Anime információs sarok

Started by .Attila, 2004-07-02, 21:26:26

Previous topic - Next topic

.Attila

Hali!
Jöhet ide minden, ami anime-vel kapcsolatos információ, más viszont nem fér be.
Azért nyitottam új thread-et, mert amit postolni akartam, azt nem tudtam, hogy hova, tehát valószínűleg szükség lesz erre rá. Aztán lehet, hogy máshová is beillett volna, akkor kéretik törölni :)

Nos, az én infom:
Akik látták a .hack//SIGN-t, azok nézzék meg ezt:
Project .hack timeline
Az egésznek az előzményét írja le. Akik a játékkal nem találkoztak, azoknak sok új lehet benne, de nem csak nekik vannak újak. Pl. a Pluto's Kiss-t a játékban a fórumon csak emlegették, de nem mondták el, hogy mi is volt igazából.

edit: és akik még ennél is jobban érdeklődnek, azok látogassanak el ide:
Project .hack

.Attila

Na ez se lesz egy hosszú életű topic, ahogy elnézem...

Kérdés:
Milyen sorrendben kell nézni a Slayers-t?

Cobra

Ova-k, Movie-k, utána a sorozatok: Slayers, Next, Try (illetve az utolsó Movie a Next és Try között)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Quote from: CobraOva-k, Movie-k, utána a sorozatok: Slayers, Next, Try (illetve az utolsó Movie a Next és Try között)
Biztos? Először nem a sima sorozat jön?

.Attila

De :lame: vagyok! Most veszem észre, hogy a sorrend txt formátumban már le van töltve a gépemre :rolleyes:

poharka

Yo!

Slayers fenn van ahq-n? Mindenki regél róla, de még nem néztem meg.
Weiss Kreuz honnan tölthetö le?

.Attila

Slayers fent van a USTeam-en, AHQ-n nincs szerintem, hiszen ott állandóan változik a választék.

Moha

Asszem ez befér ebbe a threadbe:
Többen említettétek már a fórumon az AniDB-t. Ugye a //www.anidb.net-re gondoltok? Szétnéztem és tényleg sok infó fent van. Viszont most nem értem, hogy innen letölteni is lehet? Ha igen, akkor hogy?

Titkos

Quote from: poharkaYo!

Slayers fenn van ahq-n? Mindenki regél róla, de még nem néztem meg.
Weiss Kreuz honnan tölthetö le?

A Slayers-bõl tudtommal csak az elsõ film van fent az AnimeHQ-n, viszont az USTEAM-rõl minden Slayers-t le lehet szedni. :)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Fazék

nem tudtam hova post-oljam, talán ide illik
szóval a Chrno Crusade van jelenleg soron, de látom az ftp-n elég vegyesen van. sztetek a 15. résztõl az AnimeForever-es, vagy az Ani-Kraze-es változatot érdemes leszedni? vagy nem tudjátok, szedjem le, és döntsem el majd én?

Stairan

Az animenfo-n egészen véletlenûl találtam egy Akane Maniax nevû animét, és ha jól vettem ki, akkor ez a Kimi ga Nozomu Eien folytatása, csak itt asszem Akane a fõszereplõ. Tud errõl valaki valamit, és nem tudja valaki honnan lehet letölteni?

NRG

Sziasztok!

Egy kis help kellene a Bubblegum Chrash/Crisis -el kapcsolatban.

A probléma az hogy van vagy 4 verziója és nem tudom melyik miben különbözik ill. milyen sorrendben kellene megnézni.

Aki 100% tudja lécci írja meg!

Feldin

Quote from: StairanAz animenfo-n egészen véletlenûl találtam egy Akane Maniax nevû animét, és ha jól vettem ki, akkor ez a Kimi ga Nozomu Eien folytatása, csak itt asszem Akane a fõszereplõ. Tud errõl valaki valamit, és nem tudja valaki honnan lehet letölteni?

Ha ez tényleg az az Akane akkor engem is érdekel.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Bruce

Quote from: Blimpnem tudtam hova post-oljam, talán ide illik
szóval a Chrno Crusade van jelenleg soron, de látom az ftp-n elég vegyesen van. sztetek a 15. résztõl az AnimeForever-es, vagy az Ani-Kraze-es változatot érdemes leszedni? vagy nem tudjátok, szedjem le, és döntsem el majd én?
Szerintem mind1... a kép minõségében különbséget nem láttam, csak a fordítás más. Mivel nem tudok japánul nem tudom, hogy melyik a pontosabb, de mindkettõvel érthetõ a sztori.

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

.Attila

Quote from: StairanAz animenfo-n egészen véletlenûl találtam egy Akane Maniax nevû animét, és ha jól vettem ki, akkor ez a Kimi ga Nozomu Eien folytatása, csak itt asszem Akane a fõszereplõ. Tud errõl valaki valamit, és nem tudja valaki honnan lehet letölteni?
!!! Szerezze be gyorsan valaki, ha tényleg az! :D

Moha

Quote from: Trivi!!! Szerezze be gyorsan valaki, ha tényleg az! :D
Nem tudom, mennyire folytatása a történetnek, de az animenfo szerint csak Akane van benne a Kimi szereplõi közül.

Shadowolf

Quote from: MohaNem tudom, mennyire folytatása a történetnek, de az animenfo szerint csak Akane van benne a Kimi szereplõi közül.

Elég érdekes a besorolása is: comedy, drama, mecha ( :wtf: )...

Marfy

Nem tudjátok véletlenül hogy a D.N.Angel és a DNA2 között van valami kapcsolat vagy ez ket külön sorozat és csak a nevük hasonló?
Ja és a Battle Angel Alita-nak van anime folytatása vagy csak képregényben jelent meg?
(Remélem jó helyre írtam ugye ezeket?:))

.Attila

Quote from: NokiNem tudjátok véletlenül hogy a D.N.Angel és a DNA2 között van valami kapcsolat vagy ez ket külön sorozat és csak a nevük hasonló?
Semmi közük nincs egymáshoz a nevükön kívül.

Phoeneix

Quote from: ShadowolfElég érdekes a besorolása is: comedy, drama, mecha ( :wtf: )...
ja, ez a besorolas tenyleg eleg furcsa, mi koye van a kimi ga nozomu eien-nek a mecha temahoz????? a comedy meg drama az meg elfogadhato...
"A mesterseges inteligencia nem foghato a termeszetes hulyeseghez"
(Anonymus)

Stairan

Kicsit utánanéztem ennek az Akane Maniaxnak, és sikerült találni pár dolgot róla.
Itt egy 2004 május 11-ei hír: (AnimeOnline)
QuoteSoftware company AGESOFT officially greenlights "Akane Maniax", sequel to last year's "Kimi ga Nozomu Eien".
A sequel to Kimi ga Nozomu Eien, featuring Haruka's younger sister Akane will be produced. Based on the game of the same name, the anime will be titled "Akane Maniax"
És azt híszem, hogy ez egy 3 részes ova, de, hogy miért mecha azt én sem értem..
Ha esetleg valakit érdekel a játék, akkor itt egy eMule-s link hozzá:
ed2k://|file|KGNE_Akane_Maniax_Game.zip|441694604|537C6B07B09D3C4329930E26B8BD1147|/

Moha

Quote from: Phoeneixja, ez a besorolas tenyleg eleg furcsa, mi koye van a kimi ga nozomu eien-nek a mecha temahoz?????
Hát igen. A Kimi eléggé életszerû volt. Semmi fikció. A mecha viszont már általában az. Gyanítom, hogy az eredeti történethez semmi köze.  :beken:

Stairan

#22
Megtaláltam az Akane Maniax anime hivatalos oldalát, bár ott még nincs szinte semmi, de a játék oldalán van néhány kép.
Amúgy még nem jelent meg az anime, csak november 25-én fog megjelennni dvd-n.
Mondjuk szerintem sem lesz túl sok köze az igazi Kimi ga-hoz...sajnos.. :beken:

Itt egy stáblista:
Director:Watanabe Tetsuya (Kiminozo's director)
Script: Masashi Suzuki (http://www.brother-noppo.com/writer/w-m_suzuki.shtml)
Character Design: Satoshi Isono (worked on Dirty Pair Flash and Nightstalkers)
Mechanical Designs: Junya Ishigaki (veteran mechanical designer)
Animation Director: Watanabe Tetsuya, Mori Takeshi (Vandread, Stratos4)

Feldin

Quote from: MohaNem tudom, mennyire folytatása a történetnek, de az animenfo szerint csak Akane van benne a Kimi szereplõi közül.

Ez pont elég ahhoz hogy kelljen :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Fazék

Quote from: Blimpnem tudtam hova post-oljam, talán ide illik
szóval a Chrno Crusade van jelenleg soron, de látom az ftp-n elég vegyesen van. sztetek a 15. résztõl az AnimeForever-es, vagy az Ani-Kraze-es változatot érdemes leszedni? vagy nem tudjátok, szedjem le, és döntsem el majd én?
a 18-as rész mindkét változatát megnézve, nálam fölényesen nyert minõségben az af-f -es változat az ani-kraze -essel szemben, vagyis másoknak is inkább azt ajánlom, kár hogy pont az ani-kraze csinálta meg csak végig a sorozatot...

Marfy

A Ghost in the shell Tachikoma special az mi lenne látta valaki?

Fazék

Quote from: NokiA Ghost in the shell Tachikoma special az mi lenne látta valaki?
csak sima, valamennyire mókás rövidfilmek. csak pár perc az egész, meglehet nézni, bár én töröltem végül.

Marfy

Meg tudja nekem mondani valaki hogy a Record of Lodos War -nak mi a helyes sorrendje?

Cobra

OVA, TV sorozat, ezek után van a Legend of Crystania, de azt nem érdemes megnézni, mert nagyon gagyi
Hide and fear, Cobra Commander is here !

roderick

Igazából nincs is helyes sorrend :)
de van rá külön Topic. ottmár kifejtettük miért...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.