Main Menu

Final Fantasy VII

Started by .Attila, 2004-01-14, 21:44:40

Previous topic - Next topic

.Attila

QuoteOriginally posted by Spectre
Ha valakit komolyabban is érdekel a Chrono Trigger, ill. még jó pár régebbi konzolos játék, akkor az látogassa meg ezt az oldalt: http://www.tar.hu/rom_world/

Le is szedtem egy arcade emut meg a final fight-ot, de hova kell pakolni a file-okat?

Sephiroth

QuoteOriginally posted by Trivi
Le is szedtem egy arcade emut meg a final fight-ot, de hova kell pakolni a file-okat?

Melyik Arcade emu-t szeted le? Én spec. a MAME-t használom. Vanak rajta :cool: game-k. Samurai Shodown, Capcom vs Marvel, Megamen, miegyebek, mitudomén.

Edit: Ja a MAME-ban rá lehet világítani, hogy hol keresse a file-kat.
No time to haste... khmm waste. Let's go!

Nephilim

QuoteOriginally posted by Shadowolf
Tényleg, ha Sephiroth él, van rá valami esély, hogy Aeris is feltámad? Eléggé bántott, hogy a játékban meghalt :bruhuhu:, bár csak a második kedvenc női szerplőm volt (az első helyet Yuffii birtokolta).

Cloud a végén vigyorogva indul el, azzal a szöveggel, hogy megkeresi Aerist. Olyasféle magyarázat mellett, hogy benne az ősök vére buzog (mármint a jányban).
Persze ha jól tévedek... de valami ilyesmi volt a lényeg.

Meg volt valami pletyka is, hogy valahogy vissza lehet Aerist hozni a gaméban. Persze még véletlenül sem leltem erre semmiféle bizonyítékot, vagy nyomot. :(
"God's in his heaven. All's right with the world."

Nephilim

QuoteOriginally posted by Shadowolf
Ja mindkettőt. Ruby piszok egyszerű volt, ha Hades-t használtál ellene, viszont Emerald legalább húsz percembe került (még az ultimate summonnal is).

Hmm... ha már itt tartunk, kíváncsi vagyok, hogy az FFIX-ben összekócoltátok-e Ozma arcát.
Érdekelne, hogy én bohóckodtam csak sokáig (az alcsony szintű csapat miatt), avagy valóban kemény ellenfél volt-é?
"God's in his heaven. All's right with the world."

Sephiroth

QuoteOriginally posted by Nephilim
Hmm... ha már itt tartunk, kíváncsi vagyok, hogy az FFIX-ben összekócoltátok-e Ozma arcát.
Érdekelne, hogy én bohóckodtam csak sokáig (az alcsony szintű csapat miatt), avagy valóban kemény ellenfél volt-é?

És ha már ő itt tart. FFX-ben Dark Aeon-ok, Neme sincs:rotflol: őőőő Nemesis-el, ki futott már össze, győzte le, fizette le, nyelte le, itta meg és ráadásként dolgozott velük együtt napi nyolc órát:confused: .
No time to haste... khmm waste. Let's go!

.Attila

QuoteOriginally posted by Sephiroth
Melyik Arcade emu-t szeted le? Én spec. a MAME-t használom. Vanak rajta :cool: game-k. Samurai Shodown, Capcom vs Marvel, Megamen, miegyebek, mitudomén.

Edit: Ja a MAME-ban rá lehet világítani, hogy hol keresse a file-kat.

Már megvan, leszedtem a Final Fight-ot, amivel kb. 10 éve játszottam. Haláli volt :cool:

Shadowolf

#36
QuoteOriginally posted by Nephilim
Cloud a végén vigyorogva indul el, azzal a szöveggel, hogy megkeresi Aerist. Olyasféle magyarázat mellett, hogy benne az ősök vére buzog (mármint a jányban).
Persze ha jól tévedek... de valami ilyesmi volt a lényeg.

Meg volt valami pletyka is, hogy valahogy vissza lehet Aerist hozni a gaméban. Persze még véletlenül sem leltem erre semmiféle bizonyítékot, vagy nyomot. :(

He? Na én erről valahogy lemaradtam, számomra a játék úgy végződött, hogy Meteor és Holy összecsapott Midgar felett-->Roll
credits-->500 évvel később: Red XIII a kölykeivel szalad valamerre, majd meglátjuk Midgar romjait.-->THE END
(Erről jut eszembe: Ha Red XIII saját fajának utolsó leszármazottja, AKKOR HONNAN A FENÉBŐL LETTEK GYEREKEI !!?)
Ehem elnézést a kis indulat kirobbanásomért.

Ha jól emlékszem a pletyka szerint össze kellett gyűjteni mittomén hány 1/35 Soldier figurát és aztán meg kellett látogatni
az alvó öregembert (akitől Aeris Level4-es Limitjét lehetett megkapni) aki cserébe csinált egy klónt vagy Aerisről vagy Sephirothról. Ez szerintem valami iszonyú nagy baromság volt
ugyanis én az egész játékban összesen talán 5db ilyen figurát találtam. Az egyetlen mód, hogy Sephiroth-tal vagy Aeris-sel a játék végén legyél az az, hogy egy editort használsz. (Én például
nyomultam a végjátékban egy Cloud, Sephiroth, Aeris csapattal)

UI: Sephiroth előhozásához szükséges, hogy Vincentet megszerezd! (persze csak, ha ki akarod próbálni ezt a cheatet ;) )

phr0zen

QuoteOriginally posted by Sephiroth
És ha már ő itt tart. FFX-ben Dark Aeon-ok, Neme sincs:rotflol: őőőő Nemesis-el, ki futott már össze, győzte le, fizette le, nyelte le, itta meg és ráadásként dolgozott velük együtt napi nyolc órát:confused: .

Az FFX-ben Penance a legerősebb főgonosz,még a Dark Aeonoknál és Nemesisnél is jóval keményebb...:eek:

phr0zen

QuoteOriginally posted by Nephilim
Cloud a végén vigyorogva indul el, azzal a szöveggel, hogy megkeresi Aerist. Olyasféle magyarázat mellett, hogy benne az ősök vére buzog (mármint a jányban).
Persze ha jól tévedek... de valami ilyesmi volt a lényeg.

Meg volt valami pletyka is, hogy valahogy vissza lehet Aerist hozni a gaméban. Persze még véletlenül sem leltem erre semmiféle bizonyítékot, vagy nyomot. :(

A játék japán verzióában Aeris HIVATALOSAN is benne lehet a végső csapatunkban.:D

Sephiroth

QuoteOriginally posted by phr0zen
Az FFX-ben Penance a legerősebb főgonosz,még a Dark Aeonoknál és Nemesisnél is jóval keményebb...:eek:

Tudom. Miután lenyomtad a Dark Aeonokat, utána lehet beleesni.:hopp:
No time to haste... khmm waste. Let's go!

Shadowolf

#40
QuoteOriginally posted by phr0zen
A játék japán verzióában Aeris HIVATALOSAN is benne lehet a végső csapatunkban.:D

Asszem ideje lesz beszerezni japánul is a gamét. :D Mellesleg ez asszem egy újabb indok számomra, hogy az Utáljuk az amcsikat topicba irogassak. :D Hogy merték ezt a részt kihagyni az amerikai verzióból! :grrr: :morci:

phr0zen

QuoteOriginally posted by Shadowolf
Asszem ideje lesz beszerezni japánul is a gamét. :D Mellesleg ez asszem egy újabb indok számomra, hogy az Utáljuk az amcsikat topicba irogassak. :D Hogy merték ezt a részt kihagyni az amerikai verzióból! :grrr: :morci:

Tul. képpen Japánban is csak egy újrakiadott verzióban van benne,melyet az az IRTÓZATOS méretű közfelháborodás okozta,amely Aeris halálát övezte...

Baldy

Hmmmm
FFVII-s emlékek?
Asszem volt benne egy Cloud, meg egy Sephirot, meg vmi Barret és Aeris, meg Yuffie, és még volt egy nindzsa csaj is asszem, és egy vámpir, meg a tigris a micimackóból :hopp:
De ha jól emlékszem, jó élményeim voltak játék közben, csak az a gondom, hogy nem emléxem, hogy mik voltak azok :D
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Zelgadis

#43
Ezt most roppant konkrétan megaszontad :D

Igen, volt egy Yuffie, és egy ninja csaj. És képzeld: ez a kettő ugyanaz :D és a nyuszi is benne volt a micimackóból csak nem mert előjönni, mert félt, hogy telsejen elb***** a hangulatot :D
jo game volt az ;)

Shadowolf

QuoteOriginally posted by phr0zen
Tul. képpen Japánban is csak egy újrakiadott verzióban van benne,melyet az az IRTÓZATOS méretű közfelháborodás okozta,amely Aeris halálát övezte...

Neked köszönhetően Amerika most meguszta az atomtámadást. :D Sebaj, majd legközelebb. :D Ez a felháborodás dolog azért is érdekes, mert nem ez volt az első eset, hogy egy főszereplő meghalt a FF szériában: FF5-ben is
meghalt az öregember (hirtelen nem jut eszembe a neve) a főellenség elleni harcban. Bár lehet, hogy ez az egész csak az
FF7 piszok nagy sikere miatt volt. Ebből is látszik, hogy mi mindenre képes az ember a kedvenc játékáért.

Zelgadis

QuoteOriginally posted by phr0zen
Tul. képpen Japánban is csak egy újrakiadott verzióban van benne,melyet az az IRTÓZATOS méretű közfelháborodás okozta,amely Aeris halálát övezte...


Na igen... pedig az ember a japánoktól azért nem várná, azt a reagálást, ami itt Bobi Jújing halálát követte... Éppen ez volt a leg érzelemre hatóbb (nem tom most jobban kifejezni) rész a játékban, és akkor nyavajognak, hogy nem evrybádi verihepi a vége? jáccanak akkor USAjátékkal :P (ott bezzeg kihagyták... érthetetlen.. úgylátszik az amerikaiak nem élik annyira magukat bele a játékaik szereplőinek helyzetébe ^^)

Sephiroth

QuoteOriginally posted by Zelgadis

jo game volt az ;)

Szerintem még mindig :cool:
No time to haste... khmm waste. Let's go!

Shadowolf

QuoteOriginally posted by Zelgadis
Na igen... pedig az ember a japánoktól azért nem várná, azt a reagálást, ami itt Bobi Jújing halálát követte... Éppen ez volt a leg érzelemre hatóbb (nem tom most jobban kifejezni) rész a játékban, és akkor nyavajognak, hogy nem evrybádi verihepi a vége? jáccanak akkor USAjátékkal :P (ott bezzeg kihagyták... érthetetlen.. úgylátszik az amerikaiak nem élik annyira magukat bele a játékaik szereplőinek helyzetébe ^^)

Japán siker RPG= Final Fantasy
USA siker RPG= Diablo 2

Na melyik a jobb? :D Az egyetlen amcsi rpg amit szeretek, az a Baldurs Gate sorozat. (azt viszont nagyon) Amúgy a Diablo 2-vel sincs különösebb bajom, csak hát történet például nem igazán van benne. Érzelmeket (az időnkénti frusztációtól eltekintve) kiváltó rész meg pláne nem.

Sephiroth

Nem tudom, de én valahogy nem nagyon hiányoltam Aeris-t. Jött aztán leszurták... -tam. Elnézést.

A viccet félretéve, tényleg nem hiányoltam, hísz a játéknak 1/3-át sem ölelte fel szinészi pályafutássa.
No time to haste... khmm waste. Let's go!

.Attila

QuoteOriginally posted by Shadowolf
Japán siker RPG= Final Fantasy
USA siker RPG= Diablo 2

Na melyik a jobb? :D Az egyetlen amcsi rpg amit szeretek, az a Baldurs Gate sorozat. (azt viszont nagyon) Amúgy a Diablo 2-vel sincs különösebb bajom, csak hát történet például nem igazán van benne. Érzelmeket (az időnkénti frusztációtól eltekintve) kiváltó rész meg pláne nem.

Én mindkettővel rengeteget játszottam, de egyértelmű:

Final Fantasy (ennek története is van, a Diablonak alig)

Sephiroth

Diablo 2 meg tökeletes arra, hogy mikor hazajösz melló/suli/mittudomén?-ból, és egy kicsit felhúztak, akkor henteljük kicsikét a népet. Final elé nem tudnék feszült állapotban leülni.
No time to haste... khmm waste. Let's go!

ignus

QuoteOriginally posted by Baldy
Hmmmm
FFVII-s emlékek?
Asszem volt benne egy Cloud, meg egy Sephirot, meg vmi Barret és Aeris, meg Yuffie, és még volt egy nindzsa csaj is asszem, és egy vámpir, meg a tigris a micimackóból :hopp:
De ha jól emlékszem, jó élményeim voltak játék közben, csak az a gondom, hogy nem emléxem, hogy mik voltak azok :D

Lehet hogy ez az alapozás eredménye volt egy buli elött? (Tyű most ez tök fura, mert az avatarod helyére má be tudom helyettesíteni az arcod! :) És azért valljuk be. Egy dobozossörös pingvinnel fórumozni....) Max pár pohár "Baldykedvencmixe" után esélyes!

:hopp:

Gome, most én vagyok befáradva edzés miatt...:ejj:

U.i.: Szerintem valaki küggyön egy pm-et Moderátorunknak hogy csináljunk FF7-ből egy küülön topicot.... Irok is!
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

.Attila

Jé, tudtom nélkül indítottam egy thread-et... :D

ignus

QuoteOriginally posted by Trivi
Jé, tudtom nélkül indítottam egy thread-et... :D

És nem is akármilyet! :)
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Ramiz

Látom, itt legtöbben konzolosok vagytok, DE nen tudja valaki odaadni nekem a PC-s verziót? Nincs meg valakinek? (Már nagyon kíváncsi vagyok rá! Az FF8 van csak meg, de azt hallottam, hogy a 7 jobb.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

ignus

QuoteOriginally posted by Ramiz
Látom, itt legtöbben konzolosok vagytok, DE nen tudja valaki odaadni nekem a PC-s verziót? Nincs meg valakinek? (Már nagyon kíváncsi vagyok rá! Az FF8 van csak meg, de azt hallottam, hogy a 7 jobb.)

Nekem megvan... Ha gondolod kiirom neked cdn (5db)
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Shadowolf

QuoteOriginally posted by ignus
Nekem megvan... Ha gondolod kiirom neked cdn (5db)

Bocs hogy közbeszólok, de csak 4cd (install+3cd). :)

ignus

QuoteOriginally posted by Shadowolf
Bocs hogy közbeszólok, de csak 4cd (install+3cd). :)

Igazad van, bocsi elnéztem. Az a 8  ami fölötte van a tartóban... :hopp:
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

.Attila

QuoteOriginally posted by Ramiz
Látom, itt legtöbben konzolosok vagytok, DE nen tudja valaki odaadni nekem a PC-s verziót? Nincs meg valakinek? (Már nagyon kíváncsi vagyok rá! Az FF8 van csak meg, de azt hallottam, hogy a 7 jobb.)

Tényleg jobb. Persze nem grafikában, hanem hangulatilag, történetileg messze übereli. Ami rosszabb benne, hogy a kicsi meg közepes summon materia-k hamar használhatatlanná válnak, ezt jól küszöbölték ki a 8-ban. De többet nem árulok el.

Ramiz

QuoteOriginally posted by ignus
Nekem megvan... Ha gondolod kiirom neked cdn (5db)

Ignus... megtennéd? Kösz!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!