Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

borzaska1987

Quote from: Selmo on 2007-10-22, 16:54:44
Cache és cookie törlés esetleg?
nem segített.már próbáltam azt is de nem enged be... -_-

Selmo

Sosem tapasztaltam hasonlót. :confused: Spy és víruskeresés megvolt? Máshol is előfordul a probléma? Nincs valami extension/vezérlő, ami oldalakat tilt le? Tűzfal?

A tökéletesség unalmas.

Kvikveg

Keresek ingyenes, mukdo tarhelyet, php QSLlel, ami nem idegesit, mint az ultraweb.  :mad:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Ingyenesen nem hinném, hogy találsz használhatót.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Arucard

Szeva mindenki!
Baromi régen nem voltam már fennt az FTp-és nem emlékszem a jelszavamra. Van lehetőség rá hogy fel legyek világosítva?

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Dezso

Kérem valaki segítsen. nekem ez magas de hogy vanak a feliratok? Mert én nem találtam egyiknél se. letöltöttem és 5 playerel is kiprobáltam de egyik se talált feliratot. WMP vagy MPC nál elmagyarázná valaki hogy hogy találhatok feliratot. Ja és este van egy csomót olvastam. És nincs időm se energiám végigolvasni mindent. Ha valaki egyszerűen és röviden elmagyarázza hogy hogy van a felirat anak nagyon örülnék. Ja és több sorozaton is megnéztem:S De lehet hogy nagyon egyszerü csak én nem értem.

Cobra

Mkv és ogm fileoknál kell egy program, ami megjelenítit a feliratot, mivel azokban külön van benne a konténerben (mkv és ogm nem formátum, hanem csak egy tároló a videó, hang és feliratfileoknak). Használhatod a VSFiltert vagy a MPC-nak van beépített feliratkezelője is (nem próbáltam).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Dezso

És az avi? minden ami aviba van ahoz nincs felirat?

Cobra

Avi-ra rá van égetve a felirat, tehát benne van a képben. Ritka esetekben van, hogy külön van a feliratfile, és akkor annak ugyanaz a fileneve, mint a videónak, csak a kiterjesztése általában .srt vagy .sub, ritkán sima .txt vagy .ssa.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Manitu

Quote from: Cobra on 2007-10-28, 10:44:45(mkv és ogm nem formátum, hanem csak egy tároló a videó, hang és feliratfileoknak).
Az avi is, csak sokkal butább :)

Quote from: Dezso on 2007-10-28, 05:04:57
Kérem valaki segítsen. nekem ez magas de hogy vanak a feliratok? Mert én nem találtam egyiknél se. letöltöttem és 5 playerel is kiprobáltam de egyik se talált feliratot. WMP vagy MPC nál elmagyarázná valaki hogy hogy találhatok feliratot. Ja és este van egy csomót olvastam. És nincs időm se energiám végigolvasni mindent. Ha valaki egyszerűen és röviden elmagyarázza hogy hogy van a felirat anak nagyon örülnék. Ja és több sorozaton is megnéztem:S De lehet hogy nagyon egyszerü csak én nem értem.
Oké, hogy nem akarsz sokat olvasni, de egy oldalra csak van időd. Ennél rövidebben én sem tudnám összefoglalni.

(Egyébként nem tudom elképzelni, mit telepíthettél a gépedre, hogy matroska splitter van benne, vsfilter meg nincs :eek:)


Dezso

Azt szeretném kérdezni hogy pl a Narutohoz van-e magyar felirat?

Soldier


Dezso

Nagyon kösz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Fazék

#1664
vettünk egy LG RH227H típusú dvd-felvevőt, hogy anyunak föl lehessen venni a sorozatait. :)
első példánynak nem működött az usb port-ja, ma kicserélték.
újnál működik, de cserébe olyat produkál, hogy a tv-nek küldött jelben lehet valami hiba, de pár percenként össze-vissza állítgatja a képarányt 16:9 és 4:3 között... mi a fenével lehet a gond? bármit állítok a dvd menüjében nem javul meg a probléma. ha a tv-n a képarányt átállítom, akkor megjavul ideiglenesen, de akár fél perc múlva is már újból nekiáll hülyülni. tegnap még semmi ilyesmi gond nem volt a tv-vel az előző példánnyal, kétlem hogy a tv romlott el, de nem zárnám ki a lehetőséget teljesen. kábel mennyire okozhat ilyen problémát? nem akarom holnap megint visszavinni... :(
(pláne hogy ezt a hibát már nehéz ott helyben reprodukálni... ma még kipróbálom, hogy rákötöm a dvd-t az új gépre, kivételesen jól jön hogy van videóbemenete...  (8800GT-nek nem lenne milyen jó vétel is volt ez a 2900Pro, olyan ügyes vagyok, hurrá... - én lenni türelmetlen barom)

Selmo

Minden elektronikai cuccot ki kell próbáltatni, még akkor is ha csúnyán néznek rád. Másik tv-n próbáltad? Ha ott is ugyanez, akkor vidd csak vissza.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

#1666
Quote from: Selmo on 2007-10-30, 18:10:39
Minden elektronikai cuccot ki kell próbáltatni, még akkor is ha csúnyán néznek rád. Másik tv-n próbáltad? Ha ott is ugyanez, akkor vidd csak vissza.
igen, de sajnos ott LCD tv van tesztelésre, nekünk meg itthon egy ősrégi Sony katódsugárcsöves...
és jelenleg tesztelem egy SHARP lcd tv-n, és még nem jelentkezett a hiba...

szerk: lehúztam a dekóderről a scart kábelt és rányomtam a dvd-re. immár 20 perce hibátlanul megy képarányugrálás nélkül :tapsvihar:

noriko

Megerősítést szeretnék kérni, hogy tényleg létezik olyan CD-lejátszó, amin be lehet állítani ébresztést úgy, hogy a CD-t indítsa el és ne rádió-ébresztő legyen.
Egy ilyet szeretnék venni a napokban, hátha a saját zenéimre jobban fel tudok kelni... ^^""

Ha ismertek ilyet, mit ajánlotok? Illetve ez a funkció milyen álnéven fut a leírásoknál, ha nem egyértelmű?

Előre is köszi!
:)
"I wish I could, but I don't want to."

Cobra

#1668
Nem tudom lehet-e itthon kapni (ha van is, biztos 5 számjegyű az ára és nem 1-gyel kezdődik), de most elsőnek ezt találtam: http://www.thomsonlink.com/audio/CR340USB-1597.html
http://www.thomsonlink.com/audio/RR640CD-424.html
Philips
LG
Samsungnál sajnos nem találtam értékelhető információt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Manitu

Szerintem inkább szerezz be valami borzasztóan idegesítő hangú vekkert. Én arra esküszöm. Ritmusos "zajra" nem lehet fölébredni.


noriko

Köszi az utánanézést! Nem lehet, hogy az usb-s mp3 megoldások drágábbak? Vagy sima CD-s is azonos árfekvésű lenne? Vagy olyan csak hi-fi szettben kapható, és az is dárga eleve?

Van idegesítő ébresztőm elég, de azokat már profi módon le tudom csapni, néha még mielőtt megszólalnának  :eek: ...és van, hogy utána nem is rémlik, hogy csörgött. nehéz eset vagyok  :redface:
"I wish I could, but I don't want to."

Cobra

Messzebb kell rakni az ébresztőt, hogy ne érd el az ágyból :)
Árakat nem tudok mondani, arra neked kell rákeresned.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Soldier

egy hangosabb telefon? bonyorultabb lenyomni,ujra kelt es a kedvenc mp3-dat játsza es egész olcson meguszod és még lehet másra is tudod hasznáni , nem jo? es még szebben is neznek ki mint egy ébresztő óra  :hopp:

Zsiga

#1673
Quote from: Soldier on 2007-10-31, 01:29:13
egy hangosabb telefon? bonyorultabb lenyomni,ujra kelt es a kedvenc mp3-dat játsza es egész olcson meguszod és még lehet másra is tudod hasznáni , nem jo? es még szebben is neznek ki mint egy ébresztő óra  :hopp:
Én is pont erre gondoltam, 5 éve a mobilom zenéjére kelek.
Alternatív megoldás PC-n időzíteni a Winamp indítását. :)
Szerk.: Teh ultimaet ébresztőhang: http://zsiga667.interhost.hu/usteam/1.wav  :lul:

.Attila

Telefongondjaim vannak. Egy Samsung SGH-ZM60 mobilom van (kicsit több mint két éve), és már jó ideje az a problémám, hogy amikor keresni próbálnak, akkor sokszor foglaltat vagy nem elérhetőt jeleznek vissza a hívónak, pedig nem voltam foglalt, nem volt kikapcsolva a mobilom (sosincs) és térerő is van mindig.
Sejtés, hogy mi lehet a probléma? (antenna esetleg?)
Előre is kösz a segítséget!

Próféta

Nekem ugyanez volt, amikor kb. öt éves lett a Siemens M 35-öm. Aztán úgy erősödött a probléma, hogy hívás kezdeményezésekor csomószor képtelen volt felépíteni a kapcsolatot (majdnem max térerő jelzése mellett). Gondolom leamortizálódótt az antenna. Cserélve lett a telefon.

.Attila

#1676
Az azért kicsit durva, hogy ezt két éven belül produkálja, ráadásul belső antennája van, nem potyogtattam stb.
Új telefonon gondolkodtam, csak az a baj, hogy olyan nincs a piacon, ami megfelelne igazából (ne legyen benne kamera, ne legyenek szabadon a gombjai és azért lehetőleg legyen gusztusos designja). Lehet, meg kéne nézetni szervízben, de az már akkor is pénz, ha nem is tudják megcsinálni, ill. ha meg tudják, akkor nem tudom, mennyiért.

szerk.: most egy másik, konkrét segítséget kérnék:
http://www.gtk.bme.hu/
Itt szeretném megnézni a Tudományos diákkörök menü pontjait, ám nekem a menüt valamiért feljebb pakolja, és nem tudok rámenni, mert ha elmozgatom a kurzort, akkor eltűnik a menü. Help.

Darkstar

Quote from: .Attila on 2007-11-01, 14:01:07
szerk.: most egy másik, konkrét segítséget kérnék:
http://www.gtk.bme.hu/
Itt szeretném megnézni a Tudományos diákkörök menü pontjait, ám nekem a menüt valamiért feljebb pakolja, és nem tudok rámenni, mert ha elmozgatom a kurzort, akkor eltűnik a menü. Help.
Ne használj Failfoxot. Legalábbis nálam az produkálja a hibát, IE7-el meg tökéletes

De ha nem működne:
http://www.gtk.bme.hu/cgi-bin/hallgato/tdk_programfuzet.cgi?aktiv=true
http://www.gtk.bme.hu/cgi-bin/hallgato/tdk_programfuzet.cgi
http://www.gtk.bme.hu/cgi-bin/hallgato/otdk.cgi
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Kösz, maxthonnal valóban megy. Ha vmi nem megy FF-szal, akkor szoktam elővenni, de most nem jutott eszembe.

Fazék

Quote from: .Attila on 2007-11-01, 15:09:49
Kösz, maxthonnal valóban megy. Ha vmi nem megy FF-szal, akkor szoktam elővenni, de most nem jutott eszembe.
én már javíthatatlanul Firefox használó vagyok a zavaró hibái ellenére, de tény hogy elő kell venni többször is az IE-t. sztem erre a legegyszerűbb módszer ez a kiegészítő: IE View Lite
mindent először Firefox-ban nyitok meg, és ha gyanús, hogy IE kell neki, akkor sima jobb-klikk az oldalon és "view this page in IE"
még olyan beállítással is rendelkezik, hogy bizonyos oldalakat mindig IE-ben nyisson meg.
azt hiszem anno még egy olyan kiegészítőbe is belefutottam, ami FF-en belül nyitja meg az IE ablakot, de ezt lehet hogy már csak álmodtam :D