Main Menu

Anime ZENE

Started by .Attila, 2003-12-10, 20:58:04

Previous topic - Next topic

SaiyaGin

Összesen hány szám volt a Haruhiból és a Lucky Starból?

White SeeD

Nem számoltam, de valószínű 6 :smile:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

SaiyaGin

Quote from: White SeeD on 2010-01-26, 20:11:34
Nem számoltam, de valószínű 6 :smile:

Azért kérdeztem, mert nekem úgy tűnt, sok olyan számot bedobtak, aminél az anime címe kandzsikandzsi csillag kandzsikandzsi. (A LS kimaradt az életemből. ^^) A Haruhiból meg 4 számot ismertem fel, pedig csak a sorozatot láttam és az egyéb éneklőscdamitanagyrajongókmindmegvesznek számokat nem ismerem.

Xzone

Quote from: SaiyaGin on 2010-01-26, 20:34:53
Quote from: White SeeD on 2010-01-26, 20:11:34
Nem számoltam, de valószínű 6 :smile:

Azért kérdeztem, mert nekem úgy tűnt, sok olyan számot bedobtak, aminél az anime címe hiraganahiragana csillag hiraganahiragana. (A LS kimaradt az életemből. ^^) A Haruhiból meg 4 számot ismertem fel, pedig csak a sorozatot láttam és az egyéb éneklőscdamitanagyrajongókmindmegvesznek számokat nem ismerem.

Fix't

Egyébként én nem számoltam és 170-nél félbehagytam, de ez mindenképp egy nagyon nosztalgikus válogatás. :jee:

Member

#1144
http://www.youtube.com/watch?v=U08ECbh2qZo&feature=related
Ennek a full verzióját nem látta valaki valahol? SIDE-ONE-tól a Girlfriend, de youtube-on ezt a számukat nem láttam, gendou-n csak az ED van, torrentet nem találtam.

http://www.youtube.com/watch?v=_EXskfVd8To&feature=related
Na, megvan.

kada

Quote from: kada on 2011-12-04, 15:26:09
Ben-to 09:
Szerintem szerető szüleinek köszönhetően Asebi pizsomája 50mm kaliberig golyóálló, azonkívül tűz, sav, elektromosság és még vagy féltucat egy hálószobában tuti elő NEM forduló hazárd ellen véd.
Mire eljutottam az OPig tudtam hogy ezzel a résszel bármit csinálhatnak, mégis összességében az értékelés  :Kiraly: lesz.
[spoiler=TDB]

[/spoiler]
A második kép esélyes avatárnak, csak nem szeretem ha mások váltogatják az avatárukat mert akkor nem ismerem fel őket, de akkor vajon én megtehetem nyugodtan?
A rész "maradéka" (mióta maradék az OP és ED közötti rész?  :rotfl: ) mintha egy tvtropes trope válogatás lett volna, szolgáltatta a PLOT-ot ahogy azt megszokhattuk, Shiraume nagyon kitett magáért (és a kedvencéért méginkább), valamint Saito folytatja a nickjének bebetonozását (még ha az elején némileg akaratlanul is, de már kezd belejönni).

Quote from: LuckyDingo on 2011-12-04, 15:23:09
Ben-to 9. Satou miért nem tudja kivédeni, vagy kikerülni Ume-sama támadásait? Mindegy ez a rész most elég lapos volt. De az anime OST-je már egy ideje érdekel. :)
[spoiler=Ume-sama :P]
Ő a Last Boss
[/spoiler]
OST-ot én is várom.

Szóval lejött az OST.
Félek felmásolni egy-két kedvenc számom a lejátszóra.
Hogy nézne ki hogy élvezik a körülöttem állók is a kecskeáldozó jó kis metált, aki véleményt nyilvánítana arra kedvesen rámosolygok, aztán bejön a fenti rész Asebi-bento zenéje, Ume-sama_pwns.mp3, vagy Oshiroi fanfic theme, és a földön fetrengek a nevetéstől hirtelen...

Cobra

Nekem nagyon nem jött be az OST-je a Ben-tou-nak. Szerintem abszolút nem illik hozzá.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Dreamcleaver

#1147
Valaki tudja, hogy Shingeki no Kyojin 3-ik rész végén lévő számnak mi a címe, esetleg, hogy kijött e már/hol lehet megtalálni?




[spoiler]Annál a jelenetnél szól, ahol a csávó sikeresen átmegy a köteles katonai vizsgán.[/spoiler]

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zelda

De jó, hogy van ilyen thread is xD
Lenne egy furcsa kérdésem: tudna valaki olyan anime soundtrack-ot ajánlani, amiben nyugodt tempójú és viszonylag vidám szólamok vannak? Most hirtelen nem ugrik be egy anime sem, amiben ilyesmit tapasztaltam, viszont hangulat aláfestő zenét keresek könyvíráshoz   :redface: (A mostani zenegyűjteményem nem igazán illik a sztori egyes részeihez...)
Előre is köszi!

kelvor

Quote from: Zelda on 2013-05-24, 23:12:45
De jó, hogy van ilyen thread is xD
Lenne egy furcsa kérdésem: tudna valaki olyan anime soundtrack-ot ajánlani, amiben nyugodt tempójú és viszonylag vidám szólamok vannak? Most hirtelen nem ugrik be egy anime sem, amiben ilyesmit tapasztaltam, viszont hangulat aláfestő zenét keresek könyvíráshoz   :redface: (A mostani zenegyűjteményem nem igazán illik a sztori egyes részeihez...)
Előre is köszi!

A Seirei no Moribito OST nagyjából ilyen, főleg a VOL. 2.
Talán még a Mushishi  de azt már rég hallgattam, nem vagyok benne biztos.

Mondjuk ezek mennyire vidámak, hát azt mindenki döntse el maga.  :smile:


Quote from: Dreamcleaver on 2013-05-15, 01:38:27
Valaki tudja, hogy Shingeki no Kyojin 3-ik rész végén lévő számnak mi a címe, esetleg, hogy kijött e már/hol lehet megtalálni?

Nope. Hiroyuki Sawano komponálta de csak a júniusban megjelenő OST-n lesz rajta sajnos.

Zelda

@kelvor

Köszi a tippet, belehallgatok! :)

Kvikveg

Quote from: Zelda on 2013-05-24, 23:12:45
De jó, hogy van ilyen thread is xD
Lenne egy furcsa kérdésem: tudna valaki olyan anime soundtrack-ot ajánlani, amiben nyugodt tempójú és viszonylag vidám szólamok vannak? Most hirtelen nem ugrik be egy anime sem, amiben ilyesmit tapasztaltam, viszont hangulat aláfestő zenét keresek könyvíráshoz   :redface: (A mostani zenegyűjteményem nem igazán illik a sztori egyes részeihez...)
Előre is köszi!
Hellsing?  :__devil:

Texhnolyze? Mar nem emlekszem milyen...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

NLZ

Quote from: Kvikveg on 2013-05-25, 00:08:30
Quote from: Zelda on 2013-05-24, 23:12:45
De jó, hogy van ilyen thread is xD
Lenne egy furcsa kérdésem: tudna valaki olyan anime soundtrack-ot ajánlani, amiben nyugodt tempójú és viszonylag vidám szólamok vannak? Most hirtelen nem ugrik be egy anime sem, amiben ilyesmit tapasztaltam, viszont hangulat aláfestő zenét keresek könyvíráshoz   :redface: (A mostani zenegyűjteményem nem igazán illik a sztori egyes részeihez...)
Előre is köszi!
Hellsing?  :__devil:

Texhnolyze? Mar nem emlekszem milyen...
http://youtu.be/MTY_UKnXd50
Sztem nem pont ilyet keres. :)

Bár nyugodt és vidám zene az ritka, hát még ost-ben.
[reserved]

Kvikveg

#1153
Quote from: NLZ on 2013-05-25, 00:23:12
Quote from: Kvikveg on 2013-05-25, 00:08:30
Quote from: Zelda on 2013-05-24, 23:12:45
De jó, hogy van ilyen thread is xD
Lenne egy furcsa kérdésem: tudna valaki olyan anime soundtrack-ot ajánlani, amiben nyugodt tempójú és viszonylag vidám szólamok vannak? Most hirtelen nem ugrik be egy anime sem, amiben ilyesmit tapasztaltam, viszont hangulat aláfestő zenét keresek könyvíráshoz   :redface: (A mostani zenegyűjteményem nem igazán illik a sztori egyes részeihez...)
Előre is köszi!
Hellsing?  :__devil:

Texhnolyze? Mar nem emlekszem milyen...
http://youtu.be/MTY_UKnXd50
Sztem nem pont ilyet keres. :)

Bár nyugodt és vidám zene az ritka, hát még ost-ben.
Jo de pl ilyen is volt:
http://www.youtube.com/watch?v=JiZqA4xH_gQ

Most majdnem azt mondtam, hogy Vangelis nyugodtabb, de amiket en szeretek tole, azok nem.

Ami engem kifejezetten lenyugtat az az, ha a Chariots of Fire filmet berakom hatterbe. A parbeszedekkel, zenevel mindenestul hagyom menni.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zelda

Texhnolyze ost-ja megvan, Juno Reactor-ért pedig rajongok, szal ismerem xD
A Seirei no Moribito ostja ütött, pont ilyesmit kerestem. :)

Egyébként meg csak szimplán hozzá vagyok szokva, hogy japán, vagy ázsiai zenét hallgatok, bár néha becsúszik néhány rendes film soundtrack is mint pl most az M83-tól az Oblivion album...

De köszi az ajánlásokat!!!

Zelda

Akit érdekel:
Kint van a Gargantia és a Shingeki no Kyojin OST-ja, Nyaa-ról s gondolom hamarosan Nipponsei-ről is le lehet szedni!!!

kelvor

Quote from: Zelda on 2013-06-27, 19:36:43
Akit érdekel:
Kint van a Gargantia és a Shingeki no Kyojin OST-ja, Nyaa-ról s gondolom hamarosan Nipponsei-ről is le lehet szedni!!!

:hopp:

Végre! Köszi.

LuckyDingo

Kijött a Shingeki no Kyojin openingje és a teljes verzió szerintem egy ritka nagy káosz.. szóval maradok a másfél perces verziónál. :(

Zelda

Quote from: LuckyDingo on 2013-07-06, 12:15:48
Kijött a Shingeki no Kyojin openingje és a teljes verzió szerintem egy ritka nagy káosz.. szóval maradok a másfél perces verziónál. :(
First impression: EzMIeZ???
Sajnos nem tudom ennél jobban kifejezni... Egy nagy zajtömeg az egész, csupa háttérricsaj, teljesen élvezhetetlen  :ejj: Hogy lehet így elbúrni egy jó OP-t?  :grrr:
Nekem is marad a TV verzió...

Viszont a Tasogare Otome x amnesia OP-jét nagyon bírtam, most néztem meg az animet.

kikuchiyo

Volt valaha EGYETLEN olyan opening/ending, ahol a teljes, hosszabb változat nem volt csalódás a TV-hez képest?
Failure is the default option

Zelda

Quote from: kikuchiyo on 2013-07-13, 20:22:10
Volt valaha EGYETLEN olyan opening/ending, ahol a teljes, hosszabb változat nem volt csalódás a TV-hez képest?

Hát, nekem például a Gundam SEED és Destiny op/ed-k illetve a 00-éi is mind jobban tetszett mint a TV verzió... De nem nagyon szoktam figyelni az ilyesmit, az előbb említett példa is csak azért jutott így eszembe, mert ott tényleg nem szerettem a vágott verziókat.
Illetve van még egy: a Bokusatsu tenshi Dokuro-chan op/ed-i  :angyali:

Leara

Elsőre nekem se jött be a Shingeki op teljes verziója, de aztán többször is meghallgattam és már ott tartok, hogy imádom :D.
MAL

Zelda

Quote from: Leara on 2013-07-13, 21:20:40
Elsőre nekem se jött be a Shingeki op teljes verziója, de aztán többször is meghallgattam és már ott tartok, hogy imádom :D.
Akkor te nagyon kitartó vagy!  :D

fema

SnK OST-k közül a 立body機motion nem kicsit kedvencem lett.  :appl:
Ó jaj, nem kellene folyamatosan ezt az egyet hallgatnom...

Zelda

Quote from: fema on 2013-10-01, 14:20:24
SnK OST-k közül a 立body機motion nem kicsit kedvencem lett.  :appl:
Ó jaj, nem kellene folyamatosan ezt az egyet hallgatnom...
Nekem az XL-TT jön be róla a legjobban.  :Kiraly: De mindegyik jó, hisz Hiroyuki Sawano nem csinál rossz soundtrack-et. Amiben pedig különösen jó, az az, hogy baromi jól be tudja lőni a zenét az anime hangulatához. Az ő OST-jai mindig az első sorban szerepelnek nálam.
Más:
Megint elővettem az Angel Beats-et, és most nagyon felfigyeltem az Ichiban no Takaramono című betétdalra Lisa-tól, pedig mikor először néztem, nem is tetszett... Ami most nagyon megfogott benne: szinte keresztül"ordítja" az emberen azt a rengeteg érzelmet. A 6 perces verziót is lazán végiglúdbőrözöm minden meghallgatáskor.  :D

Próféta

Giganekró.

Szuper egészestés Joe Hisaishi koncert a legjobb Ghibli filmzenékkel:
https://www.youtube.com/watch?v=X9mGQU7rGGM
Nagyon élvezem.

Zelda

Ha esetleg valakit érdekel, kint van a Kekkai Sensen OP-je Bump of Chicken-től (a single-n lévő 2. szám is nagyon király), és szintén kint van az ED a Unison Square Garden-től.
Mind2 elérhető Nyaaa-n, mint ahogy az lenni szokott.

Zelda

Hihetetlen, de ez is kijött végre:
Shingeki no Bahamut OP Single album by SiM
És a második szám is hihetetlenül jó!