Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

Soldier

Quote from: Darkstar on 2006-11-03, 22:59:20
Nem lehet, hogy két feliratsáv van? Van olyan subbercsapat, amelyiknél az egyik sáv a rendes felirat és emelett van egy másik amiben csak az intro/outro alatt van felirat.

nem tudom .. lehetseges, de hogy tudom váltogatni a sávokat ?
aszitem ennel jobban ertek hozáá hehe^^

Selmo

Milyen lejátszóval/kódekkel?

A tökéletesség unalmas.

Manitu

Quote from: Darkstar on 2006-11-03, 22:59:20
Nem lehet, hogy két feliratsáv van? Van olyan subbercsapat, amelyiknél az egyik sáv a rendes felirat és emelett van egy másik amiben csak az intro/outro alatt van felirat.
Nope, KAA release. Hardsub karaoke + softsub felírat, ez utóbbit valamiért nem akarja megjeleníteni a lejátszója.
Úgy emlékszem a régebbi Haali spliterek valami számomra felfoghatatlan logika alapján alapból elrejtettek bizonyos sávokat a lejátszó elől, így azokat csak magából a spliterbál lehetett előszedni (a tálcán ott figyel a kis ikon, azzal mennie kell). Volt benne egy opció, hogy mindig engedélyezze az összes sávot. Azt pipáld ki. De méginkább frissítsd, mert ha jól emlékszem, és tényleg Haali volt, akkor az egy őskövület már.


Soldier

Quote from: Manitu on 2006-11-04, 00:49:12
Quote from: Darkstar on 2006-11-03, 22:59:20
Nem lehet, hogy két feliratsáv van? Van olyan subbercsapat, amelyiknél az egyik sáv a rendes felirat és emelett van egy másik amiben csak az intro/outro alatt van felirat.
Nope, KAA release. Hardsub karaoke + softsub felírat, ez utóbbit valamiért nem akarja megjeleníteni a lejátszója.
Úgy emlékszem a régebbi Haali spliterek valami számomra felfoghatatlan logika alapján alapból elrejtettek bizonyos sávokat a lejátszó elől, így azokat csak magából a spliterbál lehetett előszedni (a tálcán ott figyel a kis ikon, azzal mennie kell). Volt benne egy opció, hogy mindig engedélyezze az összes sávot. Azt pipáld ki. De méginkább frissítsd, mert ha jól emlékszem, és tényleg Haali volt, akkor az egy őskövület már.

nah kiprobaltam telleg van ilyen es beis kapcsoltam stb stb de utána sem volt az a mokás ^^ de most megprobaltam Mplayer Classical es most joh ezzel jöna magyar felirat is .. nem igazan ertem a masik 3 lejatszoval mi volt a baja de mindenkép köszi a segitseget. Lényeg hogy megoldoodot :\

Ramiz

Quote from: Zsiga on 2006-11-03, 10:39:56
Quote from: Ramiz on 2006-11-02, 23:38:38
Más: van valami rendes m4a plugin winamphoz, ami le is játssza ezeket a sz.ros fájlokat? Már egy órája próbálkozok és mindig "Unsupported file format"... :grrr:
Én ezt használom.
Kell hozzá asszem Quicktime, de működik.
Nem sikerül leszednem a csatolt fájlot... :(
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Nem tudja valaki ezt az orat hol lehet itthon beszerezni? Egy Casioval is foglalkozo boltlancot felhivtm, de nem ajanlgattak nagyon, hogy megrendelik. Sot fel se merult az otlet ugy latszik, meg a kozpontban sem. Zsenialis modon megrendelhetnem, ha USAban laknek, hehe. :ejj:
Ha nincs jo uzlet vagy online otletetek, akkor marad a telefonalgatas (es annak saccolasa, hogy a linken levo ar hanyszorosat kerik erte, hehe. Bar mar az is huzos). :/
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Kvikveg utánanézek, bár szerintem ez is olyan, mint amit én néztem ki magamnak, hogy Európába nem nagyon jutott belőle. A rádió kontrollosok sajnos hiánycikkek, főleg nálunk MO-on.
Mennyire lenne sürgős?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

#907
Nem pont ugyanez, de nekem is Casio waveceptor-om van, majd utánakérdezek, hol vették (ajándékba kaptam)

Nos, elvileg a Duna Plázában lévő Casio szaküzletben vették (nekem ez van)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kvikveg

#908
Koszonom. A Duna Plazas boltot megkeresem es megkerdezem, hatha van nekik.
Egyaltalan nem surgos. Vagy magamnak vagy noveremnek Karacsonyra. :D
Kozben meg Nurnbergbe is megyek most ho vegen, ha mazlim van ott meg tudom venni. Bar kiallitas lesz, szoval valoszinubb, hogy nappal rohangalunk mint a mergezett eger a standon ide-oda, este meg bedolok az agyba.

Aha, Duna Plazas ugyanahhoz a lanchoz tartozik, mint a Westendes. Azert felhivom, hatha. :)
http://www.timecenter.hu/

edit: per pill ilyenem van
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Hát igen, azt nem ártana valami nőiesebbre lecserélni. A kinézett típusból a fehér vagy a fekete kéne? Jövő hétre meg tudom mondani tudok-e szerezni és hogy kb mennyiért.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

Quote from: Cobra on 2006-11-08, 21:14:27
Hát igen, azt nem ártana valami nőiesebbre lecserélni. A kinézett típusból a fehér vagy a fekete kéne? Jövő hétre meg tudom mondani tudok-e szerezni és hogy kb mennyiért.
Koszi! :Kiraly:
Feher.

Az a durva, hogy k sok ora van, de ugy keptelenseg keresni, hogy eztmegazt tudja. Kvazi szurni. Amikor az elozo gyk ugyanigy kinezo oram behalt, ezert vettem ezt. Raadasul ugyanabban a boltban. XD
Azt meg plane nem gondoltam, hogy van olyan mutatos ora, ami tud csipogni adott idopontban. Vannak meg kellemes meglepetesek az eletben. A radio kontrollt kibirom ha nincs, nem az volt az elsodleges szempont. Bar bevallom jol hangzik. :haha:
Mar csak arra leszek kivancsi kezben milyen. Ha itthon talalok eladot, akkor megnezem, de mindenkeppen kivarom az arajanlatodat. :jee:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Darkstar

Tud valaki olyan proxyt, amivel ki tudom kerülni a Megaupload country-slotlimitjét? Eddig talán egyszer tudtam róla tölteni, különben mindíg a szemét toolbarját akarja telepítetni velem, azt meg nem fogom megtenni. Az amerikai proxy, amit egyébként használok néha, itt nem megy (mondjuk egyébként is érdekesen működik, néhány oldalt meg tudok vele nyitni, de a legtöbbet nem.)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

csacsa

Quote from: Darkstar on 2006-11-09, 21:46:41
Tud valaki olyan proxyt, amivel ki tudom kerülni a Megaupload country-slotlimitjét? Eddig talán egyszer tudtam róla tölteni, különben mindíg a szemét toolbarját akarja telepítetni velem, azt meg nem fogom megtenni. Az amerikai proxy, amit egyébként használok néha, itt nem megy (mondjuk egyébként is érdekesen működik, néhány oldalt meg tudok vele nyitni, de a legtöbbet nem.)
miért is használsz proxy-t? :confused:
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Darkstar

Quote from: Darkstar on 2006-11-09, 21:46:41
Tud valaki olyan proxyt, amivel ki tudom kerülni a Megaupload country-slotlimitjét? Eddig talán egyszer tudtam róla tölteni, különben mindíg a szemét toolbarját akarja telepítetni velem, azt meg nem fogom megtenni. Az amerikai proxy, amit egyébként használok néha, itt nem megy (mondjuk egyébként is érdekesen működik, néhány oldalt meg tudok vele nyitni, de a legtöbbet nem.)
Általában ezért, nemcsak a megaupload esetében

Ez a Megaupload egy mocsok tetü banda. Nem akarják már beadni, hogy az összes slot foglalt Magyarország, Japán, Dominikai köztársaság, Amerika és Anglia felé (ennyi proxyval próbáltam ki).
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

csacsa

Quote from: Darkstar on 2006-11-10, 02:55:51
Quote from: Darkstar on 2006-11-09, 21:46:41
Tud valaki olyan proxyt, amivel ki tudom kerülni a Megaupload country-slotlimitjét? Eddig talán egyszer tudtam róla tölteni, különben mindíg a szemét toolbarját akarja telepítetni velem, azt meg nem fogom megtenni. Az amerikai proxy, amit egyébként használok néha, itt nem megy (mondjuk egyébként is érdekesen működik, néhány oldalt meg tudok vele nyitni, de a legtöbbet nem.)
Általában ezért, nemcsak a megaupload esetében

Ez a Megaupload egy mocsok tetü banda. Nem akarják már beadni, hogy az összes slot foglalt Magyarország, Japán, Dominikai köztársaság, Amerika és Anglia felé (ennyi proxyval próbáltam ki).

ebbe én is belefutottam már jópárszor én is, de volt más letöltőhely így nem nagyon rágtam magam érte...
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Darkstar

Mivel ezekről általában a boardok /r/iben linkelt dolgokat töltöm, ezek többnyire máshol nem vagy nehezen elérhető cuccok. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

Quote from: Darkstar on 2006-11-10, 15:46:52
Mivel ezekről általában a boardok /r/iben linkelt dolgokat töltöm, ezek többnyire máshol nem vagy nehezen elérhető cuccok. :)
igen, erre rá akartam már kérdezni, hogy a kapcsolat megszakítása és újracsatlakozással új ip-cím szerzés nélkül hogyan lehet megoldani az ilyen rapidshare és társairól a letöltést, mert nekem 20 perc szünet után se nagyon hajlandó új ip-címet adni (garantáltan nem fix ip-címem van, csak egyszerűen az ISP-m úgy látszik szereti, ha sokáig ugyanaz az ip-címem :)), vagyis nálam ez a megoldás kizárt, jobban megéri ehelyett kivárnom a várakozási időt...
köszi :)

Darkstar

(Ez most nincs itt, de mivel lasan érik a második ingyenes egyhónapos rapidshare premium csomagon, lehet egyiket beadom majd közösbe, talán nem törlik azonnal.)
Kapcsolat bontása nélkül nem juthatsz új IPhez, bár a fizikai megszakítást (áramtalanítást) el lehet kerülni a következő módon:
elíndítod a command promtot, ezután az "ipconfig /all" paranccsal lekérdezed a jelenlegi adataidat. Ezután kiadod az "ipconfig /release" majd az "ipconfig /renew" parancsot. Ezzel az esetek nagy részében sikerüli új ipcímhez jutnod.
(Rájöttem, hogy bold betűkkel a pink is jól olvasható :))
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

Quote from: Darkstar on 2006-11-11, 23:08:26
(Ez most nincs itt, de mivel lasan érik a második ingyenes egyhónapos rapidshare premium csomagon, lehet egyiket beadom majd közösbe, talán nem törlik azonnal.)
Kapcsolat bontása nélkül nem juthatsz új IPhez, bár a fizikai megszakítást (áramtalanítást) el lehet kerülni a következő módon:
elíndítod a command promtot, ezután az "ipconfig /all" paranccsal lekérdezed a jelenlegi adataidat. Ezután kiadod az "ipconfig /release" majd az "ipconfig /renew" parancsot. Ezzel az esetek nagy részében sikerüli új ipcímhez jutnod.
(Rájöttem, hogy bold betűkkel a pink is jól olvasható :))

és router-en keresztül ez hogyan kivitelezhető? :)

Darkstar

#919
Na ezt nem tudom, akartam is írni, hogy routeren keresztül nem műxik.  :redface: (Én ilyenkor, ha nagyon sürgős, kicsit direktbe kötöm a gépet. :))

Ed.: Tetves rapidshit kinullázta a pontjaimat, és nem adta meg az accot.  :Eztneked:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

sirtomi

Jelenleg 2Mbites T_Online netem van, de elég drágának találom a havi 12384Ft-os díjat. Gondolkodom a szolgáltatóváltáson, természetesen hasonló sebességű netet szeretnék.
Tudnátok ajánlani valamit?

Olvastam, hogy több szolgáltatónál van 3 hónapos idő amíg nem lehet netem és csak utána köthetek szerződést, a másik gondom meg, hogy eddig elég rendesek voltak a T-Com szerelői és ha bármi problémám volt 1-2 napon belül kijöttek és tényleg megcsinálták (volt már sebességcsökkenés is ami miatt a házban egészen az oszlopig újravezetékeztek ingyen :) ), szóval csak az árral van bajom.

Fazék

Quote from: sirtomi on 2006-11-15, 15:12:32Olvastam, hogy több szolgáltatónál van 3 hónapos idő amíg nem lehet netem és csak utána köthetek szerződést, a másik gondom meg, hogy eddig elég rendesek voltak a T-Com szerelői és ha bármi problémám volt 1-2 napon belül kijöttek és tényleg megcsinálták (volt már sebességcsökkenés is ami miatt a házban egészen az oszlopig újravezetékeztek ingyen :) ), szóval csak az árral van bajom.
a 3 hónap csak arra vonatkozik, hogy akkor tudsz a szezonális akciókban résztvenni, ha vársz 3 hónapot a szerződésbontás után. vagyis bármikor áttérhetsz más szolgáltatóhoz, ha lejárt a hűségszerződésed T-Online-éknál. annyi, hogy az új szolgáltatónál nem tudod kihasználni az akciókat, hanem a sima szolgáltatási havidíjat kell fizetned, illetve még az is lehet, hogy átviteli/bekötés/anyámkínja díjat is fölszámolnak.

sirtomi

Quote from: Fazék on 2006-11-15, 17:30:26
a 3 hónap csak arra vonatkozik, hogy akkor tudsz a szezonális akciókban résztvenni, ha vársz 3 hónapot a szerződésbontás után. vagyis bármikor áttérhetsz más szolgáltatóhoz, ha lejárt a hűségszerződésed T-Online-éknál. annyi, hogy az új szolgáltatónál nem tudod kihasználni az akciókat, hanem a sima szolgáltatási havidíjat kell fizetned, illetve még az is lehet, hogy átviteli/bekötés/anyámkínja díjat is fölszámolnak.
Ne ezt nem tudtam. Hűségnyilatkozatom már kb két éve lejárt, lehet hogy több is. Akkor meg kell néznem az egyszeri bekötési díjakat is, ahol van ilyen :)

Rounin

Ez kijátszható úgy, hogy nem az én nevemre, hanem öcsémére jön a következő szerződés? :angyali:

Fazék

Quote from: Rounin on 2006-11-15, 20:15:03
Ez kijátszható úgy, hogy nem az én nevemre, hanem öcsémére jön a következő szerződés? :angyali:
hát mostanában már elképzelhető, hogy meg lehet oldani, mert ugyebár már vannak nem telefonhoz kötött adsl-ek is, egy próbát esetleg megérhet :)
korábban ugyebár csak telefonvonal mellé lehetett adsl-t beköttetni, és azt könnyedén tudta figyelni a matáv/t-com, hogy azon az előfizetési ponton, ahhoz a telefonvonalhoz, volt-e bekötve adsl az utóbbi 3 hónapban.

de amúgy vannak "szolgáltatóváltós" akciók is, csak amikor én akartam, akkor elég kevés lehetőség volt, és ezek általában jóval kevésbé akciósak, mint vadonatúj társaik :)

Rounin

Quote from: Fazék on 2006-11-15, 21:04:42
hát mostanában már elképzelhető, hogy meg lehet oldani, mert ugyebár már vannak nem telefonhoz kötött adsl-ek is, egy próbát esetleg megérhet :)
korábban ugyebár csak telefonvonal mellé lehetett adsl-t beköttetni, és azt könnyedén tudta figyelni a matáv/t-com, hogy azon az előfizetési ponton, ahhoz a telefonvonalhoz, volt-e bekötve adsl az utóbbi 3 hónapban.

de amúgy vannak "szolgáltatóváltós" akciók is, csak amikor én akartam, akkor elég kevés lehetőség volt, és ezek általában jóval kevésbé akciósak, mint vadonatúj társaik :)

Hm-hm. Na majd kiborul, kösz szépen.

Kvikveg

Agyhalott dolgozo kerdezi: hivatalosan hogyan van az "A szoftver tobb nyelven elerheto"?
The software is avaliable in several/multiple/other languages, vagy mi a banat?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Yakumo

Quote from: Kvikveg on 2006-11-23, 00:54:12
Agyhalott dolgozo kerdezi: hivatalosan hogyan van az "A szoftver tobb nyelven elerheto"?
The software is avaliable in several/multiple/other languages, vagy mi a banat?
multiple sztem. :) De amúgy jó. ;)

Kvikveg

Quote from: Yakumo on 2006-11-23, 00:57:21
Quote from: Kvikveg on 2006-11-23, 00:54:12
Agyhalott dolgozo kerdezi: hivatalosan hogyan van az "A szoftver tobb nyelven elerheto"?
The software is avaliable in several/multiple/other languages, vagy mi a banat?
multiple sztem. :) De amúgy jó. ;)
Jah, ez a bajom. Olyat tudok irni, amit megertenek, de olyat, ami 100% jo...
Azert koszi, beveszem a szavazasba. :D

edit: neten az other fordult elo, multiple nem. Fene.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Darkstar

Sztem ez függ attól, h milyen környezetben van a, lehet, hogy ha pár mondatot előle betennél, könnyebb lenne eldönteni. :) Agyhalálra tekintettel vagyok, kivételesen nem szinezek. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん