Anime ajánlás

Started by AnWar, 2003-01-18, 00:22:55

Previous topic - Next topic

Shadowolf

Quote from: Raggie GordonA végére pedig egy kérdés: sokat hallottam a Berserk-ről, már mangában is láttam, de még nem volt szerencsém az animéhez. Milyen??

Picit véres...:D

pzcomm

Quote from: Raggie Gordon-Cowboy BeBopot mindenkinek! Egy jó, laza hangulatú, lövöldözős anime színes egyéniségekkel és sok poénnal!
-Evangeliont szintén ajánlom mindenkinek, aki szereti az elgondolkodtató sorozatokat
-Hellsing+Ninja Scroll forver! A vérgőzösebb tagoknak.

A végére pedig egy kérdés: sokat hallottam a Berserk-ről, már mangában is láttam, de még nem volt szerencsém az animéhez. Milyen??


Nekem tetszik éppen most nézem. (Dark)Fantasy a javából, tényleg kissé véres.. de attól még jó. A története érdekes, a karakterek jók szerintem nézd meg.

pzcomm

#62
Szegény, Szegény egyre jobban mangafüggő fiatalember (én) kéri a segítségeteket.
Néhány ( tölthető ) anime címre lenne szükségem, olyan tipusuakra mint a Ninja Scroll (Láttam kb 4-5 éve de nekem azóta ő a No.1)

...Illetve olyasmit mint a Lodos War

Aki tud segítsen.

Köszönet

Raggie

Quote from: ShadowolfPicit véres...:D
Az sosem volt baj(akadály) :rolleyes: !
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Raggie

Quote from: pzcommNekem tetszik éppen most nézem. (Dark)Fantasy a javából, tényleg kissé véres.. de attól még jó. A története érdekes, a karakterek jók szerintem nézd meg.
Ebből ítélve valóban jó lehet, ezért inkább a megszezéssel vannak a gondok!
Sajna elég csiga az internetem :grrr: , ezért nem nagyon tudom letölteni, így csak a meeten tudná valaki kölcsönadni esetleg.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Feldin

Quote from: Raggie GordonAz sosem volt baj(akadály) :rolleyes: !
Hát azért nem hinném hogy dark fantasy lenne.
Maradjunk a sima fantasynél.
Amúgy majdnem végig láttam és :D
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Raggie

Na akkor látom már, hogy feltétlenül be kell valahogy szereznem!! :whoah:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

.Attila

Ajánlatokat kérek humoros anime-re. De olyanokat kérnék, melyek csak nagyon korlátozottan tartalmaznak romantikát (és drámát meg főleg ne), mert Chobits is hatással volt rám most, és még egy ilyen rögtön egymás után nem lenne egészséges :)
Tehát olyasmit keresek, mint pl. Azumanga Daioh.

Cobra

Slayerst láttad már ?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Quote from: CobraSlayerst láttad már ?
Régebben megnéztem már kb. 10 részt, van benne néhány tényleg jó poén, de összességében kevés volt. Így félbeszakítottam...

Damnatus

Hali!

Pedig szvsz jópofa kis film az a slayers.

Csaszi

Quote from: TriviAjánlatokat kérek humoros anime-re. De olyanokat kérnék, melyek csak nagyon korlátozottan tartalmaznak romantikát


Nézd meg a Furi Kuri-t....ha már láttad, akkor meg nézd meg mégegyszer :D
"People once believed that when someone dies, a crow carries their souls to the land of the dead...But somethimes something so bad happens and a terrible sadness is carried with it and the soul can't rest. Than sometimes...just sometimes the crow can bring that soul back to put the wrong things right"

FaNaTiC

Hello,

Nagyon kezdõ vagyok anime téren, ha tudtok ajánlani valami jó kis filmet, azt megköszönném.
Leszedtem eddig a Hellsinget, RahXephon-t, GateKeeper 21-et, Blood-ot és a Berserk-et, most próbálom a Full metal panic-ot. Egyiket sem láttam még, de a leírások alapján ezek tetszettek meg elsõre. Ami érdekelne: mecha, sci-fi (Ghost in the shell típusú is), öldöklõs :), és/vagy horror.
Belenéztem a Noir-ba, és az is elég jónak tûnik. A lényeg, hogy jó kis pörgõs-zúzós anime legyen.
(Az idétlen-poénos-tinilányos filmek valahogy nem jönnek be.)

Elõre is köszi!

Csaszi

Quote from: FaNaTiCHello,

Nagyon kezdõ vagyok anime téren, ha tudtok ajánlani valami jó kis filmet, azt megköszönném.
Leszedtem eddig a Hellsinget, RahXephon-t, GateKeeper 21-et, Blood-ot és a Berserk-et, most próbálom a Full metal panic-ot. Egyiket sem láttam még, de a leírások alapján ezek tetszettek meg elsõre. Ami érdekelne: mecha, sci-fi (Ghost in the shell típusú is), öldöklõs :), és/vagy horror.
Belenéztem a Noir-ba, és az is elég jónak tûnik. A lényeg, hogy jó kis pörgõs-zúzós anime legyen.
(Az idétlen-poénos-tinilányos filmek valahogy nem jönnek be.)

Elõre is köszi!

Hali! Szerintem érdemes lenne megnézned a Zone Of Enders filmeket, amik fönt vannak (robotos), ha meg manga: Battle Angel Alita...és ha vmi kicsit agyamentre vágysz: Gantz
....ja, és bár a Naruto és a Full Metal Alchemist egyiket sem fedi, az általad felsorolt mûfajokból, de szerintem érdemes elkezdeni  õket ;)
Hát most úgy ennyi, remélem ha leszeded vmelyiket tetszeni fog.
"People once believed that when someone dies, a crow carries their souls to the land of the dead...But somethimes something so bad happens and a terrible sadness is carried with it and the soul can't rest. Than sometimes...just sometimes the crow can bring that soul back to put the wrong things right"

FaNaTiC

Köszönöm a tippet, megnézem!

.Attila

Noir nem zúzós, és pörgõsnek sem a legpörgõsebb, de tényleg vannak benne egész jó akciók (nekem teccik :)).
Én a Full Metal Panoc-ot ajánlanám, annak nagyon jó humora van, és jó akció is (csak az elsõ szezonban, 2.-ban nincs akció).

tomengler

Haller!
Én elsõsorban a Neon Genesis Evangeliont tudom ajánlani, a történet komplexitása miatt, meg egyszerûen azért mert jó :)  Én most nézem a His and Her Circumstancest (Kare Karo), nagyon kellemeset csalódtam benne,aki teheti nézze amíg bírja :)
He has really swung the bat!

.Attila

Kérek szépen ajánlást akció anime-re, lehetõleg legyen benne superpower! Imádom a vígjátékokat meg romantikus drámákat, de azért kell egy kis szünet :rolleyes:

Chronos

Quote from: TriviKérek szépen ajánlást akció anime-re, lehetõleg legyen benne superpower! Imádom a vígjátékokat meg romantikus drámákat, de azért kell egy kis szünet :rolleyes:
Yu Yu Hakusho
Hunter X Hunter
Flame of Recca
One Piece

CHRONOS

.Attila

Quote from: ChronosYu Yu Hakusho
Hunter X Hunter
Flame of Recca
One Piece

CHRONOS
Jó hosszúak :)
Flame of Recca "csak" 42 rész, akkor azzal próbálkozom. A többi nagyon sok részes :/

Cobra

Bár van benne romantika, de ajánlom a Macross Zero-t és Macross Plus-t (bár ebben az utóbbiban elég sok a romantika/dráma az akció rovására). Szupererõnek meg ott vannak benne a mech-ek.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

via_mala

Ajánljatok nekem történelmi témájú animéket, olyanokat mint a Kenshin, meg a Grave of the Fireflies.
thx!
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Xipe

Quote from: Blimpsajnos tényleg sok a hasonlóság, és talán nem véletlen, hogy az NGE-fanok többsége még végignézve is simán egy 'klón' szóval letudják a RahXephon-t. :( pedig bennem teljesen más érzéseket keltett, ebben sokkal érettebnek, hihetõbbnek tûnnek számomra az emberek. nekem pl pont az NGE jött be kevésbé, de ismerek olyan embert is, akinek mindkettõ nagyon tetszett, szóval sztem mindenképpen érdemes vele egy próbát tenni, mert egyértelmûen a jobb anime-k közül való. igényesen kivitelezett, átgondolt történet sztem.


RahXephon-t meg meg kell neznem, majd akkor leirom mit gondoltam rola.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Fazék

Quote from: XipeRahXephon-t meg meg kell neznem, majd akkor leirom mit gondoltam rola.
kíváncsian várom véleményedet :)

Alkyra

Hi all!

Nah. Most értem a One Piece utolsó kiadott részéhez s most nem tudom hogy mit csináljak. :D
(azonkívûl hogy várok a kövezkezõ részre... :) :))
Eddig ezeket néztem meg:
-Naruto
-One Piece
-Fullmetal Alchemist(ez nagyon bejött...)

vlk tudd vlm-t ajánlani???
Csak az a lényeg, hogy akció legyen s legyen benne mágia vagy vlm ahhoz hasonló.(meg lehet benne egy kis romantika..)
Jah és SOOOKKK POÉNN!!!!:P

Cobra

Slayers! Ha már láttad, akkor esetleg még a Ranma-t tudom ajánlani, de meg kell belõle nézned néhány részt, hogy kiderüljön tetszik-e.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Alkyra

Uh a Slayerst elfejeltettem odaírni.:D
Azt is megnéztem már.:D
Gome...
Szal akkor

-One Piece
-Naruto
-Fullmetal Alchemist
-Slayers
-Hack sign elsõ négy rész.:D

Titkos

Urusei Yatsura-t tudom ajánlani minden vígjáték fannak, elég régi (81-tõl 89-ig ment, ha jól tudom), de egy igazi gyöngyszem, talán a Ranma-hoz tudnám hasonlítani, de mégis teljesen más. :)  (Mondjuk mindkettõ Rumiko mangája alapján készült.)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Jenchi

Fullmetal Alchemist! :jee:

Egyformán ajánlom kezdöknek, és haladóknak.
Szerintem sikerült 51 részbe beleszuszakolni az anime lényegét. A drámai jelenetektöl kezdve a "sírva röhögösön" át, a remek akciójelenetekig szinte minden megtalálható benne.

(olyan mintha pénzt kapnék érte  :rolleyes: )

Akkor is király...
"I'm not going there to die...  I'm going to see if I'm truly alive."

Hoz_hun

#89
Lenne egy kérésem: ajánljatok olyan animét, ami témában (hangulatban) hasonlít a Noir-hoz illetve a Gunslinger Girl-höz.
Nagyon megfogott most ez a téma.

Végül is lehet más mien is a lényeg, hogy csaj legyen a fõszereplõ hasonló kiállással mint Kirika, Chloe, vagy Alita/Gally meg ezek.
"Harcolni a békéért olyan, mint dugni a szüzességért."