Main Menu

Dragon BaLL

Started by [BouNCE], 2004-01-15, 12:11:21

Previous topic - Next topic

Kalibur

QuoteOriginally posted by [BouNCE]
Na jo, az anyazast nem szo szerint ertettem Soridan san :)
Csak mindenki szidja, kozbe meg sokkal tobb rajongoja van
szerintem a vilagon mint barmely mas animenek.
Rengetegen nézik fiatal és idősebb egyaránt :)
Viszonylag egyszerű a magyarázat: Sokan csak ezt ismerik meg a Sailor Moont... viszont ha a kettő közül választani kell, akkor én is inkább a DB felé hajlok, mint elég sokan mások, akiknak nem kenyere a rózsaszín álom.
De akárhogy is nézed elismerten tömegtermék, aminek ugye mindig és mindenhol az a célja, hogy nagy tömegeket mozgasson... (ettől azért még nem rossz, én is többször láttam a Z ig bezárólag, a GThez már nem volt szerencsém...)
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

Zelgadis

Soridan, Kalibur, nem tudjátok miről maradtok le :D

A GT (az első fele a sorozatnak mindenképp) visszatér a sima Db "kalandfilm" hangulatához :) Nekem kifejezetten tetszik a hangulata akármennyire is "atomtápkirályok" ról szól :)

[BouNCE]

Ez így van!

Bár a GT-bol en sem lattam sokat, de nekem bejon! :whoah:
Meg az elso is :) LoL
.
Minden dolog, aminek kezdete van, véget is ér.
A vég már közeleg. Terjeszkedik a sötétség.

Kalibur

QuoteOriginally posted by Zelgadis
Soridan, Kalibur, nem tudjátok miről maradtok le :D

A GT (az első fele a sorozatnak mindenképp) visszatér a sima Db "kalandfilm" hangulatához :) Nekem kifejezetten tetszik a hangulata akármennyire is "atomtápkirályok" ról szól :)
Hallottad már azt, hogy ami késik nem múlik?
Nem azt mondtam, hogy soha nem is fogom megnézni, mert tk kíváncsi lennék rá, de egyenlőre túl sok minden más áll még tallonban, nincs is igazán időm se és most konkrétan forrást sem tudnék, akitől kölcsön tudnám kérni... ennyi. De a rövid kis ízelítők, meg képek amiket láttam, persze ígéretesek voltak.
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

[BouNCE]

Nah szépen lassan mindenkiből előbújik a dragon ball fan :hopp:

Télleg, nincs senkinek GT cd-n esetleg? :)
FTP-t is elfogadok :P
.
Minden dolog, aminek kezdete van, véget is ér.
A vég már közeleg. Terjeszkedik a sötétség.

Soridan

QuoteOriginally posted by Zelgadis
Soridan, Kalibur, nem tudjátok miről maradtok le :D

A GT (az első fele a sorozatnak mindenképp) visszatér a sima Db "kalandfilm" hangulatához :) Nekem kifejezetten tetszik a hangulata akármennyire is "atomtápkirályok" ról szól :)

Csatlakozom Kaliburhoz. Nem fogok róla lemaradni, mert 'majd' megnézem. De az még odébb van, előbb más van soron (CB utolsó két része például, ami azért nagyobb kaliber ^^).
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

.Attila

QuoteOriginally posted by Kalibur
Viszonylag egyszerű a magyarázat: Sokan csak ezt ismerik meg a Sailor Moont... viszont ha a kettő közül választani kell, akkor én is inkább a DB felé hajlok, mint elég sokan mások, akiknak nem kenyere a rózsaszín álom.
De akárhogy is nézed elismerten tömegtermék, aminek ugye mindig és mindenhol az a célja, hogy nagy tömegeket mozgasson... (ettől azért még nem rossz, én is többször láttam a Z ig bezárólag, a GThez már nem volt szerencsém...)

Azért nem kell leszúrni a Sailor Moont sem annyire. Valóban, a romantikus részek túllőnek a célon egy kicsit, viszont a humoros jelenetei messze jobbak, mint a DB-é.
Éljen Bunny meg...ööö... Sailor Venus (már nem tudom, mi az eredeti neve) - imádom a 2 kétbalkezes csaj szerencsétlenkedéseit :D

[BouNCE]

Nekem az annyira nem jön be :)
Bár hugom héha nézte engem nem kötött le, csak azt vártam hogy legyen vége, és kezdődjön a db :)
Szerintem azért tették csak a db elé, hogy valaki azt is nézze várakozás közben :P
.
Minden dolog, aminek kezdete van, véget is ér.
A vég már közeleg. Terjeszkedik a sötétség.

Sky

Nem is igaz...
Sailor Moon is rules!
Mess with the best,
Die like the rest...

.Attila

QuoteOriginally posted by [BouNCE]
Nekem az annyira nem jön be :)
Bár hugom héha nézte engem nem kötött le, csak azt vártam hogy legyen vége, és kezdődjön a db :)
Szerintem azért tették csak a db elé, hogy valaki azt is nézze várakozás közben :P

Irgumburgum, ilyeneket ne mondj! :morci:
Mellesleg amikor én néztem a Sailor Moont az ORF1-en, akkor még messze nem volt DB. Sőt, a  Sailor Moon vicces részei bizonyos tekintetben még jobbak is voltak, mint a DB.

Soridan

QuoteOriginally posted by Trivi
Irgumburgum, ilyeneket ne mondj! :morci:
Mellesleg amikor én néztem a Sailor Moont az ORF1-en, akkor még messze nem volt DB. Sőt, a  Sailor Moon vicces részei bizonyos tekintetben még jobbak is voltak, mint a DB.

Jahh, a vicces részek tényleg jók voltak^__^, de hogy csak azok miatt nézzem, nem volt elég lelkierőm - akkor még sok volt nekem a 'nyálas' rész benne (jó'vanna, mégis mit vártok egy kiskrapektől, aki még a transformerst is nagy buzgalommal nézte??^^" )
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

[BouNCE]

Nekem akkor sem jott be, szerintem lanyoknak valo.

A sracok aszonyák fúj, béna sailor moon
a csajok meg odavannak erte. a kicsik.
Najo, meg egy paran, most nem oket akartam leszolni :)
Viszont ok meg nem szeretik a db-t es ez egyfele torvenyszeruseg :P
Nem vagyunk egyformak :)
.
Minden dolog, aminek kezdete van, véget is ér.
A vég már közeleg. Terjeszkedik a sötétség.

[BouNCE]

Nah még semmi új :(
Pedig mar nem tegnap neztem ide :)
Dobjunk fel vmi uj temat :)
Miert pont vegita a kedvencetek?
.
Minden dolog, aminek kezdete van, véget is ér.
A vég már közeleg. Terjeszkedik a sötétség.

Kalibur

QuoteOriginally posted by Soridan
Jahh, a vicces részek tényleg jók voltak^__^, de hogy csak azok miatt nézzem, nem volt elég lelkierőm - akkor még sok volt nekem a 'nyálas' rész benne (jó'vanna, mégis mit vártok egy kiskrapektől, aki még a transformerst is nagy buzgalommal nézte??^^" )
Mé, mi baja lehet bákinek a Transformersel?? Nekem spéci nagyon bejött. A mai napig szeretem, és nemrég töltöttem le egy filmet is (cool, ahhoz képest, hogy nyolcvan akárhányban készült animéről van szó).

És hogy mért pont Vegíta? Mittomén. Talán ő sikerült a legélőbbre. És talán az egyetlen, akin észrevehető komoly személyiségváltozás, és némi igazi dilemma... hát gyors nekifutásból kb ennyi, majd írok még indokot, ha jobban belegondoltam a témába...
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

[BouNCE]

Nekem meg nem volt szerencsem a Transformers-hez, talan tul fiatal lennék? ;>
Viszont nekem is egyre jobban tetszik Vegita, bár én kicsit elvakult bicómániás vagyok, meg mindig éjjen a jó, de azért már kezdtem megkedvelni :hopp:
Mondjuk nem csipáztam amikor még a földünket akarta szétkeménykedni :)
.
Minden dolog, aminek kezdete van, véget is ér.
A vég már közeleg. Terjeszkedik a sötétség.

Soridan

QuoteOriginally posted by Kalibur
Mé, mi baja lehet bákinek a Transformersel?? Nekem spéci nagyon bejött. A mai napig szeretem, és nemrég töltöttem le egy filmet is (cool, ahhoz képest, hogy nyolcvan akárhányban készült animéről van szó).

És hogy mért pont Vegíta? Mittomén. Talán ő sikerült a legélőbbre. És talán az egyetlen, akin észrevehető komoly személyiségváltozás, és némi igazi dilemma... hát gyors nekifutásból kb ennyi, majd írok még indokot, ha jobban belegondoltam a témába...

Semmi bajom a Transformerssel, ezzel arra akartam utalni, hogy aki akkor nem T-t nézett, azt lefujjolták nálunk, az máris 'kislányrajzfilmeket' néz. Szerencsére hamar kinőttem ebből a bégessünk-a-nyájban-szokásból^^ Akkor tetszett, most már valahogy a története nem tud megfogni. Báár, ki tudja, lehet, hogy 'vis****ajongósodom'^^

És hogy miért pont Vegita? Őt éreztem Piccolo (a rusnya zöldike mellett^^) a leginkább emberinek. Lelki problémák/fejlődés; szerintem őt a legkönnyebb megérteni és együttérezni vele. Róla tudom a leginkább elképzelni, hogy valóban létezhet(ne). Így hirtelen ennyi ^^"

[Bounce]:

Földünket? Hát látsz te itt kutyaembereket, meg macska-polgármestereket???? :_piszka:
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Tiaro

Nekem a kedvencem meg a GI-Joe volt, bibibi...:D

Egyébként a kérdésedre, Soridan: és ismerek bizonyos (al)porgármestereket, akik egyes vonásaikban rendkívül emlékeztetnek bizonyos állatokra... :ad:
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

[BouNCE]

En meg inkabb politikusokat akik kozel allnak az allatvilaghoz :)

Kedvenc karaktert inkább mind visszavonnám, en mindet birom nagyon (kivéve a nőket, azok mindig mindent elrontanak, most nemcsak az animerol beszelek: )

Sori, temeg nepiszkalodj mert meghuzom a hajad :bsd:
.
Minden dolog, aminek kezdete van, véget is ér.
A vég már közeleg. Terjeszkedik a sötétség.

Kalibur

QuoteOriginally posted by [BouNCE]
(kivéve a nőket, azok mindig mindent elrontanak, most nemcsak az animerol beszelek: )
 
Ebben azért engedtessék meg, hogy ellent mondjak... nemigen szeretem az ilyen roppantmód meggondolt kijelentéseket, amik ca annyi valóságalappal bírnak, mint a kolibri szárnyfesztávolsága! A férfiak min ugyanannyi dolgot rontanak el mint a nők (a valóság viszonylatában nézve legalábbis... sőt!)
Az csak egy dolog, hogy a DB-ben a női karakterek télleg meglehetősen félresikeredettek, de ez azért nem kiindulási alap!
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

.Attila

QuoteOriginally posted by Kalibur
Ebben azért engedtessék meg, hogy ellent mondjak... nemigen szeretem az ilyen roppantmód meggondolt kijelentéseket, amik ca annyi valóságalappal bírnak, mint a kolibri szárnyfesztávolsága! A férfiak min ugyanannyi dolgot rontanak el mint a nők (a valóság viszonylatában nézve legalábbis... sőt!)
Az csak egy dolog, hogy a DB-ben a női karakterek télleg meglehetősen félresikeredettek, de ez azért nem kiindulási alap!

:_off: Férfiként is teljesen egyetértek veled. Sokkal kevesebb különbség van nők és férfiak között, mint azt gondoljátok.

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Trivi
:_off: Férfiként is teljesen egyetértek veled. Sokkal kevesebb különbség van nők és férfiak között, mint azt gondoljátok.

Kíváncsi vagyok a volt biológia tanárom mit szólna ehhez. :hopp:

Tiaro

QuoteOriginally posted by Trivi
:_off: Férfiként is teljesen egyetértek veled. Sokkal kevesebb különbség van nők és férfiak között, mint azt gondoljátok.

Ja, ja, ja, az avatarodból is ez jött le nekem... :D
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Tiaro
Ja, ja, ja, az avatarodból is ez jött le nekem... :D

:rotflol: :lol:

.Attila

QuoteOriginally posted by Tiaro
Ja, ja, ja, az avatarodból is ez jött le nekem... :D

:lol:
Nem azt mondtam, hogy nincs különbség, csak hogy kevesebb, mint azt az emberek általában gondolják. És nem testi különbségekre gondoltam.
Heh, hogy ki tudják forgatni az ember szavát...:ejnye:

Tiaro

Hehe, sorry, nem tudtam kihagyni a magas labdát... :D
Egyébként nem értek veled teljesen egyet. Elég sokban különbözis a két nem, főleg érzelmi, gondolkodásbeli téren. A célok nagyjából ugyanazok, csak a részletek különböznek, és ebből van a gáz.... legalábbis nekem ez jött le eddig a mélyen tisztelt másik oldal példányain végzett kutatómunka után... :)

Hahh, és mindezt egy DB-fórumon... :zen:
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Soridan

Na tessék, egy meggondolatlan megjegyzés hogy kihozza még a férfiakból is a feministát :D Gomen, csak vicc. Nekem eddgi csak pozitív tapasztalataim vannak a nőkkel - a negatívakat már elfeledtették velem a jók^^

(tényleg nagyon idevágó a téma^^"
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

[BouNCE]

LoooooL

Nem a valo eletrol beszeltem, teljesen egyenrangunak tartom a noket, szellemileg is :)
Csupán azt akartam megvilágítani (ami ezek szerint nemigen sikerült) hogy a filmekben, rajzfilmekben a fő gond mindig a nők miatt van :)
Legalábbis többségben :)
A gyenge ítélőképesség, para, szőke butaság, ezek majdnem minden filmben jelen vannak a nők részéről, és mindig gondot okoznak ezzel a Nagy Férfi főhősnek :)
Sosem gondolkodnak előre. Vagy egyáltalán nem :)
Persze nem minden filmben, de sokban. És CSAK FILMről beszélek :)
Csak ezt akartam :)
Remélem már érthetőbb lett mint volt :zen:
.
Minden dolog, aminek kezdete van, véget is ér.
A vég már közeleg. Terjeszkedik a sötétség.

Soridan

#57
QuoteOriginally posted by [BouNCE]
Remélem már érthetőbb lett mint volt :zen:

:rolleyes: Fogjuk rá. Azért a filmekben ott van a másik véglet: amikor a hölgyikék a nagyon ramboid macsó alakok, és a férfi "főhős" pedig az esetlenke, butuska, ésatöbbicske, nem? De.
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Tiaro

Így van. Sztem alapítsunk hímsoviniszta anime-klubot, és tiltsuk be az ilyen sorozatokat... :zen:
Meg nézessünk mindenkivel DB-t, ott legalább férfiasak a férfiak.
(Kivéve Gokut, de a kivétel erősíti a szabályt... :D )
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Soridan

QuoteOriginally posted by Tiaro
Így van. Sztem alapítsunk hímsoviniszta anime-klubot, és tiltsuk be az ilyen sorozatokat... :zen:
Meg nézessünk mindenkivel DB-t, ott legalább férfiasak a férfiak.
(Kivéve Gokut, de a kivétel erősíti a szabályt... :D )

Igen!! Végre egy értelmes(nek induló) gondolat! :hopp: De az egészet elrontottad azzal, amit a férfias férfiakról írtál a DB-ben :ejj:  Azért amikor Gohan parádézik abban a....hogy is mondjam... ééérrrdekes ruhában (szupermegakafahősként) .... khmm, igen..mit szólnál hozzá, ha annyiban maradnánk, hogy nem nőies :D :D
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.