Írások

Started by Ramiz, 2004-02-26, 13:57:47

Previous topic - Next topic

Ramiz

Be-be-bee! Nekem maxi-nem-kreatívak a tesóim!  :hopp:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Totya

Nekem két testvérem van és mindannyian kreatívak vagyunk leginkább rajzban.  :hehe:
Teacher Banzai!!!

kisvirag

Woa!

Üdv Trepi, egy újabb igazi alkotó ember körünkben!!

Hehhe, mivel én vagyok a legkisebb, nálunk nincs kit beszervezni.... kisebbik nővérem abszolute kreativ volt hasonlo korban, meg fiatalabban.... de 29 évesen 3 gyerekkel már nekigen jut ideje kreativkodni.... ;>> egyébként Q jol rajzolt meg festet, a falamon pl nem is ilyen mindenféle álművészet van, hanem az ő festményei :)

NAh, igazábol én se nagyon vagyok, mert most tavaszolunk nővéreméknél (őka dunántulon, mi az Alföldön lakunk)

de van egy két művem, amit majd ismét szeretnék megmutatni nektek :)
(az ember szereti, ha dicsérik :) )
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Ramiz

Csak azért jössz?  :confused: Mindegy, gyere! :D Kicsit lelassult mostanában az élet. Most nekiálltam pár prózai sztáffnak így a szünetben.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pandóra

Quote from: RamizKicsit lelassult mostanában az élet. Most nekiálltam pár prózai sztáffnak így a szünetben.
Aham, tényleg lelassult. Most valahogy nekem sincs kedvem beírogatni műveket.
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Tiaro

Hát akkor jobb híján egy újabb vers:

vihar után

Vihar után oly néma a táj-
Mikor a felhők messze járnak,
S megázott fű illatával
Telnek meg mind a nedves ágak...

Levél se rezzen, szél se moccan,
Békésen mosolyog a vén nap,
S a kék ég ragyog le nevetve,
Suttogja: csak eljött az új nap!

Csendesen csobog kis patak,
Selymesen csurran harmat füvön,
Megázott madárka dalolja:
Bánat múlt, hát íme az öröm!

Csak én járom e víg-bús tájat,
S nézek az elszállt vihar után-
Hideg, és üres még lelkem,
Megyek a szél nyomában némán.

Mikor az erdő újra éled,
Azt hiszi, elmúlt minden, mi volt...
De én tudom, hogy mindez csak álom,
Visszajön még, mi most elvonult.

S elég egy kósza sárga levél,
Felidézni az eső szagát-
Egy könnycsepp, miben téged látlak,
Elhozza az ősz vén bánatát.
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Pandóra

Quote from: TiaroHát akkor jobb híján egy újabb vers:

vihar után
[/I]
Drága, Tiaro!  :hail: Te vagy a jobb, ami helyett mi írogatunk be. (De lennék a múzsád helyében.)
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Tiaro

Ohh.  :merci:
Köszönöm, de nem hiszem h az itteni átlag versektől jobbakat írnék. (És ezt most komolyan mondom.)
Ami az üzeneted második felét illeti: nem biztos, hogy jó az... különös érzékem van a jó dolgok elrontásához, de ha összejön a tábor, majd visszatérünk a dologra...  :rolleyes:
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Bruce

Quote from: TiaroOhh.  :merci:
Köszönöm, de nem hiszem h az itteni átlag versektől jobbakat írnék. (És ezt most komolyan mondom.)
Ami az üzeneted második felét illeti: nem biztos, hogy jó az... különös érzékem van a jó dolgok elrontásához, de ha összejön a tábor, majd visszatérünk a dologra...  :rolleyes:
...és Cupido meglegyinté szárnyait, és megfeszíté íját...  :hehe:

A vers meg sztem télleg jó... szomorú-szép... mondhatsz bármit, ennek mestere vagy. (Az már más tészta, hogy több mester igenis megfér egy csárd... izé, fórumban :) )

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Tiaro

Quote from: Bruce579több mester igenis megfér egy csárd... izé, fórumban :) )

Ámen. :)

Ennek örömére itt van rögtön egy újabb darab

Hitetlen fohász

Költő vagyok, Uram.
Kóbor lelkek szava.
Hazug minden hangom,
Lelkem álmok tava.
Adj hát nekem, kérlek
Hosszú, szép álmokat
Gyönyörű képeket,
Lángoló vágyakat!

Harcos vagyok, Uram.
Remegő gyűlölet.
Kiontott véremmel
Gyónom bűneimet.
Adj hát nekem, Uram
Lángot, ami éget
Kardot, hogy harcoljak,
Büszke, tiszta éltet!

Angyal vagyok, Uram.
Boldogsg hírnöke.
Lidércfény játéka,
Az Ember védnöke.
Adj hát nekem szárnyat,
Hadd csókoljam eged
Hadd repüljek fennen,
S elfújjam felleged...

...ember vagyok, Uram.
Nem több, nem kevesebb
Egy áldásod kérem:
Adj igaz életet.

Egy igazi angyal

Ismertem egy angyalt.
Levágták a szárnyát,
Hát álmodott magának,
S szagatta vén láncát.

Vidám volt a szeme,
Mégis oly szomorú
Arcán furcsa mosoly
Fején fénykoszorú...

Ilyen angyal volt ő-
Utakat mutatott,
Minden halk szava mart,
Új kapukat nyitott.

Bölcs volt- kinevették
Csendes, hát ellökték
Szavát felejtették
Álmait megölték

Egyszerű ember ő-
De én másként látom.
Nevetve mondom: Van
Egy Angyal barátom!

(aki talán olvassa is épp a fórumot...  :) )
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Ramiz

Tiaro, te tényleg angyal-mániás vagy... de Isten bizony, nem baj! ;)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Bruce

Quote from: RamizTiaro, te tényleg angyal-mániás vagy... de Isten bizony, nem baj! ;)
100%-ig egyetértek Ramiz kollegával! És most erősen gondolkozom, hogy ezek, vagy az ezek előtti vers tetszik-e jobban... Mongyuk e felé a kettő felé hajlok, de... Áhh... felesleges.
Megjegyzés: az angyalos pár versszaka emlékeztet egy Ossian-számra... Magányos angyal a címe...

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

kisvirag

nahh

angyalos imádkozos vers Rulez! nagyon tetszett. ha nem tudtam volna, hogy te irtad, megkérdezném, hogy melyik, meg kinek a kötetében találtad... :))
na, én is előhalásztam még 1-2 novellát.
az egyik kis egyszerű, aranyos, a másik pedig nagy kedvenc. annyit hozzá, hogy nem sokkal előtte láttam az X-ment. probáltam ugy megírni, hogy ez a hatás ne lehessen észrevehető, de hát majd ti eldöntitek :))

MEse

Tűz és Víz
jah, erről még jut eszembe: itt érhető többek közt tetten, mint a legtöbb novellámban is tapasztaltátok, hogy a szexualitás és az elmúlás szinte valamennyiben ott van...
NEm is tudom miért....
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Freyja

Quote from: RamizTiaro, te tényleg angyal-mániás vagy... de Isten bizony, nem baj! ;)
Nincs egyedül az angyalmániájával!! :angyali:

/ Mivel én nem szoktam írni (inkább rajzolásban utazom...), csak rendszeresen olvasom és csodálom a műveket! Minden elismerésem a Tiétek!! /

Freyja

Quote from: kisviragMEse


A tündérmániáról nem is beszélve  :rotflol:  :rotflol:
Tényleg aranyos! :) Gratula!

Tiaro

#345
//Tiaro barátságos mosollyal vakargatja a fejét, miután egy óvatlan pillanatban pörgőből lerúgta a kis repkedő íjászt. ^^//

Angyal mánia... honto...
(Már látom is magam előtt a köv. novellám. Az angyal ellökte magát a nedves faltól, és eltűnődve nézte az esőben elfoszló cigarettafüstöt... :D Szép dolog a változatosság, nem?)

kisvirag: a motívumok és az alapötlet jó volt, jószándékú akadékoskodásképpen (gyönyörű szókapcsolatot találtam ki, nem? :) ) annyit tanácsolnék, hogy kerüld az olyan szavakat, amik megtörik a novella hangulatát. (Pl az olyanokra gondolok, mint a "srác"), és törekedj az egységesebb stílusra.
Ja, és a részletekben is engedd kicsit szabadjára a képzeletedet, játsz el a helyzetekkel, és írd le ami eszedbe jutna róla, bár a mostaniakban már e téren is fejlődés tapasztalható.
Uff, én beszéltem.  :lazza:
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Tiaro

+ már régebben be akartam ezt postolni, bár remélem sokan ismeritek.
Röviden: talán a legszebb vers, amit valaha is olvastam. Pl a második versszak képalkotása egyszerűen zseniális, de a nyitó-záró kép is gyönyörű...
Szóval na, hát jó lenne ilyet is tudni.  :)

Tóth Árpád:Az Öröm illan

Az Öröm illan, ints neki,
Még visszavillan szép szeme,
Lágy hangja halkuló zene,
S lebbennek szõke tincsei.

Itt volt hát? jaj, nem is hiszem,
Már oly kusza a tünde rajz.
Mint visszafénylõ, kedves arc
Szétrezgõ képe vad vizen

Mint lázálomkép, lenge árny,
Cikázó galambsziluett
Lánggal égõ város felett:
Füst közt vonagló gyenge szárny

Egy holt csillagról árva fény,
Mely milljom éve untalan
Száll ájultan és hontalan
A végtelen tér jég ürén.

édeni pajtás, égi kéz,
Feldobná szívünk a poros,
Vak légbe, mint vidám, piros
Labdát, de jaj, a szív nehéz.

Itt volt hát? -- ó, Öröm, Öröm,
Egy szóra még, egy percre még!
ó, mondd, az ég fenn ugye kék,
S az élet méze nem üröm?

Az Öröm illan, ints neki,
Még visszabúsul szép szeme,
Lágy hangja elfúló zene,
S ezüstfehérek tincsei...
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Pandóra

#347
Quote from: FreyjaNincs egyedül az angyalmániájával!! :angyali:
Ehh.. angyalmánia? én inkább nem is szólok
--fogja meg angyalmedálját--
Kisvirág, bár még csak futólag olvastam el, a Mese kicsit Télkirálynő feeling, főleg a nevekben. A Tűz és víz-et kicsit vontatottnak éreztem, csupa kijelentés. Persze, ez is lehet egy stílus, csak én valahogy jobban kedvelem a finomabb megfogalmazásokat, azt, hogy egy szöveg gördülékeny legyen. De hangsúlyozom, ez csak az én "szám íze", ha te a tényközlések tisztaságát értékeled (hasonlóan mordvin rokonaink irodalmi hagyományaihoz  :rolleyes: ) ne hagyd magad befolyásolni.
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Ramiz

Quote from: kisvirag...a szexualitás és az elmúlás szinte valamennyiben ott van... Nem is tudom, miért....

Túl sok Ady-verset olvastál magyaron :D

---------------------------------------

FONTOS DOLOG!!!

Sokszor elõjött a kiadatás kérdése, de van-e valakinek is valós esélye erre? :( Viszont tényleg marha poén lenne nyomtatásban látni az írásainkat - és persze a nevünket. :D Csináljuk meg saját pénzbõl! Keresünk egy könyvkötõt (konkrétan ismerek is egyet) vagy egy kis nyomdát, ami kis tételeket is vállal (de inkább az elõbbi). Ha benne vagytok, összeröffenhetnénk valahol (vagy akár letisztázhatunk minden részletet itt is, csak ez a többi fórumozót nem valószínû, hogy nagyon érdekelné). Mehet bele vers is, novella is. Igaz néven vagy nicknéven? Illusztrációkat is csinálhatnánk! (Van itt sok jó kezû illetõ, az tuti!) A címe lehetne "USTeam - Írások antológia", vagy "Sörös ló", vagy "A valóságon innen és túl", vagy "Fantazmagóriák", vagy bármi más.

-= LELKESEDJETEK!!! =- :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kisvirag

Ramiz: ez nem is roossz ötlet! már bennem is motoszkált egy ideje valami ilyesmi... ami neveket illeti... szerintem mind2t feltüntetni jó lenne.... szóval, én  támogatom az ilyen ötletet....

Tiaro: köszönöm a kritikákat. ami azt illeti, az ezekben már javulás láthatót azért nem fogadhatom el, mert a korábban közöltek közül valami kés?bben keletkezett. azt hiszem a hangulatomtól, a helyzett?l, a történett?l is függ, hogy miképp történik a dolog. részletesebb, vagy szükszavúbb lesz. azok a megtör?s szavak engem is szkotak zavarni... de a legtöbb novellámmal sajnos az történik, hogy huhh, megirom egy szuszra, és aztán a számitógép, vcagy a fiók mélyére kerül... talán az álomélményes dolgaim azok, amik kés?bb is el? lettek véve, meg lettek rágva.... már olyan régóta készülök ilyesmire... de bizony, van még egy csomó olyan történetem, ami még csak félig íródiott meg, vagy még meg sem íródott, csak az ötlete van meg. ID?! varázsolni kéne id?t, de annyi minden más is foglalkoztat.
na most hirtelen igy ennyit magamról/ból/tól
:)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

noriko

Háááj ájm beeek!! :D
hiányoztam? :P ...najó, látom nem..de sebaj!  :hehe:
Még van mit bepótolnom, novellákat ugrottam most, mert mai nap szállt le a repcsim 8 óra repülés után, amit sikerült átvirrasztanom...és most küzdök a 6 óra időeltolódás hatásai ellen, ami igen nehéz mert már nem aludtam kb 28 és fél órája. egyszóval bamba vagyok, agyam nem fogná fel a prózát. Majd holnap. verseket olvasgattam azért, ÜDV Trepolis a fórumban, és főleg a topicban!!
Tiaro versei meg már kifejezetten hiányoztak! :)
kiadás: a poetry.com-on van az a módszer, hogy ha beír valaki, küldenek egy e-mailt hogy hozzájárul-e hogy megjelenjen a verse valami könyvben, amit aztán enyhén szólva túlzott áron reklámoznak... lol, jó kis biznisz lehet, a meghatódott rokonság veszi mint a cukrot..:p
usteam-es dolgok kiadása: hát nem tudom, nekem az is elég ha ide berakom amit írok, annyira nem izgat hogy megjelenjen valamiben. persze ez csak én vagyok, mások verseit azért szívesen olvasgatnám printben :D

aztán, egy összedobott hangulatjelentés-féle ami nem teljesen az:

Idő
Sietett. Már alig maradt idő. A főtéren a toronyóra már rég elütötte a delet, és ő még nagyon messze járt. Legszívesebben rohant volna, de mégsem tette. Gyűlölt futni. Irtózott attól az érzéstől amint torkában megakad a levegő. A futás fájdalmától. tudumm tudumm tudumm...szíve egyre jobban ver... szája folyton nyitva, mert az orrán már nem fér be elég oxigén...liheg mint valami kutya...oldalába késszúrás-szerű fájdalom nyilall... és izzad. egyre csak izzad. Nem. Ő már nagyon rég nem futott. Befordult a sarkon, és még pont láthatta amint a busz lomhán, de konokul kigördül a megállóból. Szeme vadul az órájára ugrott:
12:14  Most pedig nem szabad elkésni! Ezen múlik minden. Eddig várt. Most nem fog. Nem mondta, de érezte, hogy nem. Tudta hogy nem. És amint a busz pimaszul távolodott, hirtelen elöntötte a veríték. Gyomra görcsbe rándult, eszelősen markolászta karján az órát..
12:15...tizenhattizenhéttizennyolc....Próbált tűrhető arcot vágni, nehogy furcsán kezdjenek rá nézni a busz által cserbenhagyott sorstársak. Az oszlop mellett két lányka nevetgélt. Az egyik valami képet rajolt cipője orrával a porba. Abban a percben gyűlölte őket is. Mindenkit aki olyan türelmesen áldogált a megállóban. Hát nem értik hogy a busz csak öt perc múlva jön megint?! Miért nevetnek mégis? Erre most nincs idő! Ő siet! Már alig maradt ideje! A főtéren a toronyóra mindjárt elüti a fél egyet, és ő még nagyon messze jár! A busz megállt. Sokan szálltak le ott. Túl sokan, és túl lassan.
12:26...újra mozgásban volt.
12:28..piros lámpa! Nem igaz, hogy a sofőr miért nem képes átmenni a zöldön. Miért kell addig lelassítani amíg nem vált a lámpa?!
12:29...meddig kell még állni?? Zöld! zöldzöldzöldzöldzöld!!
Még három megálló. márcsak hat perc!
Kettő....négy.
Egy....egy...EGY??!
Valakit fellökött ahogy leugrott a járműről. Még hallotta maga mögött a dühös szitkozódás foszlányait, gyorsan hátrakiálltott egy bocsánatkérést.
12:37...Elment. Sehol senki. Vége.....Pedig ő tudta. Már indulás előtt is tudta, hogy nem vár. Borzos haját gúnyosan meglegyintette a tavaszi szellő, mintegy korholva  a későnkelőt. Üveges tekintettel ereszkedett le a téren a padra. Olyan szánalmas látványt nyújtott, hogy egy középkorú jólöltözött hölgy felé dobott egy húszforintost. Ő felvette a pénzt, és hisztérikus röhögésbe tört ki.
A hölgy meghökkent, majd fejcsóválva továbbsietett. Olyasmire gondolt, hogy valamit tenni kéne azzal a sok egészségesnek látszó naplopó fiatallal, mielőtt beleőrülnek a semmittevésbe. De nem töprengethetett ezen sokáig, mert a főtéren a toronyóra nagymutatója már majdnem háromnegyednél járt. Már alig maradt idő. Sietett hát tovább..


ui:
Quote from: Tiaro(Már látom is magam előtt a köv. novellám. Az angyal ellökte magát a nedves faltól, és eltűnődve nézte az esőben elfoszló cigarettafüstöt...  Szép dolog a változatosság, nem?)
:lol:  :hehe:

uui: Tóth Árpád!!!:)
"I wish I could, but I don't want to."

Pandóra

#351
Quote from: norikoHáááj ájm beeek!! :D
hiányoztam? :P ...najó, látom nem..de sebaj!  :hehe:
aztán, egy összedobott hangulatjelentés-féle ami nem teljesen az:
Szia!
Én már pont kérdezni akartam, merre jársz. (Ja, jelentkezett az animeszinkron, de gondolom nálad is.)
Ez a futás-leírás nagyon aktuális nálam. És nagyon-nagyon ott van!  :tezsvir: Kedden zh lesz az ómagyar nyelv történetéből  :bruhuhu: , és nekem tanulnom kellene rá... Nos inkább elmentem (kb. általános iskolás korom óta először) futni... hm... Minden stimmel a leírásban. Többet sem futok. Szóval a nap hátralevő részét inkább az értékes kereskedelmi tévéknek szenteltem, és megtudtam, hogy Évi miért kapott idegösszeomlást.... :muhahah: )

Ja, a kiadványt szívesen megvenném, ha lenne!

És hogy Chronos nagyon ne szóljon rám, mindjárt beírok valamit. Most találtam ki. (Ugye milyen hasznos a tv2?)

Nincs semmilyen történetbe illesztve (még), csak filózgattam.
-   Ti valóban azt hiszitek, hogy az egész bolygó és fajai természeti képződmény? Hogy szabadok vagytok? És mi lennénk az első gyarmatosítók, akik ellen fel kell áldoznotok magatok? – nézett az értetlen emberekre – Már rég elfoglalt terület vagytok. – mondta nyugodt, oktató hangon. – A Nap a védelmezőtök, de szerencsétlenül lett a rendszer építve, így nem fejt ki mindig mindenhol erőt. A Holddal próbálják tükrözni, de az nem elég ahhoz, hogy távol tartsanak minket. Ti egy virágzó provincia vagytok. Elfoglalandó terület.
-   Ki provinciája?
-   Az nem tartozik rám, nem tudom.
-   Isten...?
-   Úgy hívjátok, ahogy akarjátok. Azt hiszem, a vallásaitokkal politikai célok és téveszmék által elferdítve, valahogy a vele való kapcsolatot értelmezitek. És mivel még nem találkoztatok soha hasonlóval, csodaként, ajándékként fogadtátok leigázásotokat. A valóság az, hogy ő nem a Jó, mi nem ördögök vagyunk, és nem a lelketekért folyik a harc. Terület. Hatalom. Ő véd titeket, de nem miattatok. Ti ugyanolyanok vagytok, mint mi. Katonák, dolgozók. Csak ti, velünk ellentétben, nem tudtok róla.


- Azt hiszem, rájöttem, mi a baj a bolygótokon. Hogy mindent a ti fajotoknak kell csinálni. És hogy ebből következően körülbelül ugyanazokat a munkákat tartjátok kellemesnek vagy kellemetlennek. Viszont ha a kellemetleneket elhagynátok, felborulna az egyensúly, kiveszne a faj. Így állandóak a pozíció-harcok. A másik ugyanebből következik. Nem bíztok a vezetőitekben. Azt mondjátok, ,,ezt én is meg tudom csinálni". És valóban, akár igaz is lehet. Vagy azt, hogy ,,hogy jön ő ahhoz, hogy megmondja, hogy élek. Mivel több ő nálam?" Mennyivel másabb lenne a helyzet, hogyha lenne egy külön faj nektek is a vezetésre. Valaki, aki erre született, és így senki nem kérdőjelezné meg a hatalmát. Volt, hogy ezt ti is így láttátok, az uralkodó istentől valónak hittétek, de ezt a köztársaság elsöpörte. Nem hisztek abban, hogy van, akinek a falat kell építenie, és nem lehet mindenki az az egy, aki irányítja a többek munkáját. Persze hogy is hihetnétek? ,,Ő is csak ember", és ,,minden ember egyenlő."
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Soridan

Tiaro.... anélkül hogy zavarba akarnálak hozni, vagy bármi félreérthető megjegyzés lenne a célom: megérinted a lelkem verseiddel.... csak szuperlatívuszokban tudnék nyilatkozni, az ömlengést viszont szeretném elkerülni....

Pandóra: jó ez a 'mostjutotteszembe' írás :D :cool: Törd csak még a fejed a monitor előtt :)

Ramiz ötletét meg támogatom...kivéve, ha egyenlő mértékben kell beszállni :lol:

Huhh most ennyi.... még sokat el kell olvasni...főleg novellákat
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Tiaro

#353
Soridan: akkor jó. Ugyanis azért írom őket. :D De télleg, ez jobban esik, mint a szuperlatívuszok.  :tezsvir:
(Bárminemű személyiség, vagy hangulat-torzításért azonban nem vállalok felelősséget.  :) )
Pandóra: na ez kifejezetten egy olyan ötlet, amit érdemes lenne jobban kidolgozni, és belerakni valami komolyabb novella-féleségbe.
Na? Na? Naaaaa?  :bsd:
Welcome back, Noriko!!!  :jee:  :whoah:
Az Idő pedig kifejezetten tetszett (asszem nekem is aktuális a dolog....)
Kisvirág: annyit mindenképp érdemes megtenni, hogy egyszer átfutod, mielőtt elpostolod, és egyből észreveszed a durva hibákat. (Bár tudom, én is gyűlölök olyasmit olvasni, aminek tudom a végét...  :) ) A javulás láthatóért pedig sorry, nem látok a színfalak mögé, csak egy észrevétel volt.  :hehe:
No most pedig elmegyek novellát írni, és ballasztikus ívben teszek a mai héten megíradnó két ZH-ra, meg két beadandóra.  :uzi:
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Ramiz

#354
Köhh... vazz! Jó általános reakciók. Szóval akkor: ki az, aki hozzájárulna ahhoz, hogy az ő művei(nek egy része) megjelenjen egy ilyen kereskedelmi forgalomba nem bocsájtott kiadásban? Vagy felejtem el? :D (Úgysem fogom, max. csak én leszek benne :D de mire annyi összegyűlik...) Gondoljatok bele: nyári anime táborban (amikor úgyse rohan senki, mint az Időben, apropó  :tezsvir: gratu Noriko az "Idő"-ért. (látszik, hogy hatott rád az időeltolódás ;) )) előkapnátok a Kötetet, aztán ott mindenki elolvasná, akinek hétköznaponként nincs ideje vagy kedve (mert nem is sejti az itt rejtőző tehetségeket  :tezsvir:  :lazza: ;) ) olvasni. Vagy: esti tábortűznél vers-megzenésítés (Tiaro lírai gitár-kíséretével és Soridan szívhezszóló énekhangjával :D )... na mindegy.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tiaro

Quote from: RamizKöhh... vazz! Jó általános reakciók. Szóval akkor: ki az, aki hozzájárulna ahhoz, hogy az ő művei(nek egy része) megjelenjen egy ilyen kereskedelmi forgalomba nem bocsájtott kiadásban? Vagy felejtem el? :D (Úgysem fogom, max. csak én leszek benne :D de mire annyi összegyűlik...) Gondoljatok bele: nyári anime táborban (amikor úgyse rohan senki, mint az Időben, apropó  :tezsvir: gratu Noriko az "Idő"-ért. (látszik, hogy hatott rád az időeltolódás ;) )) előkapnátok a Kötetet, aztán ott mindenki elolvasná, akinek hétköznaponként nincs ideje vagy kedve (mert nem is sejti az itt rejtőző tehetségeket  :tezsvir:  :lazza: ;) ) olvasni. Vagy: esti tábortűznél vers-megzenésítés (Tiaro lírai gitár-kíséretével és Soridan szívhezszóló énekhangjával :D )... na mindegy.

Lol! :lol:
Az ötlet jó, de még várnék vele. Most összehozhatunk valami ilyesmit, de még so-sok alkotás kerül fel szerintem a fórumra...

Ja igen, ha már itt tartunk: íme egy újabb darab. Novella. És nem túl vidám.  :)
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Pandóra

Quote from: TiaroJa igen, ha már itt tartunk: íme egy újabb darab. Novella. És nem túl vidám.  :)
Huhh... A közepe felé kicsit leült, és lehetett sejteni a végét, de a hangulat megint nagyon megragadó.
Nem tudom, kidolgozom-e az ötleteket, ha igen, akkor ez lesz valami csattanója, de ehhez most nincs kedvem.
Most megyek, keresek egy régi színházat, hátha találok egy kis italt meg nyugtatót.
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Soridan

Nem feltétlenül kell csattanó. Néha az is lehet csattanó, hogy nincs csattanó.... -_- uhh. Vagymi.
Pff... ez is holnapra marad :rolleyes:
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Bruce

Quote from: SoridanNem feltétlenül kell csattanó. Néha az is lehet csattanó, hogy nincs csattanó.... -_- uhh. Vagymi.
Pff... ez is holnapra marad :rolleyes:
Amit ma megehetsz,... hupsz... szóval amit ma megtehetsz, ne halaszdd holnapra! (jótanács: megéri!). Vagymi...
Tiaro: Dark side forever! Végigfutotta a hideg a hátamon a maratont... Még ha a témája nem is annyira olyan, a hangulata eccerűen brrr... :)
Noriko, és az Idő: mintha csak magamat látnám :)
Kisvirág: ez a mese mesés! Nagyon ari! A másikról meg nem érződik az X-man, effelől nyugodt lehetsz. :)

Ja, és Ramiz: LELKESEDÜNK!!! (én legalábbis :whoah: ) Teljes mértékben támogatom az 5letet!

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Soridan

Quote from: Bruce579Amit ma megehetsz,... hupsz... szóval amit ma megtehetsz, ne halaszdd holnapra! (jótanács: megéri!). Vagymi...


Most jut eszembe, van nálam floppy -_-... szóval ma eszek is, teszek is :)
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.