Anime ajánlás

Started by AnWar, 2003-01-18, 00:22:55

Previous topic - Next topic

AnWar

Hali mindenkinek!

Na eddig az anime/manga típusú filmek közül csak a Robotech sorozatot láttam, ill. néhány hasonló robotos típust. Tudnátok ajánlani mangákat és/vagy animéket amiket érdemes beszerezni? Nem fontos a robotos stílus, elméletileg a fantasyt jobban szeretem, csak ugye eddig nem nagyon találtam és a címek nem sokat mondanak nekem :)
"The only sovereign you can allow to rule you is reason...
Faith and feelings are the darkness to reason's light."
- Wizard's Sixth Rule

zsozso

QuoteOriginally posted by AnWar
Hali mindenkinek!

Na eddig az anime/manga típusú filmek közül csak a Robotech sorozatot láttam, ill. néhány hasonló robotos típust. Tudnátok ajánlani mangákat és/vagy animéket amiket érdemes beszerezni? Nem fontos a robotos stílus, elméletileg a fantasyt jobban szeretem, csak ugye eddig nem nagyon találtam és a címek nem sokat mondanak nekem :)
"Robotos" most jön ki macross zero
De pl Vision of Escaflowne
Vagy nge
vagy nézz körül itt:
http://www.animenfo.com/animebygenre.php?genre=8&perpage=10
Esetleg itt:
http://www.animenfo.com/animebygenre.php?genre=6&perpage=10

Remélem segítettem ;>
Death is the only redemption

uWeapon

Robotok terén nagyon ajánlom a Rah-Xephont, ami lényegében NGE + misztikum + írtó jó látvány - nyávogó-szorongó tinik. Érdemes belenézni.
[lies] I like you! [/lies]

Rhyagelle

Fantasy: Record of the lodoss war, Slayers
+ Néz bele az ismertetõkbe a //www.anime.hu és/vagy a //www.animevilag.hu n. A leírások és a képek alapján dönthetsz mit akarsz megnézni. De ha engem kérdezel nézd meg mind :)
May the eternal fire of the Heaven burn your soul!

gyroscope

az eddig látott cuccok alapján, én a következõket ajánlom:
sorozat: NOIR, Neon Genesis Evangelion, Ai Yori Aoshi, Chobits, Hack Sign, Rurouni Kenshin, Love Hina, Battle Angel Alita
egesz estes: Totoro, Spirited Away, Whisper Of The Heart, Nausicaa (Studio Ghibli rulez), Mezzo Forte, Ninja Scroll, Ghost In The Shell, Akira, Princess Mononoke, Grave Of The FireFlies
manga: Akira
gyro
the sun rises and sets. feelings go with the wind.

Nakahara

A Soultaker kihagyhatatlan!

Magitor

:lol:  Az NGE  nemis igazán robotos , Eszményi film .
Isten a mennyben van, minden rendeben a földön.

AnWar

Köszi mindenkinek az ötleteket (fõleg Ryagellenek a Record of the Lodoss war-t, jelenlegi kedvenc :-)), már vagy három napja megy egyfolytában a gépem, hogy mindet le tudjam szedni ;-)
"The only sovereign you can allow to rule you is reason...
Faith and feelings are the darkness to reason's light."
- Wizard's Sixth Rule

TurboK

Nekem eddig az Armitage a kedvencem. Nézd meg az elsõ részt hogy tetszik-e, és ha bejön, akkor nézd végig az összes részt.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Rhyagelle

Örülök  hogy segíthettem. ;)
May the eternal fire of the Heaven burn your soul!

Chronos

Hellsing-et ajánlom :p (lásd Avatar)

Zelmor

#11
Ajánlom .hack//SIGN-t, lásd avatár. Csak végig kell tudni ülni. Én alig bírtam ki hogy végre meglegyen a köv. rész, mikor néztem és szedtem a sorozatot, és igenis nagyon jó. Zenéje egyenesen mûremek, hangulata nagyon van. Kissé lassú, ha pörgõsebb és gyorsabb lenne, befért volna 13 részbe is, de akkor nem lett volna ilyen nagyszerû! Nézzétek meg mind a 3 sorozatot (SIGN, LotTB, Liminitality) és játszátok a játékokat is, ha tudjátok...:beken:

Sky

Ej, robotos animekról van szó és ti simán kihagytátok a Gundamet
(wing,zero,seed)
Mess with the best,
Die like the rest...

SlEePwAlKeR

Escaflowne= fantasy+"robotok"..nézd meg
és csatlakozok Chronos-hoz:Hellsing..lásd avatar:D :D
"Put a stake through my heart!
And drag me into sunlight
So awake for your greed
As you're slaying the dreamer"

Sky

Mess with the best,
Die like the rest...

Sorata

Én a Goldenboy "párti" vagyok => azt ajánlom.
Csatlakozom az előzőekhez: Hellsing
Még ajánlom az X/1999-et (igaz egy kicsit durva) és a Trigun-t(robo-vígjáték-sci-fi).

sam7

HEllo!

Nos, szeretném a segítségeteket kérni. Tegnap csöppentem bele az anime világ forgatagába a Ghost in the Shell megtekintésével. Eleddig nem nagyon vonzott a műfaj, de miután végignéztem a művet, csipesszel kellett összeszednem az állkapcsom maradványait. Nagyon de nagyon megtetszett az anime, és szeretnék jobban elményedni benne. Azonban nem tudom, hogyan kezdjem. Ha leírnátok, hogy mely sorozatokat/filmeket érdemes megszemlélni, hálás lennék. Előre is köszönöm!

ui: az előbb kaptam le a Cowboy-Beepopot, 20 percet megnéztem belőle, valami isteni. Most épp a Ninja Scroll jön (film).

Zodd

A Ninja Scroll-t TV t csak akkor nézd meg ha a film nagyon tetszett.

Én elősször a régebi Miyazaki filmeket ajállanám:

Nausicaa, Wisper of the heart,  Kiki's Delivery Service, Laputa...

A wing of honamise és a Grave of the fire fly's
 is jó a Gihibi től.

Akkor még fontos megnézned az Akirat. CYber Punk
:bsd:

Spectre

Ja, Miyazakitól bármit megnézhetsz (még asszem a Porco Rosso meg a Mononoke Hime van). A Blue Submarine No. 6 is kellemes, a 4 rész kb. 2 órás filmnek felel meg. De amiket ebben a topicban eddig felsoroltak, mind jók

Spec

Edit: Vampire Hunter D: Bloodlustot majdnem kifelejtettem.
"Don't worry. I struck you with the back of the sword. Oh, sorry. This sword is double-bladed."
"One must admire how well the laws of physics were written."

sam7

QuoteOriginally posted by Zodd
A Ninja Scroll-t TV t csak akkor nézd meg ha a film nagyon tetszett.

Én elősször a régebi Miyazaki filmeket ajállanám:

Nausicaa, Wisper of the heart,  Kiki's Delivery Service, Laputa...

A wing of honamise és a Grave of the fire fly's
 is jó a Gihibi től.

Akkor még fontos megnézned az Akirat. CYber Punk

Köszi a segítséget!

Most jött le a Ninja Scroll, belenéztem. Igencsak érdekesnek ígérkezik!

SlEePwAlKeR

ha egész estés filmeket szeretnél nézni akkor még tom ajánlani: Princess Mononoke és( ugyan én még nem láttam) Grave of The Fireflies
"Put a stake through my heart!
And drag me into sunlight
So awake for your greed
As you're slaying the dreamer"

Kono

Nos... Aki látta a Full Moon wo Sagashitét, annak a mangája kötelező darab! Sokkal komolyabb és részletesebb, mint az anime. Együtt utolérhetetlen a maga nemében! Ismertebb IRC helyeken fentvan... De ha kell 1-2 hét múlva tőlem is elkérheti esetleg, akinek kell :D
...dancin' shinzou no bloody, ai gouon na neiro wa sei...

Baldy

QuoteOriginally posted by Kono
Nos... Aki látta a Full Moon wo Sagashitét, annak a mangája kötelező darab! Sokkal komolyabb és részletesebb, mint az anime. Együtt utolérhetetlen a maga nemében! Ismertebb IRC helyeken fentvan... De ha kell 1-2 hét múlva tőlem is elkérheti esetleg, akinek kell :D

Nekem jöhet, mert nem IRCelek egyáltalán, és nem is áll szándékomban. Szóval ha megvan, akkor szólj!

Előre is köcc.
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Kono

Rendben, szombaton remélem elhozza az illetékes... Szal majd írok, ha megvan és nincsmit.
...dancin' shinzou no bloody, ai gouon na neiro wa sei...

Moloko

Nézzetek NaRuTaRut!!!
(azért a következményekért nem vállalok felelősséget, de ti csak nézzétek :))
meg Now and then here and there
shamanic princess
vampire princess miyu
witch hunter robin
project arms
fruits basket
---
naruto
getbackers
---
ezetek tudom nagyon ajánlani

Bruce

Ez iggen!!! Asszem innen fogok válogatni, mit szedek le... Bár a koleszneten elég lassúka a letöltés :(
Apropó, a Chrno Crusade-ről tud valaki valamit mondani? Még a fórum előtt kezdtem el leszedni... de még nem néztem bele (majd ha meglesz minden rész :))

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Amadeus Anony

Hi! :)

Én mindnekinek ajánlom az X TV-t, ez az X/1999-es sorozat változata, nem olyan durva (nem a gyilkoláson van a hangsúly), inkább érzelmek, összetartás, barátság, és majdnem az ősszes igazi emberi tényző megtalálható benne, nem a szokásos kitaposom a beled, vagy eltaposlak egy tankkal, vagy kinyirom a vámpir nénéd (ez nem gúnyolodás volt, nem is kritizálás, senkit se akartam megbántani), hanem tényleg az emberekről szól. Az emberekről, érzéseikről, a jővőről, a következményekről. Theát mindenkinek ajánlom! :)

ui: Nem igen hasonlitható az X/1999-hez (a sorozatban a zne is jobb :) )

Venom

Nah, én a következőket ajánlanám, amik persze a kedvenceim: Berserk, Cowboy Bebop, Hellsing, Trigun.

Amit most nézek és teljesen magával ragadott, az a Blue Gender, ami leginkább egy Starship Troopers anime változat (természetesen jó nagy mechákkal). Nagyon kellemes a sorozat és nagyon... realisztikus. Ez alatt az értendő, hogy ha a szörnybogarak széttépnek valakit, az nagyon szét lesz tépve. :)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Cobra

Hmm, felkeltettted az érdeklődésemet   :D
A Lost Universe-t viszont nem ajánlom ,főleg a Slayers fanok ne nézzék meg, mert nagyon nagyot fognak csalódni benne. Messze elmarad attól, amit a Slayers készítőitől vár az ember.  :(
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Feldin

Mindenki nézzen Ranma-t!!!!!!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s