Main Menu

MPlayer

Started by zsozso, 2004-01-13, 23:31:20

Previous topic - Next topic

shyrk

Üdv!

Sorry a topic tévesztés miatt de nem találtam mkv-s topicot itt viszont találtam mkv-s kérdést bõven ;) ezért is irtam ide......
Ja és a
QuoteSemmi se játsza és nem lehet semmilyen szerkesztõvel se megnyitni.....
ebbe a VirtualDubMod is beletartozik :) ... elég sok mindent kipróbáltam ezért is kérdeztem nincs-e vmi spéci mkv-s progi.....

Az újra leszedés nem hiszem,hogy segítene....de kipróbálom...

kikuchiyo

Néztétek a legújabb windows-os cvs release-t?
Nálam elcseszi a teljes képernyõs lejátszást, dulván.

Ugyanis vo=gl2-t használok, és eddig nem volt semmi probléma, de az új verzióval a teljes képernyõs üzemmód nem pozicionálja középre a képet, csak felnagyítja, így látszik egy jó darab az asztalból, és mozgatni sem lehet az ablakot.  :wtf:
Failure is the default option

ArchElf

Quote from: shyrkÜdv!

Sorry a topic tévesztés miatt de nem találtam mkv-s topicot itt viszont találtam mkv-s kérdést bõven ;) ezért is irtam ide......
Ja és a

ebbe a VirtualDubMod is beletartozik :) ... elég sok mindent kipróbáltam ezért is kérdeztem nincs-e vmi spéci mkv-s progi.....

Az újra leszedés nem hiszem,hogy segítene....de kipróbálom...
Szerintem megszakítottad a letöltést a vége elött (vagy nem túl jó klienst használsz). Ilyen ugyanis akkor is elõfordulhat, ha a letöltéseid nem teljes helyfoglalásra van vannak beállítva, hanem csak szükséges hellyfoglalásra... Ilyenkor csonka fájlok lérejöhetnek. Elõfordulhat az is, hogy teljes helyfoglalás van beállítva, de nem a megfelelõ helyre teszi a progi a letöltött részeket, hanem letöltési sorrendben tölti fel a fájlt, majd befejezéskor rakja rendbe. Mindkettõ elõfordul régebbi shadow alapú klienseknél(az utóbbi fõleg több fájlból álló torrent esetén fordul elõ).

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

shyrk

Üdv!

ArchElf[HUN] : BitComet-et használok és nem szakítottam meg a letöltést.
Viszont a teljes/szükséges helyfoglalás dolgot eddig nem is néztem .... majd megnézem hátha....

Köszi a segítséget.

.Attila

Leszedtem a Dead or Alive 4 trailerét HD minõségben (5 perc 13 mp 470 mega).
Viszont bizonyos helyeken kiakad a hang. Van vkinek sejtése, hogy ez mitõl lehet?

gabranek

hi!

az mplayerben meg lehet oldani valahogy, hogy a feliratokat dobozban jelenitse meg, tehát vmiféle hátteret adjon neki ami nem átlátszó? mert egy ráégetett feliratos videot nézni külsö felirattal eléggé zavaro.

Moha

Quote from: gabranekaz mplayerben meg lehet oldani valahogy, hogy a feliratokat dobozban jelenitse meg, tehát vmiféle hátteret adjon neki ami nem átlátszó? mert egy ráégetett feliratos videot nézni külsö felirattal eléggé zavaro.
Most nem tudom, hogy meg lehet-e oldani a hátteret (valsz'leg igen), de legfeljebb próbáld meg lentebb/fentebb tolni a feliratot. :)

gabranek

Quote from: MohaMost nem tudom, hogy meg lehet-e oldani a hátteret (valsz'leg igen), de legfeljebb próbáld meg lentebb/fentebb tolni a feliratot. :)

ez sem lenne rossz megoldás....csak épp hogyan kell? :) wines mplayert használok mpf-el, de abban sajnos nem lehet a felirat helyét állitani (vagy csak nem találtam meg).

.Attila

Screen

Most mi a baja? Mit kéne csinálnom?
Megpróbáltam lejátszani az A-Destiny féle FMP TSR 1. részét, és ezt adta nekem.

Fazék

Quote from: BonciScreen

Most mi a baja? Mit kéne csinálnom?
Megpróbáltam lejátszani az A-Destiny féle FMP TSR 1. részét, és ezt adta nekem.
sztem elsõnek nézd meg, hátha van frissebb verzió és próbáld meg azzal is, illetve szedd le a codec-pack-ot is és esetleg bemásolása után is próbáld meg újra, hátha már ennyitõl is megoldódik, ha nem akkor ciki. :o

Darkstar

Quote from: BonciScreen

Most mi a baja? Mit kéne csinálnom?
Megpróbáltam lejátszani az A-Destiny féle FMP TSR 1. részét, és ezt adta nekem.

Detto ez a probléma volt többször egymás után, több verzióval. Azóta nem használok Mplayert.  :) (A gépnek semmi baja nincs, tehát a program nem szeret valamit. A hiba nem azonnal, hanem ált. 2-3 perc után jelentkezett.)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

#251
Sürgõs help kéne az Appleseed felirathoz.
Maga az idõzítés jó, de a megjelenítés nem.
Vmi miatt egymásra másznak a betûk, és olvashatatlanná válik a fél szöveg. A dolog azért is fontos lenne, mert nincs felirat a fileban, tehát vagy a mellékelt felirat lesz, vagy semmi.

edit: felejtsétek el, van angol felirat.

.Attila

Quote from: gabranekhi!

az mplayerben meg lehet oldani valahogy, hogy a feliratokat dobozban jelenitse meg, tehát vmiféle hátteret adjon neki ami nem átlátszó? mert egy ráégetett feliratos videot nézni külsö felirattal eléggé zavaro.
Erre megtaláltam a megoldást.

-sub-bg-alpha 1 kapcsolót írd be.

gabranek

Quote from: BonciErre megtaláltam a megoldást.

-sub-bg-alpha 1 kapcsolót írd be.

oh, köszönöm szépen.

ujabb problémám is van :) az ssa feliratformátumot nem tudja rendesen lejátszani az mplayer?

via_mala

#254
Quote from: gabranekoh, köszönöm szépen.

ujabb problémám is van :) az ssa feliratformátumot nem tudja rendesen lejátszani az mplayer?

Szerintem ennél a -sub-bg-alpha-nál jobb ez:
-vf=expand=0:-50:0:0
Ezzel megjelenik 50 pixelnyi fekete csík alul, a képet meg arányosan összenyomja ha szükséges. (szélesség:magasság:x-pozíció:y-pozíció).

Szerintem az ssa feliratot is simán lejátsza, legalábbis a man_page.html szerint, érdemes olvasgatni.  :jee:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

.Attila

Quote from: via_malaSzerintem ennél a -sub-bg-alpha-nál jobb ez:
-vf=expand=0:-50:0:0
Ezzel megjelenik 50 pixelnyi fekete csík alul, a képet meg arányosan összenyomja ha szükséges. (szélesség:magasság:x-pozíció:y-pozíció).
Neki pont nem jó, mert arra kellene neki a fekete háttér, hogy a beégetett feliratot letakarja. Másrészt én meg nem szeretném, hogy csupán a felirat kedvéért összenyomogassa a képet, de ki hogy szereti... :)

via_mala

Quote from: BonciNeki pont nem jó, mert arra kellene neki a fekete háttér, hogy a beégetett feliratot letakarja. Másrészt én meg nem szeretném, hogy csupán a felirat kedvéért összenyomogassa a képet, de ki hogy szereti... :)
Csak akkor és annyira nyomja össze a képet, ha és amennyire szükséges. Pl. ha 640x480-ban nézel egy 640x360-as felbontású AVI-t, akkor egyszerûen csak feljebb csúsztatja a képet 50 pixellel, semmit sem vesztesz vele. Szerintem az a "-sub-bg-alpha 1" túl nagy részt letakar a képbõl, kipróbáltam: kétsoros szövegnél már durva volt. Mindenki eldöntheti, hogy neki melyik a jobb.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

gabranek

Quote from: via_malaCsak akkor és annyira nyomja össze a képet, ha és amennyire szükséges. Pl. ha 640x480-ban nézel egy 640x360-as felbontású AVI-t, akkor egyszerûen csak feljebb csúsztatja a képet 50 pixellel, semmit sem vesztesz vele. Szerintem az a "-sub-bg-alpha 1" túl nagy részt letakar a képbõl, kipróbáltam: kétsoros szövegnél már durva volt. Mindenki eldöntheti, hogy neki melyik a jobb.

nem rossz ez a megoldás sem, igy tényleg nem takar ki semmit a képböl, csak azt az 50 pixelt a kép oldalábol is elveszi. gondolom hogy megmaradjanak az arányok.

az ass feliratnál nálatok a formázásokat is rendesen megjeleniti?

.Attila

Az új mplayer, amit nemrég a h264-es kódolású fileok miatt szedtem le, nem játsza le az ogm fileokat... semmi hibaüzenet, egyszerûen csak leáll.

.Attila

Hogy kell a felirat fontméretét növelni?

Moha

Quote from: BonciHogy kell a felirat fontméretét növelni?
subfont-text-scale paraméterként, vagy a config file-ban megadva. Nekem most 25-ön van, ami egy normális, messzebbrõl is olvasható méretet ad. Kísérletezz, hogy neked milyen értéken felel meg. :)

.Attila

Kösz :merci:
Mondjuk nem volt vészesen kicsi most a vetítésen a felirat, olvasható volt, csak mint a múltkor, most is kicsit villogott a felirat, gõzöm sincs, mitõl, bár mind1, úgyis unalmas volt kissé az anime...

zsozso

Quote from: BonciKösz :merci:
Mondjuk nem volt vészesen kicsi most a vetítésen a felirat, olvasható volt, csak mint a múltkor, most is kicsit villogott a felirat, gõzöm sincs, mitõl, bár mind1, úgyis unalmas volt kissé az anime...
Konyorgom hasznaljatok a config filet ami az ftpn az mplayer dirben van es akkor nemfog villogni...
Death is the only redemption

.Attila

#263
Quote from: zsozsoKonyorgom hasznaljatok a config filet ami az ftpn az mplayer dirben van es akkor nemfog villogni...
Roger that!

edit: felülírtam a config file-t, most meg észre sem veszi a különálló feliratot...

edit2: najó, ez érdekes volt. Vhogy a config file nevébõl kimaradt a conf kiterjesztés. Kiegészítve megy a felirat, de még ezzel a configgal is villog a felirat.

zsozso

Quote from: BonciRoger that!

edit: felülírtam a config file-t, most meg észre sem veszi a különálló feliratot...

edit2: najó, ez érdekes volt. Vhogy a config file nevébõl kimaradt a conf kiterjesztés. Kiegészítve megy a felirat, de még ezzel a configgal is villog a felirat.
Nem maradt ki semmi mivel ez a neve. config.conf kent meg nemlatja mplayer mivel config neven keresi tehat az alap beallitasokal probalja...
Death is the only redemption

.Attila

Quote from: zsozsoNem maradt ki semmi mivel ez a neve. config.conf kent meg nemlatja mplayer mivel config neven keresi tehat az alap beallitasokal probalja...
Akkor meg az elsõ edit kerül érvénybe: egyáltalán nem jelenik meg felirat, pedig az ssa felirat ott van. Alapbeállítással pedig behozza.

zsozso

Quote from: BonciAkkor meg az elsõ edit kerül érvénybe: egyáltalán nem jelenik meg felirat, pedig az ssa felirat ott van. Alapbeállítással pedig behozza.
Hat nemtom nekem mukodik, talan valtogassad a j betuvel a subchanneleket.
Death is the only redemption

.Attila

Quote from: zsozsoHat nemtom nekem mukodik, talan valtogassad a j betuvel a subchanneleket.
Azt már próbáltam. Nálam úgy tûnik az mplayer nem úgy akar mûködni, mint másoknál :)

zsozso

Quote from: BonciAzt már próbáltam. Nálam úgy tûnik az mplayer nem úgy akar mûködni, mint másoknál :)
Akkor talan szedd le a legujjabb valtozatot ne 1 oskorszakit hasznalj.
Death is the only redemption

.Attila

Quote from: zsozsoAkkor talan szedd le a legujjabb valtozatot ne 1 oskorszakit hasznalj.
A legújabb van lent.
Problémát megoldottam. A font parancs nem tetszett neki, valszeg nem találta a fontot.