Main Menu

Anime ZENE

Started by .Attila, 2003-12-10, 20:58:04

Previous topic - Next topic

.Attila

Légy üdvözölve!

Hiányoltam ezt a thread-et, mert csak AMV-s volt, pedig nem csak AMV-knél van zene.
A motiváció, amiért ezt indítottam, az a Noir zenéje. Hát gratulálok Kajiura Yuki-nek, az egész soundtrack kellemes zenékkel van tele, melyek egytõl egyig illenek a filmhez.
Amik aztán végképp viszik a pálmát:

Canta Per Me
Salva Nos
Copperia No Hitsugi (bár ez nem Yuki-é)

A Canta Per Me nagyon kellemes melódia, a Salva Nos az akciójelenetekbõl van (mindkettõt Kaida Yuriko énekeli, nagyon jó a hangja) pergõs zenével, latin szöveggel, egyházi énekhez hasonló, de iszonyúan jól összeillenek.
A Canta Per Me-t és a Salva Nos-t legszívesebben végteleníteném, és állandóan azokat hallgatnám (csak nem tudom melyiket :D ). Habár a Salva Nos végén a "ráütök a húrokra stílust" kihagyhatták volna.
EZEKET MINDENKI HALLGASSA MEG, ÉRDEMES

VASH

QuoteOriginally posted by Trivi
Légy üdvözölve!

Hiányoltam ezt a thread-et, mert csak AMV-s volt, pedig nem csak AMV-knél van zene.
A motiváció, amiért ezt indítottam, az a Noir zenéje. Hát gratulálok Kajiura Yuki-nek, az egész soundtrack kellemes zenékkel van tele, melyek egytõl egyig illenek a filmhez.
Amik aztán végképp viszik a pálmát:

Canta Per Me
Salva Nos
Copperia No Hitsugi (bár ez nem Yuki-é)

A Canta Per Me nagyon kellemes melódia, a Salva Nos az akciójelenetekbõl van (mindkettõt Kaida Yuriko énekeli, nagyon jó a hangja) pergõs zenével, latin szöveggel, egyházi énekhez hasonló, de iszonyúan jól összeillenek.
A Canta Per Me-t és a Salva Nos-t legszívesebben végteleníteném, és állandóan azokat hallgatnám (csak nem tudom melyiket :D ). Habár a Salva Nos végén a "ráütök a húrokra stílust" kihagyhatták volna.
EZEKET MINDENKI HALLGASSA MEG, ÉRDEMES

a fentiekkel teljes mértékben egyetértek...
Kérdésem: miben külömbözik az ha egy zene kedvéért adsz hozzá animét, vagy ha az anime kedvéért raksz be egy zenét...:D
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

.Attila

QuoteOriginally posted by VASH
a fentiekkel teljes mértékben egyetértek...
Kérdésem: miben külömbözik az ha egy zene kedvéért adsz hozzá animét, vagy ha az anime kedvéért raksz be egy zenét...:D

A formai különbségen kívül persze semmi, talán csak annyi, hogy ha a zene tetszik (vmelyik anime-bõl), akkor az tényleg idetartozik, más (pl. Metallica zenéje) zenéknek máshol van a helye (szerintem). De a thread-et azért indítottam, mert itt csak a zenérõl lenne szó, és a videókat itt kihagynám (olyan szinten belefér persze, hogy mennyire illik a filmhez, lásd: 1. post).

roderick

QuoteOriginally posted by Trivi
A motiváció, amiért ezt indítottam, az a Noir zenéje.

Akkor hallgasd meg a .hack//SIGN zenéjét, mert azt is ? csinálta, habár kicsit másféle, de csak egy kicsit...

És bárki bármit mondd Yoko Kanno-nál egyedül a Hellsinget elkövet? m?vészurak(?) jobbak, a többiek valahol mérföldekre vannak tôlük, és még így is jó zenét csinálnak...:D
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

TurboK

The Pillows > *

ennyi a véleményem.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

SlEePwAlKeR

a Canta Per Me-t én is bírom...de a Cruel Angel's Thesis szerintem lazán üti a Copperia-t:)
"Put a stake through my heart!
And drag me into sunlight
So awake for your greed
As you're slaying the dreamer"

roderick

QuoteOriginally posted by TurboK
The Pillows > *

ennyi a véleményem.

Na azse egy elveszett csapat!

Nameg akkor ott van a Silverfinst?l a Waiting so long...
Meg akik a Lain intro zenéjét csinálták, azok se rosszak (most nemtalálom a nevüket)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

.Attila

QuoteOriginally posted by roderick
Akkor hallgasd meg a .hack//SIGN zenéjét, mert azt is ? csinálta, habár kicsit másféle, de csak egy kicsit...

És bárki bármit mondd Yoko Kanno-nál egyedül a Hellsinget elkövet? m?vészurak(?) jobbak, a többiek valahol mérföldekre vannak tôlük, és még így is jó zenét csinálnak...:D

Melyiket a sok közül, mert van vagy 6 mappa?

roderick

QuoteOriginally posted by Trivi
Melyiket a sok közül, mert van vagy 6 mappa?

namost azt mondanám mindet, amúgy "csak" 3 cd asszem (A CB hez képest kispiskóta ;) ) de amúgy sztem el?bb nézz bele (radikálisabb esetben nézd meg) a sorozatot és ha tetszik akkor úgyis önszántadból letöltöd az összes zenét...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

phr0zen

Én speciel _rendszeresen_ csak a Berserk zenéjét szoktam hallgatni.

.Attila

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ..................................

Egyszerűen nem megy ki a fejemből a Noir zenéje (legalább azért, mert olyan jó). Még az info zh-n programírás közben is az ment a fejemben, alig tudtam elhesegetni, de muszáj volt, mert állandóan megszakította a gondolataimat :)

Tiaro

Nem tudja vki, mi a címe a Hellsing teaser zenéjének? Az a jó kis pörgős techno-szerűség...:confused:
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

TurboK

A Pillows tól a Little Busters album nincs meg valakinek véletlenül normális ripben?

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

SlEePwAlKeR

QuoteOriginally posted by Tiaro
Nem tudja vki, mi a címe a Hellsing teaser zenéjének? Az a jó kis pörgős techno-szerűség...:confused:

hellsingben techo? hmmm...nem rémlik:confused:
"Put a stake through my heart!
And drag me into sunlight
So awake for your greed
As you're slaying the dreamer"

Tiaro

Nem a sorozatban, hanem a gyári előzetesben nyomják... nem tom milyen kategória, de a technóra hajaz leginkább... a többi zenét már leszedtem belőle... Csak az hiányzik.:D
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

SlEePwAlKeR

ja akkor én ezt még nem hallottam:)
"Put a stake through my heart!
And drag me into sunlight
So awake for your greed
As you're slaying the dreamer"

Tiaro

Sztem szedd le, megéri. Jól össze van vágva, és sok része benne sincs a sorozatban.

Amikor Seras pl a késről nyalja a vért, nagyon bejön... Rohadt jól eltalált kép.. :eek:
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

SlEePwAlKeR

ftp-n ugye fenn van?
"Put a stake through my heart!
And drag me into sunlight
So awake for your greed
As you're slaying the dreamer"

Chronos

QuoteOriginally posted by SlEePwAlKeR
ftp-n ugye fenn van?
Fent van, anno még én raktam fel...:D

CHRONOS

Tiaro

Ki gondolta volna... :jee:
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Zelgadis

Valakinek nincs meg (úgy egészen véletlenül :D) az Excel saga endingje MIDIben? ^^""

(Hallásból tanulni sokkal tovább tart :))

Josika

[list=1]
  • Berserk
  • Trigun
  • Chobits
  • Noir
  • Cowboy Bebop
  • [/list=1]

    És a Noir zenéje a legjobb:))

Sky

Ha már a latin stílusú zenéknél tartunk akkor az Escaflowne betétei a legjobak(imho)...

Egyébként szerintem király a Trust(Vandread), a Kiseki No Umi(Lodoss War TV), a Yakusoku Wa Iranai(Escaflowne), a Yubiwa(Escaflowne Movie), a Hemisphere(RahXephon) és a Love Hina betétdalok úgy általában...

Persze ez csak egy rövid kivonat a legkedvencebb kedvenceim közül...:D
Mess with the best,
Die like the rest...

TurboK

a legjobb az én vagyok.

meg a legszebb is.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Tiaro

Egy jótanács: nézz szét a már létező topicok között, mielőtt újat nyitsz...

===> Legjobb animék... :teccik:
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

.Attila

QuoteOriginally posted by Josika
És a Noir zenéje a legjobb:))

:cool: :jee:  Mélységesen egyetértek veled. :D :hopp:

Sky

QuoteOriginally posted by Tiaro
Egy jótanács: nézz szét a már létező topicok között, mielőtt újat nyitsz...

===> Legjobb animék... :teccik:

Ez a topic anime ZENÉK...
Mess with the best,
Die like the rest...

.Attila

QuoteOriginally posted by Tiaro
Egy jótanács: nézz szét a már létező topicok között, mielőtt újat nyitsz...

===> Legjobb animék... :teccik:

Tekintettel arra, hogy olyan forum nincs, hogy zene, így olyan helyre raktam a thread-et, amihez a legtöbb köze van. Lásd a thread címét: ANIME Zene. Tehát ez a thread szorosan kapcsolódik az anime-khez, :teccik: :lame: .
Mellesleg ha ilyen problémáid vannak, akkor ilyen üzenetet miért nem írtál a Gratulációk thread-be, annak aztán semmi köze sincs az anime-khez.:beeee:

Cobra

Gundam Wing-nek nagyon tetszik a zenéje, bár az igazat megvallva a német verzió jobban tetszik (lehet, hogy egy kicsit elfogult vagyok ?)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Hajajajaj... De nehéz az élet... Anime nézés, anime zene hallgatás, emelett még dolgozni is kell(ene). Tudom-tudom: :_off:
Érdemes úgy meghallgatni egy zenét, hogy nem láttam még a filmet? Valahogy úgy érzem, hogy inkább akkor van meg az igazi hangulat, hamár láttam (konkrét tapasztalat => Noir).