Main Menu

MPlayer

Started by zsozso, 2004-01-13, 23:31:20

Previous topic - Next topic

zsozso

Quote from: bpka000Nekem is hasonlót csinál a legújabb mplayer (és a régebbiek is), de nekem a real media file-oknál.


MPlayer interrupted by signal 11 in module: demux_open
- MPlayer crashed by bad usage of CPU/FPU/RAM.
  Recompile MPlayer with --enable-debug and make a 'gdb' backtrace and
  disassembly. Details in DOCS/HTML/en/bugreports_what.html#bugreports_crash.
- MPlayer crashed. This shouldn't happen.
  It can be a bug in the MPlayer code _or_ in your drivers _or_ in your
  gcc version. If you think it's MPlayer's fault, please read
  DOCS/HTML/en/bugreports.html and follow the instructions there. We can't and
  won't help unless you provide this information when reporting a possible bug.
WINSOCK2 uninit


és ha el is indul, akkor is iszonyat alacsony FPS-el megy a kép

a file-t megnéztem RealPlayer-el, avval tökéletes
Nem veletlenul van ott a codecs dir.
Death is the only redemption

.Attila

Quote from: zsozsoNem veletlenul van ott a codecs dir.
Azaz te tudsz rá megoldást? Vagy ez nyílvánvaló, csak én nem veszem észre? :rolleyes:

Dragon

Quote from: BonciAzaz te tudsz rá megoldást? Vagy ez nyílvánvaló, csak én nem veszem észre? :rolleyes:
Nyilvánvaló lenne, amennyiben nem töltöttem volna le, és tettem volna be a legújabb codec-eket az oldalról amivel szintén ezt produkálja.
Nem is említettem volna, ha lennék olyan láma, hogy ezt a megoldást nem próbálom ki elõször.
Másrészt ha ez is lenne a megoldás, rögtön veszítenie egy hangyányit abból az elõnyébõl a többi windózos lejátszóval szemben, ami azért van, mert "...és nem is kell semmiféle kodek hozzá!"
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

zsozso

Quote from: bpka000Nyilvánvaló lenne, amennyiben nem töltöttem volna le, és tettem volna be a legújabb codec-eket az oldalról amivel szintén ezt produkálja.
Nem is említettem volna, ha lennék olyan láma, hogy ezt a megoldást nem próbálom ki elõször.
Másrészt ha ez is lenne a megoldás, rögtön veszítenie egy hangyányit abból az elõnyébõl a többi windózos lejátszóval szemben, ami azért van, mert "...és nem is kell semmiféle kodek hozzá!"
Azt senki se mondta hogy nemkell hozza codec. Azt mondtam hogy nemkell telepiteni hozza. Nagy kulonbseg. Ha az osszes letezo codecet beleintegralnak akkor meg az a baj hogy miert 50mb a lejatszo ;>
Death is the only redemption

.Attila

Most agyi hulla vagyok, úgyhogy légyszíves írjátok le, hogy pontosan mit is kell berakni a codecs mappába, hogy mûködjön :)

Dragon

Quote from: BonciMost agyi hulla vagyok, úgyhogy légyszíves írjátok le, hogy pontosan mit is kell berakni a codecs mappába, hogy mûködjön :)
Nos, lehet, hogy én is agyi hulla vagyok, de tudtommal ezt kell kitömörítened a codecs mappába:
http://www1.mplayerhq.hu/MPlayer/releases/codecs/windows-all-20050412.zip
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

.Attila

Quote from: bpka000Nos, lehet, hogy én is agyi hulla vagyok, de tudtommal ezt kell kitömörítened a codecs mappába:
http://www1.mplayerhq.hu/MPlayer/releases/codecs/windows-all-20050412.zip
Ez már korábban megtörtént, segíteni nem segített.

Fazék

ITT van egy guide, ami leírja, hogy codec-es szenvedéssel hogyan tudod lejátszani. Nekem sikerült Media Player Classic alatt beindítanom és csak nagyon nehezen tudom kiakasztani, vagyis itt rendesen megy a pörgetés is, meg minden. mkv splitter-bõl a Gabest-essel hajlandó lejátszani nekem (bár az MPC belsõ mkv támogatásával is ment, de a Gabest-essel már a Subtitle Workshop-ban is le tudtam játszatni, kár hogy egyszerre nyomta ott a két hangsávot és könnyen ki is fagyasztotta a programot :rolleyes: :)). Ffdshow-nál nem különösebben figyeltem a verziószámra. Sajnos ennél a file-nál egyelõre csõdöt mond az mplayer, de ettõl még továbbra is azt fogom használni minden más lejátszására. Viszont sajnálom, hogy most emiatt föl kellett raknom mindenféle vacak codec-et... :rolleyes:

Naushika

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy az mkv kiterjesztésû NGE-t játsza le csak normálisan az Mplayer, nem csúszik a hang, helyén van a felirat, viszont a felirat ékezetes szótagjait nem jeleníti meg(Pl.: "Igen, k_m tartsa a vonalat.")
Mit csináljak, hogy rendben lejátsza?

Köszi a segítséget.

Fazék

Quote from: NaushikaSziasztok!

Az lenne a problémám, hogy az mkv kiterjesztésû NGE-t játsza le csak normálisan az Mplayer, nem csúszik a hang, helyén van a felirat, viszont a felirat ékezetes szótagjait nem jeleníti meg(Pl.: "Igen, k_m tartsa a vonalat.")
Mit csináljak, hogy rendben lejátsza?

Köszi a segítséget.
azt hiszem a -utf8 kapcsoló megoldja a problémát, egy próbát megér... :)

Naushika

Quote from: Blimpazt hiszem a -utf8 kapcsoló megoldja a problémát, egy próbát megér... :)

Sajnos nem vált be, de azért köszi :)

zsozso

Quote from: NaushikaSajnos nem vált be, de azért köszi :)
ajanlom a -subcp ISO8859-2 opciot
Esetleg -unicode .
Death is the only redemption

Necrid^

Tudja vki hogy lehet leszedni a felépitet felirat az Avi-ról?
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Moha

Quote from: NecridTudja vki hogy lehet leszedni a felépitet felirat az Avi-ról?
Ha rá van égetve a videóra, akkor sehogy.

Necrid^

Quote from: MohaHa rá van égetve a videóra, akkor sehogy.

:(
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Fazék

Quote from: zsozsoajanlom a -subcp ISO8859-2 opciot
Esetleg -unicode .
tudtam hogy valami 'u'-betûs :haha:

Naushika

Köszönöm, most már jó :)

Moha

Mplayer-rel ki tudom menteni egy mkv file-ból a videó sávot úgy, hogy valami feldolgozható formátumot kapjak? Próbáltam -dumpvideo kapcsolóval, le is mentette, de semmilyen programmal nem tudom szerkeszteni, mert nincs fejléce, csak a nyers video adat.
Próbáltam kivágni virtualdubmod-dal is, de az meg akármit csinálok, belehal a betöltés után. Érdekes módon csak ebbe a file-ba, más mkv-ket simán visz. :mad:
Pls, help!

Tyrael

Quote from: MohaMplayer-rel ki tudom menteni egy mkv file-ból a videó sávot úgy, hogy valami feldolgozható formátumot kapjak? Próbáltam -dumpvideo kapcsolóval, le is mentette, de semmilyen programmal nem tudom szerkeszteni, mert nincs fejléce, csak a nyers video adat.
Próbáltam kivágni virtualdubmod-dal is, de az meg akármit csinálok, belehal a betöltés után. Érdekes módon csak ebbe a file-ba, más mkv-ket simán visz. :mad:
Pls, help!
nem lehet serult a az mkv?
amugy mintha animeaddict oldalan lenne valami ilyen progi, amivel kep hangsavokat lehet pakolaszni ogmbe, mkvba
http://animeaddicts.pozor.hu/

Tyrael

Moha

Quote from: Tyraelnem lehet serult a az mkv?
Nem hinném, hogy sérült a file, torrentrõl töltöttem, és az ellenörzõösszeg szerint rendben van.
Lejátszani is lejátsza hibátlanul, mindössze a VitrualDubMod hal bele: elkezdi feldolgozni, és miután 100%-ig végigmegy a csík, "sorry, virtualdubmod has crashed..." :(

Fazék

Quote from: MohaNem hinném, hogy sérült a file, torrentrõl töltöttem, és az ellenörzõösszeg szerint rendben van.
Lejátszani is lejátsza hibátlanul, mindössze a VitrualDubMod hal bele: elkezdi feldolgozni, és miután 100%-ig végigmegy a csík, "sorry, virtualdubmod has crashed..." :(
Ha ez megnyugtat, nekem még egy mkv file-al se sikerült boldogulnom VirtualDubMod-dal... bár igaz, hogy csak 2-t próbáltam :)

Moha

Hááát, a végén kénytelen leszek a feliratos fansub verziót hagyni az amv-ben, amin dolgozom...

Tyrael

Quote from: MohaHááát, a végén kénytelen leszek a feliratos fansub verziót hagyni az amv-ben, amin dolgozom...
raw nem elerheto valahol?

Tyrael

Moha

Quote from: Tyraelraw nem elerheto valahol?
Azumanga-ból kétlem... :p

ArchElf

Quote from: MohaMplayer-rel ki tudom menteni egy mkv file-ból a videó sávot úgy, hogy valami feldolgozható formátumot kapjak? Próbáltam -dumpvideo kapcsolóval, le is mentette, de semmilyen programmal nem tudom szerkeszteni, mert nincs fejléce, csak a nyers video adat.
Próbáltam kivágni virtualdubmod-dal is, de az meg akármit csinálok, belehal a betöltés után. Érdekes módon csak ebbe a file-ba, más mkv-ket simán visz. :mad:
Pls, help!
MKVExtract, ami neked kell :)
Keress rá google-ön, vagy nézz fel DC-re és beszéljük meg...

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Moha

Kösz a segítséget, fiúk! Az MKVExtract bevált, szépen kiszedte a videósávot.
:merci:

shyrk

Üdv!

Tud vki olyan progiról amivel hibás mkv-t lehet javítani???
Ugy néz ki,hogy a torrentrõl szedett Wolfs Rain egyik epizodjából kimaradt a fejléc...legalábbis a Total Commander-F3 után erre jutottam ... összehasonlítottam olyannal ami jó és az a rész hiányzik ahol leirja,hogy matroska+egyéb infok kódolva.....
Semmi se játsza és nem lehet semmilyen szerkesztõvel se megnyitni.....
Valakinek vmi ötlet/javaslat????

Fazék

Quote from: shyrkÜdv!

Tud vki olyan progiról amivel hibás mkv-t lehet javítani???
Ugy néz ki,hogy a torrentrõl szedett Wolfs Rain egyik epizodjából kimaradt a fejléc...legalábbis a Total Commander-F3 után erre jutottam ... összehasonlítottam olyannal ami jó és az a rész hiányzik ahol leirja,hogy matroska+egyéb infok kódolva.....
Semmi se játsza és nem lehet semmilyen szerkesztõvel se megnyitni.....
Valakinek vmi ötlet/javaslat????
Próbáltad már újból letölteni? :) Elõfordul, hogy megoldja a problémát. ;) Persze nem mindig, és én is kíváncsi lennék amúgy egy mkv-t is javítani tudó programra. :)

Cobra

Kicsit eltévesztetted a topicot shyrk :)
Egyébként BT-vel csak úgy jön le hibásan, ha a fõ seedernél is hibás volt. Javításra csak tipp: próbáld meg VirtualDubMod-dal megnyitni és kiszedni a videót belõle.
Hide and fear, Cobra Commander is here !