Offtopic - Archive #1 - 2003-09 - 2006-03

Started by Shock12, 2003-09-25, 01:10:44

Previous topic - Next topic

.Attila

Quote from: White SeeDLátta már valaki az újj animeonline boltot?!
Basszus, 800Ft-vel olcsóbban árulják a cuccokat mint egy másik helyen.
Aszem itt az ideje a hosszú bölytnek, de most akkor is megrendelek pár cuccot:)
Csak szólok, hogy még így sem olcsó hely, hiába olcsóbb.
Japánban 410 yen egy manga általában, és én elvileg fogok tudni hazaküldeni, persze nem korlátlan mennyiségben. Tény, hogy a szállítási költséget is beleszámítva drága tud lenni, de ha egyszerre sokat küldök, akkor az eloszlik ;)

.Attila

Alapíts céget, vegyél fel hitelt, szerezz licenszt, és üzemeld be a nyomdát, és máris lesz itthoni gyártás ;)

Fazék

Quote from: BonciCsak szólok, hogy még így sem olcsó hely, hiába olcsóbb.
Japánban 410 yen egy manga általában, és én elvileg fogok tudni hazaküldeni, persze nem korlátlan mennyiségben. Tény, hogy a szállítási költséget is beleszámítva drága tud lenni, de ha egyszerre sokat küldök, akkor az eloszlik ;)
ez a djönnörûsszégesz 410 yen-es ár véletlenül nem a japán nyelvû verzióra vonatkozik? mert én ugyan tanulok japánul, de még így se akarnék eredeti nyelven belevágni... a fordítások pedig sztem ott is 2x-es áron vannak, vagy nem? (ez csak tipp részemrõl, bocs ha hülyeséget mondtam)

.Attila

Quote from: Fazékez a djönnörûsszégesz 410 yen-es ár véletlenül nem a japán nyelvû verzióra vonatkozik? mert én ugyan tanulok japánul, de még így se akarnék eredeti nyelven belevágni... a fordítások pedig sztem ott is 2x-es áron vannak, vagy nem? (ez csak tipp részemrõl, bocs ha hülyeséget mondtam)
Tudja fene ;) Majd meglátjuk, én úgyis megveszem a Kare Kano sorozatot, kerül amibe kerül, angolul, japánul, nem érdekel :)

Ramiz

Quote from: BonciCsak szólok, hogy még így sem olcsó hely, hiába olcsóbb.
Japánban 410 yen egy manga általában, és én elvileg fogok tudni hazaküldeni, persze nem korlátlan mennyiségben. Tény, hogy a szállítási költséget is beleszámítva drága tud lenni, de ha egyszerre sokat küldök, akkor az eloszlik ;)
Majd felvesszük a kapcsolatot. ;) De engem csak angol nyelvû manga érdekel, japán nem, és ott nem biztos, hogy lesz (sok) angol. Mindenesetre Hellsing 5-öt és attól felfelé, illetve Akirát 1-tõl vennék angolul biztosan.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lythis

Bár manga téren nem vagyok olyan nagyon otthon - sõt szinte egyáltalán nem - de azért úgy gondolom, hogy akkor járnánk a legjobban, hha összegyûjtenénk, h kinek mire lenne szüksége, és ha bonci meg tudja ott szerezni - természetesen ha van rá ideje/kedve (elvégre elsõsorban nem miattunk van kinn) - akkor tömegben hazaküldi, és akkor a szállítási költséggel nem feltétlenül sikerül majd behoznunk az árrést:)

Ramiz

Quote from: White SeeDA legjobban úgy jártunk volna, ha most japánban lennénk, japánok lennénk, és lehetõleg tehetõs családból származnánk, most egy animecsatronát bámulnák, miközben az egyik polcom leszakad mert nem bírja el a rá nehezedõ mangák súlyát :lazza:
:cool: :hopp:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Quote from: White SeeDPersze én már azzal is megelégednék, ha ebben az országban (meg a világban) elfogadott lenne az otakuk faja, és nem néznék le õket annyira.
+A környéken egy mangakönyvtár (persze 24 órás nyitvatartással) és már elégedetebb lennék, ha már egyszer ilyen pocsék helyre születtem....
Mangakönyvtár: jó ötlet, jó meet-hely lenne :D , csak a sok tahó magyar lelopná nagyon hamar. Minden könyvtárat lopnak, miért pont ezt ne? Persze ha csak "külföldiül" lennének ott mangák, az más lenne... akkor pangana az egész... :D Viszont egy ilyen helyért én is megtanulnék japánul. :D (A Jap.bar. Könyvtárban túl kevés a manga.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kisvirag

Nézd a jó oldalát, legalább nem az igazán jókat lejmolnák le legelõször! :D(persze, ha már elfogytak az Inuyashák Yugioh-k Pokemonok Sailor moonok, meg Dragonballok, akkor arra is "ráfanyalodnának")
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Lythis

Quote from: White SeeDNem, nem. A legjobban úgy jártunk volna, ha most japánban lennénk, japánok lennénk, és lehetõleg tehetõs családból származnánk, most egy animecsatronát bámulnák, miközben az egyik polcom leszakad mert nem bírja el a rá nehezedõ mangák súlyát :lazza:
Na ja, de egy idõ után unnád, és arról álmodoznál, hogy amerikai vagy, és magasabb vagy, és hogy neked is olyan gaijin méretû...:D és aztán jön valami eurotrash cserediák, és kapsz egy nagy rakat GAIJIN SMASH!(TM) a pofádba...:D
Quote from: White SeeDamúgy a legolcsóbb szállítás úgy menne, ha lkegalább egy konténernyi mangarendelés összejönne, és feladnánk egy ahjóval egy német kikötõbe, onnan vasúttal pestre, amjd mindenki felmegy érte. Ez a legolcsóbb szállítási mód:) Szvsz ha ez megcsinálnánk darabonkénti szállítási költség nem érné el a 50Ft-t, és max 1 hónapot kéne rá várni...
Hát nézd... ha tudunk venni egy konténernyi mangát, akkor lazán :lazza:
más kérdés, hogy a galádmód kihasznált Bonci hol tárolná azt a konténernyi mangát, mielõtt konténeren feladja.... :hopp:

Ramiz

Quote from: kisviragNézd a jó oldalát, legalább nem az igazán jókat lejmolnák le legelõször! :D(persze, ha már elfogytak az Inuyashák Yugioh-k Pokemonok Sailor moonok, meg Dragonballok, akkor arra is "ráfanyalodnának")
Héééé, olvastál te Dragon Ball mangát? Az nagyon is jó! Még a Love Hinánál is jobb! :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kisvirag

nemolvastam, de ettõl függetlenül, izlések és pofonok
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Lythis

Csinálunk a valós könyvtár elé egy ilyen "kirakatkönyvtárat". Ebben lesz a sok Inuyasha, meg Pokemon meg minden olyasmi, amit a valós könyvtárba nem akarunk berakni, illetve alternatívaként telepakoljuk kanji-szerû betûkkel telerótt fan-comic-okkal. Valami hasonló szisztéma lesz a dolog, mint ITT csak mi nem sülünk fel:D

Moha

Érdekes: mióta legutóbb néztem a magyar animeboltot, lentebb vitték a mangák árát. :) Mikor én láttam, még 3000 Ft fölött voltak. Egyre olcsóbbak lesznek? Akkor majd pár hónap múlva rendelünk. :__devil:

Amúgy arra én is kíváncsi lennék, hogy Japánban van-e és ha igen, milyen áron angol nyelvû manga. Mert hiába olcsó a japán nyelvû, azért nem árt, ha érti is az ember. :haha:
Minap is kérdezték tõlem egy (japán nyelvû) magával kapcsolatban: "És el is tudod olvasni?" - hát elolvasni még el tudom (minden kanji ki volt írva hiraganával is), megérteni már más tészta. :hehe:

Amúgy legolcsóbban talán UK-ból lehet angol mangát rendelni. Nem baj, gyûjtögetek, jövõ nyárok úgyis kimegyek! (ha törik, ha szakad) :)

.Attila

Quote from: White SeeDKérdem én kissé naívan mi az a gaijin smash?
http://outpostnine.com/editorials/teacher16.html

Taingeer

Na végignéztem a Berserket is gyorsan, mármint az Animet... Oke, ha azt találtam meg amit többen is ajánlottak akkor oké, volt benne minden, tetszett is retentõen, de van ennek valamilyen néven folytatása, ami a jelenben fut, ahol az elején Guts is kezdi a sztorit? Amikor már õ a "The Black swordman"????

Ha igen könyörgöm gyorsan válaszoljon valaki, mert el akarom kezdeni nézni!!! :D
Ja és köszi a tippet annak/azoknak akitõl kaptam! :)
Ismertem már a Berserket, a fent említett résztõl kezdve olvastam két mangát belölle, ezért érdekelne, h onnan van-e Anime! :)
Na elõre is köszi!

roderick

Animeként nincs semmi más a történetböl. Csak mangában van folytatása... az anime amúgy asszem a 3. kötettöl kb. a 12-ig dolgozza fel (de ezek nagyon feledékeny elméböl származó számok :)), de érdemes végigolvasni, mert vannak dolgok amiket kihagytak.
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Taingeer

Tartottam tölle, h nem lesz meg :S No mind1 köszi, már olvasom :)

Kalibur

Quote from: MohaAmúgy legolcsóbban talán UK-ból lehet angol mangát rendelni. Nem baj, gyûjtögetek, jövõ nyárok úgyis kimegyek! (ha törik, ha szakad) :)
Költséges egy játék ám... ! (mind kimenni, mind rendelni, bár ez utóbbit csak sejtem...) De ha sikerül, szólj !
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

Moha

Úgy értem, hogy amennyire láttam, UK-ból még mindig olcsóbb a postaköltség, minha az USA-ból rendelnél.

Amúgy meg jövõ nyáron szeretnék kimenni Londonba vagy 2 hónapra melózni meg gyakorolni a nyelvet és ha már ott vagyok, természetesen szétnéznék manga ügyben is. ;)

.Attila

Elkészült a honlapom, végre valahára!
http://nihontou.interhost.hu/
Köszönöm a segítséget mindenkinek, aki részt vett benne (lásd Credits)!
Még egy-két dolog nincs kész, de legalább már áll az oldal :)
(érdemes a képtárat megnézni ^^)

Cobra

Nagyon jó a képgaléria, Flash-es?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

anime1


Sziasztok!
Nagy erõkkel keresem a képen láthetó sailor moon figurákat!
Ha megvan valakinek,kérem,jelentkezzen az anime1@freemail.hu-n.Szeretném megvenni ill. cserélni õket!
A kép itt láthetó:http://www7.online.rtlklub.hu/hozzaszolas.php?topicid=25328&hol=30&sorrend=csokkeno&forumid=214

.Attila

Quote from: CobraNagyon jó a képgaléria, Flash-es?
Java alapú, ha jól tudom.

sirtomi

Nagyon jó lett a képgaléria! Nekem tetszik.

Majd látogatom az oldalt :)

Ramiz

Elõre is köszönjük az áldozatos munkával begépelt hosszú-hosszú bejegyzéseket.
Az, hogy pontosan mi érdekel minket, egyszerû: minden. :D (Remélem nem baj, hogy a ti nevetekben is beszéltem. ;) )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lythis

Egyáltalán nem, sõt, tulajdonképpen megelõztél.

 Bonci, konkrét oldal, szal mint ahogy Ramiz kolléga említette, plz szolgáltass nekünk minél több infót ABOUT EVERYTHING!!!

Héé, psszt, kldjük el DDRezni is?

Mattanja

Quote from: katzMert "baka" vagy és a farkad irányit a fejed helyett :D
Ejnye, hát szabad ilyet mondani, amikor nem is igaz? :(
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Ramiz

Quote from: LythisHéé, psszt, kldjük el DDRezni is?
Nem tudom, mi az... de én egy "szappanos fürdõbe" fogom elküldeni élménybeszámolót és képeket várva... :D :D :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lythis

Quote from: RamizNem tudom, mi az... de én egy "szappanos fürdõbe" fogom elküldeni élménybeszámolót és képeket várva... :D :D :D
Videódokumentálni, de csak és kizárólag a megfelelõ vizuálpszichológiai fegyverzettel ellátott példányokból:D