Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

Baggio

azt szeretném kérdezni, hogy tudna-e valaki valami olyan könyvet javasolni, amiből tanulhatnék a számítástechnikáról. A számítógépek felépítéséről, működéséről (pl mit csinál a RAM, hogyan, ...). Nem arról lenne szó hogy hogy kell bekapcsolni a gépet meg hogy inditsuk el a Windows-t, hanem a folyamatokról amik a gépben zajlanak.

Member

Andrew S. Tanenbaum - Számítógép Architektúrák

Ütős kis olvasmány. :)

Zsiga

Quote from: Baggio on 2007-08-01, 15:20:13
azt szeretném kérdezni, hogy tudna-e valaki valami olyan könyvet javasolni, amiből tanulhatnék a számítástechnikáról. A számítógépek felépítéséről, működéséről (pl mit csinál a RAM, hogyan, ...). Nem arról lenne szó hogy hogy kell bekapcsolni a gépet meg hogy inditsuk el a Windows-t, hanem a folyamatokról amik a gépben zajlanak.
Wikipedia. Kezdd mondjuk itt, és olvass el mindent három hivatkozás mélységig. :)

Member: Nem öngyilkos szeretne lenni szerencsétlen... :D

Kvikveg

Quote from: Zsiga on 2007-08-01, 15:55:29
Quote from: Baggio on 2007-08-01, 15:20:13
azt szeretném kérdezni, hogy tudna-e valaki valami olyan könyvet javasolni, amiből tanulhatnék a számítástechnikáról. A számítógépek felépítéséről, működéséről (pl mit csinál a RAM, hogyan, ...). Nem arról lenne szó hogy hogy kell bekapcsolni a gépet meg hogy inditsuk el a Windows-t, hanem a folyamatokról amik a gépben zajlanak.
Wikipedia. Kezdd mondjuk itt, és olvass el mindent három hivatkozás mélységig. :)

Member: Nem öngyilkos szeretne lenni szerencsétlen... :D
:lol:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

sirtomi

Quote from: Member on 2007-08-01, 15:54:39
Andrew S. Tanenbaum - Számítógép Architektúrák

Ütős kis olvasmány. :)
olvastam. Kellemes :D

Baggio

azt a könyvet csak kivülről láttam, de úgy is elég volt... :D
azt hiszem az nem kezdőknek való  :D

Member

Quote from: Zsiga on 2007-08-01, 15:55:29
Member: Nem öngyilkos szeretne lenni szerencsétlen... :D
Nem is adnám oda, ezt megőrzöm az utókornak, vagy temessenek el vele együtt. :D
Quote from: Baggio on 2007-08-01, 19:38:04
azt a könyvet csak kivülről láttam, de úgy is elég volt... :D
azt hiszem az nem kezdőknek való  :D
Az első fejezet még egész érdekes, a másodikon elaludtam. Így nehéz volt vizsgázni belőle. :D De ezért megérdemelte tőlem a "Biblia" elnevezést. :)

Manitu

Quote from: Member on 2007-08-01, 19:47:08
Quote from: Zsiga on 2007-08-01, 15:55:29
Member: Nem öngyilkos szeretne lenni szerencsétlen... :D
Nem is adnám oda, ezt megőrzöm az utókornak, vagy temessenek el vele együtt. :D
Quote from: Baggio on 2007-08-01, 19:38:04
azt a könyvet csak kivülről láttam, de úgy is elég volt... :D
azt hiszem az nem kezdőknek való  :D
Az első fejezet még egész érdekes, a másodikon elaludtam. Így nehéz volt vizsgázni belőle. :D De ezért megérdemelte tőlem a "Biblia" elnevezést. :)
Milyen szakos is vagy te? Hol vizsgáztál te Tanenbaumból? :eek:


Zsiga

Quote from: Manitu on 2007-08-01, 22:17:04
Milyen szakos is vagy te? Hol vizsgáztál te Tanenbaumból? :eek:
Ő is lehúzott egy évet progmaton mint én. :)

Manitu

Ezt nem tudtam. Nem mintha tudnom kellett volna :) És ott már az első évben ilyenekkel traktálják az embert?


Zsiga

Quote from: Manitu on 2007-08-01, 22:54:09
Ezt nem tudtam. Nem mintha tudnom kellett volna :) És ott már az első évben ilyenekkel traktálják az embert?
Simán. :) Nálunk összesen egy darab számtech-tárgy volt elsőben (a maradék matek), a Számítógépek Felépítése, ott ez volt az egyik "erősen ajánlott" irodalom a vizsgára. Egyszer-kétszer volt a kezemben, asszem egyszer talán ki is nyitottam... :D

Manitu

Ja, súlyos olvasmány,  itt terheli a polcot nálam is, a testvéreivel együtt (Számítógép Hálózatok, Oprendszerek, Adatbáziskezelők), ha éppen nincs kölcsönadva valakinek :D


freeknight

Nem tudja vki, h másolt játékkal (konkrétan c&c generals zero hour) lehet-e neten játszani, vagy veszélyes egy cseppet?  :ejnye:. Mer engem az idegesít, h regisztrálni kell. Lehet, h ez ide off, de nem találtam jobb topicot  :D.

Zsiga

Quote from: freeknight on 2007-08-06, 15:57:42
Nem tudja vki, h másolt játékkal (konkrétan c&c generals zero hour) lehet-e neten játszani, vagy veszélyes egy cseppet?  :ejnye:. Mer engem az idegesít, h regisztrálni kell. Lehet, h ez ide off, de nem találtam jobb topicot  :D.
Másolt játékkal a legális szerverek be se engednek. Veszélyesnek viszont nem veszélyes, nem küldik rád a yardot ha erre gondoltál.

Soldier

#1574
Quote from: freeknight on 2007-08-06, 15:57:42
Nem tudja vki, h másolt játékkal (konkrétan c&c generals zero hour) lehet-e neten játszani, vagy veszélyes egy cseppet?  :ejnye:. Mer engem az idegesít, h regisztrálni kell. Lehet, h ez ide off, de nem találtam jobb topicot  :D.

öö hamachi-val lehet sok gamet: ezek közt van a c&c is , teljesen veszelytelen .. ;) illetve sokjatekkal tudsz DirecT Ip szerint jatszani haverokkal/másokkal amit épp nem tamogatt a hamachi de ahhoz sokszor a jatek IN/OUT portjait engedni kell tüzfalon/routeren (van hogy hamachi altal tamogatot jateknal is kell) .. De ha csak ugy akarsz jatszani mint pl w3/sc be hogy "ismeretlenekkel"(marmint nem tudtal "ismeröseökel") akkor w3-hoz van tört w3battle server asszem schez is de azt mar regen hasznaltam .. blizzardos gamekel anno a kani foglakozott ami magyar volt nem tudom "élnek"-e még :lul: mas gameknel is elöfordul a tört mastergameserver de ritka , c&c pl nem tudok rola

freeknight

 :merci: Úgy látszik meg kell vennem az eredetit :D. De azér kösz.

Bishop

Tud valaki olyan oldalt mondani ahol régi routerek IP címét tudom megtalálni? Mert most költözés alatt eltünt a router doboza és lapja amin az IP cím volt most meg hogy újra van adsl meg be is van kötve csak újra kéne állítani a routert mert új felhasználónév és jelszó van. Így meg nem tudjuk ketté osztani a netet.

kikuchiyo

Failure is the default option

Bishop


Gregory

Nem nagyon tudtam, hogy hol kérdezzek rá, ezért jön ide.
Felismeri valaki az ezen a képen látható betűtípust? Anyám ott dolgozik, és most elvileg megváltozik a nevük, és ezért át kéne írni, ahhoz viszont kéne a betűtípus. Engem leginkább a Times New Romanra emlékeztetett, de találtam köztük néhány eltérést. Hogyha nem ismeri fel senki, és a default win-fontok között sincs, akkor van rá valamennyi esély, h az interneten keresztül kiderítsem?
Előre is thx

Member

Hasonlónak tényleg hasonló, de a Times New Roman lekerekítettebb és a g "farka" sem ilyen.
Max font-szerkesztővel kicsit megbirizgálod. :D

noriko

Quote from: Gregory on 2007-08-28, 14:55:01
Felismeri valaki az ezen a képen látható betűtípust?
a win-fontok között nem találtam ilyet
egyéb fontok közül, amiket megnéztem, leginkább ennek a g-je hasonlít

van egy ilyen font kereső oldal is, de a kép alapján nem volt valami pontos találata
"I wish I could, but I don't want to."

Gregory

 :merci: a fáradozásért, és a linkekért

Member

MP3 lejátszó ügyében ti hol nézelődnétek? Én az edigitalt böngésztem eddig, hátha van jobb.


Member


Zsiga

Quote from: Member on 2007-08-29, 22:35:12
MP3 lejátszó ügyében ti hol nézelődnétek? Én az edigitalt böngésztem eddig, hátha van jobb.
Én az AV Planet-nél vettem az enyémet tavasszal, szerintem jó árban adták, és a cég is korrektnek tűnt. (Megrendeltem a neten, egy óra múlva hívtak telefonon hogy olyan színben sajnos két hétig nem lesz amit kértem, de a másik szín van raktáron, mehetek is érte. Még egy óra és már itthon pakoltam rá a zenéket.)

Member

De ha jól látom, nemigen mennek 7k alá, én csak egy 256/512-re gondoltam, mindenféleképpen beépített aksival.

Zsiga

Quote from: Member on 2007-08-29, 23:43:59
De ha jól látom, nemigen mennek 7k alá, én csak egy 256/512-re gondoltam, mindenféleképpen beépített aksival.
Nem tudom, árakat nem néztem. Viszont nem kevés az a 256/512? Én pl. 2GB-n már nem férnék el, de 8-at is simán meg tudnék tölteni, főleg ha hosszabb ideig távol vagyok a gépemtől (pl. nyaralás). Ha olcsón kell én inkább egy mp3-as discman-t vennék.

Kuroi Tenshi

Érdekes ízlésed van, engem pont az zavar, hogy már szinte mindegyik
beépített akksis. Lassan már le fogom cserélni az enyém, mert kicsit
szűkös a fél giga, de az a nagy előnye megvan, ha lemerül, csak
berakok egy másik AAA akksit és megy tovább.

Nemigen mennek 7k alá?  :3x3:
Az első 16db mind 7k alatt van - bár én mindegyiket kerülném a
helyedben. Az ilyenek nem húzzák sokáig, és amint cserélned kell,
rájössz, hogy a gagyi gyakran drágább hosszú távon ;)