Ismeri valaki a(z) ... animét?

Started by Ramiz, 2003-12-05, 10:53:51

Previous topic - Next topic

deyo

QuoteOriginally posted by roderick
A LoC tényleg elég rossz...

A Lodoss TV pedig az OVA kb. felétôl veszi fel a fonalat, azért olyan furák a viszonyok... meg pl. a vörös sárkány mindkett?ben van, ami azért elég problémás lenne ha a OVA után játszódik a sorozat ;) és szvsz. a TV közel nem olyan jó mint az OVA, van benne egy két jó + szereplô, de én tuti nem néztem volna meg, ha nem az OVA elôtt látom
Hát én komolyan azon gondolkodom (így a 9. résznél), hogy nem nézem tovább... kezdve azzal, hogy a sztori vmi kegyetlenül meg van kavarva... pl azt állították, hogy King Kashue győzte le 5 évvel ezelőtt Emperor Beld-et... csalással... biztos én emléxek rosszul:-(((
Na meg, hogy bejelentik, hogy eltelt 10 év... azt senki se öregedett egy picit se csak a gyerekek nőttek fel...:-((
Aztán a 8. rész körül úgy álltak a dolgok, hogy rendeződik Parn és Deedlit viszonya... erre eltelik 10 év és megint ott tartanak ahol az eredeti sorozat közepén.... :-((
Nemtom, hogy az a 8 év tehet-e róla vagy esetleg egy teljesen más csapat csinálta a TV sorozatot, de elég gagyira sikerült...:-(((
Asszem jobb lett volna ha el se kezdem nézni... de így lehet, hogy azért 1x végigszenvedem:-((

Gauss_chan

Azért hogy legyen egy kis ellenvélemény is. :D
Nekem nagyon tetszett a RoLW tv sorozat is.
Csak azt kellett elfogadnom, hogy nem az OVA végétől hanem a közepétől folytatódott.
Mivel csak 5 év telt el az OVA-hoz képest nekem nem tünt fel, hogy baj lenne a szereplők korának ábrázolásával.
Az új szereplők is nagyon jók voltak szerintem.
Bár bevallom kicsit elfogult vagyok ezzel a sorozattal kapcsolatban, mert kedvenc dehát ez a véleményem. :)

Cobra

Elvileg 5 évvel később játszódik, miután legyőzték a sötétség istenét, mégis már az első részben nem ismeri egymást Parn meg a két zsoldos. Elég érthetetlen, de azért végignézem. Remélem a többi résznek nem lesz az a végén, ami az elsőnek volt, vagy igen ? Mert ha igen, akkor ÁÁÁÁÁÁÁ.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Gauss_chan

QuoteOriginally posted by Cobra
Elvileg 5 évvel később játszódik, miután legyőzték a sötétség istenét, mégis már az első részben nem ismeri egymást Parn meg a két zsoldos. Elég érthetetlen, de azért végignézem. Remélem a többi résznek nem lesz az a végén, ami az elsőnek volt, vagy igen ? Mert ha igen, akkor ÁÁÁÁÁÁÁ.

Így van! Bár nem istennőt győztek le, csak egy boszorkányt. :)
Vannak minimális változtatások az Ova-hoz képest, de ha úgy tekintünk rá mint részben önálló sorozatra, akkor nagyon jó szórakozást fog nyújtani. :)

deyo

QuoteOriginally posted by Gauss_chan
Csak azt kellett elfogadnom, hogy nem az OVA végétől hanem a közepétől folytatódott.
Mivel csak 5 év telt el az OVA-hoz képest nekem nem tünt fel, hogy baj lenne a szereplők korának ábrázolásával.
Asszem kicsit lemaradtatok... az igaz, hogy a TV sorozat 5 évvel az OVA után játszódik... én a 10 évet a 8. rész végére értettem... mert ott MEGINTCSAK eltelik jópár év... pontosan 10:-(((

Hát igen... ha mint önálló sorozatként nézzük tényleg nem rossz... DE elvileg az OVA folytatása lenne... és én arra mondtam, hogy nem megfelelő... ha már így megkeverték a dolgokat, akkor nem úgy kellene előadni a dolgokat, hogy 5 évvel később játszódik, hanem mind az End Of Evangelion esetében... jelentsék ki, hogy a mittomén hányadik résztól a 13. rész helyett kell nézni, mint vmi alternatív befejezést:-)))

Azt a véleményem pedig fenntartom, hogy a grafikája érezhetően rosszab... vmint, hogy a karakterek egyénisége is elég sokat változott az OVA-hoz képest... ott vhogy sokkal szimpatikusabbak voltak a karakterek:-))

Jelenleg a 9. résznél tartok és meg kell mondja, hogy minden rész végén lesz paródia:-)))):hopp:

Gauss_chan

Igazad van neked is mindenben amit leírtál!

A paródiák viszont tényleg nagyon jók! :D

Drótmalac

Igazatok van.
Ha nagyon odafigyelünk a RoLW OVA és TV sorozat tulajdonképpen nem egymás folytatásai, nem is alternatív befejezésekről van szó. Inkább valami olyasmiről, hogy vettek egy anime karakterkészlatet és a hozzá tartozó világot és készítettek egy alternatív Lodoss TV sorozatot. Mert annyi az apró különbség a TV és az OVA között, hogy nem lehet felelőségteljesen kijelenteni, hogy a karaktereken és a környezeten, valamint a hasonló történeten kívül több közük lenne egymáshoz.
A LoC OVA pedig a RoLW OVA közvetlen folytatása, a LoC film szintén nem teljesen ugyanazt a történetet, pontosabban annak előzményeit meséli el.
Ha különálló animékként tekintjük őket akkor nincs gond velük.
Ilyen szempontból olyan ez, mint a Tenchi Muyo ezer arca. Ahol az eredeti OVA alapvetően más mint a különböző TV sorozatok, de a TV sorozatok sem folytatásai egymásnak(pl.: minden Tenchi sorozatban másként ismerkednek meg, stb).
Szerintem nem érdemes azon berzenkedni, hogy valami hol nem illeszkedik egy előző, esetleg azonos című animéhoz.
Nézzétek meg őket, mint különálló műveket.
Ha hosszú folytatásos sorozatokat akartok nézni, nézzétek az InuYashát, ott nincs ilyen gond (bár a filmek IY esetén szintén csak szegről-végről illeszkednek a sorozathoz)

deyo

Tényleg... az Inu Yasha-ról ki mit tud mondani? Már gondolkodtam azon, hogy elkedzem nézni, de általában kicsit "megijedek" attól ha azt látom, hogy egy sorozat több mint 100 részes... mondjuk attól még lehet jó:-)))
Bár a Fushigi Yuugi 52 része kicsit vontatotrra sikerült sztem:-))
Szal akkor érdemes Inu Yasha-t nézni?

Shadowolf

QuoteOriginally posted by deyo
Tényleg... az Inu Yasha-ról ki mit tud mondani? Már gondolkodtam azon, hogy elkedzem nézni, de általában kicsit "megijedek" attól ha azt látom, hogy egy sorozat több mint 100 részes... mondjuk attól még lehet jó:-)))
Bár a Fushigi Yuugi 52 része kicsit vontatotrra sikerült sztem:-))
Szal akkor érdemes Inu Yasha-t nézni?

Mindenképpen! :D (azoknak, akik szeretik a Ranma sorozatot pedig pláne! ;))

Drótmalac

QuoteOriginally posted by deyo
Tényleg... az Inu Yasha-ról ki mit tud mondani? Már gondolkodtam azon, hogy elkedzem nézni, de általában kicsit "megijedek" attól ha azt látom, hogy egy sorozat több mint 100 részes... mondjuk attól még lehet jó:-)))
Bár a Fushigi Yuugi 52 része kicsit vontatotrra sikerült sztem:-))
Szal akkor érdemes Inu Yasha-t nézni?
Mindenképpen érdemes, amenyiben szereted a humort, az akciót, a szimpatikus karaktereket (akik ez esetben fejlődnek is), a kissé "nehézkesen" előremozduló romantikus szálról ne is beszéljünk.
Próbaképpen nézd meg az első öt részt, ha ezután azt veszed észre, hogy már a második ötöt töltöd le, akkor érdemes nézni, csak vigyázz, mert nehéz abbahagyni.:D

deyo

QuoteOriginally posted by Shadowolf
Mindenképpen! :D (azoknak, akik szeretik a Ranma sorozatot pedig pláne! ;))
Sajna még ahhoz se volt szerencsém... majd lehet, hogy belenézek abba is:-))
QuoteOriginally posted by Drótmalac
Mindenképpen érdemes, amenyiben szereted a humort, az akciót, a szimpatikus karaktereket (akik ez esetben fejlődnek is), a kissé "nehézkesen" előremozduló romantikus szálról ne is beszéljünk.
Próbaképpen nézd meg az első öt részt, ha ezután azt veszed észre, hogy már a második ötöt töltöd le, akkor érdemes nézni, csak vigyázz, mert nehéz abbahagyni.:D
Imádom a humort... az akciót se vetem meg... de a kedvencem a romantikus szál... szal az ok, hogy lassan megy előre, de meddig jut el? Mert azt már többször említettem, hogy annál jobban semmit se ítélek el egy anime esetében, mint amikor egy félig-meddig kifejtett szerelmi szál van benne.... vagy egyáltalán ne legyen, vagy legyen rendesen kifejtve...:-)))
Attól azért nem tartok, hogy nem tudom abbahagyni... ha más végett nem is, de egy idő után elfogy a hely... no meg ott a suli is:-(((
Bár az tény, hogy nem egyszer tartottam anime-maratont... elkedztem nézni egy anime-ot és egyszerűen nem tudtam abbahagyni... ilyen volt többekközt a RahXephon és az X is:-)))
Bár asszem a Fushigi Yuugi-t is két futamban néztem végig:-))

Drótmalac

QuoteOriginally posted by deyo
a kedvencem a romantikus szál... szal az ok, hogy lassan megy előre, de meddig jut el? Mert azt már többször említettem, hogy annál jobban semmit se ítélek el egy anime esetében, mint amikor egy félig-meddig kifejtett szerelmi szál van benne.... vagy egyáltalán ne legyen, vagy legyen rendesen kifejtve...:-)))
Emiatt ne aggódj, bár még nem tartunk a sorozat végénél, mert 200 részesre tervezik, de 138 rész után ki merem jelenteni, hogy ilyen gond nem lessz.
Mindenesetre ha megnézed az első 5-10 részt megérted, mért írtam, hogy "nehézkesen"

deyo

QuoteOriginally posted by Drótmalac
Emiatt ne aggódj, bár még nem tartunk a sorozat végénél, mert 200 részesre tervezik, de 138 rész után ki merem jelenteni, hogy ilyen gond nem lessz.
Mindenesetre ha megnézed az első 5-10 részt megérted, mért írtam, hogy "nehézkesen"
Akkor lehet, hogy bekészítek vagy 5 DVD lemezt Inu Yasha-nak... annyi biztos kell neki:-))) Legalábbis a fenntlévő részeknek:-))
Amúgy ha 200 részesre tervezik, akkor várható volt, hogy nem jön minden össze az első 20 részben... mert akkor mi lennne utána... de azért remélem nem olyan lesz, mint a Fushigi Yuugi... mert mikor anno azt olvastam, róla, hogy túlzott használata van az "I Love You, but I can't Love You" sémának, akkor még nem tudtam, hogy mi vár rám... asszem úgy a 30. rész környékén már majdnem a hajam téptem:-))
Na remélem azért nem olyan lesz:-))

Soridan

QuoteOriginally posted by Drótmalac
Mindenesetre ha megnézed az első 5-10 részt megérted, mért írtam, hogy "nehézkesen"

Nem is^^ Minden tökéletesen indul, Kagome egyből belezúg InuYasha füleibe :hopp: Legalábbis a 'tapizásból' nekem ez jött le^^ Persze-persze, utána kicsit leül a hangulat :hopp:
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Drótmalac

QuoteOriginally posted by Soridan
kicsit leül a hangulat :hopp:
:lol:
Ez találó:D


Drótmalac

Nemrégiben futólag láttam, 1 műsorelőzetest, az AXN fantázianevű, magyarnyelvű TV csatornán, ami szerint (a műsorban utánanéztem a netetn) hétfőnként éjszaka Egy Sakura háborúja című anime sorozatot vetítenek.
Nem láttam annyit az előzetesből, hogy biztosan megmondjam, de nem volt ismerős.
Ha tudja valaki miről van szó, akkor sötétítsen már fel.

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Drótmalac
Nemrégiben futólag láttam, 1 műsorelőzetest, az AXN fantázianevű, magyarnyelvű TV csatornán, ami szerint (a műsorban utánanéztem a netetn) hétfőnként éjszaka Egy Sakura háborúja című anime sorozatot vetítenek.
Nem láttam annyit az előzetesből, hogy biztosan megmondjam, de nem volt ismerős.
Ha tudja valaki miről van szó, akkor sötétítsen már fel.

Én csak annyit tudok róla, hogy fenn van az ftp-n. :)

Drótmalac

QuoteOriginally posted by Shadowolf
Én csak annyit tudok róla, hogy fenn van az ftp-n. :)
Mi az eredeti címe?

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Drótmalac
Mi az eredeti címe?

Ha jól emlékszem Sakura Wars (vagy valami hasonló).

Drótmalac

QuoteOriginally posted by Shadowolf
Ha jól emlékszem Sakura Wars (vagy valami hasonló).
Alapból én is így kerestem, de nem láttam (vagy csak néztem, de nem látok) Na, majd végigböngészem az egészet, most már könnyű(könnyebb) dolgom van, nem kell könyvtárakközt barangolni.
Mindenesetre köszi!

deyo

QuoteOriginally posted by Drótmalac
Alapból én is így kerestem, de nem láttam (vagy csak néztem, de nem látok) Na, majd végigböngészem az egészet, most már könnyű(könnyebb) dolgom van, nem kell könyvtárakközt barangolni.
Mindenesetre köszi!
Csak, hogy ne legyen olyan könnyű felismerni: Sakura Taisen néven van álcázva:hopp:
Amúgy ilyen esetekre ajánlom a AnimeNFO címet... ott általában meg lehet nézni az alternatív címeket is:-))

Úgy látszik mazohista vagyok... egyszerűen imádom a drámákat... most épp a Full Moon wo Sagashite-t néztem végig...Azért meg kell jegyeznem, hogy rá lehet fogni, hogy happy-end a vége... és most azon van a hangsúly, hogy rá lehet fogni, és nem pedig azon, hogy az is... nemtom, de sztem a készítők is arra gondoltak amire mindenki gondol, amikor végignézi a sorozatot... csak azt nem értem, hogy miért nem tudták megoldani, hogy az utolsó elhangzzó szó Mitsuki legyen és ne Takuto... sztem azt még hozzá kellett volna csapni... és akkor rá lehetne mondani, hogy happy-end... de azért ígfy se volt rossz... nem egyszer megrígatott ez a sorozat is... de épp azért olyan jó...:-)))):hopp:

Soridan

QuoteOriginally posted by Shadowolf
És felettébb fájdalmas...:hopp:

Nem is^^ Nekem legalábbis tetszik :lol:
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Drótmalac

QuoteOriginally posted by deyo
Csak, hogy ne legyen olyan könnyű felismerni: Sakura Taisen néven van álcázva:hopp:
Amúgy ilyen esetekre ajánlom a AnimeNFO címet... ott általában meg lehet nézni az alternatív címeket is:-))
Köszi, bár jobban szétnézve az ftp-n közbe már én is rájöttem;)

Titkos®

QuoteOriginally posted by deyo
Tényleg... az Inu Yasha-ról ki mit tud mondani? Már gondolkodtam azon, hogy elkedzem nézni, de általában kicsit "megijedek" attól ha azt látom, hogy egy sorozat több mint 100 részes... mondjuk attól még lehet jó:-)))
Bár a Fushigi Yuugi 52 része kicsit vontatotrra sikerült sztem:-))
Szal akkor érdemes Inu Yasha-t nézni?

Hoppá, miből maradtam ki....;)  Szöval Inu Yasha-t mindenképpen nézd meg, mert szerintem is nagyon jó!:D  (És a Ranmát is, mert az is király!:D )
Titkos®, Rumiko Takahashi-fan. ^_^

.Attila

Tenchi Muyo-t milyen sorrendben érdemes nézni?

Sky

Az inu-yasa bőven megéri a belefektetett időt...
Mess with the best,
Die like the rest...

deyo

Épp most végeztem az Avenger-el... asszem nyugodtan kijelenthetem, hogy tőlem megkapta a legkevésbé értett anime díjat... ha esetleg van itt vki, aki látta és meg is értette, hogy ki kicsoda, mit-miért csinál, stb, akkor dobjon már egy pm-et (nem akarok SPOILER-kedni):-))
Különösen az utolsó rész volt az ami meglepetéseket okozott... de a legjobb dolog az volt ebben az anime-ban, hogy mikor odaért volna a dolog, hogy vmit megmagyarázzon, akkor elkezdte vki mondani a választ és rejtéjes módon félbehagyta... mintha úgy gondolták volna a készítők, hogy innen felesleges befejezni a mondatot, mert anéző úgy is rájön, hogy mi is lenne ott... CSAK sajna én nem jöttem rá... és mivel tele van az anime ilyen mondatokkal, szinte alig értettem vmit a sztoriból:-((
Bár lehet, hogy csak én vagyok ilyen béna:-))

Drótmalac

QuoteOriginally posted by Trivi
Tenchi Muyo-t milyen sorrendben érdemes nézni?
Célszerű az OVA-t megnézni először, mert az az alapmű.
A különböző TV sorozatok egymásnak és az OVA-nak sem folytatásai, a sorrend tehát majdnem mindegy, de javaslom a Tenchi TV-t előbb, a Tenchi in Tokyo-t pedig utána. A filmeket, pedig én még nem láttam, de állítólag azok is jók.

ArchElf

Ismeri valaki a fent említett anime-t... A netes review-k alapján úgy látom ez a legpocsékabb anime amit valaha is csináltak, viszont nekem ez volt az első anime élményem kb. úgy 15 évvel ezelőtt, úgyhogy ha valaki meg tudná nekem szerezni nagyon (nagyon-nagyon) hálás lennék...
Tudom tudom google, meg minden, de nekem nem sikerült, és hátha valaki szerencsésebb...

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3