FTP kliens/szerver help-topic

Started by pukkandur, 2004-01-11, 18:14:08

Previous topic - Next topic

pukkandur

Hali !

Nem gondoltam hogy ilyen korrekt forumra lelek, ezert kertem eddig segitseget eddig a fo oldalon, bocsi.

Szoval nem vagyok (nagyon) lama, de ez az FXP kifogott rajtam. A otthoni netem sebessegenek koszonhetoen dontottem ugy, hogy jobb lenne nem foglalni a ftp-t hetekig, hanem athuzni melohely ftpre, amirol aztan le tudom szipkazni vinyoval (igy kb 20x gyorsabb lenne). Ezzel eddig mas szerveren nem volt gond, a totalcommanderrel konnyeden megoldhato a dolog.

Viszont akarhogyan probalom, a legjobb ftp rol (marmint a Tietekrol) nem sikerul leszednem igy semmit, mert valami furcsa oknal fogva nem akart adatot tovabbitani, pedig mintha elkezdene tolteni, de fel perc utan szetkapcsol egy 0 byte-os filet hatrahagyva. Ekkor kertem eloszor segitseget, de miutan azt valaszoltatok hogy engedelyezve van az fxp, gondoltam biztos a totalcomm a hibas, ezert letoltottem a FlashFXP t. Sajnos ezzel sem jott ossze a dolog, alapbeallitasnal ugyanugy elkezdte tolteni mint totalcomm, de a STOR ftp parancsnal megakad majd szetkapcs. Gondoltam biztos van valami opcio amit be kell allitani, talaltam is ket dolgot: site manager/ options/ Alternative Site to Site transfer : Downloading, Uploading. Ezekbol probaltam mindenfele kombot, de a max ami sikerult hogy STOR utan jott RETR parancs is,  viszont adat az nem jott , majd ugyanaz a szetkapcs felperc utan.

Ebben szeretnek segitseget kerni toletek, es NAGYON halas lennek, ha tudna valaki segiteni :)


Amugy meg ez oldal magasan ver minden mast, na es az ftp... istencsa**** aki ezt osszehozta !

khm most jut eszembe, egy kis hozzajarulas (anime sorozatok, avi) 142.173.227.130:21 Login: MiscCartoons     Pass: toons


#1 : na en meg a forumozas, persze hogy rossze helyre postoltam, bocsi
#2 : atirtam a passt, toon helyett toons (lamasag rulez)

.Attila

QuoteOriginally posted by pukkandur
khm most jut eszembe, egy kis hozzajarulas (anime sorozatok, avi) 142.173.227.130:21 Login: MiscCartoons     Pass: toon

khm, kár, hogy ezekkel az adatokkal nem enged be

Chronos

Nem lehet, hogy a melóhely ftpvel van a gond?

CHRONOS

pukkandur

QuoteOriginally posted by Trivi
khm, kár, hogy ezekkel az adatokkal nem enged be
atirtam, igy menni fog.

pukkandur

QuoteOriginally posted by Chronos
Nem lehet, hogy a melóhely ftpvel van a gond?

CHRONOS


tuti hogy nem, direkt neztem, mas ftprol tud masolni, csak errol nem :( Miert, masnak sikerult fxp zni ?

zsozso

QuoteOriginally posted by pukkandur
tuti hogy nem, direkt neztem, mas ftprol tud masolni, csak errol nem :( Miert, masnak sikerult fxp zni ?

A felkerulo cuccok 80-90% a fxpvel kerul fel.
Ha csinalsz 1 olyan usert amivel tudnek feltolteni illetve betudnek jutni akkor megneznem hogy megy e az fxp hozzad.
Death is the only redemption

pukkandur

hali !


Sajnos nem tudok hozzaferest adni a ceges ftphez, mert sumakba nyomulok, es a sajatomat meg nem szeretnem megadni, remelem megerted :(
Azt mondod tobbnyire fxp vel kerulnek fel dolgok, de szokott valaki errol a  szerverrol attolteni masikra ? Ahhoz mas jogok kellenek, nem ?  
Csak mert nekem tenyleg furcsa hogy mas ftprol sikerult ceges ftpre kuldeni.

koszonom a segitseged

zsozso

QuoteOriginally posted by pukkandur
hali !


Sajnos nem tudok hozzaferest adni a ceges ftphez, mert sumakba nyomulok, es a sajatomat meg nem szeretnem megadni, remelem megerted :(
Azt mondod tobbnyire fxp vel kerulnek fel dolgok, de szokott valaki errol a  szerverrol attolteni masikra ? Ahhoz mas jogok kellenek, nem ?  
Csak mert nekem tenyleg furcsa hogy mas ftprol sikerult ceges ftpre kuldeni.

koszonom a segitseged

Naponta rengeteg kifele meno fxp bonyolodik le a serveren.
Es nemkellenek mas jogok hozza.
Death is the only redemption

pukkandur

#8
es ugye az anonymous hozzaferesekrol beszelunk ?
mert meg azt is probaltam, hogy ingyenes szolgaltatonal regisztralt tarhelyre (ami tamogatja az fxp-t) atpakolni probakeppen, de ugysem ment :(
aztan olvastam olyasmit is, hogy lehet a router zavarja be, mert hogy nem a netes ipmet erzekeli fxp kozbe , hanem a helyi halo-et (?).
tovabb otletek, tanacsok ?

zsozso

QuoteOriginally posted by pukkandur
es ugye az anonymous hozzaferesekrol beszelunk ?
Termeszetesen.
Death is the only redemption

.Attila

A Flash FXP beta verziója lejárt, amit mutattatok nekem (a 30 másodperc lejárta után kilép és automatikusan behozza a honlapjukat), nem tudtok egy crackelt verziót mutatni?

Xaga


.Attila

QuoteOriginally posted by Xaga
Néz körül a Serials.ws -en

Köszi! Hasznos oldal lesz.
Sajnos azonban Flash FXP-nél problémák vannak: először működik a kulcs, majd utána hibát talál (#57) és kilép.

Xaga

QuoteOriginally posted by Trivi
Köszi! Hasznos oldal lesz.
Sajnos azonban Flash FXP-nél problémák vannak: először működik a kulcs, majd utána hibát talál (#57) és kilép.

Nem tudok segíteni nem használom a progit viszont itt a szerintem legnagyobb crack keresőjének a linkje: Astalavista Security Group Rengeted crack oldal keresőjét tudja használni.

dizzy

QuoteOriginally posted by pukkandur
Hali !

khm most jut eszembe, egy kis hozzajarulas (anime sorozatok, avi) 142.173.227.130:21 Login: MiscCartoons     Pass: toons
 

Köszi szépen a site-ot, most már csak annyit szeretnék, hogy tudsz-e esetleg valami mailcimet hozzá adni, hogy kié, vagy kinek lehet írni, ugyanis láttam a listán egy csomó Transformers epizódot, és az nekem nagyon kéne. Ami fent van Armada series, azt már leszedtem (kb. 1 hét alatt, mert elég lassú, meg állandóan szakadt, vagy sokan voltak, de megérte). Szóval ha bármilyen cimet tudsz, küldd el plz, nekem úgy is jó, ha magánban küldöd (ha nem publikus).

dizzy.kösz.
You can't hold onto the past because then you can never live in the present.

Isi101

Fxp vel meg lehet azt csinálni, hogy 2 tárhely között mozgatod az adatokat anélkül, hogy le kell töltened a gépedre?
én próbáltam, hogy mind a két felsõ ablakában 1-1 tárhelyet nyitottam meg, és úgy transfer, de idõtúllépéssel mindíg bonott, anélkül, hogy egy bitet is átmásolt volna...

Fazék

Quote from: Isi101Fxp vel meg lehet azt csinálni, hogy 2 tárhely között mozgatod az adatokat anélkül, hogy le kell töltened a gépedre?
én próbáltam, hogy mind a két felsõ ablakában 1-1 tárhelyet nyitottam meg, és úgy transfer, de idõtúllépéssel mindíg bonott, anélkül, hogy egy bitet is átmásolt volna...
gyorsan kipróbáltam, nekem is ugyanezt csinálja. érdekelne engem is a válasz (bár kétlem, hogy egyhamar kihasználnám a lehetõséget :))

Isi101

off :Csak a céges lehetõség miatt kérdeztem :)
Ami kellene, csak szépen átmozgatnám fater céges szerverére,õ meg jóban van az ottani rendszergazdival, és bemehetnék egy mobilrackkal lejmolni :)
Azért egy lanos vonalon csak gyorsabban jönnének a filmek, nem lenne akkora elvonási tünetem :)
 
on : ha Nop ot küldök akkor is szakad, valószínû, ez nem lehetséges :(

zsozso

Quote from: Isi101off :Csak a céges lehetõség miatt kérdeztem :)
Ami kellene, csak szépen átmozgatnám fater céges szerverére,õ meg jóban van az ottani rendszergazdival, és bemehetnék egy mobilrackkal lejmolni :)
Azért egy lanos vonalon csak gyorsabban jönnének a filmek, nem lenne akkora elvonási tünetem :)
 
on : ha Nop ot küldök akkor is szakad, valószínû, ez nem lehetséges :(
A hiba az on keszulekeben van, a serveren engedelyezve van.
Death is the only redemption

Marfy

Hogy lehet beálltani azt hogy ha megszakad a letöltés valami oknál fogva akkor automatikusan újrakezdje és folytassa.

Fazék

Quote from: NokiHogy lehet beálltani azt hogy ha megszakad a letöltés valami oknál fogva akkor automatikusan újrakezdje és folytassa.
fenti menük: Options/File Exist Rules -on belül beállítod az elsõ 2 oszlopot auto resume/rename-re (vagy úgy ahogy szeretnéd) én csak az utolsót hagytam meg 'Ask' módban. illetve itt még beállíthatod azt is, hogy mennyi legyen a rollback letöltés folytatásakor. sztem érdemes max letöltési sebesség/sec + 10%-ra beállítani (de ez csak hasraütésszerûen van bemondva). nekem így egyelõre egyetlen file se jött le hibásan, akárhogy is szakadt meg a letöltés.

Marfy


Isi101

Nagy gondom van:

Elkezdek feltölteni flashFXP vel, és a kezdet után kb fél perccel az fxp szépen megeszi az összes prociidõt, azaz iszonyatosan lefogja a rendszert.
(fxp:97-98% összes többi proggi 2-3%)
Ezt miért csinálja? Elég nehéz így feltölteni valamit is, pedig mostanában akadna pár feltölteni valóm :)

zsozso

Quote from: Isi101Nagy gondom van:

Elkezdek feltölteni flashFXP vel, és a kezdet után kb fél perccel az fxp szépen megeszi az összes prociidõt, azaz iszonyatosan lefogja a rendszert.
(fxp:97-98% összes többi proggi 2-3%)
Ezt miért csinálja? Elég nehéz így feltölteni valamit is, pedig mostanában akadna pár feltölteni valóm :)
Hasznalj ujjabb/regebbi verziot :p
Death is the only redemption

TurboK

Quote from: Isi101Nagy gondom van:

Elkezdek feltölteni flashFXP vel, és a kezdet után kb fél perccel az fxp szépen megeszi az összes prociidõt, azaz iszonyatosan lefogja a rendszert.
(fxp:97-98% összes többi proggi 2-3%)
Ezt miért csinálja? Elég nehéz így feltölteni valamit is, pedig mostanában akadna pár feltölteni valóm :)
Lehetséges hogy Zonealarm version 5 van a gépen mint firewall? multikonnekciós töltéseknél meggyilkolja a processzort, és ez egy közismert hiba, fõleg torrenteknél jön elõ - gondolom én hogy az FXP miatt esetleg itt is megtörténhet.


QuoteViszont akarhogyan probalom, a legjobb ftp rol (marmint a Tietekrol) nem sikerul leszednem igy semmit, mert valami furcsa oknal fogva nem akart adatot tovabbitani, pedig mintha elkezdene tolteni, de fel perc utan szetkapcsol egy 0 byte-os filet hatrahagyva. Ekkor kertem eloszor segitseget, de miutan azt valaszoltatok hogy engedelyezve van az fxp, gondoltam biztos a totalcomm a hibas, ezert letoltottem a FlashFXP t. Sajnos ezzel sem jott ossze a dolog, alapbeallitasnal ugyanugy elkezdte tolteni mint totalcomm, de a STOR ftp parancsnal megakad majd szetkapcs. Gondoltam biztos van valami opcio amit be kell allitani, talaltam is ket dolgot: site manager/ options/ Alternative Site to Site transfer : Downloading, Uploading. Ezekbol probaltam mindenfele kombot, de a max ami sikerult hogy STOR utan jott RETR parancs is, viszont adat az nem jott , majd ugyanaz a szetkapcs felperc utan.
most próbáltam, Far Commanderral megy simán (ugyanaz mint a total commander, csak az interface jobban hasonlít az elõdjére).

Quotekhm most jut eszembe, egy kis hozzajarulas (anime sorozatok, avi) 142.173.227.130:21 Login: MiscCartoons Pass: toons
Timeoutol. megváltozott a cím vagy csak éppen le van kapcsolva?

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Isi101

Jelenleg a 2.1 es verziót használtam, frissítek 3.02 re hátha segít.
Viszont TurboK is telitalálatos : azt használok. ha a frissítés nem segít, a feltöltések idejére megpróbálom kikapcsolni a tûzfalat.
Köszönöm szépen.

TurboK

Quote from: Isi101Jelenleg a 2.1 es verziót használtam, frissítek 3.02 re hátha segít.
Viszont TurboK is telitalálatos : azt használok. ha a frissítés nem segít, a feltöltések idejére megpróbálom kikapcsolni a tûzfalat.
Köszönöm szépen.
nem elõre kell frissiteni hanem vissza, keritsd elõ a 4es verziót, hiba nélkül megy.


QuoteTimeoutol. megváltozott a cím vagy csak éppen le van kapcsolva?
Jesszus én hülye vagyok most veszem észre hogy ez egy tavalyi FTP cím. Tudja valaki esetleg hogy honnan volt belinkelve?

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Phoeneix

Quote from: TurboKJesszus én hülye vagyok most veszem észre hogy ez egy tavalyi FTP cím. Tudja valaki esetleg hogy honnan volt belinkelve?
:lol: kemeny 2 nap...

a masik meg hogy nekem is gondom van a feltoltessel, gondol 1et es abbahagyja a fajl tolteset, vmikor 20mb utan, de vmikor 80at is feltolt, es mindig  "
[R] 150 Opening BINARY mode data connection for GundamSeed-19-FangsOfTheEnemy(anime-mx)_[E86B743F].mkv.
[R] 426 Data Connection: Operation timed out.
[R] Transfer Failed!
"
ezt a hibat adja ki. 1xuen nem ertem, hogy miert kell 1xcsak szetkapcsolnia, igy nem tom bennhagyni a felltoltest amig nem vok a gep elott...
"A mesterseges inteligencia nem foghato a termeszetes hulyeseghez"
(Anonymus)

Isi101

Nekem megoldotta a problémám a két fentebbi program legújabb verzióra való cseréje.
Tanácsot adni nem tudok, mivel fogalmam sincs mi lehet a probléma, esetleg próbáld meg te is frissíteni.

Phoeneix

nekem 3.0 van fenn, de akkor leszedem legujabbat es megnezem
"A mesterseges inteligencia nem foghato a termeszetes hulyeseghez"
(Anonymus)