Ftp es egyebek

Started by Rikkudo, 2003-10-21, 14:55:51

Previous topic - Next topic

fajkus

Üdv mindenkinek!!

Arra lennék kiváncsi hogy miért nem fogadja el egy ftp program sem a jelszavamat vagy a felhasználonevemet amikor a forum igen nagyon kéne a help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Darkstar

Quote from: fajkusÜdv mindenkinek!!

Arra lennék kiváncsi hogy miért nem fogadja el egy ftp program sem a jelszavamat vagy a felhasználonevemet amikor a forum igen nagyon kéne a help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mert fõoldali Felhasználónév és jelszó kell.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

blackmag

hi!

nekem sem megy az ftp :(
elolvastam mindent, beállítottam mindent:

és ez van:

(remélem jól csináltam a képeket, most eõször...)
otthonról, modemen keresztül megy, itt a cégnél nem.
xp tüzfal lelõve, nincs semmi egyéb viruskeresõ/tûzfal. viszont van router.
routerre gyanakszom, de más ftp-ket simán el tudok érni...
ötletek?

zsozso

Quote from: blackmaghi!

nekem sem megy az ftp :(
elolvastam mindent, beállítottam mindent:

és ez van:

(remélem jól csináltam a képeket, most eõször...)
otthonról, modemen keresztül megy, itt a cégnél nem.
xp tüzfal lelõve, nincs semmi egyéb viruskeresõ/tûzfal. viszont van router.
routerre gyanakszom, de más ftp-ket simán el tudok érni...
ötletek?
Gondolom nalatok is pantel van. Sajnos ezzel nemvagy 1dul keress 1 proxy-t.
Death is the only redemption

blackmag

nem, nálunk datanet.

ok, kerestem proxyt.
ennek számít a típusa? (transparent, anonymous)
számít a portja? (80, 8080, 3128, ...)
a total commanderben a kapcsolat módját mire célszerû állítani?
kb végigpróbáltam mindent, de semmi :(

buenos2

hali!
az lehetséges, hogy a nausicaa nincs fent az FTP szerveren?
legalábbis az n-nél, meg a k-nál nem találtam.
vagy milyen néven van, ha mégis fent van?

Mattanja

Quote from: buenos2hali!
az lehetséges, hogy a nausicaa nincs fent az FTP szerveren?
legalábbis az n-nél, meg a k-nál nem találtam.
vagy milyen néven van, ha mégis fent van?
Valóban nincs. Már meg kell venni. ;)
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

buenos2

mit jelent ez?
"Már meg kell venni"

Cobra

Azt, hogy hivatalosan kapható (elvileg) itthon, az ilyen animék pedig lekerülnek jogi okokból a szerverrõl.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

buenos2

amúgy az animevilággal mi lett?
úgy tudom ott fent volt weben.
(1-2 évet kihagytam az animés dolgokkal.)

bugger

Az animevilág-ot sajna anno (asszem talán egy-két éve?) elkapta egy igencsak elterjedt féreg, amitõl elszállt az oldal. Azóta se rakták vissza. Sztem egyszerûen tekintsd halottnak.
bugger

Venom

Halihó!

Mivel annyi topic van, megpróbáltam a leglogikusabba beírni a problémám (Shoutboxon érdeklõdtem, de inkább nem kommentálom az ott folyó "beszélgetést").

FlashFXP-t használok. De amikor megpróbálok csatlakozni, nem találja egyszerûen a szervert.

[R] Connecting to USTeam -> DNS=usteam.hu IP=193.202.89.3 PORT=21
[R] Connection failed (Connection timed out)

IP: usteam.hu
Port: 21
név/jelszó ami a weboldalon lett regisztrálva, tehát nem anonymoussal próbálok belépni. :)

ZoneLabs tûzfalat használok, azonban ott engedélyeztem a programot mind kimenõ, mind bemenõ oldalon.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Manitu



Nevl

Csak nálam van az, hogy össze vissza ugrál a letöltési sebesség?! Egy ideje örülök ha nap közben 50-el tudok tölteni... ha reggel beindítom akár 400 kb/sec-el is megy, de most pl 18 az átlag...
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Flaser

Quote from: NevlCsak nálam van az, hogy össze vissza ugrál a letöltési sebesség?! Egy ideje örülök ha nap közben 50-el tudok tölteni... ha reggel beindítom akár 400 kb/sec-el is megy, de most pl 18 az átlag...

Ez elõ szokott fordulni, ha a szûk keresztmetszet nem a te szolgáltatód nyújtotta sávszélesség.

Valsz. sokan töltenek le.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Nevl

Quote from: FlaserEz elõ szokott fordulni, ha a szûk keresztmetszet nem a te szolgáltatód nyújtotta sávszélesség.

Valsz. sokan töltenek le.

Hát 5 Mbit-es chellos netem van, szal nem hinném, hogy ez a korlátozó tényezõ :)
Csak mostanra mindig ez lesz... reggel kb 10-ig megy 300-al utána szépen csökken estére meg 28/35 körül megáll, ami azért már elég gáz. Mondjuk nem sírok, mert így is nagyon jó az oldal :jee:
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Flaser

Quote from: NevlHát 5 Mbit-es chellos netem van, szal nem hinném, hogy ez a korlátozó tényezõ :)
Csak mostanra mindig ez lesz... reggel kb 10-ig megy 300-al utána szépen csökken estére meg 28/35 körül megáll, ami azért már elég gáz. Mondjuk nem sírok, mert így is nagyon jó az oldal :jee:

Ahem...mondtam volt - NEM - a te oldaladon van a hiba. A server van túlterhelve.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Nevl

Quote from: FlaserAhem...mondtam volt - NEM - a te oldaladon van a hiba. A server van túlterhelve.
:tezsvir: nem is mondtam, hogy mondtad :) De köszi a választ, így nem tudom megint a chellot szídni :D
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

zsozso

Quote from: Nevl:tezsvir: nem is mondtam, hogy mondtad :) De köszi a választ, így nem tudom megint a chellot szídni :D
Sajnos a chello traffic shapingel utobbi idokben, barmilyen porton torteno forgalmat ami nem http/ssh/smtp keresztul megy azt korlatozza. Nalamis 300k helyett 50-100k val ugral ftprol.
Death is the only redemption

Moha

Quote from: zsozsoSajnos a chello traffic shapingel utobbi idokben, barmilyen porton torteno forgalmat ami nem http/ssh/smtp keresztul megy azt korlatozza. Nalamis 300k helyett 50-100k val ugral ftprol.
De úgy látszik, nem mindenhol. Nekem jön full sávszéllel az FTP-rõl.

Nevl

Quote from: zsozsoSajnos a chello traffic shapingel utobbi idokben, barmilyen porton torteno forgalmat ami nem http/ssh/smtp keresztul megy azt korlatozza. Nalamis 300k helyett 50-100k val ugral ftprol.

Nekem ez a jelenség elsõsorban délután jelentkezik, reggel jön 400 körül (bát 580 körül lenne a max). De lehet ez is belejátszik... na mind1, valahogy csak elviselem :D
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

remlato

Quote from: zsozsoSajnos a chello traffic shapingel utobbi idokben, barmilyen porton torteno forgalmat ami nem http/ssh/smtp keresztul megy azt korlatozza. Nalamis 300k helyett 50-100k val ugral ftprol.

bazz ha ezt tegnap tudom. egy hónapja szarozik az ftp-s letöltés (mindenhonnan), tegnap felhívtam a csellót, hogy mégis mi ez? nem tudják biztos nálam van a hiba, próbáljam ezt meg azt, meg tegyem újra a vindózt. mondanom sem kell, ugyan olyan maradt. persze errõl a traffic shapingrõl (legyen az bármi is :) ) egy szó sem esett. lehet ez ellen tenni házilag valamit?
egyátalán mi ez?
az az érdekes, hogy melóban meg hasít minden rendesen, igaz egy kerülettel arrébb van.

remlato

duplán ment, bocsánat.

Nevl

Ez engem is érdekelne... elég idegesítõ, hogy ha nem tudok 9 körül felkelni és belõni gyorsan a letöltést akkor 3 napig szedek le 1 26 részes sorozatot mondjuk 2 óra helyett...
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Manitu

Quote from: remlatopersze errõl a traffic shapingrõl (legyen az bármi is :) ) egy szó sem esett. lehet ez ellen tenni házilag valamit?
egyátalán mi ez?
Nagy vonalakban arról van szó, hogy a szolgáltató látja, hogy nagyon sok az ftp forgalom, és lekorlátozza a userek sávszélességét arra a protokolra. Házilag annyit tehetsz ellene, hogy szolgáltatót váltasz, valami olyanra, ami nem csinál ilyet :D Persze mindegyik csinálja, csak a chello pofátlanul :D


Nevl

Quote from: ManituNagy vonalakban arról van szó, hogy a szolgáltató látja, hogy nagyon sok az ftp forgalom, és lekorlátozza a userek sávszélességét arra a protokolra. Házilag annyit tehetsz ellene, hogy szolgáltatót váltasz, valami olyanra, ami nem csinál ilyet :D Persze mindegyik csinálja, csak a chello pofátlanul :D

Bah, ez nagy pofátlanság... mondjuk nem tudom, hogy milyen arányban korlátoz... jó lenne megtudni, hogy hogy csinálják mert elég idegesítõ, hogy délutánra egy 56K-s kapcsolat sebessége körül tudok leszedni egy 5megás hozzáféréssel :D
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Manitu

Quote from: NevlBah, ez nagy pofátlanság... mondjuk nem tudom, hogy milyen arányban korlátoz... jó lenne megtudni, hogy hogy csinálják mert elég idegesítõ, hogy délutánra egy 56K-s kapcsolat sebessége körül tudok leszedni egy 5megás hozzáféréssel :D
ööö... az szerintem leginkább a szerver túlterheltsége miatt van... mindenki hazaér iskolából/melóból/ahol éppen a délelõtjét töltötte, és elkezd ezerrel leechelni a szerverrõl... annak meg véges a kapacitása.
Megoldás: Hagyd bekapcsolva a géped éjszakára, had töltsön, oszt reggelre lejön a cucc... Vagy töltsél torrenten, annak direkt jót tesz, ha sok a leecher :D


Nevl

Quote from: Manituööö... az szerintem leginkább a szerver túlterheltsége miatt van... mindenki hazaér iskolából/melóból/ahol éppen a délelõtjét töltötte, és elkezd ezerrel leechelni a szerverrõl... annak meg véges a kapacitása.
Megoldás: Hagyd bekapcsolva a géped éjszakára, had töltsön, oszt reggelre lejön a cucc... Vagy töltsél torrenten, annak direkt jót tesz, ha sok a leecher :D

Estére nem hagyom bekapcsolva, mert idegesít a hangja... van 5 venti a gépbe... nem annyira hangos, de zavar. Beszéltem néhány ismerõssel és mindig csodálkoznak, hogy sírok, mert õk még késõ délután is tudnak 200 felett szedni az FTP-rõl... szal ez is fura...
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

zsozso

Quote from: Manituööö... az szerintem leginkább a szerver túlterheltsége miatt van... mindenki hazaér iskolából/melóból/ahol éppen a délelõtjét töltötte, és elkezd ezerrel leechelni a szerverrõl... annak meg véges a kapacitása.
Megoldás: Hagyd bekapcsolva a géped éjszakára, had töltsön, oszt reggelre lejön a cucc... Vagy töltsél torrenten, annak direkt jót tesz, ha sok a leecher :D
A server gigabiten van es meg csucsidoben is csak a felet hasznaljuk ki, raadasul meg akkoris legalabb 100mbit savszellel tudok masolgatni mas serverekre.
Death is the only redemption

remlato

Quote from: ManituNagy vonalakban arról van szó, hogy a szolgáltató látja, hogy nagyon sok az ftp forgalom, és lekorlátozza a userek sávszélességét arra a protokolra. Házilag annyit tehetsz ellene, hogy szolgáltatót váltasz, valami olyanra, ami nem csinál ilyet :D Persze mindegyik csinálja, csak a chello pofátlanul :D

szép.
amúgy ma beszéltem a chellóval, hogy akkor hogyan tovább, a csöki csak azt tudta mondogatni, hogy nem náluk van a probléma.
mondom és akkor?
nem tudja.
köszi szépen havi 10 rugóért.
még körbenézek és ha nem találok semmit akkor lehet hogy tényleg váltani kéne. csak az a baj hogy hûségszerzõdés van.
ezt a korlátozás dolgot lehet valahogy bizonyítani?
a másik dolog meg az, hogy a melóban miért nem korlátozzák? ott éjjel nappal ftp-zünk.