Main Menu

Final Fantasy VII

Started by .Attila, 2004-01-14, 21:44:40

Previous topic - Next topic

ignus

QuoteOriginally posted by Ramiz
Ignus... megtennéd? Kösz!

Jólvan, visszakérem haveromtól akinek kölcsönadtam, és kiirom aztán majd lezsirozzuk...
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Sky

Belőlem a FF7 heveny agressziót váltott ki amikor fél óra ugrálás után sem tudtam elkapni a tetves lengő rudat...
(sztem tudjátok hol... nem akarok spoilerkedni...)
Mess with the best,
Die like the rest...

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Sky
Belőlem a FF7 heveny agressziót váltott ki amikor fél óra ugrálás után sem tudtam elkapni a tetves lengő rudat...
(sztem tudjátok hol... nem akarok spoilerkedni...)

Gyakorlat teszi a mestert. :D (nekem spéci elsőre sikerült. :D)

Soridan

QuoteOriginally posted by Shadowolf
Gyakorlat teszi a mestert. :D (nekem spéci elsőre sikerült. :D)

El lehet rontani? :confused:  Na jó, nem azért, hogy beszóljak, csak nekem mindig szerencsém volt vele (azért mindig, mert vagy 4-szer vesztettem el különböző okok miatt a mentett állásaimat, és 2-szer újrakezdtem (mert úgy éreztem, elrontottam^^ ez a mániám, rpgket a közepén abbahagyni, majd előlről kezdeni újra)
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

ignus

QuoteOriginally posted by Soridan
El lehet rontani? :confused:  Na jó, nem azért, hogy beszóljak, csak nekem mindig szerencsém volt vele (azért mindig, mert vagy 4-szer vesztettem el különböző okok miatt a mentett állásaimat, és 2-szer újrakezdtem (mert úgy éreztem, elrontottam^^ ez a mániám, rpgket a közepén abbahagyni, majd előlről kezdeni újra)

Sajnos ismerős az érzés... :) Én igazán azt nem szeretem egy játékban, ha semmi utalás nincs extra cuccokra. Ezekre álltalában azután derül fény miután rámentettél az előző állásra és kezdheted előről az egészet... :ejj:
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Sephiroth

Én meg most kezdtem újra game-t. És rájöttem, hogy nagyon sokmindent felejtettem el röpke 5-6 év FFVII állásidőszak alatt.
De most már kezdek megvilágosodni.

Hmmm ki is az a fekete ruhás alak, akinek ősz haja van?:rolleyes:
Meg ha jól emlékszem van benne egy szőke srác is akit, felhőnek hívnak.:confused:
No time to haste... khmm waste. Let's go!

ArchElf

QuoteOriginally posted by ignus
Igazad van, bocsi elnéztem. Az a 8  ami fölötte van a tartóban... :hopp:
Nekem néhány fájl kellene a 2. CD-ről, mert nem jó a cd-m... Nem tudná elküldeni valaki, vagy feltenni valahova:
biglight.avi
zmind03.avi
sqlogo.avi
moviecam.lgp
eidoslogo.avi

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Ramiz

Ha megvan az a pár file varázslatosan valahonnan, nem adnád nekem oda a játékot? Már régóta vadászom... :(
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Ramiz
Ha megvan az a pár file varázslatosan valahonnan, nem adnád nekem oda a játékot? Már régóta vadászom... :(

Ugyan nem rám tartozik, de nem beszéltétek meg ezt már ignussal egy pár posttal feljebb? :D

ignus

QuoteOriginally posted by Shadowolf
Ugyan nem rám tartozik, de nem beszéltétek meg ezt már ignussal egy pár posttal feljebb? :D

Gondolom: több szálon akarja futtatni a beszerzést. és a leggyorsabb nyer! :) Vagy egyszerre 3al akar játszani! :)
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Ramiz

A "régóta vadászom" az azt jelenti, hogy ha minden FFVII után, amit ígértek, kapnék egy üveg sört, akkor sohasem lenne több gondom sör-beszerzéssel.
Amúgy meg elnézést kérek, hogy ilyenekkel zavarom meg ezt a tpoicot, de amúgy sem nagyon pergő a beszélgetés... :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Soridan

QuoteOriginally posted by ignus
Sajnos ismerős az érzés... :) Én igazán azt nem szeretem egy játékban, ha semmi utalás nincs extra cuccokra. Ezekre álltalában azután derül fény miután rámentettél az előző állásra és kezdheted előről az egészet... :ejj:

Pont. Így voltam a Titan materia-val is.... na meg az is érdekes, hogy míg egyszer 17 máskor 26 szinten jutsz el ugyanoda, ugyanannyi játékidő alatt :D
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Sephiroth

Tudjátok extra cuccok = secret. És ami secret arra nincs utalás.
Az, hogy milyen szinten jutsz el egy helyre attól is föügg mennyit kóboroltál, harcoltál, blabla. Én első alkalomal alig tudtam legyőzni Jenova-t az első CD végén. Most mikor újra kezdtem 50. szintű voltam és egyáltalán nem volt megerőltettő.
No time to haste... khmm waste. Let's go!

Xaga

Szoval azt mondod sokat kell koborolni harcolni és akko a bossok nem lesznek nehezek. Egyébbként miután Cloud elmesélte a történetét Sephirothról merre kell menni?

.Attila

QuoteOriginally posted by Xaga
Szoval azt mondod sokat kell koborolni harcolni és akko a bossok nem lesznek nehezek.

Ha azt akarod, hogy könnyű legyen, igen. De ezt nem javaslom első játéknál, mert lerontja a feeling-et. Mellesleg: ha jól akarsz fejlődni vagy skill-nyomó itemeket szerezni, akkor irány az *SPOILER* elsüllyedt Shinra repülőgépbe (igen, van ilyen, csak meg kell keresni tengeralattjáróval a tengerfenéken), és ott vannak szörnyek. Vigyázz, elég erősek. Van egy materia, ami a legyengült szörnyeket átalakítja valamilyen itemmé. Változtasd át őket, és kapod a skill nyomó itemeket.

QuoteEgyébbként miután Cloud elmesélte a történetét Sephirothról merre kell menni?

Passz, már régen játszottam vele. 55 órás játéknál (ennyi ideig tartott elsőre végigjátszani, amikor NEM erősítettem, hanem folyamatosan haladtam a történettel), amit pár éve játszottam végig, nem könnyű visszaemlékezni, de Lorenor biztos tudja, ilyeneket nem nagyon szokott elfelejteni.

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Xaga
Szoval azt mondod sokat kell koborolni harcolni és akko a bossok nem lesznek nehezek. Egyébbként miután Cloud elmesélte a történetét Sephirothról merre kell menni?

Midgartól nem messze van egy völgy, és egy mocsár. A völgyben található a Chocobo farm, ide mindenképpen be kell menned. Először beszélj a kerítésnél álló Chocoboval, hogy megkapd az első summon matériádat. Aztá beszélj a sráccal az istállóban, és vedd meg a Chocobo Lure matériát tőle. Ezután ezt szereld fel az egyik karakteredre és menj ki a völgybe. Itt szaladgájl a lábnyomokon, ha szerencséd van megtámad téged pár szörny köztük egy Chocoboval. Ha megölöd a szörnyeket, és a madár nem szalad el csata közben, akkor a csata befejeztével meglovagolhatod. A mocsáron csak egy Chocoboval tudsz biztonságosan átkelni, mivel csak az elég gyors ahhoz, hogy elkerülje azt a bazi nagy szörnyet, ami ott él. (vele a játék elején ugyse bírsz el, de ha már erősebb vagy érdemes megküzdeni vele, mivel csak ő tudja a Béta enemy skill-t). Ha sikeresen átjutottál a mocsáron, látni fogsz egy bejátszást. Na nagyjából ennyi volna. :D

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Trivi
Ha azt akarod, hogy könnyű legyen, igen. De ezt nem javaslom első játéknál, mert lerontja a feeling-et. Mellesleg: ha jól akarsz fejlődni vagy skill-nyomó itemeket szerezni, akkor irány az *SPOILER* elsüllyedt Shinra repülőgépbe (igen, van ilyen, csak meg kell keresni tengeralattjáróval a tengerfenéken), és ott vannak szörnyek. Vigyázz, elég erősek. Van egy materia, ami a legyengült szörnyeket átalakítja valamilyen itemmé. Változtasd át őket, és kapod a skill nyomó itemeket.

Morph matériának hívják, és ha beszereled Yuffie Ultimate fegyverébe (Conformer asszem) amit a repcsiben találsz, akkor tudod maximálisan kihasználni a hatását. Ez ugyanis az egyetlen fegyver a játékban, aminek nem gyengíti le a támadóerejét. Az elsüllyedt repülő amúgy egy járat végén van, Emerald Weapon közelében. (Amúgy ide mindenképpen érdemes ellátogatni, hiszen marha jó cuccok vannak, mint pl. a Hades summon--> Ruby Weapon ellen nagyon jól jön)

ignus

Comment: Azért a lezuhant repcsihez kell XP rendesen! :o
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

.Attila

1. Tudom, hogy Yuffie-nál működik a leginkább, csak 2x játszottam végig, és egyszer harmadszorra  is nekifutottam, de nem vittem végig.

2. Xaga: Midgar elhagyása után vagy? Akkor Shadowolf utasításait kövesd, bár ő szépen a rejtett dolgokat is elmesélte... spoiler. Csak egy jótanács: vegyél egy kis Gysahl Greens-t és csata közben dobd oda a chocobo-nak, akkor huzamosabb ideig nem fog elfutni (különben elég hamar elfut). Ja, és ne támadd meg.

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Trivi
Csak egy jótanács: vegyél egy kis Gysahl Greens-t és csata közben dobd oda a chocobo-nak, akkor huzamosabb ideig nem fog elfutni (különben elég hamar elfut). Ja, és ne támadd meg.

SPOILER: Bár asszem ha adsz neki 5db-ot a legjobb greens-ből, és aztán a L4 Suicide (asszem ez a neve, mindenesetre a környéken található Muu nevű szörnyektől lehet megtanulni) enemy skillt használod rajta, megtanulsz tőle egy spéci enemy skillt.  ;) SPOILER END

Soridan

QuoteOriginally posted by Shadowolf
SPOILER: Bár asszem ha adsz neki 5db-ot a legjobb greens-ből, és aztán a L4 Suicide (asszem ez a neve, mindenesetre a környéken található Muu nevű szörnyektől lehet megtanulni) enemy skillt használod rajta, megtanulsz tőle egy spéci enemy skillt.  ;) SPOILER END

Hmm? Asszem megyek és telepítem mégegyszer :D Ezt ki kell próbálni ;)
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

ignus

QuoteOriginally posted by Soridan
Hmm? Asszem megyek és telepítem mégegyszer :D Ezt ki kell próbálni ;)

Mester! Ramiz testvér kergeti már régóta az ff7et, én igértem neki hogy kiirom, de ecsém kölcsönadta valakinek! Nemtom mikorra tudom visszaszerezni! Nem akarod kiirni neki és akkor minden ok lesz? :)
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Sephiroth

Shadowolf. Leírásaid elég walktrough-nak tünek:ejnye:
Azt már csak harmadik végigjátszás után szabad olvasni. Mondjuk nem feltételezem rólad, hogy te csak egyszer játszodat végig, de a többieknek meg kell hagyni az élvezetet:D .
No time to haste... khmm waste. Let's go!

teraflare

QuoteOriginally posted by ignus
Mester! Ramiz testvér kergeti már régóta az ff7et, én igértem neki hogy kiirom, de ecsém kölcsönadta valakinek! Nemtom mikorra tudom visszaszerezni! Nem akarod kiirni neki és akkor minden ok lesz? :)
Nékem megvan a FFVII + patch (viva tnt-re,meg riva 128-ra asszem) csak írd ide hogy kell-e, hétvégén kiírom. Az tranzeksönt meg majd megoldjuk valahogy.

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Sephiroth
Shadowolf. Leírásaid elég walktrough-nak tünek:ejnye:
Azt már csak harmadik végigjátszás után szabad olvasni. Mondjuk nem feltételezem rólad, hogy te csak egyszer játszodat végig, de a többieknek meg kell hagyni az élvezetet:D .

Azok is...:D A mittoménhányadszori végigjátszás után készítettem egyet hozzá. ;) Pár évvel később pedig beszereztem külföldön egy hivatalos (értsd: Square-es fiúk készítették) végigjátszás útmutatót. :hopp: (A Chocobós rész  viszont saját tapasztalat alapján van ;))

ignus

QuoteOriginally posted by teraflare
Nékem megvan a FFVII + patch (viva tnt-re,meg riva 128-ra asszem) csak írd ide hogy kell-e, hétvégén kiírom. Az tranzeksönt meg majd megoldjuk valahogy.

Ramiznak irj egy pmet lécci... Memberlist-ben megleled!
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Shadowolf

QuoteOriginally posted by ignus
Ramiznak irj egy pmet lécci... Memberlist-ben megleled!

Vagy pár posttal feljebb. :hopp:

ignus

QuoteOriginally posted by Shadowolf
Vagy pár posttal feljebb. :hopp:

Ja...
SPOILER!
Amúgy nekem az ultimate weaponok elleni harcok tetszettek a legjobban... Nagyon kiru volt, főleg amikor elsőre nyomtam, nem kigyúrva... :) Legidegtépőbb: kitenyészteni a gold chocobót....
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Shadowolf

QuoteOriginally posted by ignus
Ja...
SPOILER!
Amúgy nekem az ultimate weaponok elleni harcok tetszettek a legjobban... Nagyon kiru volt, főleg amikor elsőre nyomtam, nem kigyúrva... :) Legidegtépőbb: kitenyészteni a gold chocobót....

Kioktatás: Ultimate Weapon-ból csak egy db volt (a többi: Emerald, Ruby, Diamond? :confused: ). :D A Chococobo tenyésztés meg tényleg egy elég idegtépő procedúra volt. ;) Viszont a Knights of the Round-ért megérte. Ja, a jelenlévők közül kinek sikerült (rajtam kívül :hopp: ) Aeris összes Limitjét begyűjteni?