ezért füstölt el, az Intel meg folyamatosan csökkentette a proci teljesítményét, ha túlmelegedett (ezért fagyott le). De azt azért figyelembe kell venni, hogy ez igen extrém teszt volt, mert az egész ventit leszedték. Ha csak simán leáll a venti, azért a borda még mindig hût valamennyit és valószínüleg lesz idõ leállítani a rendszert, ha gáz van.
Quote from: White SeeDmásolok 10mb/sec-el (eddig max 2mb, ha nem csináltam semmit)
Ne csináld már! :eek: Az én gépem visz 28MB/sec-et! Jól van beállítva nálad az UDMA?

.Attila

Keresek olyan magyar proxyt, amin keresztül bejön a usteam fórum. Ha nem találok, nem fogok tudni feljönni a fórumra.

HVp213

Quote from: BonciKeresek olyan magyar proxyt, amin keresztül bejön a usteam fórum. Ha nem találok, nem fogok tudni feljönni a fórumra.
Itt lehet keresgetni...
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

kikuchiyo

Quote from: Moha
Quote from: White seeDmásolok 10mb/sec-el (eddig max 2mb, ha nem csináltam semmit)
Ne csináld már! :eek: Az én gépem visz 28MB/sec-et! Jól van beállítva nálad az UDMA?

Függ az alaplaptól (IDE vezérlõ), a HDD típusától és az adatok töredezettségétól is. De 10 MB/s tényleg kevésnek tûnik.
Nálam egy partíción másolgatva is 30 MB/s fölött van a másolási sebesség, ha meg a 2 Maxtor (primary master és sec. slave) között másolok folyamatosan felírt adatot, az 53 MB/s-et is eléri, pedig az összes felsorolt komponens több, mint 2 éves már.
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: BonciKeresek olyan magyar proxyt, amin keresztül bejön a usteam fórum. Ha nem találok, nem fogok tudni feljönni a fórumra.
Az káros lenne... hogyan bírnád? Keress, beszélj zsozsoval, valahogy intézd el! Gambatte!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

TurboK

http://web.axelero.hu/fka2636/tonhalline.png

hát reméljük hogy ilyet többet is tudok csinálni, napi 1x ujracsatlakozni macerás szokott lenni.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Moha

Quote from: kikuchiyoFügg az alaplaptól (IDE vezérlõ), a HDD típusától és az adatok töredezettségétól is. De 10 MB/s tényleg kevésnek tûnik.
Hát ez az! Nekem lassan 4 éves az alaplapom, és ATA-100-on megy a HDD.
Egy új gépnek a 10MB/sec nagyon lassú. Nem 40 eres kábellel van az véletlenül bekötve?

Mattanja

Quote from: RouninO.O Az melyik is volt? Btw ez nem volt szép tõled (mindamellett, hogy nem is igaz :( )

ui.: köff
Az a te-szeret-mások-õk-szeret-téged szöveg volt. És bocs.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

TurboK

Quote from: MohaHát ez az! Nekem lassan 4 éves az alaplapom, és ATA-100-on megy a HDD.
Egy új gépnek a 10MB/sec nagyon lassú. Nem 40 eres kábellel van az véletlenül bekötve?
ugyanarról ugyanarra a vinyóra én is csak akörül tudok másolni.
vinyó 1-rõl vinyó 2-re 20-30 megabyte körül.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

#13311
Quote from: TurboKugyanarról ugyanarra a vinyóra én is csak akörül tudok másolni.
vinyó 1-rõl vinyó 2-re 20-30 megabyte körül.
szintén

(edit: mondjuk én ezt egy 5400rpm-es 40GB-os notebook vinyóval produkálom (vinyó 2 pedig egy külsõ usb-s rack-ben 120GB-os Samsung vagy WD vinyó))

Darkstar

Quote from: TurboKugyanarról ugyanarra a vinyóra én is csak akörül tudok másolni.
vinyó 1-rõl vinyó 2-re 20-30 megabyte körül.
Nekem ugyanarról ugyanarra 28Mb körül megy, 1.-rõl 2.-ra nem próbáltam, nincs 2 a gépben.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

#13313
Quote from: RamizAz káros lenne... hogyan bírnád? Keress, beszélj zsozsoval, valahogy intézd el! Gambatte!
zsozso is csak annyit tudott mondani, hogy találjak egy proxy szervert.

edit: találtam egy mûködõt :)

Moha

Quote from: Bonciedit: találtam egy mûködõt :)
Az ritka dolog, szóval szerencséd van. :) Reménykedj, hogy Japánból is tudod majd használni.

Moha

Nekiálltam egy kis "takarításnak" a gépemen és beleakadtam a Mononoke Hime magyar szinkronjába, amit még anno a TV-bõl vettem fel azzal a szándékkal, hogy mellérakom a meglévõ videónak. Sajnos, mivel a TV-ben leadott verzió és az OGM-ben meglévõ eltérõ fps-sel van, nem tudtam alátenni. :( Rengeteget kínlódtam vele, de nem sikerült teljesen szinkronba hozni - az elején jó volt, de kb 15 percnél már érezhetõ volt az elcsúszás, a film végére pedig már jó 2 másodperccel volt arrébb a hang, mint a kép.
Nekem már nincs sem kedvem, sem idõm tovább szenvedni vele, de még mielõtt végleg letörlöm, gondoltam megkérdezem, lenne-e olyan vállalkozó szellemû ember, aki megpróbálná, hátha csak én voltam béna. :haha:

Szóval, ha valakinek kell, tessék szólni és átadom. Ha senkit nem érdekel, akkor törlöm le a fenébe.

TurboK

Quote from: DarkstarNekem ugyanarról ugyanarra 28Mb körül megy, 1.-rõl 2.-ra nem próbáltam, nincs 2 a gépben.
sata/raid/ide?

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Darkstar

Quote from: TurboKsata/raid/ide?
Sata2 (Samsung SP2004C)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Megváltozott a telefonszámom, ha vkit érdekel:
06306199328
Hívni ne hívjatok, nem veszem fel a telefont (395 Ft/perc a hívásfogadás). SMS-t küldhettek nyugodtan.

Darkstar

Quote from: Bonci...(395 Ft/perc a hívásfogadás). SMS-t küldhettek nyugodtan.
Az borsos. Még1* jó utat és kellemes kinttartózkodást! :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん