Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

deyo

Lehet, hogy hülye kérdés, de érdeklődnék, hogy nem tud-e vki egy olyan helyet (web), ahol el lehetne kezdeni japánt tanulni... csak mert már annyi anime-ot néztem, hogy el tudnám viselni ha legalább alap szinten érteném az eredeti szöveget, és nem kéne teljesen az angol feliratra hagyatkozni:-))

Zodd

QuoteOriginally posted by deyo
Lehet, hogy hülye kérdés, de érdeklődnék, hogy nem tud-e vki egy olyan helyet (web), ahol el lehetne kezdeni japánt tanulni... csak mert már annyi anime-ot néztem, hogy el tudnám viselni ha legalább alap szinten érteném az eredeti szöveget, és nem kéne teljesen az angol feliratra hagyatkozni:-))
Nézzél el ide ők csinálnak valami tanulást segítő cuccot:

aoianime
 :zen:
:bsd:


Damnatus

Hali!

Azt szeretném megkérdezni, hogy valaki össze tudná-e nekem szedni, és megmagyarázni a filmek típusait (mármint pl. movie, OVA stb.). Néhánnyal tisztában vagyok, vagy sejtem, de szeretnék tiszta képet kapni.
Köszönöm

Alkyra

Uhm... üdvözletem..

Lenne nekem egy kis problémám és már az őrület határán vagyok, mert nem tudok rájönni, hogy
miért nem megy a dolog..

Az egész ott kezdődik, hogy letöltöttem az Inuyashat.. nos ugyebár az ogm kiterjesztésű
s semmi nem akarja lejátszani.
A Windows Media Player Classic elíndítja, de csak egy hatalmas zöld
kép fogad amin csikok vannak és a csíkokban megy az anime.(a gundam Wingnél is így van)

Mit csináljak, hogy normálisan meg tudjam nézni mindkét filmet?
Kérlek segítsetek!!!!!!

Kvikveg

Damnatus: tudtommal: film, sorozat,ova=oav=original anime video? /kvazi csak videon kiadott/ De ezt a forumban mar valahol leirtak... Tudnam hol...

Alkyra: codecfrissites? ogm-hez szinten volt mar tanacsadas a forumon belul.
/asszem mplayer-rel szoros kapcsolatban/
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

Kulvilag/help/19.oldal/Trivi:

Higgyétek el, bőven elég a Windows Media Player, minden működik vele, minden!
Amik kellenek mellé (codec-ek):
Windows Media Codec 8
(Windows Enduser (ez asszem nem kell, de nem árt ))
DivX5.1 bundle
OGGDS0995 (oggvorbis hanghoz és ogm split-eléshez - .ogm formátum nézéséhez)
AC3 Filter 0.70b (hang)
Core AAC (hang)
Matroska Pack - Lazy Man's MKV 0.3 (.mkv file-ok lejátszásához)
VobSub (felirat kezeléséhez, ogm-nél, mkv-nél nyelvek közti váltáshoz)

És ezzel minden megy, és nem kell parancssoros Mediaplayert haszálni. Szvsz kényelmesebb.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Alkyra

köffi-

megyek megkeresem ezeket a cuccokat...
(vajon honnan tudnám őket leszedni?)

.Attila

Quote from: Alkyraköffi-

megyek megkeresem ezeket a cuccokat...
(vajon honnan tudnám őket leszedni?)
Nekem megvan az összes.
Anno párat felraktam a tárhelyemre, ezeket belinkelem ide:
.ogm -hez
VobSub
Csak ezek vannak fent nálam.
DivX-et a honlapjukról: DivX
Windows-os cuccokat a Microsoft honlapjáról.

Damnatus


Damnatus

amerikai vagy kanadai hublistát/hubokat keresek. Tud vki segíteni?
Jöhet pm-ben is!
Elõre is köszönöm!

Nedy

Quote from: Damnatusamerikai vagy kanadai hublistát/hubokat keresek. Tud vki segíteni?
Jöhet pm-ben is!
Elõre is köszönöm!


itt találsz mindenféle nemzetiségü hubokat és listákat
http://www.hublist.org/

Damnatus

Nedy
Köszönöm szépen! :)

Thomasson88

Hihi. Hol tudom beállítani hogy egybõl belépjen.Ne kelljen mniden lap megnyitásnál ujra és ujra bejelentkeznem. Mert megnéztem egy animét irni akartam rola és ujra be kellett jelentkeznem. ÉÉs ez engem idegesit. Tehát van vmi automatic login?
Jól kezdõdött ez a nap is, csak kár, hogy felébredtem.

Moha

A bejelentkezéskor van egy checkbox, amit ha bejelölsz, automatikusan be fog jelentkezni legközelebb is. De csak akkor mûködik, ha engesélyezve vannak a cookie-k a böngészõben.

Thomasson88

Quote from: MohaA bejelentkezéskor van egy checkbox, amit ha bejelölsz, automatikusan be fog jelentkezni legközelebb is. De csak akkor mûködik, ha engesélyezve vannak a cookie-k a böngészõben.

Na akkor kérdezek tovább. A Remember me? t kell beikszelni? Meg ha SP2 fel van téve akkor a cookiek muxenek?
Jól kezdõdött ez a nap is, csak kár, hogy felébredtem.

Moha

Quote from: Thomasson88Na akkor kérdezek tovább. A Remember me? t kell beikszelni? Meg ha SP2 fel van téve akkor a cookiek muxenek?
Igen, azt kell bejelölni. Tudtommal nincs hatással az SP2 a cookiek elfogadására, azt a böngészõben kell beállítani, de alapból engedélyezve szokott lenni.
Milyen böngészõt használsz?

Thomasson88

Jelenleg IE t használok de a Firefoxt akarom letölteni.
Jól kezdõdött ez a nap is, csak kár, hogy felébredtem.

Bill

Quote from: Thomasson88Jelenleg IE t használok de a Firefoxt akarom letölteni.
A firefoxot csak ajánlani tudom, nincsenek idegesítõ popupok, stabilabb, gyorsabb, jobb!
(Valahol olvastam, hogy az IE a bátor, kalandvágyó emberek böngészõje. Milyen igaz. ;))
"I think he had a connection to his audience that was very, very deep. His music is powerful, very intense. That sort of power is rare. You hate to lose somebody like that, someone who keeps the music alive and moving ahead. Not many guys like him come along."
   - Bruce Springsteen [Kurt Cobainrõl]

noriko

Quote from: BillA firefoxot csak ajánlani tudom, nincsenek idegesítõ popupok, stabilabb, gyorsabb, jobb!
(Valahol olvastam, hogy az IE a bátor, kalandvágyó emberek böngészõje. Milyen igaz. ;))
Nekem is szimpi a firefox, a héten tértem át rá :)
Eddig csak egy dolgot találtam, ami az IE-ben jobban tetszett,
hogy ha új ablakot nyitok, akkor a Firefox a kezdõoldalt hozza be rajta, míg az IE ugyanazt az oldalt nyitja meg mint ami a már megnyitott ablak. Nekem ez sokszor hasznos volt. Dehát, errõl talán még le tudok mondani :p
hmm..bátor vagyok én és kalandvágyó, csak nem vizsgaidõszakban ... :haha:
"I wish I could, but I don't want to."

Fazék

Quote from: norikoEddig csak egy dolgot találtam, ami az IE-ben jobban tetszett,
hogy ha új ablakot nyitok, akkor a Firefox a kezdõoldalt hozza be rajta, míg az IE ugyanazt az oldalt nyitja meg mint ami a már megnyitott ablak. Nekem ez sokszor hasznos volt. Dehát, errõl talán még le tudok mondani :p
Hogy ne kelljen lemondanod errõl a tényleg hasznos funkcióról, tudom ajánlani a következõ kiterjesztést Firefox-hoz: Clone Window ;)

noriko

Quote from: BlimpHogy ne kelljen lemondanod errõl a tényleg hasznos funkcióról, tudom ajánlani a következõ kiterjesztést Firefox-hoz: Clone Window ;)
juhé!!!  :hopp: Nagyon szépen köszönöm!!!
"I wish I could, but I don't want to."

Bill

Quote from: norikohmm..bátor vagyok én és kalandvágyó, csak nem vizsgaidõszakban ... :haha:
Hmmm. Én inkább nem használom az IE-t (tudod, jobb félni mint megijedni ;)), biztosra megyek, meg utálom a popupokat. :p
"I think he had a connection to his audience that was very, very deep. His music is powerful, very intense. That sort of power is rare. You hate to lose somebody like that, someone who keeps the music alive and moving ahead. Not many guys like him come along."
   - Bruce Springsteen [Kurt Cobainrõl]

noriko

Quote from: BillHmmm. Én inkább nem használom az IE-t (tudod, jobb félni mint megijedni ;)), biztosra megyek, meg utálom a popupokat. :p
amúgy IE-re is lehet popup blokkolót tenni, a yahoo toolbar-ban van ilyen és mûködik. De mostmár megmaradok a Firefoxnál asszem. Fõleg a fentebb javasolt bõvítési lehetõség után! :)
na de ez már nem is kérdés...ugyhogy nem offolok tovább!
"I wish I could, but I don't want to."

Moha

Quote from: norikoDe mostmár megmaradok a Firefoxnál asszem. Fõleg a fentebb javasolt bõvítési lehetõség után! :)
És még mennyi remek bõvítmény van hozzá! ;)

Thomasson88

Quote from: Bill(Valahol olvastam, hogy az IE a bátor, kalandvágyó emberek böngészõje. Milyen igaz. ;))

Ez teszik ez a hozzászólás.Csak azt szeretném még tudni hogy hanyas verzioju FireFox ot töltsek le és ingyenes e a progi.
Jól kezdõdött ez a nap is, csak kár, hogy felébredtem.

Fazék

Quote from: Thomasson88Ez teszik ez a hozzászólás.Csak azt szeretném még tudni hogy hanyas verzioju FireFox ot töltsek le és ingyenes e a progi.
1.04-es a legújabb, innen le is tudod tölteni a magyar telepítõt. :)

Thomasson88

Blimp örök hálám. AZ IE-m angol volt. Magyarul jobban értek azért :)
Jól kezdõdött ez a nap is, csak kár, hogy felébredtem.

Thomasson88

Ja.Amugy egy másik honlapon azt ovlastam hogy Európában a FireFox egyre népszerûbb lesz mnit az IE.
Jól kezdõdött ez a nap is, csak kár, hogy felébredtem.

Cobra

Igen, egyre népszerûbb lesz, ezért egyre többen kezdenek el foglalkozni a hibáinak kijátszásával. És akárhogy nézzük, már most kiderült, hogy van jónéhány komoly hiba, amit megtaláltak. Igaz gyorsan adnak ki javítást hozzá, de már megdõlt az a feltételezés, hogy jóval biztonságosabb, mint az IE.
Hide and fear, Cobra Commander is here !