Írások

Started by Ramiz, 2004-02-26, 13:57:47

Previous topic - Next topic

Bruce

Mindig víg barátunk kissé mintha elborult volna egy pillantra... Amúgy teccik! :jee:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Soridan

Quote from: Bruce579Mindig víg barátunk kissé mintha elborult volna egy pillantra... Amúgy teccik! :jee:

Mondták már, hogy hülye gruftie vagyok :) Ez is a részem. A lelkemben egymással örök harcban összefonódó angyal-démon páros utóbbi tagja jutott lélegzetnyi előnyhöz, s most őt írtam le, hogy nevén szólíthassam, majd megtagadjam :D Vagymi :lol:
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Pandóra

Noriko, Soridan  :cool:
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

noriko

Alkonyat: hmm...az eleje, a ballada alatti rész, nekem egy kicsit tömény... sűrített a mocsok leírás...De a másik fele nagyon tetszik! ez meg különösen: "Néhány csepp a pultra esett - sértett büszkeséggel rezegtek a lakkréteg tetején."  :) :)  meg a könycseppes is nagyon nagyon szép! :)
"I wish I could, but I don't want to."

Ramiz

Noriko: jól megfogtad a dolog lényegét a Másnap reggellel! :cool:

Soridannal vigyázni kell, mindig kész belemenni egy fejtegetésbe önmagáról...  :rolleyes: ( :hehe: )

Shadowolf: dupla vével? ... Mindenesetre itt a következő, hogy ne panaszkodj. (Remélem te is szereted a sört, mint én!!!  :cool:  :hail: Sör! Sör! Sör! :D )

S ört inni nem csak élvezet
H anem régi-régi tradíció
A páink és az ő apáik is
D öntötték le a sok teli korsót
O lvadt arany, árpalőre
W izet többet nem fogsz inni
O lyannyira rákapsz a sörre
L ehet bőven inni, nem fog sírba vinni
F ogsz viszont nagyokat vizelni tőle.

Na?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Shadowolf

Quote from: RamizShadowolf: dupla vével? ... Mindenesetre itt a következő, hogy ne panaszkodj. (Remélem te is szereted a sört, mint én!!!  :cool:  :hail: Sör! Sör! Sör! :D )

S ört inni nem csak élvezet
H anem régi-régi tradíció
A páink és az ő apáik is
D öntötték le a sok teli korsót
O lvadt arany, árpalőre
W izet többet nem fogsz inni
O lyannyira rákapsz a sörre
L ehet bőven inni, nem fog sírba vinni
F ogsz viszont nagyokat vizelni tőle.

Na?

Sajnálom ez most nagyon nem jött össze, ugyanis alkohol-, dohányzás-, és egyéb káros anyagok fogyasztása ellenes vagyok... A vers viszont nagyon jó, csak egy kérdésem lenne: hányas voltál nyelvtanból? :p :D

Soridan

Quote from: norikoAlkonyat: hmm...az eleje, a ballada alatti rész, nekem egy kicsit tömény... sűrített a mocsok leírás...De a másik fele nagyon tetszik! ez meg különösen: "Néhány csepp a pultra esett - sértett büszkeséggel rezegtek a lakkréteg tetején."  :) :)  meg a könycseppes is nagyon nagyon szép! :)

Tömény? Lehet... hmm.. nos igen. Hehe... asszem éppen punk zenét hallgattam alatta. Kis Slipknot, ugye -_-" A vége viszont Iron Maiden :D

:merci: for the compliment!

Ramiz: aranyos :)

És ne aggódj, nem megyek bele több önfejtegetős részbe :) Főleg, mert eleget fárasztom ezzel az osztálytársaimat (szegények nem tudják, mit higgyenek rólam valójában :D)
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Ramiz

(Mi tudjuk... :D  :hehe: nehogy komolyan vegyél, de mindig feladod a labdát...)
Shadowolf: a sör NEM káros anyag! (mint az a versből is kiderül) !!!!!!!!
Na jó, akkor írok neked ZH-sat, vizsgásat, házidolgozatosat. OK?  :rolleyes:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Soridan

Quote from: Ramiz(Mi tudjuk... :D  :hehe: nehogy komolyan vegyél, de mindig feladod a labdát...)

Soha nem veszem komolyan, veszem a lapot, csak az én lapjaimat nem mindig veszik...hiába no, egyedinek lenni nem könnyű :D
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

kisvirag

Sört én se mszeretem, de aranyos :)

Soridan-sama : ismét meghajlok előtted. de lehet egy kérdésem? mennyire önéletrajzi ihletettségűek ezek az érzések? mostanában ez az elhagyott, elveszített szerelem téma igencsak jelentkezik nálad (ha jól emlékszem).

na, nekem is egy kis szösszenet
rövid, és megint egy érzelem került a középpontba. épp szar napom volt, szóval na.
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Pandóra

Quote from: kisviragna, nekem is egy kis szösszenet
rövid, és megint egy érzelem került a középpontba. épp szar napom volt, szóval na.
Kitalálom: ezt írtad az Interjú a vámpírral után (Tom Cruise monológja, miután már Brad Pitt egyszer a mocsárba dobta) :)

Noriko: üzletet ajánlok. Írj egy részt, amiben benne vagyok én, és én is írok egyet, amiben te benne vagy. Oks?  :tezsvir:
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

noriko

#491
Quote from: PandóraNoriko: üzletet ajánlok. Írj egy részt, amiben benne vagyok én, és én is írok egyet, amiben te benne vagy. Oks?  :tezsvir:
Ó kecsegtető ajánlat!:) Csak most tényleg nincs sok időm :( és a te szereplőd később lép be, ezért ott már kéne tudni az előzményeket jobban, ami meg még nincs annyira kidolgozva... De megígérem, hogy a vizsgák után a belépésedig mindenképp megírom a történetet! ;)

ja amúgy, hajrá a magyar mangához!! :D

jujj, vámpírosról nem is írtam! Nagyon tetszett! Szerintem hatásos lett a félelem érzékeltetése!:)
"I wish I could, but I don't want to."

Soridan

Quote from: kisviragSoridan-sama : ismét meghajlok előtted. de lehet egy kérdésem? mennyire önéletrajzi ihletettségűek ezek az érzések? mostanában ez az elhagyott, elveszített szerelem téma igencsak jelentkezik nálad (ha jól emlékszem).


Nana, egyenesedj csak ki szépen ^^".
A válasz a kérdésre... hát, utóbbi másfél évben annyi szennyet, annyi lélekkiöntést kaptam arcomba, annyi személyes tragédiát láttam, hogy óhatatlanul is megérintett. Annyi szörnyűséget, csalódást, szenvedést hallottam/láttam, s látok most is, hogy ép ésszel nehéz fel is fogni. Ez egyfajta szabadulás tőle, hogy ilyeneket írok. Na meg érdekes is. Hatásos nagyon. Meg a fene tudja. Most éppen ilyeneket írok. :rolleyes: Röviden: gőzöm sincs.

A sama-t pedig tényleg hanyagold :mad:
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Pandóra

Quote from: norikoÓ kecsegtető ajánlat!:) Csak most tényleg nincs sok időm :( és a te szereplőd később lép be, ezért ott már kéne tudni az előzményeket jobban, ami meg még nincs annyira kidolgozva... De megígérem, hogy a vizsgák után a belépésedig mindenképp megírom a történetet! ;)

ja amúgy, hajrá a magyar mangához!! :D

Köszi!

De azért ha lesz egy kis időd két vizsga közt...? Olyan részt, ami viszonyleg független...? Mondjuk az nagyon érdekel, hogy mi hazudok magamról :p (Egyébként én is a regényemet össze-vissza írom, aztán ha valami nem stimmel, egyeztetek, de már úgyis a fejemben van az egész, szóval ez ritka eset.)
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Tiaro

Vissza a gyökerekhez: :D
Hangulatjelentés.

Nem tudtam, álmodom-e, vagy ébren vagyok. Olyan furcsa volt minden... régen éreztem már ilyet. A kép kristálytiszta volt előttem, a balkonról széttekintve: a távolban komor, régi házak magasodtak: csak sziluettjük látszódott a szürkés-vöröses ég előtt, mint valami ócska színházi kellék: a nap már felkelt, de ereje kimerült abban a kétes sikerben, hogy vérbe áztatta a horizont felett trónoló felhőpamacsokat. Kissé csípős volt a szél, ezt éreztem- egy szál törülközőben álltam, és néztem a reggeli fővárost. Szemben egy hangualtos, régimódi kocsma állt, vörös betűkkel díszelgett rajta a Noname felirat. Az emberek siettek mindennapos ügyeiket intézni: én pedig furcsa mosollyal figyeltem őket.
Furcsa volt, igazán: túl szép. Idegen. Mint egy álom. A balkonon álló műanyag kerti asztalon egykedvűen füstölgött még az elnyomott szál a hamutartóban: nem volt kevem újra rágyújtani. Nem akartam megtörni a varázst.
Beláttam a hálóba, így hát az ajtó takarásában öltözködött. Elmosolyodtam a látványán. Olyan volt, mint egy kislány, és egy komoly nő egyszerre. Csillogó szemekkel nézett rám, amikor ismét előtűnt. Szerettem volna újra megölelni, és szokatlan volt a gondolat, hogy megtehetem. Kérdőn, cinkosan nézett rám, de nem volt mit mondanom. Mosolyogva ráztam meg a fejemet.
Mint egy álom, igen.
Mikor a kapualjban álltam, még mindig így éreztem. Átkaroltam, és a szemeit figyeltem. Talán szomorúak voltak, azt hiszem. Persze ő is tudta, hogy el kell mennem. Sok mindent szerettem volna neki mondani, de nem volt értelme a szavaimnak. Csak beszéltem, egyre, a semmiről. Ott kísértett a tudatom határán egy gondolat, ami nem hagyott nyugodni. Mintha egy új álmot láttam volna meg a komor fellegek mögött, az emlékek foszlányai között.
...az arcod nézem, a hajadba túrok, őrültként szorítjuk egymást, mintha nem lenne több reggel...
Szeretném hinni, hogy nem egy újabb hazugság ez az egész, nem csak egy röpke pillanat az elérhetetlennek tetsző boldogságból: s hogy holnap is így gondolom majd...
Szeretem? Igen?
Miért nincs válasz? Nem hiszem el, hogy már ezt se tudom megmondani... nem hazudhatok. Nem tehetem. De mit mondjak, ha én se tudom? Mosolyogva, egy kurta-furcsa csók után váltunk el. Nem néztem hátra, és ő se. Nem bírtam volna elviselni a szomorú szemek látványát, akik egyre a reménykedő kérdést sugallták, amire nem tudom a választ...
Őrjítő volt. Az álom szertehullott, és fagyos kézzel csapott arcon a zord felébredés. Zsebredugott kézzel siettem a villamos felé, és öntudatlanul kotorásztam a zsebemben cigi után. Megtorpantam, ahogy egy sötétített kirakatban megláttam saját tükörképemet.
Tépett haj, furcsa arckifejezés, felhajtott inggallér, kifürkészhetetlen szemek. Nevethetnékem támadt. Hisz az csak egy rajzfilm, egy szép mese... semmi közöm hozzá. Nekem ezernyi utam van még, szerethetek még igazán, szerethetem még ezt a lányt boldogan...
Elfordultam a képtől, és különös kedvvel siettem tovább. Mint egy álom...
Hosszú még az út hazafelé... de legalább tudom már, mit fogok legközelebb mondani.
Azt hiszem.
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

noriko

#495
hű de gyorsan olvastam! semmi nyoma az editnek :D

na szóval...Szeressük a gyökereket!!!!!! :jee:  :beken:  :tezsvir:  :lazza:

edit: khm..ja igen...a vérbe áztatott felhőpamacsok képe nem semmi!:D elég ijesztő...eszembe is juttatott valamit...de azt inkább hagyjuk :p
"I wish I could, but I don't want to."

Soridan

/me mintegy álomba kábulva ül a monitor előtt, s a piszkosszürke fátyolruhába öltözött eget fürkészi.

- Ez nagyon szép. És olyan reményteli :)
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Ramiz

The Real Tiaro Blues!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

#498
The Real Tiaro Blues! :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tiaro

#499
Ramiz:  :lol:
noriko, Soridan: Örülök, hogy még mindig nem untok! :)
Egyébként újra megcsapott az ihlet,végre van miről írni:  :rolleyes:
Reszkessetek! :D

Az én szerelmem

Két furcsa árnyék a köd tengerén
Két ősi szobor a semmi közepén
Ódon, sárga festmény holt ház falán
Ilyenek voltunk azon az éjszakán

Öleltelek csendesen szeretve
Öleltelek egyre sírva-nevetve
Két kis szikra: szép tekinteted
Egy volt az éjszaka velem, s veled

Nem kellett akkor új, hamis hajnal
Vérből gyúrt nap birkózott esti faggyal
Csillagok sora rajtunk nevetett
Hideg kezem tiédben melegedett

Jég-könnycsepp csordult arcomon lassan,
Majd remegve hullott alá a porba:
Fájt, hogy a szerelem vén bilincse
Ma egy szép angyalt láncolt a pokolba.
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Pandóra

Mit is írjak, amivel nem állok be a sorba, Tiaro?.... öm.... olyat nem tudok, közkedvenc vagy :) így hát: :hail:
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

noriko

...vááá Tiaro!..minggyá féltékeny leszek!!.....  :beken:  :rotflol:
"I wish I could, but I don't want to."

Ramiz

Kérdés, te angyallelkű költő-szellem: mit szólnak a verseidhez a lányok? (Már nem itt, a fórumon, azt tudjuk... :D ) Vagy nekik nem szoktad elszavalni őket?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

noriko

Quote from: RamizKérdés, te angyallelkű költő-szellem: mit szólnak a verseidhez a lányok? (Már nem itt, a fórumon, azt tudjuk... :D ) Vagy nekik nem szoktad elszavalni őket?
Téényleg! Erre én is kíváncsi vagyok! Megmutatod múzsáidnak a műveid?
"I wish I could, but I don't want to."

Tiaro

Ramiz, noriko: Ilyen téren szerencsém van: eddig kettőnek mutattam, és úgy látszott, hogy tényleg értékelik az ilyesmit...
Az első még nyaggatott is, hogy írjak még, mert nagyon tetszett neki.  :)
Egyébként szavalni nem szeretem, az nem megy, ha saját versről van szó. Nem tudom, miért, de egyszerűen nem bírom rendesen felolvasni egy írományomat se.  :rolleyes:

Pandóra:  :merci:
Nem megy az álszerénység, tényleg nagyon tudok örülni, ha valakinek tetszik, amit összehozok.  :)

(jééééé, most esett le, hogy ebben is van angyal. Asszem függő lettem ^^ )
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

noriko

Quote from: TiaroEgyébként szavalni nem szeretem, az nem megy, ha saját versről van szó. Nem tudom, miért, de egyszerűen nem bírom rendesen felolvasni egy írományomat se.  :rolleyes:
na igen..ezt az érzést én is ismerem..általában inkább az elvetemült érdeklődő orra alá nyomom a papírt semhogy felolvassam. :p bár eddig nem sok ilyen akadt.. :rolleyes:
"I wish I could, but I don't want to."

Freyja

Quote from: TiaroEgy estére megmutattad
A boldogság kapuját
Kulcsát a kezembe adtad
S én... otthagytam ajtaját.

Tiaro, ennek a történetnek a folytatását olvashattuk?  :rolleyes:

Pandóra

Noriko, te a Pusztítóban hány éves vagy? Mert mindig "kislány"-nak emlegeted magad. (Szeretnék előre dolgozni :p )
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Soridan

Quote from: TiaroRamiz:  :lol:
noriko, Soridan: Örülök, hogy még mindig nem untok! :)
Egyébként újra megcsapott az ihlet,végre van miről írni:  :rolleyes:
Reszkessetek! :D

Majdnem mondtam valamit. ;) A szépet soha nem lehet megunni. Legfeljebb elveszíteni (de azt nagyon :D )

/me reszket is... a várakozás izgalmától :D

Felolvasás... én szeretNÉM felolvasni a verseimet, mert úgy érzem :rolleyes: hogy senki nem tudja igazán, hogy milyen hangsúlyokat képzeltem oda :)
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Pandóra

Quote from: SoridanFelolvasás... én szeretNÉM felolvasni a verseimet, mert úgy érzem :rolleyes: hogy senki nem tudja igazán, hogy milyen hangsúlyokat képzeltem oda :)
Haha! Lesz itt még nyári tábor (hála Norikonak  :hail: ), és én emlékezni fogok erre a kijelentésedre!  :bsd: Ha arra nem jössz, szervezni fogok neked egy meetet, ahol felolvashatsz.
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)