Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

noriko

Quote from: Cobra on 2007-12-16, 21:38:06
Noriko, ha mondasz egy méretet (vagy legalább évjáratot és motortípust) és megmondod mennyit szánnátok rá, akkor tudunk konkrét típust mondani. Egyébként kell a 4db és csúszós úton a legolcsóbb téli is jobb, mint a legdrágább nyári.
ami most rajta van, az Firehawk700 FS 185/60 R 14
túl sokat nem szeretnék rá költeni, mert teljesen magánakció lesz. Apukám tavaly is inkább végigszánkázta az utat, minthogy vegyen téligumit. :rolleyes: Sokat nem fogom használni (ezen a télen is kb 5ször megyek majd vele, bár nem csak városban), úgyhogy nem kell olyan hiperszuper, csak ne csússzak. Mondjuk max. 60-65ezer (összesen).
"I wish I could, but I don't want to."

Cobra

www.gumibolt.hu -n van középen egy akciós gumi és felnikereső   feliratú ablak, itt beállítod a méretet és meglátod a készletet. A Dayton, Viking és Rotex-en kívül bármelyiket ajánlhatom, Barum egyáltalán nem rossz márka, Falken és Kleber szintén jó középkategória. Persze a 15e alattiak nem olyan jók, mint a Goodyear, Michelin vagy Continental, de sokkal jobbak a nyári guminál. Kicsit messze van a központi üzletük, de nem olyan vészes megtalálni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2007-12-17, 11:50:34
Vándor Computer-ről tapasztalat? mert jelenleg inkább az RS 120 mellett döntöttem, holnap du. vehetem át majd 2 év garanciával.

Már vásároltam tőlük én is fülest, gyorsan meghozták; de gariztatnom még
nekem se kellett náluk.

RS110 és 120 szinte ugyanaz, de azért kiemelnék pár dolgot:
   Signal-to-noise ratio      > 65 dBA
   THD, total harmonic distortion      < 0,7 %
Ezek az értékek még a vezetéknélküliek között sem túl fényesek.

noriko

Cobra: köszi szépen!!! :merci:
"I wish I could, but I don't want to."

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-12-18, 12:18:13
Quote from: Fazék on 2007-12-17, 11:50:34
Vándor Computer-ről tapasztalat? mert jelenleg inkább az RS 120 mellett döntöttem, holnap du. vehetem át majd 2 év garanciával.

Már vásároltam tőlük én is fülest, gyorsan meghozták; de gariztatnom még
nekem se kellett náluk.

RS110 és 120 szinte ugyanaz, de azért kiemelnék pár dolgot:
   Signal-to-noise ratio      > 65 dBA
   THD, total harmonic distortion      < 0,7 %
Ezek az értékek még a vezetéknélküliek között sem túl fényesek.
too late...
mindegy, megvettem, most próbálgatom.
az RS130 tulajdonságairól vélemény? ott < 0,5 % distortion rémlik.

igazából azért bíztam meg ebben a vételben, mert egy zenész barátomnak ilyen van és meglehetősen kritikus tud lenni egyes termékekkel kapcsolatban, és ezt az RS110-et csak dícsérte, hogy számára tökéletes. te amúgy már próbáltad boltban vagy ismerősnél?

Fazék

teljesen más: tudna vmi japánul értő személy segíteni?
http://panasonic.jp/support/software/sdjb/#01

kéne nekem frissebb SD Jukebox, hátha normálisabb a 6-os, mint ez az 5-ös verzió, de angol oldalon nem találom, ezen a japán oldalon meg ugyan találtam hozzá pár letöltést, de egyik sem kompatibilis az angol nyelvű változattal... XPSP2, SD-Jukebox V5.0L00 March 1, 2005 van jelenleg telepítve, SV-SD100V az mp3 lejátszóm neve. (tudom vacak, de hát ez van, lusta voltam rendesen utána nézni vásárlás előtt és bíztam vmiért a panasonic-ban...)
válaszra van idő, mert csak csütörtök hajnalban leszek legközelebb...
előre is köszi.

necrologist

Hi!

Lenne két kérdésem, nem biztos hogy mindkettönek a legjobb topic de itt remélem aránylag gyors választ kapok:
1) Miután kitöltöttem feltöltési jelentkezésre a formot, kb mennyi idő amig aktiválják az accot, illetve kell e még valami egyebet tenni? (Ha megvan megy fel Higurashi no Naku Koro ni Kai ep 14-24 és Initial D - Battle Stage 2)
2) Tanulok (tanulgatok amennyire időm engedi) japánul és érdekelne hogy nem tudtok-e valami jó oldalt ahol japán subok vannak animékhez? (romaji érdekelne főleg de jöhet más is)
Előre is thx.

Zsiga

Quote from: necrologist on 2007-12-25, 22:47:20
Hi!

Lenne két kérdésem, nem biztos hogy mindkettönek a legjobb topic de itt remélem aránylag gyors választ kapok:
1) Miután kitöltöttem feltöltési jelentkezésre a formot, kb mennyi idő amig aktiválják az accot, illetve kell e még valami egyebet tenni? (Ha megvan megy fel Higurashi no Naku Koro ni Kai ep 14-24 és Initial D - Battle Stage 2)
2) Tanulok (tanulgatok amennyire időm engedi) japánul és érdekelne hogy nem tudtok-e valami jó oldalt ahol japán subok vannak animékhez? (romaji érdekelne főleg de jöhet más is)
Előre is thx.
Az első kérdésre majd valamelyik feltöltő megmondja a frankót, nekem lövésem sincs. Végső esetben írsz egy privit zsozsonak és megkérdezed.
A második meg bajos lesz. Romaji sub kb. esélytelen, rendes japán felirat meg R2 DVD-ken szokott talán lenni. R2 DVD-ket pl. Share-ről vagy AsianDVDClub-ról tudsz tölteni.

Cobra

Initial D-ből nem hiszem, hogy jobb verziót tudnál felrakni, mint ami most fent van. Csak a Stage4 hiányos, de abből nem találtam normális verziót, Aone csak a 9. részig csinálta meg.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

#1749
Volt valakinek mar dolga Sandstone kabattal? Elegem van a C&A "fagyjal szet" kabatombol, valami olyat keresek, ami hosszabb ideig kitart es jo minosegu. Eddigi egyetlen gondom, hogy ki is nezzen valahogy, annyira azert nem vagok extrem sportos, hogy egy ilyet folvegyek. Hanyas szine van.
Sherpat is ajanlottak.

edit:
Columbia - vegre egy olyan oldal, ahol latom hogy nez ki stb. Ez mar kb kinez valahogy. Persze az, hogy eloben milyen nem latszik.
Vajh jacket, parka es softshell kozott mi a kulonbseg?
Sandstone - nem sok latnivalo.
Sherpa - ez sem tul rendezett
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2007-12-26, 01:14:26
Volt valakinek mar dolga Sandstone kabattal? Elegem van a C&A "fagyjal szet" kabatombol, valami olyat keresek, ami hosszabb ideig kitart es jo minosegu. Eddigi egyetlen gondom, hogy ki is nezzen valahogy, annyira azert nem vagok extrem sportos, hogy egy ilyet folvegyek. Hanyas szine van.
Sherpat is ajanlottak.

edit:
Columbia - vegre egy olyan oldal, ahol latom hogy nez ki stb. Ez mar kb kinez valahogy. Persze az, hogy eloben milyen nem latszik.
Vajh jacket, parka es softshell kozott mi a kulonbseg?
Sandstone - nem sok latnivalo.
Sherpa - ez sem tul rendezett
Sandstone rendben van, kb. ugyanaz a kategória mint a többi említett. Nekem Columbia van, azt leszámítva hogy néha simán megfagyok benne elégedett vagyok vele, bakancsot is tőlük vettem. Kicsit el vannak szállva az árakkal (mivel ez amerikai, míg pl. a Sherpa magyar). Haverom Sherpájával ugyanez a helyzet, csak kicsit barátibb áron adják ugyanazt a minőséget. Én sznob majom vagyok így nekem maradt a Columbia. :D
Jacket = na vajon mi? :) Parka = síkabát, túrakabát, amilyet nem szeretnél. Softshell = puha külső anyagú, nem ilyen vízálló műszálas mint a többi.

Ha igazán jót akarsz akkor a The North Face kínálatában nézz szét, bár zsebbenyúlós akció lesz elég erősen. Én a csúcsmodelljükkel szemezek már egy ideje, ennél jobbat nem találsz, csak az ára egy csöppet meredek. Majd talán nyáron Amerikában veszek egyet, ott szaréhugyé utánam dobják az olcsó dollár miatt.

Kvikveg

Koszi az infot. :)
Parkat pontosan miert nem szeretnek?
Kb 30000ert lattam Sandstone-t, amiben mar azert volt anyag rendesen. Ha nem olyan rusnya megvettem volna. Pozitivuma volt meg a kiveheto polarbelso.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2007-12-26, 02:39:49
Koszi az infot. :)
Parkat pontosan miert nem szeretnek?
Kb 30000ert lattam Sandstone-t, amiben mar azert volt anyag rendesen. Ha nem olyan rusnya megvettem volna. Pozitivuma volt meg a kiveheto polarbelso.

Parka = nagyon sportos kinézetű kabát, és te azt írtad hogy olyat azért ne. :)
A kivehető polárbelsővel csak az a baj, hogy nagyjából az egész kabát abból áll (a külső réteg jó szél meg víz ellen, hideg ellen nem igazán), ami nagyon kevés tud lenni egy hideg téli estén. Én tuti hogy pehelykabátot vennék a helyedben, vagy legalábbis olyan poláros kabátot ami alá még simán fel tudsz venni egy másik különálló polárt. (Ugye jól emlékszem hogy te is fázós vagy?)

kikuchiyo

A túrab*zi ismerősömnek, akivel Erdélyben voltam a nyáron, is Sandstone kabátja volt, ha jól emlékszem.

Amikor reggel, a Bukura-tó mellett a gomolygó ködben, erős szélben egy "kicsit" fáztam, kölcsönadta a kabátot - öt perc múlva melegem volt :)
Failure is the default option

Kvikveg

Per pill a kabatom egy elkopott kordbarsony, egy nem letezo beles es egy belso selyemszeru retegbol all. Alatta pulover, polo. Ha ez ala meg egy atletat felveszek, mar majdnem jo. Tehat ha pl mar a szelvedettseg megoldott lenne, boldog lennek.
Te mit hordasz alatta ill milyen idojaras mellett hordod, hogy fazol benne?

A sportos kinezetre azt ertettem, hogy osszevissza szinu. A fenti linken levo parka meg kb egyszinu ami kb ok.

Mar csak az a kerdes, hogy vajh ezek lelognak-e fenek ala legalabb valamennyire... de ezt majd meglatom.

Az igaz, hogy amit felprobaltam, rovidnek tunt lefele, karja hosszu volt, es a polar miatt kuzdenem kellett, hogy fel tudjam huzni, mert hozzatapadt a puloverem. Amugy viszont a hatasa kalyha-szeru volt.

A pehelykabat kiesett, mosas utan osszeesik a beles - legalabbis eddig ez volt a tapasztalatom. Meg nem az esetem.

Az olyan polaros ami ala meg pulover - na az lenne az igazi.

A kiveheto azert is jo lenne, mert a belso nelkul atmenetinek is hasznalhatnam.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Manitu

Quote from: necrologist on 2007-12-25, 22:47:20
Hi!

Lenne két kérdésem, nem biztos hogy mindkettönek a legjobb topic de itt remélem aránylag gyors választ kapok:
1) Miután kitöltöttem feltöltési jelentkezésre a formot, kb mennyi idő amig aktiválják az accot, illetve kell e még valami egyebet tenni? (Ha megvan megy fel Higurashi no Naku Koro ni Kai ep 14-24 és Initial D - Battle Stage 2)
Egy örökkévalóság ;) Az csak arra szolgál, hogy ha valami probléma lenne, zsozso tudjon hivatkozni valamire. Ha tényleg akarsz feltölteni, akkor írj egy pü-t zsozsonak, benne a kívánt user/pass kombóval. És mielőtt randomra elkezdenél feltöltögetni, ha valami nincs még fönt, annak általában oka van, Initial D-t Cobra már kivesézte, Higu esetében pedig azért nincsennek fent az említett részek, mert Wind még nem hozta ki. Így hiába van meg neked mástól, az nem fog felmenni.
Írd meg zsozsonak, hogy pontosan mit tudzs/akarsz feltölteni, ha ő rábólint, akkor mehet.


noriko

#1756
valaki segítsen, hogy hogy lehet a bécsi reptérről eljutni ide: WIEN, 3, U-Bahnstation Erdberg (innen megy az olcsóbb busz haza)!
reptér oldala: http://www.viennaairport.com/jart/prj3/via/website.jart?rel=en&reserve-mode=active
tömegközlekedési vállalat oldala: http://www.wienerlinien.at/wl/wlinien/jsp/home/guestHome.jsp

:merci: (no hablo deutsch...)

edit: na találtam egy ilyen térképet, amiről már nagyjából látni lehet. maradék kérdésem, hogy ugye szerintetek is keresztezi az S-Bahn 7 az U-Bahn 3mat ott a Mittel/Landstrassénál? (mármint, hogy az megy ott felfelé..)
"I wish I could, but I don't want to."

Nakedape

Quote from: noriko on 2007-12-30, 17:14:20
valaki segítsen, hogy hogy lehet a bécsi reptérről eljutni ide: WIEN, 3, U-Bahnstation Erdberg (innen megy az olcsóbb busz haza)!
reptér oldala: http://www.viennaairport.com/jart/prj3/via/website.jart?rel=en&reserve-mode=active
tömegközlekedési vállalat oldala: http://www.wienerlinien.at/wl/wlinien/jsp/home/guestHome.jsp

:merci: (no hablo deutsch...)

edit: na találtam egy ilyen térképet, amiről már nagyjából látni lehet. maradék kérdésem, hogy ugye szerintetek is keresztezi az S-Bahn 7 az U-Bahn 3mat ott a Mittel/Landstrassénál? (mármint, hogy az megy ott felfelé..)

pont most végeztem a térképpel és akartam írni h sztem ott szállj át :)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

noriko

hehe köszi :)
közben találtam olyan térképet is, ami a megállókat is mutatja. :)
barátnőmnek kell elküldenem az infot sms-ben amúgy. kíváncsi vagyok merre járhatott az ünnepek alatt!
"I wish I could, but I don't want to."

Fazék

vki aki tud csigazabálóul segítene megfejteni miket ír a jóember?

ezek közül az egyik megvételén gondolkodom, amennyiben vmi tisztességes nyelven is játszható a játék és nem tisztán francia :)

danke  :merci:

minuszmiki

#1760
Ha tudsz várni, amíg kialszom magam (és esetleg reagálnak a franciául nálam jobban tudó komáim), akkor prezentálom a megoldást. Így félig részegen nem vállalom a felelősséget.
(Drink 'n' post, it's not _that_ awwwwight. :D)

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2008-01-01, 04:12:07
ezek közül
azok közül az elsőnél semmi utalás, a második viszont francia ("NEUF SOUS
EMBALLAGE EN FRANCAIS")

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-01-01, 16:44:57
Quote from: Fazék on 2008-01-01, 04:12:07
ezek közül
azok közül az elsőnél semmi utalás, a második viszont francia ("NEUF SOUS
EMBALLAGE EN FRANCAIS")
köszi! :)

ezen esetben már csak a 4-es csomag érdekel, de eddig 24 óra alatt nem válaszolt a föltett kérdésemre... mondjuk lehet hogy azért mert hülye csigazabáló és nem hajlandó máson, csak a saját nyelvén kommunikálni :p

tudna vki egy gyors szöveget összecsapni, amit átküldhetnék neki franciául és kb ennek a fordítása:

QuoteHelló

érdeklődnék, hogy a játékokban milyen nyelvű beszéd illetve feliratok vannak.

köszi

üdv
én
ismét  :merci:

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2008-01-02, 00:02:37
de eddig 24 óra alatt nem válaszolt a föltett kérdésemre... mondjuk lehet hogy azért mert hülye csigazabáló és nem hajlandó máson, csak a saját nyelvén kommunikálni :p
Ugyan, újév van ;) az ott egy jópár napos szünet :haha:
ha az angol ebayen hirdet, akkor sztem tud angolul.

QuoteBonjour!

Je voudrais savoir si les paroles et sous-titres des jeux sont en francais ou en anglais.

Merci en avance:
Z. F.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-01-02, 00:11:43
Ugyan, újév van ;) az ott egy jópár napos szünet :haha:
jogos :D
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-01-02, 00:11:43ha az angol ebayen hirdet, akkor sztem tud angolul.
nem azt mondtam, hogy nem tud angolul, csak azt, hogy nem hajlandó kommunikálni angolul :D
ha jól tudom rengeteg franciára jellemző ez  :__devil:

és köszi még egyszer! :)
ha holnapig estig sem válaszol, akkor elküldöm neki franciául a kérdést :)

Dreamcleaver

Uh hát...az Anidb lehet valahogy a mylistet és a wishlistet kategorizálni? Pl, hogy csak az action-t, vagy csak a hentai-t mutassa etc? Mert 300 címet nincs kedvem átrágni.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

minuszmiki

A search oldalon van egy alapból "ignore mylist"-re állított legördülő menü, ott meg tudod neki mondani, hogy "only in mylist", és akkor csak az ott lévőket listázza.

Dreamcleaver

#1767
Uh, kösz ez hasznos info, de én nem tudom, hogy mi a címe, annak amit keresek, de valószínűleg régebben beraktam a wishbe.
Van olyan a listázásnál, hogy "hide animes i have" meg "exclude wishlist". Na nekem pont az ellenkezője kéne, hogy csak a wish-ben lévő címeket mutassa kategorizálva. Pl összes wishben lévő hentai.  :D

Edit: Hm oké, megtaláltam az "in mylist" filtert, de akkor nem mutat semmit. Úgy látszik a mylistbe nem veszi bele a wish-t. Ami gáz, mert én mindent ott tárolok, lusta vagyok updatelni.

Edit: Próbáltam áthelyezni az összes wishlistes itemet a mylistbe, de nincs rá opció. Vazz most vagy én vagyok nagyon hülye, vagy az andb egy rakás sz@r.  :D Természetesen egy olyan opciót kereste, ahol mindet egyszere átrakhatom, de nincs ilyen, hogy "move to mylist" vagy "to watched" vagy hasonló.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zsiga


Dreamcleaver

Quote from: Zsiga on 2008-01-02, 03:05:07
Ez kell neked: http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=hint2
Ezekkel a beállításokkal: http://img168.imageshack.us/img168/2889/clipboard01ug0.jpg


Kösz! Igen ezzel meg tudtam csinálni! Nem is láttam ezt a hint opciót. Be is raktam a linket könyvjelzőbe lol.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS