Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

Cobra

Mik a kritériumok? Ém pl inkább egy olcsóbb noname lejátszót ajánlok + egy jobb fülhallgatót. Holnap veszek (már ha eljutok) anyámnak egy Trekstor 1Gb-os lejátszót, amiben van FM transmitter, ez így 9e Ft az Extreme Digital-nál. Mondjuk ha élőben negyon gagyi vagy nehéz kezelni, akkor mást nézek majd.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Tudnátok vmi tényleg jó bokarögzítő terméket ajánlani? Most próbálom böngészni a gyógyászati segédeszközök között, de így látvány alapján képtelenség eldönteni, inkább bíznék az általatok tapasztaltakban :)

és fontos lenne, már most hétközben megvenném, mert megöl a bokám és hétvégén foci...

Judeth

Nem tudom jó helyre írtam-e, de az a problémám, h van egy animém amibe ugye bele van égetve az angol. Ezzel eddig semmi baj, van hozzá magyar felirat is. DE NEM JÁTSZA LE A MAGYAR FELIRATOT!! Akármelyik progival próbálkozom fel sem ismerik ha megnyitom akkor nem is  mutatják. Mit csináljak? :frown:

Member

Valami formátumot esetleg írhattál volna. A legegyszerűbb, ha átdobod srt-be, ugyanarra a névre rakod és akkor ha van fent vobsub (illendő), akkor ezzel a noob módszerrel menni fog.

Judeth

#1804
srt-ben vannak a fájlok.  :smile:  Na jó bevallom a vobsub-ot még nem próbáltam. :Kiraly:


Szerk.: Oké megvan. Még egy kérdés: a feliratot hogyan lehet a vobsub-ban felülre áthelyezni?

Selmo

http://usteam.hu/forum/index.php?topic=1103.msg262029#msg262029
Rákattintsz duplán a vobsub ikonra és text settings-> border style opaque box.

A tökéletesség unalmas.

Baldy

Miután help-re tartok igényt, és relative animével kapcsolatos, azért jön ide:
Pár ismerős Konoha Headprotectort szeretne magának, amit én persze büszkén beígértem nekik.

A kérdés pedig igen egyszerű: Budapest területén hol van olyan bolt, ahol ilyet normális/emberi áron meg lehet venni.

Ami előnyt jelent: szombaton is nyitva tartó bolt.
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Draconire

Budapesti könyvesboltok közül ti miket ajánlotok?
Antikváriumok is érdekelnének, és olyan helyek, ahol lehet idegen nyelvű könyveket is kapni. Előny, ha fantasy/sci-fi orientált a hely.

Én

Camelot eléggé fantasy-orientált, idegen nyelvű választékról nem tudok. Ferenc körút 27, kis placc. Vannak mangák is, viszont szarok.
Váci utcán van még egy baromi nagy idegen nyelvű könyvesbolt, van jópár fantasy is. Pontos címét nem tudom, de Váci utcán nem nehéz megtalálni (asszem Libri).

Baldy

És akkor nem beszéltünk arról a kis könyvesboltról a West End legalsó szintjén... Ott dögivel van idegen nyelvű könyv, köztük jó pár fantasy/sci-fi
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

chilip

Quote from: Én on 2008-02-19, 17:39:24
Camelot eléggé fantasy-orientált, idegen nyelvű választékról nem tudok. Ferenc körút 27, kis placc. Vannak mangák is, viszont szarok.
Váci utcán van még egy baromi nagy idegen nyelvű könyvesbolt, van jópár fantasy is. Pontos címét nem tudom, de Váci utcán nem nehéz megtalálni (asszem Libri).

Camelot nincs, Sárkánytűz van helyette. és emlékeim szerint a Camelotba rengeteg angol nyelvű fantasy volt+szabálykönyvek, tehát feltehető, hogy azok a ST-ben is ottvannak....

Én

Én tegnap voltam, nem igen láttam angol nyelvű regnyt. Szabálykönyv persze (elfelejtettem mondani, hogy RPG bolt is)
Tényleg, már más a neve... Emlékeimben örökké Camelot marad... :P
edit: facepalm@self, lehet, hogy a régi címet írtam be? :wtf

Próféta

Idegen nyelvű, részben fantasy/scifi orientált helynek ajánlom a Pendragont. Állítólag a készleten felül ISBN alapján meghoznak neked mást is (manga?), kérdezz rá.

A Libri általános célú, de vannak egész nagy üzletei, és valahol a szórakoztató/ponyva részleg alatt vannak S/F könyvek is. Van egy angol nyelvű zug is. Viszont itt általában új vagy örökzöld könyveket lehet csak megtalálni, amit visz a nép, mint a cukrot. Általában, de nem kizárólagosan, láttam meglepő dolgokat is.

Jó antikvárium tipp jöhet ide is.

Zsiga


Kvikveg

Quote from: Draconire on 2008-02-19, 16:16:10
Budapesti könyvesboltok közül ti miket ajánlotok?
Antikváriumok is érdekelnének, és olyan helyek, ahol lehet idegen nyelvű könyveket is kapni. Előny, ha fantasy/sci-fi orientált a hely.
Deak ternel Semmelweis utca elejen van egy kis angol nyelvu antikvarium. Az elado new york-i. Legutobb legalabbis az volt. :D
Deaktol goto zsinagoga fele a jobboldalon, elso kicsit mar tavolabb levo utcanal be jobbra, Semmelweis kiirast mar latod, az utca jobb oldalan szinte azonnal ott van.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

#1815
szerintetek is értelmetlen 4:3-as LCD tv-t venni, csak azért, mert jelenleg még 4:3-as arányban megy a tv-adás nálunk?
mondjuk anyámnak lenne a tv és csak tv-t szokott rajta nézni, és persze lehet hogy mire elterjed nálunk is a digitális műsorszórás, addigra már nagyon elavult lesz, de vmiért mégiscsak hajlok egy hagyományos 15"-17"-os 4:3-as arányú LCD ellenében egy 19"-os 16:10 arányúra. (össz-vissz 50 centi széles hely van a tv-nek)
így hirtelenjében ezt néztem ki: LG 19LS4R

ti hogyan álltok ehhez a széles vs hagyományos képernyőméret témához? vélemény?

mondjuk az is lehet, hogy soha egyetlen wide műsort/filmet/akármit sem nézne meg a tv-n és csak az én nagyzolási hóbortom áldozatául esne a képernyő, 1/5 része kihasználatlanul maradna...

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2008-02-20, 21:10:56
http://index.hu/tech/blog/2008/02/20/az_lcd_lenyomta_a_hagyomanyost/
Kommentek közt pro és kontra.
ööö, ezt most nem teljesen értem... kétszer is átfutottam, és sztem semmi újat nem hoztak föl, se pro, se kontra a hozzászólásomhoz képest, csak az derült ki, hogy rengeteg ember köpköd az lcd-re, mert hogy a crt mennyivel jobb már (ami képminőséget illetően egy ideig igaz is volt, de manapság már közel sem akkora a különbség + gyanús, hogy azért köpködnek az lcd-re, mert nem engedhetik meg maguknak :__devil:)

lehet hogy félreértettél hirtelen, én nem crt vs lcd kérdést vetettem föl, hanem 4:3-as LCD vs 16:10-es LCD.
vagy az is lehet, hogy az oldal direkt elrejti előttem a kérdéses hozzászólásokat :haha:

Selmo

Hja, elnéztem. Ha HD komaptíbilis, akkor megéri a széles hosszú távon. És nem HD ready förmedvény, amit minden szarra rányomnak.

A tökéletesség unalmas.

Draconire

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!^^

Cobra

Fazék, én a 4:3-ra szavazok, ha tud legalább 720*576-os felbontást. Igazából Magyarországon még akkor se lesz sok esély 16:9-es TV műsorra, ha elterjed a DVB-T.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2008-02-20, 22:40:47Fazék, én a 4:3-ra szavazok, ha tud legalább 720*576-os felbontást.
ugyan csak 1 napja nézegetem, de mindegyik csak 640x480-at tud, amit eddig találtam a 90e alatti kategóriában 20"-os méretig

Cobra

Mondjuk 20" alatt talán annyira nem gond a kisebb felbontás.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Nekem a monitorom és a TV-m is wide, ennek ellenére inkább a 4:3-at javasolnám, jópár év lesz még mire több lesz a TV-ben a 16:10 adás mint a 4:3, addigra meg úgyis "szaréhugyé" lehet majd ekkora TV-ket venni, tehát akár le is lehet majd cserélni.
Én a felbontással voltam így amikor októberben vettem a TV-m, jelenleg bőven elég a 720p, mire meg szükség lesz a fullHD-re (elterjed a HD adás itthon is, lejjebb mennek DVD-szintre a Blu-Ray árak, 20k-ért kapok 1,5TB-s vinyót, stb.) addigra egy 37"-os 1080p@24 plazmát kapok majd 120k körül, amivel meg akár 10 évet is ki lehet majd húzni. Aztán lehet hogy a következő lépés egy FullHD projektor lesz filmnézésre meg egy nagyobb (24"+) monitor a PC-re minden máshoz.

Cobra

1080p-s TV adás Európában nem hiszem, hogy belátható időn belül lesz. 720p is csak payTV-n van elvétve.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

#1825
sztetek lehet Lightscribe-os cd-re NEC Labelflash-sel írni képet?

szerk: google segített. sajnos nem. csak dvd-knél működik a labelflash és nem kompatibilis a kettő... ez van

chilip

hol kell beállítani azt, hogy 2 monitor legyen 1 gépen?  :Kiraly: bekerült a szobámba felújítás miatt az étkezőből a TFT monitor, ha már ittvan legyen használva :P

Fazék

Quote from: chilip on 2008-03-01, 12:34:39
hol kell beállítani azt, hogy 2 monitor legyen 1 gépen?  :Kiraly: bekerült a szobámba felújítás miatt az étkezőből a TFT monitor, ha már ittvan legyen használva :P
ha mindkettőhöz sikerült csatlakoztatnod és be vannak kapcsolva a monitorok, akkor elméletileg forceware illetve catalyst-en belül nem olyan nehéz megtalálni a monitorbeállítások részt :) ati vagy nvidia kártyád van?

chilip

Quote from: Fazék on 2008-03-01, 12:38:23
Quote from: chilip on 2008-03-01, 12:34:39
hol kell beállítani azt, hogy 2 monitor legyen 1 gépen?  :Kiraly: bekerült a szobámba felújítás miatt az étkezőből a TFT monitor, ha már ittvan legyen használva :P
ha mindkettőhöz sikerült csatlakoztatnod és be vannak kapcsolva a monitorok, akkor elméletileg forceware illetve catalyst-en belül nem olyan nehéz megtalálni a monitorbeállítások részt :) ati vagy nvidia kártyád van?

nvidia (8800GT)

Fazék

Quote from: chilip on 2008-03-01, 12:49:28
Quote from: Fazék on 2008-03-01, 12:38:23
Quote from: chilip on 2008-03-01, 12:34:39
hol kell beállítani azt, hogy 2 monitor legyen 1 gépen?  :Kiraly: bekerült a szobámba felújítás miatt az étkezőből a TFT monitor, ha már ittvan legyen használva :P
ha mindkettőhöz sikerült csatlakoztatnod és be vannak kapcsolva a monitorok, akkor elméletileg forceware illetve catalyst-en belül nem olyan nehéz megtalálni a monitorbeállítások részt :) ati vagy nvidia kártyád van?

nvidia (8800GT)

elméletileg ennyi az egész:

Quoteafter right clicking on desktop, click properties, then the settings tab... then click on monitor 2, click "enable", select "dual view" instead of clone (clone= 2 identical desktops instead of one big), and you're good to go!