Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

Darkstar

Amikor kedvem van hozzá. (Meg épp ki tudom fizetni) :)
Amúgy ha itthon elérhető és használható lenne, igazából egy DoCoMo p903i-t szeretnék, de ez ugye kilőve. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

#961
Quote from: Darkstar on 2006-11-27, 01:14:51
Amikor kedvem van hozzá. (Meg épp ki tudom fizetni) :)
Amúgy ha itthon elérhető és használható lenne, igazából egy DoCoMo p903i-t szeretnék, de ez ugye kilőve. :)

jó mondjuk, ha emlékezetem nem csal, te ki is használod ezeket a hulladékokat, és nem csak telefon/memo/sms funkciókat használod bennük, mint én :)
nekem bőven elég a "3-4 évente lecserélem, mert tönkrement" hozzáállás :D

ez a DoCoMo p903i mondjuk faintosan néz ki :)
a biztonsági dolgai nagyon jól hangzanak :)
de persze kérdés, hogy mennyire hasznosak valójában

Darkstar

Quote from: Fazék on 2006-11-27, 01:22:52
jó mondjuk, ha emlékezetem nem csal, te ki is használod ezeket a hulladékokat, és nem csak telefon/memo/sms funkciókat használod bennük, mint én :)
Hát, ha már valamire van lehetőségem, szeretem kihasználni. Ezzel a Samsunggal csak az az egy problémám, hogy nem Symbianos, viszont csábító benne a gyors netkapcsolat, úgyis sokat netezek/emailezek telefonról. :)
Quote from: Fazék on 2006-11-27, 01:22:52nekem bőven elég a "3-4 évente lecserélem, mert tönkrement" hozzáállás :D
:haha:
Quote from: Fazék on 2006-11-27, 01:22:52ez a DoCoMo p903i mondjuk faintosan néz ki :)
a biztonsági dolgai nagyon jól hangzanak :)
de persze kérdés, hogy mennyire hasznosak valójában
Nekemis teszik, mind külsőre, mind tulajdonsgaiban. Kint meg ha már annyi mindenre használják a mobilt, nem csoda, hogy igyekeznek védeni valamennyire. A fotós azonosítás sztem inkább macera, viszont a távolsági riasztás meg a gpskövetés tetszene. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

#963
Quote from: Fazék on 2006-11-27, 01:22:52
jó mondjuk, ha emlékezetem nem csal, te ki is használod ezeket a hulladékokat, és nem csak telefon/memo/sms funkciókat használod bennük, mint én :)
nekem bőven elég a "3-4 évente lecserélem, mert tönkrement" hozzáállás :D
Látod, látod, nem vagyunk elég jó fogyasztók :)
az enyém már kb 5-6 éve húzza :)
nincs kedvem az e-waste-t tovább gyarapítani, amíg műxik.

Sztem itt nem kapsz rá túl sok véleményt - kevesen vagyunk,
ez meg ahogy sejtem újabb széria. inkább rákeresnék review-kre.

btw: color - u fail :hehe:

Darkstar

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-11-27, 01:41:03
Sztem itt nem kapsz rá túl sok véleményt - kevesen vagyunk,
ez meg ahogy sejtem újabb széria. inkább rákeresnék review-kre.
Megtörtént már, de gondoltam megkérdezem ittis, hátha valakinek van tapasztalata Samsung telókkal, neadjisten pont ilyenje van. :)
Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-11-27, 01:41:03btw: color - u fail :hehe:
Szándékos volt. Kiszámíthatatlasnág rulz!  :hehe:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Én Samsungot biztos nem vennék, egy ismerősnek is van a széthúzható ezüst, az 3x volt szervízben, apám D800-asa 2x, meg volt egy régebbi nyithatós Samsungja anyukámnak, amit szervízbe nem kellett ugyan vinni, de elég hamar lekopott a festése és 2 év után teljesen meghalt az akkumulátora. Én csak Nokiát vagy SE-t vennék.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

#966
Quote from: Cobra on 2006-11-27, 11:04:03
Én Samsungot biztos nem vennék, egy ismerősnek is van a széthúzható ezüst, az 3x volt szervízben, apám D800-asa 2x, meg volt egy régebbi nyithatós Samsungja anyukámnak, amit szervízbe nem kellett ugyan vinni, de elég hamar lekopott a festése és 2 év után teljesen meghalt az akkumulátora. Én csak Nokiát vagy SE-t vennék.
A mi családunk csak Nokiát hajlandó venni (már csak a töltőmizériák elkerülése végett is :)), és egyedüli baj vele ugyebár az ára, vagyis hogy rendszeresen el van maradva képességileg a vele egy árkategóriában levő készülékektől... de az viszont tény hogy rettentően szívósak. első Nokia 3210-esem 3 év használat és rengeteg súlyos leejtés után adta csak meg magát, utána egy Nokia 3510-esem volt 2 évig, szintén rengeteg halálos helyzettel szembesítve és még most is hibátlanul működik, csak vettek nekem egy új telefont, szóval azóta a polcon hever. Most 2 éve egy Nokia 6170-esem van, ami remélem még jó ideig bírni fogja :) egy kicsit tégla, de talán épp ezért is szeretem :)
nem is bírom különösebben ezeket az új túl kicsi és túl könnyű mobilokat, jobban szeretem ha érzem, hogy ott van a zsebemben a bunkófon :D

Kuroi Tenshi

Nekem pedig egy Siemens C55-ösöm van, és ez 4-5 év alatt
nem csak leesést, leejtést, de még aug20.-ás szétázást is túlélt.
na jó, előbb behalt, de másodnapra rendbejött. Azt azért hozzá
kell tenni, hogy amikor kivettem a zsebemből, folyt belőle a víz,
csak azután fagyott le.
Lythisnek is ilyenje van, ő is tanusíthatja ezeknek a rendíthetetlen
túlélőképességét :)

Fazék, ha kell, valahol még megvan apám tizenéves Ericssonja,
na abból ám tényleg nem spórolták ki a matériát :haha:

Ramiz

Nokia 3310 rulez! :D Mióta megvan, semmi baja nem volt még sose, pedig sok mindenen keresztülment, rajta aludtam (a zsebemben volt), leejtettem stb. Szívós darab. Túl fog engem élni. :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

sirtomi

Most Siemens C62-őm van, nem rossz, de ami előtte volt Siemens-em sokkal strapabíróbb volt.

Mishra

amig volt ericcson addig az, mer nem sporoltak az acélcsavarral de mostmár gáz. amugy most van egy sgh zm60-om (samsung), de még nem használtam. O_o

teraflare

Egy kérdés, ami már rég foglalkoztat. Mi az a "lédig" ami a gyümölcsöknél van kiírva? Me  :lame:. Help!

Draconire

Quote from: teraflare on 2006-11-27, 18:14:44
Egy kérdés, ami már rég foglalkoztat. Mi az a "lédig" ami a gyümölcsöknél van kiírva? Me  :lame:. Help!
http://www.c3.hu/~nyelvor/period/1212/121210.pdf

Mishra


teraflare


Fazék

ezen boltok közül ki melyiket ismeri, milyen tapasztalatai vannak vele kapcsolatban?

http://itmedia.sk/
http://dvdr.atw.hu/ (itt mik a házhozszállítási díjak, nem tudja valaki?)
http://www.shoxx.com/ (szerk: ahogy nézem ez szállítási árral kiesett a mezőnyből)

fontos szempont lenne, hogy házhoz szállítsák és 8.5k fölött ingyér legyen budapest XXII ker-be a szállítás

esetleg további boltok ötletet is szívesen fogadok.

szerk2:

azt hiszem ez egy régebbi idézet tőled Zsiga:
QuoteNe a MID-t nézd, hanem a márkát ÉS a MID-t.
A legjobbak:
Ricoh Gold +R 16x (ricohjpn)
Verbatim 16x (mcc)
Plextor 16x (yuden)
A legjobb gyártók a Mitshubishi Chemicals, a Taiyo Yuden és a Ricoh, mástól nem igazán érdemes lemezt venni. (Egy ilyen lemez kerül mondjuk 100-120Ft-ba, míg a gagyik 80-100Ft-ba. Szerintem +20Ft-t megér.)

Érdemes a neten utánaolvasni hogy az íród melyiket szereti a legjobban, és azt venni. Pl. a Plextor írók jobb minőséget produkálnak a Ricoh Gold lemezekkel mint a legújabb saját Plextor korongjaikkal...
ez ma is megállja a helyét?

szerk3: pl egy NEC ND3500A író mit szeret enni? hirtelen nem találok erre vonatkozóan semmi információt
szerk4: ezt találtam hirtelen ez hihető? Plextor-t pl nem is nagyon említettek benne, akkor azt hanyagoljam?
szerk5: erről a lemezről vélemény?
szerk6: ez a Verbatim lemez vajon mennyire megbízható?
szerk7: és ez a Plextor? :)

Zsiga

Quote from: Fazék on 2006-11-30, 12:19:29
ezen boltok közül ki melyiket ismeri, milyen tapasztalatai vannak vele kapcsolatban?

http://itmedia.sk/
http://dvdr.atw.hu/ (itt mik a házhozszállítási díjak, nem tudja valaki?)
http://www.shoxx.com/ (szerk: ahogy nézem ez szállítási árral kiesett a mezőnyből)

fontos szempont lenne, hogy házhoz szállítsák és 8.5k fölött ingyér legyen budapest XXII ker-be a szállítás

esetleg további boltok ötletet is szívesen fogadok.

szerk2:

azt hiszem ez egy régebbi idézet tőled Zsiga:
QuoteNe a MID-t nézd, hanem a márkát ÉS a MID-t.
A legjobbak:
Ricoh Gold +R 16x (ricohjpn)
Verbatim 16x (mcc)
Plextor 16x (yuden)
A legjobb gyártók a Mitshubishi Chemicals, a Taiyo Yuden és a Ricoh, mástól nem igazán érdemes lemezt venni. (Egy ilyen lemez kerül mondjuk 100-120Ft-ba, míg a gagyik 80-100Ft-ba. Szerintem +20Ft-t megér.)

Érdemes a neten utánaolvasni hogy az íród melyiket szereti a legjobban, és azt venni. Pl. a Plextor írók jobb minőséget produkálnak a Ricoh Gold lemezekkel mint a legújabb saját Plextor korongjaikkal...
ez ma is megállja a helyét?

szerk3: pl egy NEC ND3500A író mit szeret enni? hirtelen nem találok erre vonatkozóan semmi információt
szerk4: ezt találtam hirtelen ez hihető? Plextor-t pl nem is nagyon említettek benne, akkor azt hanyagoljam?
szerk5: erről a lemezről vélemény?
szerk6: ez a Verbatim lemez vajon mennyire megbízható?
szerk7: és ez a Plextor? :)
Igen, amiket ott írtam azok még megfelelnek a valóságnak, annyit fűznék hozzá hogy az új Plextor 16x lemezeket is kezdik megszeretni az írók a legfrissebb firmware-ekkel.
Én őt ajánlom: http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=35217 Már vagy másfél éve csak tőle veszek lemezt. Ha átutalod a pénzt bankszámlára akkor ingyenes a posta, másnapra ott is van. Házhozszállítást meg beszéld meg vele, nekem mindig házhozhozza ingyen mert pont útbaesek. :)
Az a lista kb. hihető, a Recommended-nél ott van első helyen egyébként a Plextor +R (Yuden 16x), ami a létező legjobb lemez.
A Prodisc nem tuti hogy jó, gyanúsan olcsó, valószínű hogy egy gyengébb sorozat amit a Verbatim nem adott el saját márkanév alatt. (A noname gyártóknál előforduló jó MID-ű lemezek nagyrésze ilyen.)
A -R 16x Verba jó, talán a legjobb "mínuszos" lemez.
A Plextorból a +R 16x sokkal jobb.

kapanyányi

hali :)
stepmaniahoz honna lehet letölten NeM anime zenéket?találtam párat de nem tudok eligazodni rajtuk :confused:

Necrid^

#978
Üdv!
Milyen HD TV érdemes mostanában venni max 150k Ftért? lehetőleg legyen márkás + HDMI bemenetes.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Fazék

Quote from: Necrid^ on 2006-12-03, 21:15:12
Üdv!
Milyen HD TV érdemes mostanában venni max 150k Ftért? lehetőleg legyen márkás + HDMI bemenetes.
hát sztem valódi HDTV minőséget nyújtó, HDMI csatlakozóval felvértezett LCD készüléket nem kapsz 150K alatt. párra írhatják esetleg, hogy HD ready, de sztem általában ezek erős túlzások és érdemes leellenőrizni, mert nagy valószínűséggel nem azok.
bruttó vagy netto 150 lenne rá amúgy?

Necrid^

Quote from: Fazék on 2006-12-03, 21:36:59
hát sztem valódi HDTV minőséget nyújtó, HDMI csatlakozóval felvértezett LCD készüléket nem kapsz 150K alatt. párra írhatják esetleg, hogy HD ready, de sztem általában ezek erős túlzások és érdemes leellenőrizni, mert nagy valószínűséggel nem azok.
bruttó vagy netto 150 lenne rá amúgy?

Brúttó.

hát nemtudom láttam múltkor 150ért egy LG LCD HDTV HDMIvel 149k ért de valahogy soha nem szerettem az LG-t. hallotam jókat a Samsungról találtam is egyet múltkor egy 66cm 180ért de annyiért nem tudom hogy megéri-e, szerinted?
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Fazék

Quote from: Necrid^ on 2006-12-03, 21:40:43
Quote from: Fazék on 2006-12-03, 21:36:59
hát sztem valódi HDTV minőséget nyújtó, HDMI csatlakozóval felvértezett LCD készüléket nem kapsz 150K alatt. párra írhatják esetleg, hogy HD ready, de sztem általában ezek erős túlzások és érdemes leellenőrizni, mert nagy valószínűséggel nem azok.
bruttó vagy netto 150 lenne rá amúgy?

Brúttó.

hát nemtudom láttam múltkor 150ért egy LG LCD HDTV HDMIvel 149k ért de valahogy soha nem szerettem az LG-t. hallotam jókat a Samsungról találtam is egyet múltkor egy 66cm 180ért de annyiért nem tudom hogy megéri-e, szerinted?
az hogy valaki segíteni próbál, nem feltétlenül jelenti azt, hogy ért is hozzá :redface: :D
szóval én leginkább azt mondanám, hogy, érdemes, net-en érdeklődni, kétlem, hogy itt a fórumon olyan sok embernek lenne HDTV-je otthon :haha:

szóval mondjuk én a depo.hu oldalon megnézném milyen lehetőségek vannak (150 bruttónál kezdődnek a már HDMI csatlakozóval rendelkező HDTV-k) és ezeket nézném meg a következő oldalakon, vagy esetleg további google keresgéléssel, mert sztem többre jutsz vele, mint velünk :)

lcd tv comparison
lcd tv buying guide

Necrid^

#982
oks tx :)

btw csak nálam jón be ez a "Datebase Error"?
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Zsiga

Quote from: Fazék on 2006-12-03, 21:36:59
Quote from: Necrid^ on 2006-12-03, 21:15:12
Üdv!
Milyen HD TV érdemes mostanában venni max 150k Ftért? lehetőleg legyen márkás + HDMI bemenetes.
hát sztem valódi HDTV minőséget nyújtó, HDMI csatlakozóval felvértezett LCD készüléket nem kapsz 150K alatt. párra írhatják esetleg, hogy HD ready, de sztem általában ezek erős túlzások és érdemes leellenőrizni, mert nagy valószínűséggel nem azok.
bruttó vagy netto 150 lenne rá amúgy?
Nem csak az 1080p a HD. ;)

Fazék

Quote from: Zsiga on 2006-12-03, 21:51:04
Nem csak az 1080p a HD. ;)
az lehet, de szted érdemes alatta venni ilyen készüléket? mi értelme, ha csak a töredékét tudod kihasználni az új lehetőségnek, csak azért mert spóroltál rajta 20-30K-t és nem jártál eléggé utána? :)
ráadásul több ilyen HDTV-nél az is problémát okozhat, amikor mondjuk konzolhoz használnád, hogy a konzol által támogatott max "akárhány"p-s felbontást pont nem támogatja, és ilyenkor nem följavítja a nagyobb felbontásra a képet, hanem lebutítja a kisebb még támogatottra, szóval ebből a szempontból is érdemes jól utánaérdeklődni vásárlás előtt, mert úgy vélem Necrid szeretne majd alkalomadtán egy xbox360-at, vagy ps3-at rányomni a készülékre :D

persze ezen "ismereteim" továbbra is csupán felületes információkra alapozom, szóval könnyen lehet, hogy tévedek :)

Zsiga

#985
Quote from: Fazék on 2006-12-03, 21:54:14
Quote from: Zsiga on 2006-12-03, 21:51:04
Nem csak az 1080p a HD. ;)
az lehet, de szted érdemes alatta venni ilyen készüléket? mi értelme, ha csak a töredékét tudod kihasználni az új lehetőségnek, csak azért mert spóroltál rajta 20-30K-t és nem jártál eléggé utána? :)
ráadásul több ilyen HDTV-nél az is problémát okozhat, amikor mondjuk konzolhoz használnád, hogy a konzol által támogatott max "akárhány"p-s felbontást pont nem támogatja, és ilyenkor nem följavítja a nagyobb felbontásra a képet, hanem lebutítja a kisebb még támogatottra, szóval ebből a szempontból is érdemes jól utánaérdeklődni vásárlás előtt, mert úgy vélem Necrid szeretne majd alkalomadtán egy xbox360-at, vagy ps3-at rányomni a készülékre :D

persze ezen "ismereteim" továbbra is csupán felületes információkra alapozom, szóval könnyen lehet, hogy tévedek :)
1. Nem 20-30k-val drágább egy 1080p-t (1920x1080) tudó TV, hanem jóval többel. Még az 1080i(1920x1080 interlaced) is jelentősen drágább, pedig az még nem is olyan sokkal jobb mint a 720p (1280x720). (Mielőtt megkérdezed hogy miért írtam külön az 1080p-t és i-t, nemtom hogy mért, de van olyan TV ami nem tudja megjeleníteni az 1080p-s videókat, pedig természetesen ugyanúgy 1920x1080 pixeles panelje van mint egy 1080p-képes TV-nek.)
2. A jelenleg elérhető HD-tartalmak 99%-a 720p felbontású, és ez a relatíve közeljövőben se fog sokat változni. 1080p-ben veszik fel a digitálisan forgatott mozifilmeket... (Pl. a Star Wars 3 ilyen.)
3. Tudtommal egyik mostani konzol se bírja az 1080p-t, az 1080i meg nem akkora plusz.

Necrid^

Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Fazék

#987
Quote from: Zsiga on 2006-12-03, 22:06:511. Nem 20-30k-val drágább egy 1080p-t (1920x1080) tudó TV, hanem jóval többel. Még az 1080i(1920x1080 interlaced) is jelentősen drágább, pedig az még nem is olyan sokkal jobb mint a 720p (1280x720).
2. A jelenleg elérhető HD-tartalmak 99%-a 720p felbontású, és ez a relatíve közeljövőben se fog sokat változni. 1080p-ben veszik fel a digitálisan forgatott mozifilmeket... (Pl. a Star Wars 3 ilyen.)
3. Tudtommal egyik mostani konzol se bírja az 1080p-t, az 1080i meg nem akkora plusz.
a 20-30k-t csak blöfföltem és arra próbáltam utalni, hogy már akár ezzel is lehetnek erős javulások képmegjelenítés téren, főleg a minimál induló árkategóriától nézve. sejtettem, hogy az 1080p még jóval odébb van árban, elvégre ki kell valamivel elégíteni az idióta luxusréteget is :)

konzoloknál én is tudtam a 720p-ről, hogy a többi tartalom is ebben van 99%-ban, abban már nem voltam biztos.

Zsiga

#988
Quote from: Fazék on 2006-12-03, 22:12:21
Quote from: Zsiga on 2006-12-03, 22:06:511. Nem 20-30k-val drágább egy 1080p-t (1920x1080) tudó TV, hanem jóval többel. Még az 1080i(1920x1080 interlaced) is jelentősen drágább, pedig az még nem is olyan sokkal jobb mint a 720p (1280x720).
2. A jelenleg elérhető HD-tartalmak 99%-a 720p felbontású, és ez a relatíve közeljövőben se fog sokat változni. 1080p-ben veszik fel a digitálisan forgatott mozifilmeket... (Pl. a Star Wars 3 ilyen.)
3. Tudtommal egyik mostani konzol se bírja az 1080p-t, az 1080i meg nem akkora plusz.
a 20-30k-t csak blöfföltem és arra próbáltam utalni, hogy már akár ezzel is lehetnek erős javulások képmegjelenítés téren, főleg a minimál induló árkategóriától nézve. sejtettem, hogy az 1080p még jóval odébb van árban, elvégre ki kell valamivel elégíteni az idióta luxusréteget is :)

konzoloknál én is tudtam a 720p-ről, hogy a többi tartalom is ebben van 99%-ban, abban már nem voltam biztos.
Hát, nem tudok így hirtelen árakat mondani, de érzésem szerint legalább 50-100k-t kéne hozzácsapni a kiindulóösszeghez a következő lépcsőfokért. De persze utána kell nézni.
Én pl. ha veszek majd, tuti hogy 1080-as TV-t fogok venni, mert monitorként is akarom majd használni, oda pedig kell a felbontás. Inkább veszek kisebbet (amilyen pici a szobám, a mostani 19"-os CRT monitorom is teljesen jó, egy 22" vagy maximum 24"-os wide TV/monitor nekem teljesen elég lenne). Viszont a nappaliba nézegetünk apámmal TV-t, és oda egyértelműen egy nagyobb de csak 720p-s van betervezve. TV-t úgyis messziről néz az ember, észre se lehet venni a különbséget.

Szerk.: Necrid^ : Ez egész korrekt darabnak tűnik.

Cobra

Azért azt ne felejtéstek el, hogy egy 27"-os 16:9-es TV képmagassága kisebb, mint egy 25"-os 4:3-as TV-nek.
Egyébként márkából én is Samsungot ajánlok, illetve nem tudom a Thomsonnak milyenek az LCD-i, de CRT-ben nagyon jók.
Hide and fear, Cobra Commander is here !