Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

Darkstar

Azokhoz használj DL lemezt, és ha az anyagiak megengedik, vegyél még vinyót, és dvdre csak archiválj :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Randal on 2006-10-30, 22:34:39
Ti hogy szoktátok az animéket kiírni dvd-re, mondjuk amikor 6-7 gigás az egész sorozat? Én a vágással szoktam próbálkozni, pl kivágom az OP-t ED-t, de vmikor így se fér rá egy 4,7-re.
Valakinek van valami jó ajánlása? Vagy vegyek egy vinyót:(
Én kiírom két lemezre, általában az a tapasztalat hogy az elsőre ráfér 19 rész, a másodikra 20-26, és még mellé befér mondjuk egy film vagy egy 13-as sorozat. Egyébként meg igen, vegyél vinyót, én pl. csak biztonsági mentésre használok DVD-t, minden anime vinyón van, pedig van egy kevéske... :D

kikuchiyo

Én azt szoktam szeretni, amikor mondjuk 4810 mega a teljes sorozat (mint tudjuk, az egyrétegű DVD-R 4708 MB, míg a DVD+R 4702 MB kapacitású).
Ilyenkor se levágni nem lehet belőlük, átkódolni se nagyon - marad az a megoldás, hogy 25 rész az első lemezre, az utolsó egy másikra.
Failure is the default option

Darkstar

DVDt is lehet túlírni, annyi még belefér. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Nekem még sose sikerült...
Failure is the default option

Selmo

Pontosan meddig is biztonságos egy dvd-t megírni? Mert a Nero már 4500-at is túlírásnak könyvel el.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2006-10-30, 23:21:04(mint tudjuk, az egyrétegű DVD-R 4708 MB, míg a DVD+R 4702 MB kapacitású)
ööööööööööö he?  :confused:

DVD-R nálam 4485 MB méretű

Selmo

Már mindent tudok: http://en.wikipedia.org/wiki/DVD#DVD_disc_capacity

(És az is dögöljön meg, aki először behozta a 10-es számrendszert a számítástechnikába! :grrr:)

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

#878
Quote from: Darkstar on 2006-10-30, 23:30:32
DVDt is lehet túlírni, annyi még belefér. :)
Túlírást Plextor 712, 716 esetleg 755/760 író és minőségi +R lemez nélkül meg se próbálj, mert az esetek 99%-ában simán elrontja a lemez végét az író. Pio, NEC, LG, Samsung, Lite-ON írók esetében ez az arány 100%, akár egy MB túlírásnál is, egy Benq jó lemezzel és kevés plusz adattal működhet.
A lemezek kapacitása (MiB):
DVD-R(W) : 4488-4489
DVD+R(W) : 4483
Minimális eltérés előfordulhat, de az esetek 99%-ában ez a méret.

Darkstar

Nekem Pioval eddig 10+túlírásból 1et cseszett el. (Ha soha nem sikerült volna, nem ajánlom :)) Igaz, csak néhány megával írta túl, de a lemez működött. Mindjárt elő is keresem, hogy még olvasható-e. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Darkstar on 2006-10-31, 00:05:23
Nekem Pioval eddig 10+túlírásból 1et cseszett el. (Ha soha nem sikerült volna, nem ajánlom :)) Igaz, csak néhány megával írta túl, de a lemez működött. Mindjárt elő is keresem, hogy még olvasható-e. :D
Nem akarom azt mondani hogy nem igaz, de PPeter-nek jobban hiszek, és amikor legutóbb beszéltünk azt mondta hogy ő még nem tudott Pio-val túlírni. :)
(Asszem 4 megával kellett volna túlírnom hogy a nyomorult tetves Shaman King felférjen 3 lemezre...)

Olvasnivaló a témában: http://prohardver.hu/f.php?mod=40&id=16459

Darkstar

Az akkori 9 sikerültből 8at találtam meg hirtelen, ebből 1 volt olvasható mostis teljesen, 1en pár file volt, a többi teljesen halott.  :mad:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

TurboK

Quote from: Fazék on 2006-10-30, 23:46:59
Quote from: kikuchiyo on 2006-10-30, 23:21:04(mint tudjuk, az egyrétegű DVD-R 4708 MB, míg a DVD+R 4702 MB kapacitású)
ööööööööööö he?  :confused:

DVD-R nálam 4485 MB méretű
kb 4 703 000 000 byte minuszos lemezen (TOCtól függ, száz fájllal még lehet ennyit írni, ezer fájllal már csak egy picivel kevesebbet).

Pluszos lemezen 2295104 db 2048 byte méretű szektor lehet egy lemezen (4 700 372 992 byte), de nemtom hogy ebben a TOC is benne van-e.

DVD túlírással meg ne próbálkozz, inkább rakd ki 2 lemezre egy kevés helypazarlással. Biztosabb.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Kvikveg

Tud valaki olyan helyet, ahol tollra raraknak ceglogot, illetve normalis, nemzetkozileg is elfogadhato tollat is lehet kerni hozza? Kb 500 db lenne. Vagy kicsit tobb.
Jegyzettomb is erdekel ugyanigy (A4 meret fele), bar ott nem biztos, hogy lesz rajta logo - arfuggo. Illetve ooo hogy hivjak... aranylag kicsi jegyzetfecni, ragados csikkal felul a hetoldalan. Nem jut eszembe a neve. Argh.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

csacsa

Quote from: Kvikveg on 2006-10-31, 15:36:59
Tud valaki olyan helyet, ahol tollra raraknak ceglogot, illetve normalis, nemzetkozileg is elfogadhato tollat is lehet kerni hozza? Kb 500 db lenne. Vagy kicsit tobb.
Jegyzettomb is erdekel ugyanigy (A4 meret fele), bar ott nem biztos, hogy lesz rajta logo - arfuggo. Illetve ooo hogy hivjak... aranylag kicsi jegyzetfecni, ragados csikkal felul a hetoldalan. Nem jut eszembe a neve. Argh.
Post-It-re gondolsz?
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2006-10-31, 15:36:59
Tud valaki olyan helyet, ahol tollra raraknak ceglogot, illetve normalis, nemzetkozileg is elfogadhato tollat is lehet kerni hozza? Kb 500 db lenne. Vagy kicsit tobb.
Jegyzettomb is erdekel ugyanigy (A4 meret fele), bar ott nem biztos, hogy lesz rajta logo - arfuggo. Illetve ooo hogy hivjak... aranylag kicsi jegyzetfecni, ragados csikkal felul a hetoldalan. Nem jut eszembe a neve. Argh.
Mi innen szoktuk beszerezni a céglogo-s cuccokat: http://www.fortrend.hu

Fazék

xD memóriakártyát kell vennem FujiFilm FinePix Z1 fényképezőgépbe.
van bármi minőségkülönbség Olympus illetve FujiFilm kártyák között? esetleg egyéb névtelennel érdemes próbálkozni?
ahogy nézem 1 Gb alig 30%-kal drágább, mint az 512-es. érdemes inkább azt venni sztetek is? köszi :)

Tutegal

Quote from: Fazék on 2006-11-02, 03:01:39
xD memóriakártyát kell vennem FujiFilm FinePix Z1 fényképezőgépbe.
van bármi minőségkülönbség Olympus illetve FujiFilm kártyák között? esetleg egyéb névtelennel érdemes próbálkozni?
ahogy nézem 1 Gb alig 30%-kal drágább, mint az 512-es. érdemes inkább azt venni sztetek is? köszi :)

Egy régebbi Fuji S304 gépet használok, gond nélkül megy Olympus kártyával is. Azt nem tudom, hogy a Z1 kezeli-e már az 1 GB kártyát, nekem az 512-es a legnagyobb amivel még működik.

Ramiz

#888
Naaaaagy probléma: :D
Régen Alt+S-re postolt a fórummotor, de most a magyar Mozillában ez a Súgó menüt nyitja le. Nem lehet valahogy ezt lekapcsolni? :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Nálam a Historyt nyitja meg, és nem tudom, hogy lehet kikapcsolni:)
Failure is the default option

csacsa

#890
Nekem simán működik az alt+p gyorsbillencs.
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Ramiz

Milyen böngészővel?

Más: van valami rendes m4a plugin winamphoz, ami le is játssza ezeket a sz.ros fájlokat? Már egy órája próbálkozok és mindig "Unsupported file format"... :grrr:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Majd holnap (izé reggel) (izé délben :)) megkeresem, hogy nekem mi működött végül, addig mplayer, ha mindenáron meg akarod hallgatni.
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2006-11-02, 23:38:38
Más: van valami rendes m4a plugin winamphoz, ami le is játssza ezeket a sz.ros fájlokat? Már egy órája próbálkozok és mindig "Unsupported file format"... :grrr:
Én ezt használom.
Kell hozzá asszem Quicktime, de működik.

Próféta

Quote from: Zsiga on 2006-11-03, 10:39:56
Quote from: Ramiz on 2006-11-02, 23:38:38
Más: van valami rendes m4a plugin winamphoz, ami le is játssza ezeket a sz.ros fájlokat? Már egy órája próbálkozok és mindig "Unsupported file format"... :grrr:
Én ezt használom.
Kell hozzá asszem Quicktime, de működik.
Van Quicktime, de nálam mégsem működik  :bruhuhu:

Kvikveg

Quote from: Zsiga on 2006-11-01, 01:21:23
Quote from: Kvikveg on 2006-10-31, 15:36:59
Tud valaki olyan helyet, ahol tollra raraknak ceglogot, illetve normalis, nemzetkozileg is elfogadhato tollat is lehet kerni hozza? Kb 500 db lenne. Vagy kicsit tobb.
Jegyzettomb is erdekel ugyanigy (A4 meret fele), bar ott nem biztos, hogy lesz rajta logo - arfuggo. Illetve ooo hogy hivjak... aranylag kicsi jegyzetfecni, ragados csikkal felul a hetoldalan. Nem jut eszembe a neve. Argh.
Mi innen szoktuk beszerezni a céglogo-s cuccokat: http://www.fortrend.hu
Koszi az infot!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Soldier

Abban kernem a segitsegetek hogy van egy 3.eérsz a Kimi Ga Nozomu Eien-hoz. Töltötem hozzá feliratot a animeaddictsrol es a helyzet hogy eddig jo is volt de itt a 3.resznel csak az elsö 1 percbe es az utolso 1 percbe irta ki a feliratot :\ megneztem a .srt-t , .ass-t -> amennyire értek hozzá nincs benne elszurva semmi sem :\ probaltam többfajta lejatszoval. Gondoltam megkerdelek titeket hatha tudtok mondani egy masik oldalt persze angol is joh mind1 csak az a lenyeg hogy legyen. Vagy ha van tippetek miert lehet meghallgatnam . Köszi [remelem jo topicba irtam hirtelen nem talaltam jobbat]

Cobra

Ha jó az angol, akkor miért nem jó a benne lévő felirat? Ha az ftp-ről szedted le, akkor van benne angol felirat. Megjelenítéshez vagy Mplayer kell vagy bármi más VSFilterrel. (illetve amelyik lejátszó nem kezeli alapból az mkv-t, oda kell még a Haali Media Splitter is)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Soldier

Quote from: Cobra on 2006-11-03, 21:21:12
Ha jó az angol, akkor miért nem jó a benne lévő felirat? Ha az ftp-ről szedted le, akkor van benne angol felirat. Megjelenítéshez vagy Mplayer kell vagy bármi más VSFilterrel. (illetve amelyik lejátszó nem kezeli alapból az mkv-t, oda kell még a Haali Media Splitter is)
ez mindmegvan de akkor nem ertem miert nem jo .. igen ftp-röl szedtem de angol felirat nekem csak a intro allat van utána semmi :\

Darkstar

Nem lehet, hogy két feliratsáv van? Van olyan subbercsapat, amelyiknél az egyik sáv a rendes felirat és emelett van egy másik amiben csak az intro/outro alatt van felirat.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん