Anime ajánlás

Started by AnWar, 2003-01-18, 00:22:55

Previous topic - Next topic

Moha

Quote from: NimlotHát ha még nem láttad akkor chobits-ot tudom ajánlani. Nekem bejött :)
Láttam. Nekem is bejött, jó kis anime. ;) Esetleg valami mást tudsz mondani? Mondjuk valamit, ami történetben hasonlít a Kimi ga Nozomu Eien-hez.

Hmm, mindegy, lehet, hogy nekiálok újra a Kana - Little Sister-nek, még 3 befejezést meg kell találnom a hatból. :)

Nimlot

Hát azt én még nem láttam.... Talán még az Elfen Liedet mondanám igaz talán az kicsit horroros habár szerintem nem para csak fröcsög a vér ugyanakkor drámai is meg kis romantika is van benne de szerintem azt is láttad :)
"Being too kind is also... cruel!"

.Attila

Quote from: NimlotHát azt én még nem láttam.... Talán még az Elfen Liedet mondanám igaz talán az kicsit horroros habár szerintem nem para csak fröcsög a vér ugyanakkor drámai is meg kis romantika is van benne de szerintem azt is láttad :)
Biztos vagyok benne, hogy nem ilyesmire vágyik most ;)

Nimlot

Hát ha nyáltömeg kell akkor Ai yori aoshi! :D
"Being too kind is also... cruel!"

.Attila


Moha

És én nem is mondanám csöpögõsnek. Ízlések és pofonok... nekem tetszett.
A horrort meg annyira nem komálom, Elfen Lied-et nem láttam.

Most nekiálltam újból a Video Girl Ai mangának.
Lenne egy kérdésem: az Air milyen? Kategóriára drama, romance, de jó lenne tudni, mire számítsak.


Ja, amúgy a Kana - Little sister nem anime, hanem egy H game, de inkább egy jó drámanovella, mint hentai.

Nimlot

Hát ha (hentai)gamákról van szó én is ismerek egy olyan nevût hogy Come see me tonight 2. Nagyon jól megcsinlt, gazdag szókincs és 4 féle választható nõ... minda 4el végig olvastam :D és szerintem a történet is nagyon jó. Ha érdekel valakit hogy honnan lehet megszerezni az privátban írdjon (ez most lehet hogy OFF volt.... SRY)
"Being too kind is also... cruel!"

Necrid^

Quote from: MohaMost nekiálltam újból a Video Girl Ai mangának.
Lenne egy kérdésem: az Air milyen? Kategóriára drama, romance, de jó lenne tudni, mire számítsak.
.
Én már régóta tervezem megnézni..szal engem is érdekelne hogy mire lehet számitani.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Llew

Sziasztok. Tud valaki mondani valami jó sci-fi animét? Lehetõleg ne legyen 4-5 résznél hosszabb (legjobb movie lenne), legyen ûrhajós-robotos, esetleg értelmes ne csak lövöldözõs. És nem utólsó sorban ha van magyar felirata az jó lenne, de nem alapfeltétel. Tudom sok a kritérium, de talán valami belefér.

Moha

Hát nem tudom, a 4-5 rész miért feltétel, de kapásból csak az Uchuu no Stellvia-t tudom mondani. Jó sci-fi anime, ûrhajós-robotos (bár a robot nem annyira domináns), értelmes, viszont 26 részes. De szerintem érdemes végignézni, mert jó a története és aranyosak a karakterek. (lásd az aláírásom :))

lynx655

Quote from: LlewSziasztok. Tud valaki mondani valami jó sci-fi animét? Lehetõleg ne legyen 4-5 résznél hosszabb (legjobb movie lenne), legyen ûrhajós-robotos, esetleg értelmes ne csak lövöldözõs. És nem utólsó sorban ha van magyar felirata az jó lenne, de nem alapfeltétel. Tudom sok a kritérium, de talán valami belefér.

Nem sok 4-5 részes sci-fit fogsz találni. Én pl. nem tok mondani...
Esetleg, ami közelebb áll az igényeidhez az a Vandread, két, egyenként 13 részes sorozat.
Én személy szerint szintén sci-fin keresztül barátkoztam meg az animékkel, és azóta sok teljesen más mûfajt végignéztem, amirõl korábban el se tudtam volna képzelni, hogy leülök elé. :D
Anno Cowboy Beboppal kezdtem, 26 részes, epizodikus sorozat, jó ûr sci-fi, a filmjét pedig 5x néztem meg. Ajánom kezdésnek pl.

Mellesleg RahXephon fan vagyok, és ha úgy gondolod ezek után, hogy érdekel valami komolyabb is, ajánlom figyelmedbe ezt a remekmûvet...  :kiraly: Van filmje, ha bizonytalan vagy, nézd meg, egyébként meg utána ajánlom csak.
Magunk közt hardcore klasszikusnak tartjuk még a Neon Genesis Evangeliont. Már lassan e felett is eljár az idõ, bár az én véleményem szerint a mûalkotások idõtlenek. Ugyan én kedvelem, és semmi problémát nem okozott végignézni, sõt élveztem, vannak akik nem bírják, és akik szerint csak erõs idegzetûeknek ajánlott. (Egyik haverom az End of Evangelionon lehányta a képernyõt...) Mellesleg fent említett RahXephont az NGE klónok egyiknek szokták titulálni, ugyan nem tagadom a nyílvánvaló hatását, de a RahXephon ettõl függetlenül jobb, Robert F. Young: The Dandelion Girl címû novellája ihlette, mely szerintem egy elég jó mû.

.Attila

Quote from: lynx655Mellesleg fent említett RahXephont az NGE klónok egyiknek szokták titulálni, ugyan nem tagadom a nyílvánvaló hatását, de a RahXephon ettõl függetlenül jobb,
Ajajj, készülj fel a legrosszabbra, mindjárt jönnek az NGE fanok :D

Necrid^

Quote from: lynx655Mellesleg fent említett RahXephont az NGE klónok egyiknek szokták titulálni, ugyan nem tagadom a nyílvánvaló hatását, de a RahXephon ettõl függetlenül jobb,
Miért is jóbb a RahXephon mint az NGE? sztem elégé szõrták el a végét.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Llew

"Hát nem tudom, a 4-5 rész miért feltétel, de kapásból csak az Uchuu no Stellvia-t tudom mondani."
"Nem sok 4-5 részes sci-fit fogsz találni."

Ezek szerint rosszul fogalmaztam. A 4-5 részt azért írtam, mert nem akarok belevágni egy tizen, huszon-száz részes sorozatba, de valami jó sci-fit szívesen néznék. A javaslatokat egyébként köszönöm. A Bebop-ot ismerem, az jó, az NGE pedig a távlati tervek között szerepel, de most épp van két megkezdett sotrozatom, és a hely(winyó) és idõhiány erõsen korlátozza, hogy még egyet elkezdejk nézni/letölteni. A többi nem ismerõs, de majd utánuk keresek.

lynx655

Quote from: NecridMiért is jóbb a RahXephon mint az NGE? sztem elégé szõrták el a végét.
Az NGE lehetett volna jobb szvsz, a manga állati pl. Shinji tizedannyira idegesítõ, Rei még emberszerû is... stbstb.
A RahXephonban egyszerûen alapvetõen a karakterek kidolgozása jobban tetszett. Csak annyit mondanék, hogy míg NGE-t 1x láttam + olvastam a mangát 8-ig, addig a RahXephont 3x néztem meg... és minnél többször láttam, annál több kérdés merül fel. Érzelmileg is sokkal kifejezõbb, míg NGE az épp eszeddel játszadozik, addig Xephon hullámvasúton utaztat.
Kinek a pap, kinek a papné.

Fazék

Quote from: lynx655Az NGE lehetett volna jobb szvsz, a manga állati pl. Shinji tizedannyira idegesítõ, Rei még emberszerû is... stbstb.
A RahXephonban egyszerûen alapvetõen a karakterek kidolgozása jobban tetszett. Csak annyit mondanék, hogy míg NGE-t 1x láttam + olvastam a mangát 8-ig, addig a RahXephont 3x néztem meg... és minnél többször láttam, annál több kérdés merül fel. Érzelmileg is sokkal kifejezõbb, míg NGE az épp eszeddel játszadozik, addig Xephon hullámvasúton utaztat.
Kinek a pap, kinek a papné.
nekem is ugyanezen okok miatt jött be jobban a RahXephon az NGE-vel szemben

Didico

Ajánlani? Anime: Elfen Lied!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:hahaha:

(Mivel lusta vok visszaolvasni, és úgy sem tudom mirõl van szó)


Aki szereti az FMA-t látogassa meg az oldalam.^^

BlackRose

Én... Nos én nagyon ajánlom ezeket:
.Hack//Legend of twilight (a sign nekem unalmas)
Naruto
Mermaid Melody (Ebbe aztán van romantika)
Tokyo Mew Mew
Kaleido Star
Shaman King
To heart 2
School Rumble
Bdaman (vígjáték, dráma, akció, fantasy mi kell még? romantikát ne keress!!)
Ezek az én abszurd kevenceim és csak ajánlani tudom

Esy

Sziasztok!

Valaki esetleg látta már a Photon c. koprodukciót. Mert leszedtem egy AMV-t, amit ebből a sorozatból csináltak, és annyira brutálisan nagy hülyeségnek néz ki, hogy már muszáj lenne megnézni, mert viszi az "annyirarosszhogymárjó" kategória pálmáját nálam. Esetleg látta már valaki? Honnan lehetne leszedni?
"Légy bátor és merész. Ha visszatekintesz majd az életedre, sokkal kevésbé bánod meg azt, amit meg mertél tenni, mint azt, amit nem."

Raggie

Quote from: Esy on 2006-05-09, 21:06:58
Sziasztok!

Valaki esetleg látta már a Photon c. koprodukciót. Mert leszedtem egy AMV-t, amit ebből a sorozatból csináltak, és annyira brutálisan nagy hülyeségnek néz ki, hogy már muszáj lenne megnézni, mert viszi az "annyirarosszhogymárjó" kategória pálmáját nálam. Esetleg látta már valaki? Honnan lehetne leszedni?
Láttad már az "I wish I were a lesbian" és a "Happy happy Joy joy!" című AMV-ket?? Addig ilyesmiket ne dönts el elhamarkodottan! :D ;)
(ez az a két anime, ami minden meeten, amikor bekerült a vetítőbe kiüldözte az összes nézelődő bámészkodót!  :whoah:)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kuroi Tenshi

Quote from: Vash the Stampeedo on 2006-05-09, 21:09:52
Láttad már az "I wish I were a lesbian" és a "Happy happy Joy joy!" című AMV-ket??
A leszbis az poén, de a HHJJ na az olyan szrönyű, hogy fáj Happy Happy Joy Joy Joy! ÁÁÁÁááá  :comp: :lul:

Nézd meg az ftp-n, ha nincs, akkor torrent.
Ha meg elborult állatbaromság animéket akarsz, akad bőven:
Excel saga
Puni Puni Poemy
Dokuro-chan
FLCL
stb

Fazék

#141
Quote from: Esy on 2006-05-09, 21:06:58
Sziasztok!

Valaki esetleg látta már a Photon c. koprodukciót. Mert leszedtem egy AMV-t, amit ebből a sorozatból csináltak, és annyira brutálisan nagy hülyeségnek néz ki, hogy már muszáj lenne megnézni, mert viszi az "annyirarosszhogymárjó" kategória pálmáját nálam. Esetleg látta már valaki? Honnan lehetne leszedni?
láttam, egész jó volt, ha semmi extrára nem számít az ember, jópárszor fetrengtem, de amúgy persze elég klisés, de szóval szórakoztató anime és a jobbak közül, és izé, és azt hiszem érdemes megnézni. talán. sztem. talán. :)

btw azért az egy vicc, hogy egyik vacak fórumhoz se tudnak tisztességes keresőt írni... én garantáltan írtam beszámolót erről a sorozatról és sehol se találom...

másik fórumon megtaláltam a rettentően hosszú beszámolómat :haha:
Quoteaz utóbbi 4-5 hónapban nem sok anime-t láttam végig :(
hirtelen csak a Photon OVA jut eszembe - egész jó Tenchi szerű ecchi poénos hülyeség, egyeseknek kevés lehet, de nekem valamiért bejött a stílusa :)
...

Raggie

Quote from: Fazék on 2006-05-09, 21:18:06
másik fórumon megtaláltam a rettentően hosszú beszámolómat :haha:
Quoteaz utóbbi 4-5 hónapban nem sok anime-t láttam végig :(
hirtelen csak a Photon OVA jut eszembe - egész jó Tenchi szerű ecchi poénos hülyeség, egyeseknek kevés lehet, de nekem valamiért bejött a stílusa :)
...
:lol: :lul: Te is jól tucc teljesenértelmetlenbeszámoló-t írni! :D :tezsvir:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Esy

Köszi szépen a sok ajánlást, majd szemezgetek belőlük, ha őrült hangulatra vágyom.  :muhahah:

Egyenlőre a Photon begyűjtését kezdtem el. A boxtorrents.com -on egész komoly gyűjtemény van mangákból és animékből egyaránt, sőt ha jól láttam, még anime zene is van. (Remélem, ez itten most legális reklám :angyali:) - egyébként nem is tudom, hogy jön ez ide... :haha:

OFF: A Photon-t nem innen kezdtem el letölteni, viszont sajnos vmiért nem tudom lejátszani semmivel sem (gyanítom codecprobléma állhat a háttérben  :wtf:, bár nem tudom mi kellhet még, mert eddig minden elképzelhető kiterjesztésű animével megbírkóztam, és ez is ogm-ben van - a k-lite és a cccp codec pack sem tud vele mit kezdeni)  :confused: Vagy akkora fájdalmas hülyeség lenne, hogy nem hajlandó semmi lejátszani?  :D
"Légy bátor és merész. Ha visszatekintesz majd az életedre, sokkal kevésbé bánod meg azt, amit meg mertél tenni, mint azt, amit nem."

Cobra

A lejátszási gondot írd a segítség topicba. Írd meg azt is mit csinál a lejátszó (és melyik), amikor elindítod.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Raggie

Esy: lásd segítség topic.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

via_mala

Quote from: White SeeD on 2006-05-12, 11:19:42
Great Teacher O akárki:) (vagyis GTO)
Aki szereti a real life vígjátékokat nagyon ajánlom. :D
Tanuld meg:
Onizuka Sensei
:jee:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Member

Aki viszont szereti a dzsungelt, de jobban örülne Tarzan helyett Guu-nak és majmok helyett pokute-knek, az nézzen Jungle wa itsumo Hale nochi Guu-t. :D

Draconire

Quote from: Member on 2006-05-12, 14:33:30
Aki viszont szereti a dzsungelt, de jobban örülne Tarzan helyett Guu-nak és majmok helyett pokute-knek, az nézzen Jungle wa itsumo Hale nochi Guu-t. :D
Ezt csak támogatni tudom, nagyon  :lol: anime :rotfl:

Ryxus

Én ajánlani tudom a Fullmetal Alchemist c. anime-t. 51 részes és van benne mindem ami kell: akció, kaland, jó story, király szereplők, jó humor, dráma és érzelmek. Szal FMA 4ever  :hail:
Fullmetal Alchemist and Bleach 4ever

"If you get close to the sun you just get yourself burnt" - Edward Elric

"Under the mask there is another mask" - Hatake Kakashi

"All of your opinions are rejected!" - Kurosaki Ichigo