Kérdések anime(k)-ről

Started by Nevl, 2003-12-02, 21:01:15

Previous topic - Next topic

erram

#300
Nah mármost én megnéztem a school rumblet meg az ichigo 100-at. A school rumble egész jó volt csak várni kell kövi seasonra de az ichigót esküszöm nem értem:D Végignéztem a sorozatot meg az OVA kat és a lényege az [spoiler]h. nincs semmi értelme?:DDDD Me nem jött össze senkivel ha jól tudom:D[/spoiler] Nu meg ajánlhatnátok valami hasonlót ha tudtok előre ei köszi:)

Selmo

Yup, az a lényege, hogy [spoiler]nem tud dönteni szerencsétlen.[/spoiler]

A tökéletesség unalmas.

Manitu

#302
Quote from: erram on 2007-04-12, 22:48:55
Nah mármost én megnéztem a school rumblet meg az ichigo 100-at. A school rumble egész jó volt csak várni kell kövi seasonra de az ichigót esküszöm nem értem:D Végignéztem a sorozatot meg az OVA kat [spoiler]és a lényege az h. nincs semmi értelme?:DDDD Me nem jött össze senkivel ha jól tudom:D Nu meg ajánlhatnátok valami hasonlót ha tudtok előre ei köszi:)[/spoiler]
Azért nincs semmi értelme, mert nincs befejezve. Egy meglehetősen népszerű manga alapján készült, viszont az anime verzió, azt tulajdonképpen bukás lett. Olvasd el a mangát, ott rendes vége van a történetnek. Igaz sokaknak nem tetszik... de nekem igen :angyali:
Ha hasonlót keresel akkor I''s Pure. Kizárólag a 6 részes, az első OVA abból is bűn rossz... vagyis nem rossz, csak éppen nem I''s  :redface:

School Rumble? Hirtelen passz. Létezik eggyáltalán ahoz fogható állatság :Kiraly:


erram

Hát igen igazából a school rumble az ami megfogott:) Mármint ez a balekos poénos jappán sulibajárós stílus.ha van még ilyesmi nah az érdekelne:D Az ichigó is ilyesmi lényegében.

Member

Araki erősködik, hogy kérdezzek rá arra, hogy honnan szedhető le a GA 3. 26 felett.
Egyáltalán létezik (anidb nem jegyzi)? Ha igen, létezik hozzá vmi sub? Találtam egy Galaxy Angel AA 27-51 torrentet, ami erősen raw-nak tűnt, de ennyi.

Manitu

Quote from: Member on 2007-04-18, 22:28:39
Araki erősködik, hogy kérdezzek rá arra, hogy honnan szedhető le a GA 3. 26 felett.
Egyáltalán létezik (anidb nem jegyzi)? Ha igen, létezik hozzá vmi sub? Találtam egy Galaxy Angel AA 27-51 torrentet, ami erősen raw-nak tűnt, de ennyi.
Dehogynem. Ha megnézed a harmadik évadban az epizódok úgy vannak számozva, hogy 01-02, 03-04... satöbbi. Vagyis minden rész tulajdonképpen két epizód, az egyik fele ment TV-ben, a másik fele meg DVD extra. Galaxy Angel A-nak a harmadik évad első 13 részét nevezik, az AA pedig a második 13. Minden epizód dupla, így jön ki összesen 52 rész, de csak tízegynehány perces epizódokkal. Wikipedia rulez :D


Randal

Sziasztok!
Beleütköztem egy kisebb problémába.
Megszereztem a FMA kétféle változatát. Az egyik AHQ release, a másik 9R RAW release.
A probléma az, hogy nemtom melyiket tartsam meg.
Itt egy kép amin kicsit érzékeltetni tudom a problémámat.
A jobb oldali képek VirtualDubMod-dal készültek, a felső az AHQ féle, az alsó a RAW, a bal oldaliak pedig a Media Player Classic-kal.
Jól látható, hogy amíg az AHQ féle változat a jobboldalin világos, a bal odlalin pedig élénkebb.
A zavaró a dologban az, hogy legtöbbször ez már-már NAGYON rajzolt hatást ad az animének és a sárga szín is túl élénk benne, mint ahogy minden más is.
Szal a kérdésem az lenne, hogy ki melyiket tartaná meg? Egyébként az alsó RAW ugyanolyan mint a KAA féle.

http://kepfeltoltes.hu/view/070419/FMA-ALL_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Zsiga

Quote from: Randal on 2007-04-19, 11:59:55
Sziasztok!
Beleütköztem egy kisebb problémába.
Megszereztem a FMA kétféle változatát. Az egyik AHQ release, a másik 9R RAW release.
A probléma az, hogy nemtom melyiket tartsam meg.
Itt egy kép amin kicsit érzékeltetni tudom a problémámat.
A jobb oldali képek VirtualDubMod-dal készültek, a felső az AHQ féle, az alsó a RAW, a bal oldaliak pedig a Media Player Classic-kal.
Jól látható, hogy amíg az AHQ féle változat a jobboldalin világos, a bal odlalin pedig élénkebb.
A zavaró a dologban az, hogy legtöbbször ez már-már NAGYON rajzolt hatást ad az animének és a sárga szín is túl élénk benne, mint ahogy minden más is.
Szal a kérdésem az lenne, hogy ki melyiket tartaná meg? Egyébként az alsó RAW ugyanolyan mint a KAA féle.

http://kepfeltoltes.hu/view/070419/FMA-ALL_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Az AHQ-verzió köröket ver az összes többire élességben, és szerintem a színei is nagyon rendben vannak, inkább a többi túl fakó. De ha nagyon zavar akkor ffdshow/picture properties, és a saturation-t leveszed 64-ről mondjuk 45-re. :)
Egyébként én megtartottam mindkettőt. :) (AHQ-t és KAA-t.)

Randal

Okés. De egyébként hogy van az, hogy az eredeti raw ilyen életlen, az AHQ meg élesebb. Nem hinném, hogy oylan sok macera lett volna élesíteni rajta egy kicsit.
A KAA-t én töröltem az égetett feliratok miatt.

Zsiga

Quote from: Randal on 2007-04-19, 13:13:14
Okés. De egyébként hogy van az, hogy az eredeti raw ilyen életlen, az AHQ meg élesebb. Nem hinném, hogy oylan sok macera lett volna élesíteni rajta egy kicsit.
A KAA-t én töröltem az égetett feliratok miatt.

Az eredeti TV-ből lett felvéve, az AHQ-verzió meg DVD-rip.

Randal

Ez komoly? Hmm, akkor most feleslegesen töltöttem le 12 Gb-ot? Én azt hittem, hogy az a féle minőség ami a KAA-ank és ennek a rawnak van az az eredeti. De ezek szerint tévedtem.

Zsiga

Quote from: Randal on 2007-04-19, 14:13:11
Ez komoly? Hmm, akkor most feleslegesen töltöttem le 12 Gb-ot? Én azt hittem, hogy az a féle minőség ami a KAA-ank és ennek a rawnak van az az eredeti. De ezek szerint tévedtem.
A raw-ok 99,9%-a TV-rip (és mással nem tudom magyarázni hogy az életlenségét, utómunka miatt nem lehet ennyivel élesebb az AHQ-é, az bőven meglátszana rajta), a KAA mindig R2 DVD-ről dolgozik, az AHQ jelen esetben szintén R2 képanyagot használt.

Randal

Öööö, mi is az az R2? De ha az én rawom ugyanolyan mint a KAA-é, ami ugyanaz a forrás mint amit az AHQ használ, akkor elméletileg az én rawom is R2-es, szal elméletileg dvdrip. Vagy nem?

Manitu

Régiókód. (a 2-es többekközött japáné). Két rip még bőven lehet különböző, attól, hogy ugyanaz az alapanyag. Sok múlik az encoderen is, milyen beállításokat, szűőket használ. El lehet azt is b*szni.


Randal

Okés, ezt értem, de a KAA nem rossz minőségű és az én rawom is ugyanaz.

De lehet, hogy tévedtem és rosszul emlékszem:

http://kaa.animeconnection.net/torrentpage/details/fma.html

Ezek szerint az AHQ és a KAA egyezik meg :lol: :lame: :oops:

Manitu

He? Nem értem miről beszélsz. KAA DVD-ből dolgozik, nem holmi előrerippelt videokból.


Randal

Semmi különös:D
Csak én úgy emlékeztem még régebbről, hogy a KAA és ennek a rawnak a minősége és színezete megegyezik.
De most vettem észre, hogy színvilágban a KAA és az AHQ egyezik meg. :lol:

Randal

Na, törölve lett mindkettő, az Animeaddicts miatt:D

Egyébként nincs meg valakinek a THORAnime-s Wondeful Days? Állítólag elég jó minőségű és ahogy néztem a PAPRIKA is megvan nekik, BluRay-ből rppelve, meg még pár cucc.

Itt van a honlapjuk ha érdekel valakit: http://thoranime.5gbfree.com/

Na meg a Wings of Honneamise-t is megcsinálta egy másik csapat 7GB-os verzióban. OMG.

Cobra

TT-n láttam Le Chevalier D'Eon-t 1080p-ben, az lehet még durva (kár, hogy nem érdekel az anime, techdemonak meg nem akarom letöteni).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Cobra on 2007-06-13, 20:56:08
TT-n láttam Le Chevalier D'Eon-t 1080p-ben, az lehet még durva (kár, hogy nem érdekel az anime, techdemonak meg nem akarom letöteni).
720p-ben adták TV-ben, az összes 1080-as release ebből lett felnagyítva. Ami durva az a KAA-féle GitS2 1080p, azt érdemes letölteni... ;)

Cobra

Annak mi az értelme, hogy megnövelik a felbontást? Inkább ront a képminőségen, minthogy javítana.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

Nincs olyan TV-adó még Japánban sem, ami 1080p-ben sugározna.
1080i szokott előfordulni.

De nagyon ritka az olyan sorozat, ami tényeg teljesen digitális HD formában kerül hozzánk.
Ehhez eleve ilyen minőségben kell készülnie, a TV-csatornának ilyen formátumban kell leadnia és a raw cappernek is tudnia kell digitálisan rögzítenie.
Ellenben gyakori, hogy

  • a műsor nem HD-ben készül, de a csatorna felméretezi a sugárzás előtt (station upscale, pl. a Haruhi is ilyen volt tudtommal)
  • a sugárzás sem HD, a raw capper bűvészkedik össze egy nagyobb felbontású videót
  • a raw cappernek csak analóg kártyája van, az abból kifosódott ~10 gigás transport streamet tömörítik le aztán 170-350 megára.

A kép sarkában feltűnő HV (HiVision) logó utal arra, hogy az adott műsort HD-ben sugározzák, de ez sem 100%-osan biztos jelzés, mert egyrészt a forrás nem biztos, hogy HD, másrészt Japánban volt régebben (talán még most is van) analóg nagyfelbontású adás is.
Failure is the default option

Manitu

Azért vannak ténylegesen 1080p-s videok. A Blue-ray lemezeknek az a felbontása tudtommal, és mostanában egyre több mindent adnak ki így. Kanont, Airt, Gitst például.


kikuchiyo

A Blu-ray az más, én TV-adókról beszéltem.
Failure is the default option

Selmo

A keveredések elkerülése miatt a jövőben használjátok az Anime információs sarkot. :)

A tökéletesség unalmas.