Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

minuszmiki

A napokban többször is előfordult, hogy a hideg, a zúzmarás vezetékek meg a szél miatt elkezdett ingadozni az áram, egy-egy pillanatra pedig ki is ment, volt, hogy három perc alatt ötször. Nem hiszem, hogy ez különösebben jót tenne a gépnek, nem tudtok valami módszert ennek kiküszöbölésére?

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

minuszmiki

Nyilván, hamarosan új gépet veszek, és abban már olyan lesz, de ebbe már nem akarok újat beszerelni. Persze ha ez a legolcsóbb megoldás, akkor de. :)

Kuroi Tenshi

Quote from: minuszmiki on 2008-01-04, 17:06:26
Nyilván, hamarosan új gépet veszek, és abban már olyan lesz
:eek:
mekkora gépet veszel te, hogy egy szünetmentes is belefér? :haha:

PROTIP: számítógépes táp != szünetmentes táp.

sirtomi

Lehet kapni elosztót is ami nem csak a túlfesz ellen véd, hanem valamennyire az ilyen ingadozásokat is kivédi. Nézz utána.

Kuroi Tenshi

Az is elosztónak álcázott kicsi szünetmentes ;)
Viszont olyat nem igazán érdemes, gyenge egy rendes asztali géphez.

minuszmiki

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-01-04, 17:13:03
Quote from: minuszmiki on 2008-01-04, 17:06:26
Nyilván, hamarosan új gépet veszek, és abban már olyan lesz
:eek:
mekkora gépet veszel te, hogy egy szünetmentes is belefér? :haha:

PROTIP: számítógépes táp != szünetmentes táp.
Hmm, facepalm @ self, I guess.  :redface:

Egyébként meg milyen hülye egy kisváros ez, két villanyszerelő ismerőst hívtam fel, de egyik sincs otthon, több meg nincs, az egyetlen műszaki bolt is zárva van már, szóval ez a móka mindenképpen holnapra marad.

Cobra

Szünetmentes tápot számtech boltban vehetsz, nem villanyszerelési üzletben :) És ne is nagyon siesd el a a megvételét, mert nagyon nem mindegy milyet veszel. Márkából csak az APC-t és MGE-t javaslom, teljesítményből meg minmum 500VA-t.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

minuszmiki

#1778
Akkor még nem tudtam, hogy szünetmentes tápot akarok venni. :) Elsietni meg nem nagyon fogom tudni, úgy nézem, úgy 15k körül kezdődnek az ilyenek, annyim meg majd csak februárban lesz rá. Legalább jól megfontolom. :)

Ja, természetesen köszi. :)

Baggio

az lene a nagy kérdésem, hogy van e valami más módja annak, hogy külföldi (amerikai-japán-norvég-... rendes az adott országban "mainstream") TV-t nézzek a gépen mint az hogy fos stream-es oldalakat keresek ahol csak a főleg hulladék internetes TV-k mennek. Valami haverom mondta hogy valami jobbfajta TV kártyával lehet szerezni egy csomó külföldi TV adást illegálban. ezt nem igazán érzem igaznak de azért megkérdezem. Szóval tud vki valami jó mószert hogy a külföldi országok rendes tv adóit is lehessen nézni, vagy ilyen nem létezik?  (F.Y.I.: a témához totál sötét vagyok)

Fazék

Quote from: Baggio on 2008-01-08, 23:33:28
az lene a nagy kérdésem, hogy van e valami más módja annak, hogy külföldi (amerikai-japán-norvég-... rendes az adott országban "mainstream") TV-t nézzek a gépen mint az hogy fos stream-es oldalakat keresek ahol csak a főleg hulladék internetes TV-k mennek. Valami haverom mondta hogy valami jobbfajta TV kártyával lehet szerezni egy csomó külföldi TV adást illegálban. ezt nem igazán érzem igaznak de azért megkérdezem. Szóval tud vki valami jó mószert hogy a külföldi országok rendes tv adóit is lehessen nézni, vagy ilyen nem létezik?  (F.Y.I.: a témához totál sötét vagyok)
én egy programot ismerek, de csak 1-2x használtam: TVUPlayer

minuszmiki

Van ezen kívül még egy csomó hasonló p2p streamet vevő program. Itt érdemes körülnézni: http://www.myp2p.eu/, én főleg angol bajnokikat, sportközvetítéseket nézek ezekkel. Viszont alacsony sávszélességgel nem érdemes belekezdeni, amíg 1Mbites netem volt, nagyon ritkán tudtam élvezni a műsort.

Baggio

#1782
a TVU player már ismerem, de unom is :) valami más kéne. a myP2P meg ha jól látom csak sport. én csak amerikai focit szotam nézni, arra talán jó lesz. (off: szerintem az európai foci  :lame:    :hehe:)
a "helyi" RTL klub meg zenecsatornákra vmi megoldás?
amúgy kösz a segítséget

edit: ja látom a myp2p nem csak sport. akkor itt talán lesz valami
a TV kártyás dologról tud vki vmit?

Kuroi Tenshi

a tv-kártyák kicsit más tészta.
Arra való, hogy a tv-adást ne a tvn, hanem a szgépen nézd,
és akárd rögzítsd is. Kábellel vagy műholddal tudom csak
elképzelni, hogy még több külföldi adót láss.

Baggio

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-01-09, 00:00:36
a tv-kártyák kicsit más tészta.
Arra való, hogy a tv-adást ne a tvn, hanem a szgépen nézd,
és akárd rögzítsd is. Kábellel vagy műholddal tudom csak
elképzelni, hogy még több külföldi adót láss.
azt vágom mire való a tv kártya. megveszem, ble a tv kábelt aztán jöhet az rtl klub. csak állítólag lehet valam spéci tv kártyával külföldi adásokat fogni. mondjuk én is csak műholddal tudom elképzelni (nem hiszem hogy a sima tv kábelen titkon CNS-t vagy MTV japan-t is küldenének) de tányér nincs a háztetőn ugyhogy gondolom ez akkor kampó. talán valahohy a kártyán meg a neten át?

Manitu

Ha már a neten jön, akkor nincs szükség a kártyára. TVtunerrel csak azt tudod nézni, ami azon a kábelen van, amit beledugtál. Lehet akármilyen hightech a cucc, nem fogja neked a levegő páratartalmából kitalálni, mi megy az argentin közszolgálati tévén.


Baggio

hát ja ettől fétem én is.... :D
akkor no solution

Xzone

TV tunerrel azt tudod fogni, amit a helyi szolgáltató ad, az előfizetési csomagodnak megfelelően. Felraknak egy szűrőt a házadban, ami nem engedi át a dolgokat, amire nem fizettél elő. (Persze vannak kibúvók, például a szerelő lefizetése, ha olyan az illető. De én pl nem tenném :) )

Ramiz

IMDB-n mezei user nem tud létrehozni film adatlapot, ugye? Csak pro user (amiért fizetni kell).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

noriko

Quote from: Ramiz on 2008-01-10, 13:12:21
IMDB-n mezei user nem tud létrehozni film adatlapot, ugye? Csak pro user (amiért fizetni kell).
én is így tudom, de logikus is, mert különben mindenki teleszemetelné megbízhatatlan adatokkal. De ha nagyon hiányzik az az adatlap, akkor ismerek egy pro usert, aki felteheti, ha gondolod.
"I wish I could, but I don't want to."

Ramiz

Quote from: noriko on 2008-01-10, 19:19:28
Quote from: Ramiz on 2008-01-10, 13:12:21
IMDB-n mezei user nem tud létrehozni film adatlapot, ugye? Csak pro user (amiért fizetni kell).
én is így tudom, de logikus is, mert különben mindenki teleszemetelné megbízhatatlan adatokkal. De ha nagyon hiányzik az az adatlap, akkor ismerek egy pro usert, aki felteheti, ha gondolod.
Hmm, hát igazából inkább poén, mint tényleg fontos, de elkészült a 22 perces amatőrfilmünk, és ugye milyen hatalmas érzés lenne, ha az imdb-n láthatánk? :) Torrentre majd fel fog kerülni. Csak az a baj, hogy nem egyszeri összeget kell fizetni, hanem havit, hogy fent legyen... Az ismerősöd fel tudná tenni? Úgy értem, neki nincs limitje erre? Meg tudod kérdezni? :o
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Alkyra

Laptop oldalttáskát szeretnék venni 15,4es géphez.Mindennapi használatra(sima táskaként is funkciónáljon).
Akinek van némi tapasztalata az kérem ossza meg velem.(hol, milyet, mennyiért)

Kvikveg

Vevoi elegedettsegi kerdoiv hogy a francban van angolul?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Customer satisfaction questionnaire? :)

Próféta

Quote from: Kvikveg on 2008-01-29, 16:26:49
Vevoi elegedettsegi kerdoiv hogy a francban van angolul?
Consumer satisfaction survey?

Oh, K_T beat me to it.

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

necrologist

#1796
anidb-s kliens (AOM) használata megéri? (hasznos? okos? ügyes? stb?)
+ mi a szösz az a 40+ mega amit le szeretne szedni, és miért akad meg 5-6 után?

ed: nem szabad közben fellépni anidb-re (megnyílt firefox-xal együtt és már az is kiakasztotta)
lejött, viszont most "processing dump download..." "decrypting and unpacking..." mindkettő nullán áll stabilan  :lul: (és persze always on top ablak formájában)

Zsiga

Quote from: necrologist on 2008-01-31, 20:44:13
anidb-s kliens (AOM) használata megéri? (hasznos? okos? ügyes? stb?)
+ mi a szösz az a 40+ mega amit le szeretne szedni, és miért akad meg 5-6 után?
Igen. :) (Persze csak ha van elég ram a gépedben, mert egymagában megeszik ~350MB-t...)
Az a 40+ mega (ami lesz még sokkal több is) a teljes anidb adatállomány jelentős része (review-k és hasonlók nincsenek benne, de egyébként szinte minden).
Hogy mért nem tölti az egy jó kérdés. :confused:

Manitu

Tölti az, csakhát a grafikus folyamatkijelzők egytől egyig sacc-per kábé működnek, és köze nincs a valós hátralevő időhöz. AOM-ben meg különösen, nem nagyon foglalkoztak a két folyamat szinkronizálásával, úgyhogy a legtöbb fölmegy 10% környékére, majd megvárja amíg végez a process, és ugrik 100-ra :D
Az a 40+ mega meg lesz 300 is, jelenleg nálam 331 mega az adatbázis :)
Első indítás szívás, úgyhogy ha jót akarsz, akkor kimented az adatbázist, mielőtt újrahúzod a windowst, ha arra kerül a sor.


chilip

havernak kéne mp3-lejátszó, 15k a limit, nézegettük itt neten mik vannak és van pár érdekes is, de TI mit ajánlotok?  :lazza: