Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: Próféta on 2011-12-17, 00:01:11
Mondjuk nyilván más lenne a leányzó fekvése, ha mellette nem próbálnék segíteni is.
igaz

Fazék

másnak se működik normálisan a gyorszerkesztés pár napja?

kb 2 napja vettem észre, de azt hittem, hogy csak speciális eset volt, de azóta bárhol próbálom, ha rányomok, akkor engedi szerkeszteni a hozzászólást, de konkrétan üresnek jelzi és a subject is törölve lesz

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2012-03-01, 00:58:19


tesuto

nálam is ugyanezt csinálja.
Valamint az "insert quote" sem működik.

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

motifator

Én ma vettem észre, hogy nem megy az Insert Quote, illetve a szövegdoboz nem töri a sort, hanem nyúlik a végtelenségbe. Ez igaz a preview-re is.
Valami CSS/JavaScript elbaszásnak tűnik. Amúgy Chrome-ot használok.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Selmo

Frissítve lett 2.02-re ha jól látom, valószínűleg az  hiba forrása. Nálam pl. a linkek is kivilágosodtak.

A tökéletesség unalmas.

Nakedape

porszívó ügynök klíma koordinátori lét árnyoldala: MLM beszervezési nehézségek miatt ember hiányokban szenvedek. Azaz segítséget kérek. Ideális segítő középmagyar (Bp, pest megye) éés  az a jó nekem ha sokan vannak egy háztartásban (4+ akár,csecsemő is ok), alig kell valami

[spoiler]  regisztrálnám ennyi adattal
QuoteLakhely (település): *
Lakóhely típusa: *
Nagysága: *
A lakóhely mérete, négyzetméterben megadva.
Épület kora: *

Háztartást képviselő személy neve : *
Háztartásban élők száma : *

márciusban és áprilisban le kéne olvasni a fogyasztásokat (gáz, villany, víz, km)
illetve 3 kis tesztet (vagy bármi más 3 elérést kell produkálni)

a teszteket[spoiler] közösen töltenénk ki wink-wink nudge nudge, azaz majd én beküldöm amit közösen töltöttünk ki, tehát a valódi létezésen, engedélyeteken, kétszeri leolvasáson kívül más nincs,csak a közös tesztek[/spoiler]

[/spoiler]
cserébe lenne hála, sok, akár csoki is, többet nem tudok, mert ez tényleg nem MLM :Kiraly:

ha bárki palimadárnak érzi magát pm-ét szívesen fogadom
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Cobra

És kell venni 150k-ért légkondit is? :D
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Nakedape

#3008
Quote from: Cobra on 2012-03-06, 01:19:08
És kell venni 150k-ért légkondit is? :D
pont fordítva, ha van is kapcsold ki  :Kiraly:

vagyis link meg le is maradt :
http://kislabnyom.hu
http://kislabnyom.hu/hir/verseny

ezek a program keretei amúgy

sőt pár dolgot elolvasva 5k utalványt lehet nyerni..  leírás,meg első teszt:
[spoiler]Kislábnyom játékot indítunk!
Kedves Olvasóink és Versenyzőink!
Mostani számunktól kezdve összesen 3 fordulóból álló Kislábnyom játékot indítunk.
Minden fordulóban kérdéseket teszünk fel a hírlevél éppen aktuális valamint megelőző
számának tartalmára vonatkozóan. A válaszokat mindig a következő hírlevél megjelenéséig
lehet beküldeni az info@kislabnyom.hu email címre.
Miért érdemes a játékban részt venni?
Ha valaki mind a 3 forduló kérdéseire válaszol:
1. megnyerheti a 4 db vásárlási utalvány
egyikét!
2. javíthat a Kislábnyom versenyben kivívott
helyezésén, mert a Kislábnyom játék egyben a Kislábnyom verseny
3. szorgalmi feladata is: ha mindegyik kérdésre helyesen válaszol,
akár 10%-ot is hozzáadhat eredményéhez! (ld. értékelés bemutatása a 33. hírlevélben)!
3. és nem utolsó sorban olyan érdekes cikkeket, információkat is felfedezhet a hírlevélben, amelyek eddig esetleg nem ragadták meg figyelmét 
Tehát...
A Kislábnyom játék 1. forduló kérdései:
1. Hány gyümölcsfát fogunk ültetni a Kislábnyom
képzések karbon-lábnyomának semlegesítése
érdekében?
2. Melyik ország áll az Éghajlatvédelmi
Teljesítmény Index 1. helyén?
3. Hány kg CO2 kibocsátásával jár 1kg marhahús
előállítása?
Az 1. forduló kérdéseire a válaszokat az info@kislabnyom.hu email címre várjuk március 15-ig. Az email tárgyában kérjük tüntessék fel: Kislábnyom játék 1.
Azok között, akik a játék mindhárom fordulójának kérdéseire helyesen válaszolnak, összesen 4 db 5000 Ft értékű vásárlási utalványt sorsolunk ki, amelyeket a Zöldbolt vagy a Zöldpolc internetes áruházakban lehet levásárolni!
Játékra fel [/spoiler]
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

#3009
UPC-s emberektől kérdezném, hogy mennyire fasza a digitális TV szolgáltatásuk? illetve azon belül a HD szolgáltatás?
normálisak a dekóderek? vagy ugyanolyan hulladékok, mint HelloHD-nál, hogy évente 1x cserélni kell őket?

illetve ha olyanban még esetleg tudnátok segíteni, hogy pontosan házon belül milyen kábelek kell fussanak, hogyan viszik az internet, tv, telefon jelet be?
csak azért kérdezem, mert apám előre ki szeretné alakítani az egészet, úgy hogy tetőnél bejöjjönek a UPC-s kábelek, amiket be akarnak hozni és már előre kész legyen házon belül a rendszer, ami szétoszt mindent a megfelelő helyre.
thx.

TurboK

A quote gomb nem működik ie9 alatt...

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

NLZ

Quote from: TurboK on 2012-03-12, 04:07:07
A quote gomb nem működik ie9 alatt...
FF se jó, de ha az egér középső gombjával rányomsz, akkor felugrik új ablakban, rendes reply módban.
[reserved]

Moha

Valaki, aki használja a facebookot, megmondaná nekem, miért nem jelennek meg a publikus commentjeim?

Csak egy teszt accountom van (a cégnek kell appot fejlesztenem, azért regeltem), kamu névvel, semmi adat nincs megadva és nincs egy ismerős sem. Ha egy oldalon (kipróbáltam, semmilyen oldalon nem megy) commentet írok, az a wallon úgy látszik, hogy public, de ha az adott oldalt megnézem FB login nélkül, nem látszik a commentem. Már az összes privacy beállítást "public"-ra tettem, de így sem...

Létezik, hogy nem mutatja a commentet, mert nincs kitöltve a profilom / nincs egy ismerősöm sem felvéve?

White SeeD

#3013
Ha már FB, nekem is kéne kis segítség.
Épp egy új projekten dolgozok ( honlap ).
Azt kellene megoldanom, hogy egy kisebb közösség össze tudjon majd gyűlni (Futura klub).
Lennének cikkek, amiket mi rakunk ki, és ahhoz hozzá tudjanak szólni/el akarják mondnai a véleményüket. Legegyszerűbb megoldásként gondoltam a facebookra. (nem kell fórummal vacakolnom, szűrni a kéretlen cuccokat, és az új témákról az emberek azonnal kapnának jelzést.
Csináltam egy felhasználót, és csináltam egy közösségi oldalt is. DE a rendes elrendezésű oldal helyett valami idővonalas bizbaszt csinált.
http://www.facebook.com/pages/Futura-Klub/237152196381292


Igaz volt 8 opció az elején.

Melyiket kéne választanom a normál elrendezéshez?
A cél, hogy csak én (vagy admin) tehessen ki bejegyzést, de a nép hozzá tudjon szólni, tudja lájkolni.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Fazék

quickedit nálatok megjavult, vagy csak nekem hiányzik? :)

NLZ

#3015
Quote from: Fazék on 2012-03-27, 21:50:49
quickedit nálatok megjavult, vagy csak nekem hiányzik? :)
csak neked hiányzik
[reserved]

Fazék

Quote from: NLZ on 2012-03-27, 21:57:47
Quote from: Fazék on 2012-03-27, 21:50:49
quickedit nálatok megjavult, vagy csak nekem hiányzik? :)
csak neked hiányzik
:(

NLZ

Quote from: Fazék on 2012-03-27, 22:08:05
Quote from: NLZ on 2012-03-27, 21:57:47
Quote from: Fazék on 2012-03-27, 21:50:49
quickedit nálatok megjavult, vagy csak nekem hiányzik? :)
csak neked hiányzik
:(
A quick reply még jogos is lenne, de a quick editet mégis milyen gyakran használod?
[reserved]

Fazék

Quote from: NLZ on 2012-03-27, 22:37:34
Quote from: Fazék on 2012-03-27, 22:08:05
Quote from: NLZ on 2012-03-27, 21:57:47
Quote from: Fazék on 2012-03-27, 21:50:49
quickedit nálatok megjavult, vagy csak nekem hiányzik? :)
csak neked hiányzik
:(
A quick reply még jogos is lenne, de a quick editet mégis milyen gyakran használod?
GN vagyok. ha észreveszek egy félregépelést, fogalmazási hibát a hozzászólásomban, akkor ingerem van azonnal kijavítani. (kezdő nagybetűk kivétével, mint látható)

illetve olyan is sokszor előfordul, hogy elküldöm a hozzászólást, és utána jut eszembe még egy mondatnyi gondolat.

szóval ezen esetekben jóval kényelmesebb volt a quickedit megnyomása, mint a modify gomb, ami ráadásul újratölti az oldalt is.

NLZ

Quote from: Fazék on 2012-03-27, 22:41:31
Quote from: NLZ on 2012-03-27, 22:37:34
Quote from: Fazék on 2012-03-27, 22:08:05
Quote from: NLZ on 2012-03-27, 21:57:47
Quote from: Fazék on 2012-03-27, 21:50:49
quickedit nálatok megjavult, vagy csak nekem hiányzik? :)
csak neked hiányzik
:(
A quick reply még jogos is lenne, de a quick editet mégis milyen gyakran használod?
GN vagyok. ha észreveszek egy félregépelést, fogalmazási hibát a hozzászólásomban, akkor ingerem van azonnal kijavítani. (kezdő nagybetűk kivétével, mint látható)

illetve olyan is sokszor előfordul, hogy elküldöm a hozzászólást, és utána jut eszembe még egy mondatnyi gondolat.

szóval ezen esetekben jóval kényelmesebb volt a quickedit megnyomása, mint a modify gomb, ami ráadásul újratölti az oldalt is.
Hát jó
[reserved]

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2012-03-27, 22:41:31
GN vagyok.

Ezen is (mivel ma már kaptam egy KFSz-t, amiről kiderült, hogy Komolyra
Fordítva a Szót) gondolkodtam egy ideig, hogy mi lehet. Megkérdzetem a
barátomat, és ezt válaszolta. Guinea? Graphic Novel? Great Northern? Gender
Neutral? Good Neighbours? Vagy talán az utolsó a listán?
[spoiler]
Gay Nerds
[/spoiler]
ezekután csodálkoztam, hogy hogy tudták azt kihagyni, hogy
[spoiler]
Gay Niggers
[/spoiler]
ha már ilyen film is nevezett a zsé-mínusz kategóriába...


Nolzi: én is gyakrabban használom, mint a quick-reply-t.

kada

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-03-27, 23:36:23
Quote from: Fazék on 2012-03-27, 22:41:31
GN vagyok.

Ezen is (mivel ma már kaptam egy KFSz-t, amiről kiderült, hogy Komolyra
Fordítva a Szót) gondolkodtam egy ideig, hogy mi lehet. Megkérdzetem a
barátomat, és ezt válaszolta. Guinea? Graphic Novel? Great Northern? Gender
Neutral? Good Neighbours? Vagy talán az utolsó a listán?
[spoiler]Gay Nerds[/spoiler]
ezekután csodálkoztam, hogy hogy tudták azt kihagyni, hogy
[spoiler]Gay Niggers[/spoiler]
ha már ilyen film is nevezett a zsé-mínusz kategóriába...
Nolzi: én is gyakrabban használom, mint a quick-reply-t.
Annak nem KFaSz-nak kéne lennnie?  :__devil:

Még nem tűnt fel hogy létezik egyáltalán quick-reply.
De amúgy is rendszerint többször átírom egy-egy postom (preview gomb alkalmazásával) még mielött úgy hiszem hogy készen van, és aztán is esélyes több edit ha három mondatnál többet tartalmaz (és igen, mindennek ellenére olyanok amilyenek).  ^^"

Fazék

#3022
milyen quick-reply-ról beszéltek? az is van?
nálam quote, modify, remove opciók vannak fönt, a hozzászólásaimnál, illetve  egy 'modify message' ikon jobb alul, a gyorsszerkesztésre
a quick-reply-t gondolom a ti hozzászólásaitoknál láthatnám, de ott meg csak quote és report to moderator vannak. a quick-reply az egy kicsit más, nem?

szerk: és ismét már harmadszor hatodszor nyolcadszor gyorsszerkeszteném a hozzászólást... fura, hogy csak én vagyok ilyen :)

szerk2:  :zomg: érzek némi párhuzamot a hozzászólásaim szerkesztése és a mai játékkiadások között. elküldök valami gyors választ, majd percekig még visszatérek szerkesztgetni, hogy érthető legyen :D

szerk3: hmm. nem volt bölcs dolog előkapni a netbook-ot így "kora" reggel, már negyed óra késésben vagyok...

Selmo

Quote from: Fazék on 2012-03-28, 08:54:41
milyen quick-reply-ról beszéltek? az is van?
Van, amennyiben a profil menüben engedélyezted. Ill. van, de nem működik vagy mi, sose használtam.

A tökéletesség unalmas.

Kvikveg

#3024
Halp.
http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-detailansicht.html?adId=58546519
Honnan tudom, hogy ez kicsi vagy nem? 26" elvileg nem kicsi, viszont gyerekbicikli, ahogy latom kissebb kerettel, de hat en sem vagyok ket meter.
Ki tudom probalni ha megbeszelem veluk.
Nincs valami altalanos szabaly meret -> vazmeret tekinteteben? Egyedul a pedal alja - ules tavot tudnam megmondani neki kb.
Illetve gondolom ha az ulest akkorara allitjuk akkor a kormanynak azzal egyvonalban vagy folotte kell lennie.
Nade a vizszintes tavolsagot az ules-kormany viszonylatban... lovesem sincs.

edit: deja vue-m van...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

A 26" a kerékre vonatkozik, ha minden igaz.
Az én bicajom váza 54-56centis, ami kb. 21,5". Mekkora lenne akkor egy 26"-os váz? :)
Keréknél viszont értelmezhető a 26", általában mountain bike-okra szokták mondjuk rakni, trekkingre 28"-ost szoktak rakni.

Kvikveg

Jelentem megvan.  :cool:
Mar csak hatso sarhanyo, csomagtarto es kosar kell ra kb. Ja meg az elsot meg kell neznem, mert a lampa legorbult es kicsit trehanyan all a sarhanyo. A kerek viszont oke.

Kerdes
http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/nordrhein-westfalen/fahrraeder/zubehoer/u7533981
Ez milyen allatfajta? Vajon jo-e az en bicajomra? Es ha csavar nincs hozza, azt meg honnan? (erre most rakerdeztem...)
Tudnam mennyi ez ujonnan...
Ha jo es rohadt mazlista vagyok akkor kollegam elhozza ha ra tudom beszelni.  ^^"

http://interhost.hu/kvikveg/bicaj/bicikli1.jpg
http://interhost.hu/kvikveg/bicaj/bicikli2.jpg
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

akár jó lehet, ahogy nézem  állítható, bár a bicikliről hátulról kéne, hogy látszódjon, van-e felület csavarozni. másrészt szép vékony, én a vastagabban jobban bízom ilyenek szakadtak le csomagok miatt nálam :angyali:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Dreamcleaver

Kinek mi a tapasztalata, melyik banknál érdemes most új folyószámlát nyitni?

Nem feltétlenül csak az éppen aktuális akciókból ítélve, hanem úgy általában a szolgáltatás minősége alapján (ügyintézés, bankkártyák, internet bank minősége, ATM-ek stb.)

Itt a közelben van CIB, UniCredit, Raiffeisen, Budapest Bank meg asszem FHB.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

White SeeD

Nekem Raiffeisennél van. A 2. legolcsóbb számla, dombornyomott mastercardal.
Múltkor néztem mi lenne ennél olcsóbb megoldás a netes vásárlásaim intézésére, de sajna nem találtam jobbat.
Évi 8-9K-ból jön ki a fenntartása.
Persze ha lenne 120K-nyi jövedelmem akkor nem lenne számlavezetési díj ami 355/hó.
Ügyintézés neten megy, internetbank kiváló, legújabb chip-es mastercard amire azt tetetsz amit akarsz. Havi 2 pénzfelvét ingyenes (bármilyen automatából), kártyavásárlás korlátlan.
Persze mindjárt jön az új narancsadó, így lehet ez változni fog.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6