Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

A DVD-írót egy kábelra raktad a vinyóval?
Ha igen, akkor azért. Ha az egy csatlakozóra köthető két meghajtó közül az egyik
lassabb, akkor mindkettő a lassabbik sebességén fog működni. Mivel az IDE lemezek
100/133-asok, az optikaik pedig 33-asok, ezért ha a gépnek kell a meghajtóról vmi,
akkor azt csak harmad/negyedakkora max sebességgel érheti el.

A proci (ha jól sejtem, egy 866-os P3) csak egy része a dolognak - mennyi RAM van
a gépedben? Ha nincs elég ram, akkor az oprendszer a merevlemezt használaj (page-
file), ami sokkal lassabbá teszi a gépet. XP-hez 256MB nem elég.

Quote from: wraith on 2007-04-08, 18:16:40
Amugy ACE MEGA Codecs packom van, ugyhogy nem codeck kérdése a dolog.... vagy mégis?

De igen. Töröld le azt a szennyet gyorsan. Rakd fel a szükséges codeceket (NE
packokat) és futtass egy vírus/spywarekeresést a gépeden.

kikuchiyo

Az usb-s vinyó is lehet a bottleneck...
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Quote from: kikuchiyo on 2007-04-08, 19:26:49
Az usb-s vinyó is lehet a bottleneck...
Hacsaknem 1920×1080 felbontású videót néz, egy usb-s vinyó még a gyakorlati
sebességével is elég. Az önagában 24MB/s-os usbs vinyóm a routeren keresztül
csak 3-4 MB/s-ot ad, de még ez is elég 700×... felbontású animékre.
Másrészt, azt mondta, hogy eddig működött.

kikuchiyo

Az én alaplapom csak USB 1.1-et tud, azzal meg az 1 MB/s is szép teljesítmény.
De az igaz, hogy
Quoteazt mondta, hogy eddig működött.
Failure is the default option

wraith

#1294
OK.
Köszönöm a segítségeket, már csak az a kérdésem, h milyen megbízhato kodekeket ismertek, és ezek hol találhatók, illetve honnan tölthetők le.

Köszönettel : Wraith


Ja még valami.
Tényleg, lehet h egy kábelra raktam a dvd irót és a vinyót. Nem vok túl szakavatott ebben, most szereltem először be ilyesmit... :appl:
És hogyhogy ilyen rossz a hirneve az ace mega codecpacknak? :confused:

Manitu

Nézd meg az utolsó frissítés dátumát, és hasonlítsd össze a maival ;)


Kuroi Tenshi

codecek?
Mivel mplayert használok, már csak nagyjából emlékszem a codecekre...
Mplayert is érdemes megnézni, van belőle grafikus kezelőfelületes is, nem
csak parancssoros.

ffdshow, ogg vorbis (?), matroska pack, haali media splitter, ac3.
Ha jól emlékszem, ezek a leggyakoribbak. Mindegyikre keress rá google-el.
Lejátszónak (mplayeren kívűl) ajánlott még pl mpc (media player classic).

Mi a baj az ace-el? Nem sok azon kívűl, hogy régi, felesleges dolgokat és
spywaret tartalmaz...

Selmo

Quote from: wraith on 2007-04-09, 01:40:26
OK.
Köszönöm a segítségeket, már csak az a kérdésem, h milyen megbízhato kodekeket ismertek, és ezek hol találhatók, illetve honnan tölthetők le.
Tegyél fel CCCP-t.

A tökéletesség unalmas.

wraith

Ahogy Marv mondta a Sin Cityben:
Thanks again! :tezsvir:

Member

Miért van az, hogy akárhányszor flash-es oldalra tévedek, minden alkalommal megkér, hogy töltsem le a flash-playert? Mondjuk így jó, mert a reklámok feleslegesen nem töltődnek be, de hiába OKozok, legközelebb ismét b@szogat.

My last post in postcount area. :D

Darkstar

Milyen böngésző? Nálam a 64bites IE játszik néha hasonlókat.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Member

IE 6.0
Akkor most törlöm egy régi postomat. :haha:

Soldier

következö a kerdesem..
most hogy vannak ezek az uj keletü animek elkezdtem hasznalni ezt az oldalt "http://anidb.info".. Es arra lennek kivancsi hogy ez az oldal csak info adására szolgal vagy esetleg tudok letölteni is(gondolok itt torrentre) ? mert pl tegyük fel rákeresek egy animere legyen az Claymore akkor kijön az az "adatlap" es allata a "+" jellel lenyithato menük , Ep 1,2,3 stb .. lenyitom az 1-est es a következött látom: "FID     Size     Status     Group     Quality     Resolution     Source     Users     ed2k     Action"  de ezek közül akkarmire probalok clickelni akkor csak kapokk a videofajlor egy informacios oldalt .. es onnantol csak visszafele tudok menni ..

Member

Nem, onnan letölteni nem tudsz. Ellenben ügyes kis szavazati listákat és statisztikákat csinálhatsz magadnak, illetve elég könnyen rákereshetsz fansubokra. :)

Darkstar

Letöleni közvetlenül nem tudsz (bár ha van eMule-od, akkor használhatod az ott lévő ed2k linkeket) viszont könnyen meg lehet találni, hogy honnan tudod ténylegesen leszedni az adott cuccot.

Megelőztek ^^
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Soldier

oks , köszi szépen .. jah gyorsak voltatok hajnalok hajnalan ^^

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Bicskei

hali

egy nagy segítséget kérek valki szakembertől.
a problémam az hogy egy filmhez a feliratom jelentős(4-5-mp-s)késésben van.valaki segítsen kérem szépen.mer ez így élvezhetetlen..
köszi előre is...
Ultras liberi

Kuroi Tenshi

#1308
Végig pár mp-es késésben van vagy a film vetítése lassabb/akadozik?
Külső feliratfájl?
Milyen lejátszó?

MPC (media player classic)-nál ha jól emlékszem be lehet állítani a
felirat késleltetését. mplayernél is, de ott nem a grafikus kezelőfelületen.
Ha az első kérdésre lassul/szaggat a válasz, akkor az is lehet, hogy a
géped gyenge hozzá, vagy valami a háttérben túl sok procit/memóriát
visz el.

Bicskei

végig csúszik a felirat.valszeg nem ahhoz a filmhez csinálták ami nekem van meg...külső feliratfájl persze.
Ultras liberi

Selmo

Átszerkeszted a feliratfájlt egy programmal. Vagy leméred a pontos időkülönbséget és elküldöd mailben és megcsinálom.

A tökéletesség unalmas.

Soldier

kérdésem lenne :

"kerdeztem lehet-e letölteni anidb"-röl" es kaptam is rá egy valaszt hogy nem nagyon de van rá lehetöseg a ed2k segitsegével amihhez szükseg van egy eMule-ra .. nah en ezt be is szereztem de nem igazan tudok vele semmit sem kezdeni ?! meik serverre kéne csatlakoznom ? vagy hozza kéne adnom egy bizonyos uj servert ? mert ha pl az oldalon rákatintok az egyik ilyen ed2k faljra elinditja az eMule-t és berakja a transferbe de nem indul el soha .. szvl hogy is müködik ez pontosan valki tudna segiteni ? vagy esetleg egy akarmilyen angol/magyar oldal ahol ez le van irva az is jo es akkor nem kell itt irogatni annyit..btw erdemes ezt hasznalni egyaltalan , esetleg lassab mint a torrent vagy ez majdnem ugyan az ? (nem igzan ertem ezt a progit)vagy van valmi elönye azon kivül hogy nem kell rákeresnem a torrentre ?illetve hátrányai?

Kuroi Tenshi

Mivel én sem értek az emulehoz, ezért inkább az itteni faq-t ajánlom:
http://usteam.hu/forum/index.php?topic=377.0
Régi, de lehet még benne 1-2 hasznos dolog.
Meg persze lehet máshol is faq-t keresni (google is your friend ;) )

Manitu

Quote from: Soldier on 2007-04-14, 11:13:41
kérdésem lenne :

"kerdeztem lehet-e letölteni anidb"-röl" es kaptam is rá egy valaszt hogy nem nagyon de van rá lehetöseg a ed2k segitsegével amihhez szükseg van egy eMule-ra .. nah en ezt be is szereztem de nem igazan tudok vele semmit sem kezdeni ?! meik serverre kéne csatlakoznom ? vagy hozza kéne adnom egy bizonyos uj servert ? mert ha pl az oldalon rákatintok az egyik ilyen ed2k faljra elinditja az eMule-t és berakja a transferbe de nem indul el soha .. szvl hogy is müködik ez pontosan valki tudna segiteni ? vagy esetleg egy akarmilyen angol/magyar oldal ahol ez le van irva az is jo es akkor nem kell itt irogatni annyit..btw erdemes ezt hasznalni egyaltalan , esetleg lassab mint a torrent vagy ez majdnem ugyan az ? (nem igzan ertem ezt a progit)vagy van valmi elönye azon kivül hogy nem kell rákeresnem a torrentre ?illetve hátrányai?
A Donkey server No2-t érdemes használni, ha animét keresel. (Az az Animereactor "hivatalos" szervere), ha az teli van, akkor valamelyik másik Donkey Servert (van belőlük még vagy öt). Hozzáadnod nem kell őket, ha már kapcsolódtál egy szerverhez, akkor az biztos elküldte neked a címét, benne kell lennie a szerverlistában.
Ha egy jó magyar nyelvű leírás kell, nézz fel Animeaddictsra, a cikkek között van egy nagyon korrekt.
Ami az ed2k vs torrentet illeti: Friss cuccok pillanatok alatt lejönnek ezzel is. Nem gyorsabb de nem is lassabb a torrentnél (felső korlátot ad ugye a sávszélességed, nálam mindkettő simán ki tudja használni a teljeset, ha olyasmit töltök :) ). Ami viszont nagy előnye a torrenttel szemben, hogy itt sok olyasmit is megtalálsz, amit torrenten nem. A lényeg, hogy hány forrást talál hozzá a kliensed. Ha több százat, akkor hamar lent van a cucc, ha csak egyet-kettőt, akkor akár hónapokat is várhatsz rá, de ha elég sokat vagy online, akkor előbb-utóbb lejön. Volt olyan, hogy hónapokon át jött egy file, de máshol esélyem nem lett volna megtalálni. Az emule lényege, hogy beteszed a listába ami kell, és elfelejted. Hagyod futni, és egyszer majd lent lesz. Ja, és általában nem indulnak el egyből a letöltések, várni kell, amíg sorra kerülsz a usereknél, akiknek megvan.


Soldier

Quote from: Manitu on 2007-04-14, 15:01:04
Quote from: Soldier on 2007-04-14, 11:13:41
kérdésem lenne :

"kerdeztem lehet-e letölteni anidb"-röl" es kaptam is rá egy valaszt hogy nem nagyon de van rá lehetöseg a ed2k segitsegével amihhez szükseg van egy eMule-ra .. nah en ezt be is szereztem de nem igazan tudok vele semmit sem kezdeni ?! meik serverre kéne csatlakoznom ? vagy hozza kéne adnom egy bizonyos uj servert ? mert ha pl az oldalon rákatintok az egyik ilyen ed2k faljra elinditja az eMule-t és berakja a transferbe de nem indul el soha .. szvl hogy is müködik ez pontosan valki tudna segiteni ? vagy esetleg egy akarmilyen angol/magyar oldal ahol ez le van irva az is jo es akkor nem kell itt irogatni annyit..btw erdemes ezt hasznalni egyaltalan , esetleg lassab mint a torrent vagy ez majdnem ugyan az ? (nem igzan ertem ezt a progit)vagy van valmi elönye azon kivül hogy nem kell rákeresnem a torrentre ?illetve hátrányai?
A Donkey server No2-t érdemes használni, ha animét keresel. (Az az Animereactor "hivatalos" szervere), ha az teli van, akkor valamelyik másik Donkey Servert (van belőlük még vagy öt). Hozzáadnod nem kell őket, ha már kapcsolódtál egy szerverhez, akkor az biztos elküldte neked a címét, benne kell lennie a szerverlistában.
Ha egy jó magyar nyelvű leírás kell, nézz fel Animeaddictsra, a cikkek között van egy nagyon korrekt.
Ami az ed2k vs torrentet illeti: Friss cuccok pillanatok alatt lejönnek ezzel is. Nem gyorsabb de nem is lassabb a torrentnél (felső korlátot ad ugye a sávszélességed, nálam mindkettő simán ki tudja használni a teljeset, ha olyasmit töltök :) ). Ami viszont nagy előnye a torrenttel szemben, hogy itt sok olyasmit is megtalálsz, amit torrenten nem. A lényeg, hogy hány forrást talál hozzá a kliensed. Ha több százat, akkor hamar lent van a cucc, ha csak egyet-kettőt, akkor akár hónapokat is várhatsz rá, de ha elég sokat vagy online, akkor előbb-utóbb lejön. Volt olyan, hogy hónapokon át jött egy file, de máshol esélyem nem lett volna megtalálni. Az emule lényege, hogy beteszed a listába ami kell, és elfelejted. Hagyod futni, és egyszer majd lent lesz. Ja, és általában nem indulnak el egyből a letöltések, várni kell, amíg sorra kerülsz a usereknél, akiknek megvan.

oks . megnezem majd ott is + köszi a infot:)

Fazék

#1315
Manitu akkor te eszméletlenül szerencsés vagy, mert nekem az emule-os letöltés legalább egy fél nappal tovább tart egy-egy részt illetően, mint a torrent-es. torrent-ről 1-2 órán belül lekapom szinte bármelyik frissen kijött részt. ed2k-n pedig legalább pár óra mire sorra jutok (magas id ellenére) és akkor is általában elég lassan jön. szóval kb fél nappal lehet számolni a részenkénti letöltésre, nagyritkán összejön pár óra alatt is. de ez persze csak az én tapasztalatom, lehet hogy szimplán pechem van.

de ettől függetlenül én is ed2k-t istenítem, mert itt szinte mindent megtalálni és egyszer biztosan lejön :)

Manitu

Őszintén szólva nem szoktam friss cuccok töltésére használni, egyszer kipróbáltam, de lehet, hogy az már jópár napos epizód volt. Néhányszáz forrás, és fél óra alatt a vinyón csücsült a rész.
Általában csak akkor veszem elő emulet, ha régi, nehezen beszerezhető cucc kell. És ilyenkor heteket várok a fájlomra.
Nyilván nem tudja helyettesíteni a torrentet, ha torrenten tolják ki a releaseket, akkor meg kell várni míg kellően sokan letöltik onnan, és visszaosztják emuleon. Ha már van elég forrás, akkor hamar elindul a letöltés is, 400 emberből csak akad olyan, akinek épp van szabad slotja :)


Akos24680

#1317
Heló mindenki
az lenne a gondom hogy letöltöttem a baka anime-s salayers premium-ot mkv és hogy tudnám úgy átkonvertálni aviba hogy legyen hang is és le is tudja játszani asztali dvd lejátszó már mindent próbáltam demux, save wav(ezt virtual dubbal szedem ki) meg minden de akármivel akarom a hangfájlt konvertálni (oldwave,dbpoweramp, wav konvertálók meg még pár progi)a hang csak 1-2 mp-s zúgás lesz belőle ha mp3-ba konvertáltam,és nekem mp3-ba lenne jó v esetleg v.mi másba amit asztali dvd-n le lehet játszani
ha v.ki tud segíteni akkor írjon előre is kösz mindenkinek

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Amonmir Teress

Üdv!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy a Youtube-ról lehet-e videót letölteni és ha igen, hogyan tegyem ezt. A válaszokat előre is köszönöm.