Általános kérdések

Started by belldandy, 2003-10-18, 17:10:20

Previous topic - Next topic

Moha

Füldugulás ellen milyen házi módszert javasoltok?
Az egyik fülem teljesen bedugult, totál tompán hallok mindent. Tudom, fülmosás, csak az a gáz, hogy azt házilag nemigen tudom kivitelezni, a fül-orr-gégén meg egy hét múlva lenne időpont.

Audispray+zsepi kombóval próbálkoztam, kevés sikerrel. :frown:

motifator

Hát ez a füldugulás hülye dolog tud lenni. Nekem volt egy haverom, akivel nyáron voltunk Azfeszten, ott ugrott egy fejest a medencébe, és bedugult az egyik füle. Másnap még mindig be volt dugulva, ő ráparázott, és elment orvoshoz. Ott kimosták neki, próbálkoztak mindennel, de semmi változás. Aztán Azfeszt után nem nagyon találkoztam vele, csak pár hónappal ezelőtt, és akkor mesélte, hogy akkor nyáron 2 hónapig volt bedugulva a füle, többször járt vele orvosnál, nem tudtak csinálni semmit, aztán egyszercsak egy reggeli zuhanyzás alkalmával kidugult és azóta is teljesen OK. Szal furcsa dolog ez, na.

Ja, és nem akartam rádijeszteni, csak most eszembe jutott ez a sztori :)
Próbáld meg úgy felfogni, hogy ez nem azt jelenti, hogy lehet, hogy 2 hónapig be lesz dugulva a füled, hanem azt, hogy ne aggódj, bármikor elmúlhat. Vagy valami ilyesmi :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Zsiga

Quote from: Moha on 2009-04-07, 16:21:52
Tudom, fülmosás, csak az a gáz, hogy azt házilag nemigen tudom kivitelezni
Gyógyszertár, 50-es fecskendő, melegvíz? Fülhentes kb. ugyanezt csinálja.
Illetve szintén gyógyszertár, egy-két ampulla paraffinolaj, állítólag tökéletes fülmosásra.

noriko

vagy próbáld ki a fülgyertyát. egyszer csináltam húgomnak otthon, szóval ezt lehet házilag is. kicsit vicces volt, ahogy égett a füléből kiálló tölcsér, és nem tudom, hogy volt-e valami hatása, de egy próbát ez is megér. :)
"I wish I could, but I don't want to."

Moha

Quote from: Zsiga on 2009-04-07, 16:34:08
Quote from: Moha on 2009-04-07, 16:21:52
Tudom, fülmosás, csak az a gáz, hogy azt házilag nemigen tudom kivitelezni
Gyógyszertár, 50-es fecskendő, melegvíz? Fülhentes kb. ugyanezt csinálja.
Illetve szintén gyógyszertár, egy-két ampulla paraffinolaj, állítólag tökéletes fülmosásra.
Lehet simán üres fecskendőt venni gyógyszertárban? Nem is tudtam...
Anno volt már fülmosásom ugyanilyen okból, akkor is az volt: vastag fecskendő + langyos víz.

sirtomi

Legutóbb nekem már valami kis szívó cuccot használtak a fecskendő helyett. De a fecskendő is hatásos volt.

Zsiga

Quote from: Moha on 2009-04-07, 16:53:57
Lehet simán üres fecskendőt venni gyógyszertárban? Nem is tudtam...
Anno volt már fülmosásom ugyanilyen okból, akkor is az volt: vastag fecskendő + langyos víz.
Persze, hol máshol árulnák őket? Hogy konkrétan nagy 50-es van-e az nem biztos, de legfeljebb megmondják hol tudsz szerezni.

Moha

Köszi a tippeket! Tegnap este a fecskendővel sikerült megoldani a dolgot. Volt ugyan egy sor kínlódás, de végül sikerült kiszedni az "úttorlaszt".

[spoiler=Yuk!]Egy kávészemnyi sűrű darab jött ki belőle, nem csoda, hogy alig hallottam valamit...[/spoiler]

Most még kicsit irritáltnak érzem a fülemet, remélem komolyabb gond nem lett belőle...

Cloud

Quote from: Moha on 2009-04-08, 13:39:56
Köszi a tippeket! Tegnap este a fecskendővel sikerült megoldani a dolgot. Volt ugyan egy sor kínlódás, de végül sikerült kiszedni az "úttorlaszt".

[spoiler=Yuk!]Egy kávészemnyi sűrű darab jött ki belőle, nem csoda, hogy alig hallottam valamit...[/spoiler]
:zomg:

Member

Egyik tanáromnak 10 évesen vacsora közben bedugult a füle. Azóta is be van (gyak. félsiket).
Amúgy a fülzsír hasznos, baktériumölő hatású, csak hát mindenből megárt a sok. :)

noriko

Mi az, ami "must see" Budapesten a Halászbástyán, várrészen, Parlamenten, Hősök terén és a Nagykörúton kívül? Nekem más nem ugrik be.
"I wish I could, but I don't want to."

Cobra

Westend/Mammut/stb :D
Komolyan: ha külföldi, akkor talán még a Váci utca, Hősök tere mellett a Liget, esetleg Állatkertbe elmenni, ha nagyon ráértek.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

katz

Quote from: noriko on 2009-04-09, 13:20:00
Mi az, ami "must see" Budapesten a Halászbástyán, várrészen, Parlamenten, Hősök terén és a Nagykörúton kívül? Nekem más nem ugrik be.
Terror haza+Andrassy ut, Margitsziget, Városliget, Muzeumok, Lánchíd

alternativ:
Sziget, Lancelot, Belga Söröző,

Nakedape

török utca + környék, V.ker (piknik szabadság téren :) ), pecsa bolhapiac, gellért hegy esetleg, dunapart sokfele
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

noriko

Quote from: Cobra on 2009-04-09, 13:24:35
Westend/Mammut/stb :D
jaja ott kezdtek :D

Váci utca túlértékelt, látványnak nem nagy szám.
Állatkert szerintem nem fog beleférni, de Liget mehet.

Tényleg, Margit sziget! Remélem, nem lett általános a szeméthalom el nem takarítása, és már tisztább mint múlt vasárnap volt...  :ejj:

köszi mindenkinek! :)
"I wish I could, but I don't want to."

Nakedape

Quote from: noriko on 2009-04-09, 13:34:07
Quote from: Cobra on 2009-04-09, 13:24:35
Westend/Mammut/stb :D
jaja ott kezdtek :D

Váci utca túlértékelt, látványnak nem nagy szám.
Állatkert szerintem nem fog beleférni, de Liget mehet.

Tényleg, Margit sziget! Remélem, nem lett általános a szeméthalom el nem takarítása, és már tisztább mint múlt vasárnap volt...  :ejj:

köszi mindenkinek! :)

margit sziget kedd este rendbe tűnt, de előtte péntek végigsétálva is
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kuroi Tenshi

+ Gellért-hegy, Citadella.

Ramiz

Quote from: noriko on 2009-04-09, 13:20:00
Mi az, ami "must see" Budapesten a Halászbástyán, várrészen, Parlamenten, Hősök terén és a Nagykörúton kívül? Nekem más nem ugrik be.

Romkocsmák! Szimpla, Szóda, Mumus és társai. Persze főleg pénteken és hétvégén, és kizárólag este. :D

Meg én nagyon bírom a Ferencziek terét (épületek) és a Párizsi udvar kis elvarázsolt belső terét ugyanott.

Egyébként amióta itt élek a városban, rászoktam a sétálásra (amíg kint éltem, ahol volt patak, mező, liget a közelben, addig neeeem... :D igaz, addig volt kert, és amúgy sem vagyok természet-mániás). Tök jó a Duna-parti sétálgatás (főleg a Lánchíd és az Erzsébet-híd között Pesten, valamint a Margit-híd és a Lánchíd között Budán - ezt a kettőt jól össze is lehet kötni :)). Meg elmentem a Gülbaba türbéhez is, ahol rég voltam, és hát nem semmi az a meredek, macskaköves utca...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

noriko

a Gülbaba türbét tényleg megszállták a csövesek?
"I wish I could, but I don't want to."

Ramiz

Quote from: noriko on 2009-04-10, 15:09:21
a Gülbaba türbét tényleg megszállták a csövesek?

Nem, azt nem hagynák a derék muzulmánok. :D Szép, tiszta. Volt múlt héten.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

http://watchmenmovie.warnerbros.com/
A Comedian alatti hatterzenet le tudja halaszni nekem valaki? Egyaltalan le lehet?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Draconire


Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

noriko

Egy újabb szövegszerkesztős alapfelhasználói kérdés tőlem: Mi a billentyűkombináció arra, hogy egymástól független karaktereket tudjak egyszerre kijelölni? (Pl. két szót úgy, hogy a köztük lévő harmadik szó kimarad.)
Tudom, hogy Shift + nyilak az egyesével jelölés, +Ctrl a bekezdésenkénti, de a megszakított nem ugrik be, csak rémlik, hogy létező funkció...
(a beépített helpet nem szeretem, mert nem tudom hatékonyan kezelni  :redface: )
some forum help?


btw: a fordításnál "Támaszkeresés a halál útján" lett a nyertes végül. beküldő: anyukám :)
"I wish I could, but I don't want to."

Rounin

Quote from: noriko on 2009-04-13, 20:18:27
Egy újabb szövegszerkesztős alapfelhasználói kérdés tőlem: Mi a billentyűkombináció arra, hogy egymástól független karaktereket tudjak egyszerre kijelölni? (Pl. két szót úgy, hogy a köztük lévő harmadik szó kimarad.)
Tudom, hogy Shift + nyilak az egyesével jelölés, +Ctrl a bekezdésenkénti, de a megszakított nem ugrik be, csak rémlik, hogy létező funkció...
(a beépített helpet nem szeretem, mert nem tudom hatékonyan kezelni  :redface: )
some forum help?


btw: a fordításnál "Támaszkeresés a halál útján" lett a nyertes végül. beküldő: anyukám :)

Err... ctrl+egérrel jelölgetés nem megy?

noriko

works like a charm  :angyali:

mondtam én, hogy alapkérdés lesz! égő is, hogy nem jöttem rá magamtól, de ez van.  :haha:
köszi!
"I wish I could, but I don't want to."

Én

Mi történne akkor, ha valakibe injekcióval málnaszörpöt (nem koncentrátumot, hanem felhígított üdítőt) fecskendeznének?
[spoiler]Ne nézzetek így, egy haverom regényt ír, és ezt bele akarja tenni. Ja, kicsit beteg.[/spoiler]

Moha

Quote from: Én on 2009-04-21, 00:08:55
Mi történne akkor, ha valakibe injekcióval málnaszörpöt (nem koncentrátumot, hanem felhígított üdítőt) fecskendeznének?
[spoiler]Ne nézzetek így, egy haverom regényt ír, és ezt bele akarja tenni. Ja, kicsit beteg.[/spoiler]
Are there any mad scientists in here? :D

Én ugyan nem értek hozzá, de asszem nem túl egészséges dolog ilyesmit a véráramba juttatni (btw, akkor intravénás vagy intramuszkuláris injekció? :D ). A víztől még nem lesz bajod (nyilván mennyiség függvénye is), de az egyéb anyagokkal már baj lehet...

Én

Intramuszkuláris.
Na ja, gondoltam, hogy tömény málnaszörptől egyből beadná a kulcsot :D De ha mondjuk távol a szívtől, híg málnaszörpöt lőnek valakibe, akkor mi lesz vele? Csak tippjeim vannak, nem akarok baromságot mondai... This is Serious Business.