Emule FAQ

Started by Chronos, 2004-02-22, 16:13:40

Previous topic - Next topic

Segített neked a FAQ?

Igen, sokat segített! :D
6 (46.2%)
Igen, de nem sokat...:)
2 (15.4%)
Nagyon keveset...:rolleyes:
0 (0%)
Nem...:(
0 (0%)
/me nem tudja mi az az emule...:ejj:
5 (38.5%)

Total Members Voted: 13

Chronos

Sokan kérték, ezért most leírom:

Lowid: Akkor kapod, ha a portod nem elérhető valami oknál fogva...(vagy ha az adott server hibásan van beállítva)
Az ilyen user csak lowides userekkel tud kommunikálni, és ez hatalmas veszteségeket okoz...

Hogyan kerüljük el a lowid-et?

A válasz egyszerű és hatásos...
Először is a tűzfalon engedélyezni kell az emule-t a programok engedélyezése menüpontnál...(minden normális tűzfalnak lennie kell)
Másodszor ha router vagy egyéb dolgok kapcsolódnak a netre, engedélyezni kell a routeren az emule portjait...(ezeket a portokat itt találjuk: beállítások/kapcsolat)
Érdemes az windows-os tűzfalat lekapcsolni, mert az is blokkolhatja a portot...

Milyen portot állítsunk be? Hagyjuk meg az "alap" portot?

A válasz egyértelműen nem.
Az internetszolgáltatók külföldön, (de főleg amerikában) blokkolják az emule alap portját, mert túl nagy rajta a kimenő/bemenő adatforgalom, és pl. ezért is kaphatsz lowidet...
Ezért a portokat megváltoztatva az emule-ben általában 10-20%-s letöltés növekedést tapasztalhatunk...(nálam az átlagos 30 kb/s most már átlagos 50-60 kb/s-el megy)
A portnak bármilyen számot megadhatunk 1000-10000-ig, én szerintem az 1000-2000 közötti portok jó választások...

Kademlia?? Hogy is van ez?

Úgyisvanez, hogy a Kademlia egy új protokoll, hasonló az overnet protokolljához, de jobb abban, hogy szabadon bővíthető, (open-source) míg az overnet nem...

És hogy működik?

Az emule idáig szerverekkel működött, úgy, hogy az adott user bejelentkezett a serverre, és a server szolgáltatta ki neki a többi user megosztott fájlainak listáját, és a keresés is a serveren ment...
Természetesen ez a megoldás nagyon gyors a Kademliához képest, viszont sok hátránya is van...
Tehát akkor tisztázzuk:

----------------------
Server-es Emule:
----------------------
-------------
Előnyök:
-------------
-Gyors keresés, gyors forrás keresés, gyors user identification...
-A fájlokat könnyebben és gyorsabban lehet megtalálni...
-------------
Hátrányok:
-------------
-Leecher modok használói (ezek olyan modok, amik nem engedik a feltöltést, ellopják a user hash-t, stb...)
-Server leterheltség...
-Ha a server ledob, elveszik az adatátvitel...
-Dos attack...

-----------------------------------------------------
És most jöjjön a Kademlia...
-----------------------------------------------------
Kademliás Emule:
-----------------------

-------------
Előnyök:
-------------
-A userek nem ipvel azonosítják egymást, hanem user id-el...
-Emiatt olyan, hogy leecher mod, megszűnik, mert nem lehet kihasználni...
-A Riaa és egyéb copyright cégek nem bírják látják az ipdet, nem tudják honnan töltesz le...
-Nincsenek serverek, userek vannak, minden user egy "node"-ként szolgál, vagyis nincsen lowid...
-Az adatátvitel sokkal gyorsabb, mert nem serverről csatlakozol, hanem "direct connect"-el, emiatt alacsonyabb pingeket kapsz...
-Mivel a usereket nem ip szerint keresi, hanem id szerint, ezért az ideket le tudja tárolni egy fájlban, és később csak az idekre fog rákeresni, ez gyorsabb keresést tesz lehetővé, mivel hiába változik meg az ipje az illetőnek, az id ugyanaz marad...

---------------
Hátrányok:
---------------
-Lassú keresés...
-Lassú user keresés...(kivéve, ha már több mint egyszer csatlakoztál, mert akkor már letárolta fájlba)

Több hátrány nincs!

Tehát akkor most csak Kademliát, vagy serverest használhatok igaz?

Nem...
Lehet mindkettőt egyszerre futtatni, tehát egyszerre lehetsz fent a servereken és a kademlián is, hiszen a kademliás emule már hybrid kliens...(több hálózathoz csatlakozik)

Nem tudok Kademliához csatlakozni! Mit tegyek?

Ahhoz hogy kademliához tudjál csatlakozni, előtte fel kell csatlakoznod a serverekre, keresned kell egy usert, aki fent van a kademlián (meg kell nézni, hogy milyen klienst használ, ha O.40 fölöttit, akkor valószinűleg fent van a kademlián) és "bootstrap"-elned kell őt, ezzel megkéred az adott user-t, hogy csatlakoztasson fel téged a kademliára...
Ha már egyszer ezt megcsináltuk, és csatlakoztunk legalább 100 emberhez a kademlián, legközelebb ha elindítjuk az emule-t, már csak a kapcsolódás gombot kell majd megnyomnunk, nem kell többé "bootstrap"-elni...

Csak 500 ember? Ilyen kevesen használnak Kademliát?

Igen, mert a Kademlia még csak béta verzióban van, ezért még nem rakták bele az eredeti kliensbe...
Egyébként kb. 2-3000 ember van fent a kademlián, de a nagyobb pinggel rendelkezőket kiszűri az emule, ezért látsz csak 500 embert...

Ha ilyen kevesen vannak, akkor minek csatlakozzak?

Lehet, hogy kevesen vannak, de én állandóan találkozom velük egyes fájlok esetében, és nagyon jó feltöltőknek bizonyulnak...
Nekem kb. 10 kb/s-et gyorsult az emule-m, amióta Kademliára is csatlakozom, pedig a források nem változtak a fájlokra...

Vannak olyan userek, akik csak Kademliára csatlakoznak?

Vannak, kb. 100 db, és ezek a userek azt állítják, hogy ők állandó 40 kb/s-el töltenek le csak a Kademliáról...
Szóval érdemes csatlakozni...

Szóval végeredményben milyen beállításokkal kaphatom a legnagyobb sebességet a letöltésben?

1. Portátállítás 1000-10000-ig bármilyen szám megfelel portnak
2. Legalább 12 kb/s-es konstans feltöltés...
3. Csatalkozás: Server/Kademlia

Ez a 3 dolog a legfontosabb, és ha még jobb teljesítményt kell, akkor ajánlom a modok használatát:

Kedvenc modom: Blackhand

Wow! Köszi a segítséget, minden jól működik!

Én köszönöm, hogy végigolvastad ezt a faq-t... 8)
Ha mégis valami nem működne, szívesen válaszolok a fórumban, vagy e-mailben...[chronos@pro.hu]

CHRONOS

izriot

Nekem ez a rész nem teljesen világos, el tudnád egy kicsit részletesseb magyarázni? Az emule weblapján is azt irja hogy a program automatikusan megpróbál csatlakozni a Kad-hoz, de van amikor ezt manuálisan bootstappel kel. Szoval akkor hogyan kell keresnem felhasználókat és melyik gomb is ez a "bootstrap"? Légyszi lépésrõl lépésre.

.Attila

Sajnos nálam nem mûködik minden jól :(
Vmi miatt, amikor az eMule-t elindítom, úgy percenként megszakad a wlan hálózatos kapcsolatom egy pillanatra, aztán rögtön visszatér, de ez az egy pillanat bõven elég ahhoz, hogy minden fileletöltés megszakadjon. Tegnap este telepítettem fel, és tegnap este ment is rendesen, megszakadások nélkül. Ma reggel, amikor bekapcsoltam a gépet és elindítottam az eMule-t, egyszer nekikezdett ennek a jelenségnek. Mi a fene baja lehet?

.Attila

Közben kiderült, hogy nem csak az én gépemen indítja újra állandóan a kapcsolatot, hanem az egész hálózaton. :wtf: Miért csinálhatja vajon?

Chronos

Quote from: TriviKözben kiderült, hogy nem csak az én gépemen indítja újra állandóan a kapcsolatot, hanem az egész hálózaton. :wtf: Miért csinálhatja vajon?
Lehet, hogy a port, amit megadtál neki az foglalt?
Az UDP és TCP portokat változtasd meg valamilyen szabad portra, mert az alap portokat szokták egyesek blokkolni...

CHRONOS

.Attila

Quote from: ChronosLehet, hogy a port, amit megadtál neki az foglalt?
Az UDP és TCP portokat változtasd meg valamilyen szabad portra, mert az alap portokat szokták egyesek blokkolni...

CHRONOS
Ahhoz viszont már süket vagyok, hogy vajon mely portok nincsenek használva.

Chronos

Quote from: TriviAhhoz viszont már süket vagyok, hogy vajon mely portok nincsenek használva.
Hát akkor nem marad más hátra, mást kell használni... :) (nem emule-t)
Emule az elég kényes és nagyonsokmindent kell rajta beállítani  mire "normálisan" mûködik, nameg tipikusan az a program, ami minden gépen máshogy fut... :rolleyes:

CHRONOS

Fazék

#7
honnan tudom, hogy lowid-m van esetleg? mert most nekiálltam eMule-al töltögetni és azon kívül, hogy átállítottam 1600-as port-ra és engedélyeztem a tûzfalon, amire végre a belsõ tesztje is azt mondta, hogy rendben van a portelérésem, azon kívül nem csináltam semmit, nem nézegettem hova, mit, hogyan csatlakozom, egyszerûen csak ráeresztettem az ed2k link-ekre a programot és úgy néz ki, hogy töltögeti is, elég össze-vissza változó sebességel, de azért töltöget. innen hogyan tovább? mit ajánlotok miket érdemes esetleg beállítanom még, amitõl esetleg több embert láthatok, több embertõl szedhetek? mitõl lehet nagyobb a pontszámom? kb mennyi idõ után érdemes kiszedni a megosztásból a letöltött file-okat, milyen befolyással vannak ezek a még futó letöltésekre? elõre is köszi

amúgy köszi a FAQ-ot, segített az elindulásban :)
csak ezt a Kadmelia dolgot nem igazán értem, és nem volt kedvem részletesebben utánaolvasni, elvégre megy így is... lustaság... :ejj:
kb mennyire romlana le a letöltés, ha visszavenném 10-11kB/s-ra a feltöltést? mert lehet hogy azért is ingadozik a letöltés, mert a feltöltési sávom össz-vissz 10-11kB/s-et tud stabilan :(

Chronos

Quote from: Blimphonnan tudom, hogy lowid-m van esetleg? mert most nekiálltam eMule-al töltögetni és azon kívül, hogy átállítottam 1600-as port-ra és engedélyeztem a tûzfalon, amire végre a belsõ tesztje is azt mondta, hogy rendben van a portelérésem, azon kívül nem csináltam semmit, nem nézegettem hova, mit, hogyan csatlakozom, egyszerûen csak ráeresztettem az ed2k link-ekre a programot és úgy néz ki, hogy töltögeti is, elég össze-vissza változó sebességel, de azért töltöget. innen hogyan tovább? mit ajánlotok miket érdemes esetleg beállítanom még, amitõl esetleg több embert láthatok, több embertõl szedhetek? mitõl lehet nagyobb a pontszámom? kb mennyi idõ után érdemes kiszedni a megosztásból a letöltött file-okat, milyen befolyással vannak ezek a még futó letöltésekre? elõre is köszi

amúgy köszi a FAQ-ot, segített az elindulásban :)
csak ezt a Kadmelia dolgot nem igazán értem, és nem volt kedvem részletesebben utánaolvasni, elvégre megy így is... lustaság... :ejj:
kb mennyire romlana le a letöltés, ha visszavenném 10-11kB/s-ra a feltöltést? mert lehet hogy azért is ingadozik a letöltés, mert a feltöltési sávom össz-vissz 10-11kB/s-et tud stabilan :(

Hello! :)
Hamarosan kibõvítem a FAQ-t, csak most nagyon elvagyok foglalva a vizsgákkal...:)
Ha visszaveszed 10-11 kb/s-re az nem gond, én is átlagosan 12 kb/s-el töltök  fel, és nem ingadozik...:)

A Kademlia hibásan van leírva a FAQ-ban, ezért elnézést kérek mindekitõl, amint lesz egy kis idõm, rögtön megírom az új FAQ-t...:)

Lowid akkor van, ha az ikon alul nem zöld, hanem sárga...
Próbáld állítgatni a max kapcsolatok számát és a max források számát a sebességnövelés érdekében...
Nagyobb pontszámot akkor kapsz, ha sokat töltesz fel, vagy sokat osztasz meg...:)
Bármikor kiszedheted a megosztásból a fájlokat, ha például szükséged van helyre, a pontszámot úgyis letárolja az, akinek feltöltöttél...:)

CHRONOS

Fazék

Quote from: ChronosLowid akkor van, ha az ikon alul nem zöld, hanem sárga...
hehe, színtévesztõ vagyok :) ha agyonütsz sincs nagyobb esélyem 50%-nál a szín eltalálására :D
Quote from: ChronosPróbáld állítgatni a max kapcsolatok számát és a max források számát a sebességnövelés érdekében...
nekem már a forrás400 kapcs500 beállítás is soknak tûnik elsõre, vagy ezeket még nyugodtan toljam fölfelé?
Quote from: ChronosNagyobb pontszámot akkor kapsz, ha sokat töltesz fel, vagy sokat osztasz meg...:)
Bármikor kiszedheted a megosztásból a fájlokat, ha például szükséged van helyre, a pontszámot úgyis letárolja az, akinek feltöltöttél...:)
ezt jó tudni, köszi :)

hogy ha valamihez nem talál forrást, akkor nem is létezik, vagy vhova máshova kéne csatlakoznom és úgy megpróbálni, vagy mit érdemes csinálni?

amúgy most már egész tûrhetõ sebességgel jönnek le a cuccok, hogy sokat töltöttem föl, megtetszett ez a szamár program :)

zsolti123

Quote from: Blimphogy ha valamihez nem talál forrást, akkor nem is létezik, vagy vhova máshova kéne csatlakoznom és úgy megpróbálni, vagy mit érdemes csinálni?

ha kadon meg szerveren is vagy akkor csak várni kell :D
de mindegy melyik szerveren vagy.
viszont a tribes nevû szerverekre ne csatlakozz mert azok kamu RIAA szerverek. mondjuk nem lehet gáz mert nem amerikában vagyunk de azért jó tudni.

érdemes benyomni az "auto-connect to servers in static list only"-t (servers rész), és pár nagy szervert static-ra állítani (jobbklikk a szerveren és add to static list),nálam a razorback meg a byte devils  van staticon és akkor csak azokra csatlakozgat.

Kupo

Hello,
szükségem lenne egy kis segítségre eMule-val kapcsolatba.LowID-m van, pedig amikor rámegyek hogy Test Ports, akkor mindkettõ port-ot jól jelzi ki.Hagytam az alap portokat a 4662-t, és 4672-t, de a bátyámnak is ezek vannak és neki nincs lowID.Egy routerre vagyunk kötve, mindkettõnknek ugyanazok a portok vannak engedélyezve.
Viszaont ha hagyom sokáig az eMule-t futni, általában kb 1 nap, akkor lejön a LowID...
A tûzfalam Zone Alarm.
LowID-val örülök, hogy néha feljutok egy szerverre.. :mad:
Remélem tudtok valahogy segíteni.
Elõre is köszi

Chronos

Quote from: KupoHello,
szükségem lenne egy kis segítségre eMule-val kapcsolatba.LowID-m van, pedig amikor rámegyek hogy Test Ports, akkor mindkettõ port-ot jól jelzi ki.Hagytam az alap portokat a 4662-t, és 4672-t, de a bátyámnak is ezek vannak és neki nincs lowID.Egy routerre vagyunk kötve, mindkettõnknek ugyanazok a portok vannak engedélyezve.
Viszaont ha hagyom sokáig az eMule-t futni, általában kb 1 nap, akkor lejön a LowID...
A tûzfalam Zone Alarm.
LowID-val örülök, hogy néha feljutok egy szerverre.. :mad:
Remélem tudtok valahogy segíteni.
Elõre is köszi
Nyugodtan változtassátok meg a portokat, az alap portokat már rég nem használják, mert rengeteg ISP külföldön bannolta ezeket a portokat...

CHRONOS

Moha

Nem is beszélve arról, hogy ha ugyanazon a routeren két irányba akarod forwardolni ugyanazt a portot, abból elég érdekes dolgok sülhetnek ki... :rolleyes:

Manu

Van rá esély, hogy ne csak fölfelé töltsek ezzel a programmal, hanem esetleg lefelé is? Már két napja lógok rajta, kb. 200 embernél állok sorba, és pont annyit sikerült leszednem, hohy tudjak mit felfelé tolni. Azóta az átlag letöltés 0,2 - 3,1 között mozog (jobb esetben). Magas ID van meg minden, de remélem én csinálok vmit rosszul :(

TurboK

Quote from: ManuVan rá esély, hogy ne csak fölfelé töltsek ezzel a programmal, hanem esetleg lefelé is? Már két napja lógok rajta, kb. 200 embernél állok sorba, és pont annyit sikerült leszednem, hohy tudjak mit felfelé tolni. Azóta az átlag letöltés 0,2 - 3,1 között mozog (jobb esetben). Magas ID van meg minden, de remélem én csinálok vmit rosszul :(
nem, az emule így mûködik, ezt kell szeretni.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

kis észrevétel eMule-al kapcsolatban:
nálam már többször is elõfordult, hogy mikor elindítom valaminek a töltését, ugyebár egy csomó idõ míg elindul, egy csomó idõ, míg elér valamilyen már mérhetõ sebességet, stb. ugyanakkor van, hogy kénytelen vagyok pár napra pihentetni az eMule-t és torrent-ezem, vagy akármi más okból. és mikor visszatérek eMule-ra, azt tapasztalom, hogy amint fölcsatlakozom már elindulnak a letöltéseim (pedig semmivel se lett több forrása azóta a cuccnak) és a sebesség is már valami eszméletlen 16-30KB/s körül szokott lenni. szóval mintha a kihagyási idõ alatt sorbanállónak tekintett volna továbbra is és hogy hirtelen megjelenek, azonnal kiszolgálnák az összes kérésemet. bár sejtem hogy ilyen nem lehet, de akkor is fura, hogy már sokadszorra ezt tapasztalom :)

Chronos

Az Emule minden gépen és minden internetkapcsolattal különböző módon viselkedik...

Van akinek megy 20-30 kb/s-el pár órán belül, (mint nekem) és van akinek meg 1-2 kb/s-el megy több hetes letöltés alatt is...

Én még mindig annak a híve vagyok, hogy a kapcsolatok és forrás/fájl arányt fel kell növelni pl. 400 kapcsolat max, és 1200 forrás/fájl-ra.

Ez sebességnövekedést fog eredményezni az esetek 90%-ban, kinek többet, kinek kevesebbet...:)

Továbbá fontos hogy az Emule minnél tovább fusson...

Nekem napi 8-10 órát fut, és meg vagyok elégedve vele, mert napi 1 GB (igen, 1 GB) mindig lejön...
Tegnap 1.5 GB jött le...:haha:

Sok fájlt kell egyszerre letölteni, sokáig futtatni az Emule-t, és a kapcsolat/fájl limitek állítása...

Ez általában mindig bejön a gyors sebesség eléréséhez, legalábbis nekem bejött... (rekordom: 180 kb/s-el töltöttem le)

Sok szerencsét!

CHRONOS

Moha

Na, kipróbáltam én is a csacsit. :)
Hmm... nem is tudom, miért nem használtam eddig. ^_^
Kapásból sikerült megtalálnom pár olyan cuccot, amire már régen vadászom, és 1-2 már le is jött.
Egész jó program ez az emule. A webes admin rendszer pl. szerintem nagyon jó ötlet. Így melóhelyrõl is tudom ellenõrízni az otthoni letöltéseket ill. esetleg be tudom állítani valahova, ahol állandóan mehet, hogy a ritkább fileokat leszedje. :D

A kérdésem most annyi lenne, hogy lehet-e folytatni egy más programmal megkezdett file-t emule-lal? Konkrétan: DC-rõl leszedtem egy 350 megás fileból 200 megát. DC-n eltûntek a források. Elég ritka file, emule is csak pár forrást talált. Namost ezt tudom folytatni, vagy várjam meg, míg az egész lejön emule-on?

Chronos

Quote from: MohaA kérdésem most annyi lenne, hogy lehet-e folytatni egy más programmal megkezdett file-t emule-lal? Konkrétan: DC-rõl leszedtem egy 350 megás fileból 200 megát. DC-n eltûntek a források. Elég ritka file, emule is csak pár forrást talált. Namost ezt tudom folytatni, vagy várjam meg, míg az egész lejön emule-on?
Persze, de akkor a fájl hashkódjának meg kell egyeznie az éppen letöltött fájl hashkódjával...

Ez pedig elég ritka, de nem lehetetlen...
Rakd be a letöltés könyvtáradba, és akkor az Emule lehasheli neked ha frissíted a megosztás listát, illetve automatikusan is megteszi bizonyos idõközönként...

Vagy sikerül, vagy nem...

CHRONOS

m46u5

Jé látom él ez a topik is, akkor én is írok bele, lévén nagy donkey használó vagyok. Bár itt többnyire (ahogy elnézem) mindenki az eMule-t használja, én speciel az original progiját használom a hálózatnak (eDonkey2000), s azzal sincs gondom.
Nekem amúgy, ha kicsit megtömöm a listát (20-30-... db) akkor általában igaz, hogy óránként minimum 100 MB-ot tudok leszedni (kb 30-50 kb/s), ami szerintem egész szép. De persze rengetegszer volt, hogy a netkapcsolatom maximumával szedtem róla (ADSL - 1Mbit/128Kbit), ami azért nagyon is jó.
Kérdésem lenne az eMule használókhoz: be lehet állítani valahogy már a programban, hogy a file-okat feldarabolja mikor elkezdem tölteni, és nem foglalja le az egészet elõre? (mindig csak azt a darabot hozza létre a vinyón, amelyikbe tölt - eDonkey alapból így csinálja - remélem érthetõ mit akarok kérdezni :))
Gyakorlatilag ez (talán) az egyetlen egy dolog amit nem tudott az eMule, és ezért sem használtam eddig hosszabb idõn keresztül.
Ja, meg ha nagyon ritka file-t akartok letölteni célszerû elõtte leellenõrizni, egyáltalán érdemes-e nekiállni a töltésnek (lévén nem biztos, hogy le fog jönni)
Hasznos link - aki még nem ismerné.
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Moha

Quote from: ChronosRakd be a letöltés könyvtáradba, és akkor az Emule lehasheli neked ha frissíted a megosztás listát, illetve automatikusan is megteszi bizonyos idõközönként...
Hát sajna nem jött össze. :( Beraktam a file-t. Elindítom az emule-t, szól, hogy file megváltozott, újrahasheli, azt mondja "file seems to be ok", de a letöltött databok maradtak, ahogy voltak. Hameg a part.met file-t törlöm mellõle, akkor egyáltalán nem látja. Na mindegy, letöltöm az egészet újra...

m46u5: Most a legfisebb emule-t töltöttem le, abban nem láttam ilyen opciót, pedig tényleg hasznos lenne... Habár nekem pár fileból eleve az utolsó chunkot kezdte el szedni elõször, szóval tök mindegy. :haha:

m46u5

Quote from: Moha...
m46u5: Most a legfisebb emule-t töltöttem le, abban nem láttam ilyen opciót, pedig tényleg hasznos lenne... Habár nekem pár fileból eleve az utolsó chunkot kezdte el szedni elõször, szóval tök mindegy. :haha:
Már mindegyik ed2k kliens program úgy van állítva, hogy elõször az elsõ ill. az utolsó darabkát szedje le (már ha tudja).
Amúgy azért jobb, ha a nagy file-okat darabolja, mert memóriakezelés szempontjából nem mindegy, hogy egy 9 MB-os file-t, vagy mondjuk egy 4 GB-os file-t kell kezelni.
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Fazék

megosztásnál a prioritásnál mit jelent a felold állapot? azt hogy bárki aki sorba áll érte, azonnal elkezdheti letölteni a max feltöltési slot-szám beteléséig? köszi.

Chronos

Quote from: Fazékmegosztásnál a prioritásnál mit jelent a felold állapot? azt hogy bárki aki sorba áll érte, azonnal elkezdheti letölteni a max feltöltési slot-szám beteléséig? köszi.
Legnagyobb prioritás a feltöltéseknél...
A "felold" prioritású fájloknál elvileg nem kell sorban állni, de ez nem mindig igaz...

Valóban a legjobb megoldás ha valamit meg akarsz osztani...

CHRONOS

Moha

Két kérdésem lenne:
1.: Hova érdemes menni így Razorback nélkül?
2.: Miért nem találok mostanában egyetlen forrást sem a fileokhoz? Még ha kereséskor meg is találja, mutatja, hogy van mondjuk 10-20 source, mégis, a letöltési sorban ott áll órákig egyetlen source nélkül. :( Mi a baj? Semmit nem állítottam a configon...

m46u5

Quote from: MohaKét kérdésem lenne:
1.: Hova érdemes menni így Razorback nélkül?
2.: Miért nem találok mostanában egyetlen forrást sem a fileokhoz? Még ha kereséskor meg is találja, mutatja, hogy van mondjuk 10-20 source, mégis, a letöltési sorban ott áll órákig egyetlen source nélkül. :( Mi a baj? Semmit nem állítottam a configon...
Hát ja, elég nagy csapás a razorback megszüntetése, de én nem aggódom, mert kb 1 hónapon belül tuti ugyanolyan flottul fog menni minden, mint azelõtt.
Amúgy én a DonkeyServer No1 (vagy 2,3)-ra szoktam menni, az mindig a razor után volt a sorban, bár most ahogy elnézem van más trónkövetelõ szerver is :)
Te amúgy emule-t használsz? Kénytelen kelletlen nekem is ki kellett próbálnom újra (valamiert az eDonkey2000 indulás után fél percen belül bezáródott), s iszonyat szarnak tartom.
Aztán meggyógyult az én csacsim, s azzal szárnyalok tovább, hasonló sebességgel mint azelõtt :D
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

Dreamcleaver

Akkor ha vannak olyan fájljaim amit még a Razorbackrõl kezdtem el letölteni, de félbemaradt, azokat folytathatom egy másik szerverrõl? Csak más szerverre csatlakozom, és ha fent van a fájl rajta, akkor automatikusan megtalálja hozzá a sourcokat?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Chronos

Quote from: DreamcleaverAkkor ha vannak olyan fájljaim amit még a Razorbackrõl kezdtem el letölteni, de félbemaradt, azokat folytathatom egy másik szerverrõl? Csak más szerverre csatlakozom, és ha fent van a fájl rajta, akkor automatikusan megtalálja hozzá a sourcokat?
A szerver nem tartalmaz fájlt, csak indexel...

Teljesen mindegy melyik szerverre csatlakozol, mert a "source exchange" technológiának köszönhetõen az összes user megtalálja magát a hálózaton, függetlenül milyen szerveren vannak...

Egyébként Emule fórumán pár ember már tervezi, hogy indít újabb szervereket...

Mellesleg a Razorback ügy sem zárult még le, még az is lehetséges hogy újraindulhat...

CHRONOS

m46u5

Mivel a Razorback 2 megszűnt, vele együtt eltűnt a kedvenc stat oldalam is, amivel eddig ellenőrizgettem a linkeket.
Azonban mire leltem a minap? :smile: : http://tothbenedek.hu/ed2kstats/ - a link címe nagyon meglepett :haha:
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."