Írások

Started by Ramiz, 2004-02-26, 13:57:47

Previous topic - Next topic

Rounin

Karma

Van az úgy, hogy menned kell,
nem tudod merre, vagy miért.
Csak az utat látod elõtted,
s te követed, mert érdekel.
Van az úgy, hogy nincs tovább,
nem számít már semmi sem,
egy dolog van, mi tovább visz:
az ismeretlen végtelen.
Van az úgy, hogy meghalunk
s ha szerencsénk van, túléljük,
de utánunk nyúl a múlt,
akárhogy is kerüljük.
Van az úgy, hogy ébredünk
s hálát adunk az Égnek,
olykor arra riadunk,
hogy elhagyott az élet...
Van az úgy, hogy végetér.
Megszokhattuk volna.
Ilyen az ember. Csak remél...
Pedig tudja, hogy nincs miért.

Meske

Ezt most ebben a percben találtam ki, s szerintem nem is lett olyan rossz:

Nyáron sok a szép álom
S mégis megsegít a várrom,
Mikor mászol a hegyekben,
Vagy csak napozol a nyeregben,
S a ló visz tovább a tájon át.
Vágyol már az egész nyáron át,
Hogy szerelmeddel légy egy éjszakát,
S örülj a létnek az álmon át,
Mert nyár van, s nincs semmi más
Csak a kikapcsolódás!!

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Komplikato

Na, elég fejlõdõképesnek látszól.  :jee:
Persze kis stilisztikai ráncfelvarrás ráférne, de a mondanivaló avagy érzés át jött a mostani szövegbõl is, és azt hiszem az a lényeg.
Gratulálok és várjuk sok szeretettel a következõt.
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

kisvirag

ááááááááááááááá

Soridan-sama!!!!!!! (upc... bocsi... de most muszály volt...)

hol a folytatás???? ide vele! akarom!most álmatlan éjszakákat fogsz nekem okozni!
jajj... remélem lejött, hogy nagyon jó volt! a nevekkel eleinte kicsit bajom volt, de aztán letisztult ;>

elolvasgattam a többit is, és csak jókat mondhatok, mint mindig :)
Meske naggyon aranyos dolgokat hozol össze, csak igy tovább!
 Rounin otaku-ja (remélem jol emlékszem, hogy ez az akarna lenni :) )is nagyon ott van
mostmár talán lesz idõm nekem is irogatni. Soridan tudja, de nemrég elkeztem egy jó kis történetet. ;> igaz már egyszer elkeztem azt, csak most kicsit átírom. szóval jó lesz az. remélem :)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Freyja

Nahát új arcok :) Rég jártam erre :)
Rounin, ez a rendelésre készült vers...Gratula hozzá!!!  :)
valahogy ismerõs érzés szép formába öntve

Zanador

Éppen most irtam egyet. Elég érdekesre sikerült, és a fele sajna elveszett, de nem úszátok meg. :)

A csendtõl már fáj a fülem
Hiányzik a megszokott ütem
Hiányzik, mint te melöllem.

Régen pedig szó sem kellett,
Hogy elmondjuk azt ami tetszett.
Hát miért kellett elmenned?

Érzem valami kiürül
Belõllem legbelül,
És a testem kihül.

Mióta nem vagy itt hiányzol,
Mert nincs aki ápol.
Menekülök én is a világból.

Miért kellett elmúlnia?
A levélnek lehullnia,
És minden fénynek kihunynia?
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Meske

Mostani regényem egy szigetrõl szól, s teljes egészében tudom a történetet, s már az elsõ fejezetet meg is írtam, csak van egy kis gondom.
Az elsõ fejezet az õskórban játszódik, s a másodiknál már van egy nagy ugrás, s nem tudom, hogy hogyan kezdjek bele. Ugyanis az már abban az idõben játszódik, amikor Amerikát felfedezték és özönlöttek a gyarmatosítók.
Szivesen megmutatnám az eddig leírtakat, csak az egy füzetben van leírva, s egy kicsit hosszú lenne ide begépelni... De a táborba minden bizonnyal elviszem majd!
Csak azért gondoltam, hogy ezt megírom, mert nagyon régóta megvagyok akadva ezzel, hogy egyszerûen nem tudok belekezdeni a 2. fejezetbe, pedig már írnám rég tovább, csak nem tudok egy kis átvezetõ szöveget kitalálni. Gondolkoztam ilyesmiken, hogy :Több ezer évvel késõbb a szigetünkön nagy változások történtek meg hasonlók, de valahogy egyik sem volt jó igazán. Tudna nekem valaki segíteni? Elõre is köszi.

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Damnatus

Hali!

Szükség van átvezetõ szövegre?
Csak ötlet, hogy az elsõ részt zárd vmilyen képpel, s a következõ fejezetet kezd ugyanazzal a képpel. Pl. naplemente képével zárod az elsõ részt, a következõt pedig azzal folytatod, hogy xy épp a naplementét nézi. (Amíg nem tudom a sztorit, addig mondjk jobb ötletem nincs, ezt is a filmes megoldásból "lopom")

Meske

Quote from: DamnatusSzükség van átvezetõ szövegre?
Csak ötlet, hogy az elsõ részt zárd vmilyen képpel, s a következõ fejezetet kezd ugyanazzal a képpel. Pl. naplemente képével zárod az elsõ részt, a következõt pedig azzal folytatod, hogy xy épp a naplementét nézi. (Amíg nem tudom a sztorit, addig mondjk jobb ötletem nincs, ezt is a filmes megoldásból "lopom")
Nos. Az 1. fejezet úgy végzõdik, hogy meghall a szigetlakók vezére, s temetés helyett belelökik a szigeten lévõ vulkánba, hogy senki emberfia soha többé ne lássa a õt. A vulkán belsején pedig él egy nõ, aki a vezetõt elégeti a lávában... Ide hogy szurjak be egy naplementét? De azt sem tudom megoldani, hogy a következõ jelenetben a vulkán gyomrában vagyunk, mert az egyedüli ember, aki ott volt az 1. fejezetben, az addigra réges rég meghallt. De azért nem lenne olyan rossz ötlet. Még gondolkozom rajta. Azért köszi.

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

kisvirag

akkor kezd azzal, hogy épp belelöknek egy embert, holmi áldozatként a õslakók, vagy valami kivégzés végett, vagy csak poénból ;>
na jó, lehet hogy ez kicsit morbid volt, de nem hagyhattam ki :)
 :hopp:
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Meske

Quote from: kisviragakkor kezd azzal, hogy épp belelöknek egy embert, holmi áldozatként a õslakók, vagy valami kivégzés végett, vagy csak poénból ;>
na jó, lehet hogy ez kicsit morbid volt, de nem hagyhattam ki :)
 :hopp:
Kössszi, talán éppen ez, az amire vágytam. Tényleg tök jó ötlet. Lehetne, hogy egy felfedezõt löknek bele... vagy a szigeten lenne egy gonosz emberke, akit épp belelöknek, s ez alapján bemutatnám a szigetet, hogy miként változott meg... Hálás köszönetem!  :merci: Megadtad  nekem az ihletet. Asszem máris nekilátok, nehogy elfelejtsem.
Mégegyszer köszi!! :hail:
(Lehet, hogy megjelenik a szigeten egy istenség Kisvirág nevezettel ;))

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Pandóra

#701
Helló!

Már csak 3 nap, és találkozunk!

A mûvek, amiket most láttam elõször:
Soridan Nézõpontok-ja: kezdetnek nagyon jó, érdekes, bár elég tömör, nem tudom megjegyezni, hogy most ki ki, egyszerre lett az összes (vagy majdnem összes) fõbb szereplõ felsorakoztatva, ami nem baj, ha késõbb figyelsz arra, hogy emlékeztesd az olvasót, hogy ez vagy az kicsoda, micsoda, melyik intézmény, melyik bolygó, melyik kód fontos és miért. Nagyon tetszett a naplós megoldás, de ha lehetek pofátlan, és ennél is jobban beleköthetek, én kihasználtam volna a lehetõséget, hogy a naplóírás módjával is jellemezzem a szereplõket. Nem éreztem az írások stílusában különbségeket. Valószínûleg csináltam volna egy olyan szereplõt, akinek a naplója annyiból áll, hogy ,,5.00: reggeli edzés: futás és fekvõtámasz, 7.30: reggeli: rántotta zöldségekkel, 8.00: eligazítás: XY hadnagy aznapi parancsa" stb., egy másikat, aki viszont teljes buzgósággal elemzi saját és mások lelki folyamatait, hogy segítsen az öngyilkosságok visszaszorításában, és egyéb sajátos módokat a naplóírásra.
Emellett (biztos lányos dolog, de) remélem, több lesz majd benne az emberi dolog, mint a politika.

Meske, én csak annyit tennék, hogy 2. fejezet, és elkezdeném írni, a nép meg majd csak rájön, hogy itt ugrásról van szó, de ha már az elsõ mondatban jelezni akarnám, valami, a modern világra jellemzõ képpel indítanék. (pl.: ,,XY mereven bámulta a képernyõt. – Nem igaz, már megint egy vírus...")

Rounin, a Karma nagyon :lol:

Tiaro, a megszokott színvonal. :) Nekem akkor tetszik igazán egy vers, ha magamra ismerek benne, ez most hiányzott, de ez az én bajom. :)

Most, hogy szépen sorra-kritizáltam mindenkit, gondolom, legnagyobb örömötökre, beírok részletet az én kis regényembõl (ti hogy adtok címet valaminek???), és remélem, hasonló õszinteségre számíthatok.
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Tiaro

Meske: Szvsz nem kell erõltetni az átvezetõ szöveget. Sok író használ olyan vágásokat, amiket akár a filmekben is látsz. Csórikám belezuhant, hatásszünet, aztán jöhet egy teljesen más szál.
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Meske

Quote from: TiaroMeske: Szvsz nem kell erõltetni az átvezetõ szöveget. Sok író használ olyan vágásokat, amiket akár a filmekben is látsz. Csórikám belezuhant, hatásszünet, aztán jöhet egy teljesen más szál.
Nem baj, mostmár megvan. Haladok vele tovább. :)


Kisvirág: Ezer bocs és medve, de nem lettél isten csupán csak egy királylány (aki az egyik fõszereplõ), ugye nem olyan nagy baj? :p

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

kisvirag

hm... meske... hát lehet hogy tulélem :P
igy is nagy megtiszteltetés, hogy egyáltalán belekerültem

arigato
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Meske

Ezt a gyermekverset most találtam ki. Talán majd a keresztfiamat ezzel fogom altatni :) (mondjuk ez most elég béna lett, de sebaj, majd legközelebb jobbat írok  ;) )

Kicsi, kerek ez a föld,
Mégis olyan nagy a köd,
Elvész aki messze néz,
Nem találni hova lépsz.

Távol van a messzeség,
Mégis elvisz egy mesét,
Aki innen hallgatja
A történetem, nézz oda!

Városokból kifele,
Az erdõkbe befele,
Mehetsz egyszer izibe,
Mikor biciklizel be.

Ennyi mára gyerekek,
Jó éjszakát tinektek.
Aludjatok párnával,
Mint egy pici báránnyal.

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Dunpeal

#706
:)  Nem rossz. Az utolsó két sor nagyon tetszett! :D
A legjobbkor akadtam erre a postra így hajnali 2 óra körül.
Altatónak kiváló! :)
Na de most már me...gyek...zzzZZZ

Exo

A koromsötétben semmit sem lehet látni,
Mozdulni nem tudsz, csak állni és várni.
Földöntúli hangok töltik be a teret,
Belül érzed, ez csak a túlvilág lehet.

A csípõs szél megérint, hideg, mint a márvány,
A hidegrázás terjed, akárcsak egy járvány.
A tömény, párás lég vasmarokkal fojtogat,
A halál ezen arca nem hagy vérfoltokat.

Érezvén a végtelen köd fûszeres illatát,
Szívverésed hirtelen dobpergésbe vált át.
A szúrós szag kegyetlenül markol tüdõdbe,
Menekülnél, de a félelemtõl ide vagy kötõdve.

Minden veszni látszik, közeleg egy rém,
Csontig belédhatol a könyörtelen, rideg fém.
Utolsó réményed egy parányi fényszikra,
Mire hozzádér, csupán árnyékos holdfirka.

kisvirag

huhh, ez hideg, sötét, nyirkos és halálos!

nagyon jól lejön a hangulata... nekem futkosott a hátamon a hideg, mikor elolvastam....
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Pandóra

Nah, akkor megpróbálom csatolni a már az elõzõ oldalon ígért részletet. Ott van egy kis magyarázkodás is az elején, ami segít hova tenni.
Most két hétig nem leszek netközelben, de ettõl csak nyugodtan írjatok kritikát.
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Xaga

Háláli egy darab Exo, majd beleszövöm 1-2 Mágus kalandba mikor a karik elhallnak  :bsd: :D

A köv. pár sort a tábor utolsó estéjén lévõ madárka segítségével sikerült összeraknom:

Este van, este van,
valaki ott kint van,
egy madár szál ottan,
majd nagyot koppan.

Kis hülye állat,
nekimegy a falnak,
még egyszer koppan,
aztán elballag.

Exo

Kisvirág, Xaga köszönöm szépen :)
örülök, hogy teccett :D
majd igyexem még írkálni

Meske

A következõ kérdésem lehet, hogy nagyon  :lame:-ként fog hyangzani (de mi tagadás, ilyen téren az vagyok!  :rolleyes: ):

Hogyan kell word documentumot csatlakoztatni a postomhoz?  :confused:

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Xaga

Quote from: MeskeHogyan kell word documentumot csatlakoztatni a postomhoz?  :confused:

Kicsitt lejebb mész van olyan hogy Additional Options annak van egy olyan része hogy Attach files és ott egy olyan gomb hogy Manage Attachments. Klick és ott lehet csatolni fileokat.

Meske

Quote from: XagaKicsitt lejebb mész van olyan hogy Additional Options annak van egy olyan része hogy Attach files és ott egy olyan gomb hogy Manage Attachments. Klick és ott lehet csatolni fileokat.
Ok! Hálás köszönet! :merci:

Tehát, a továbbiakban csatolok egy naplót, ami pályázatra készül, úgyhogy keményen tessék bírálni, mert még van idõm kijavítani, meg még persze nincs kész teljesen... (egy biztos, már túl vagyok a felénél! :))

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Zanador

Na van egy teljesen új, amit most irtam fél perce. (látszik) :)

Álmomban voltam hõs lovag.
Sorra bejártam a falvakat.
Lesve segélykiáltásokat,
És gyöztem nagy sárkányokat.

Álmomban voltam hatalmas varázsló,
A sötétségre vadászó.
Kinek erejével mind ki szembeszállt
Mindig meghátrált.

Álmomban voltam már gazdag,
Álmomban voltam már szabad.
Álmodtam már meg a múltat
És láttam képet, mi jövõt mutat.

De te elvetted az álmaimat,
El, mind a sokszázat.
Azóta már ha behunyom a szemem,
Nem álmodok mással csak veled...
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Exo

Quote from: ZanadorNa van egy teljesen új, amit most irtam fél perce. (látszik) :)

Álmomban voltam hõs lovag.
Sorra bejártam a falvakat.
Lesve segélykiáltásokat,
És gyöztem nagy sárkányokat.

Álmomban voltam hatalmas varázsló,
A sötétségre vadászó.
Kinek erejével mind ki szembeszállt
Mindig meghátrált.

Álmomban voltam már gazdag,
Álmomban voltam már szabad.
Álmodtam már meg a múltat
És láttam képet, mi jövõt mutat.

De te elvetted az álmaimat,
El, mind a sokszázat.
Azóta már ha behunyom a szemem,
Nem álmodok mással csak veled...

Tök áthatott, nagyon klassz! :cool:
Pláne a 3.-4. verszak ragadott meg különösen!

Rounin

Quote from: PandóraSoridan Nézõpontok-ja:  Nagyon tetszett a naplós megoldás, de ha lehetek pofátlan, és ennél is jobban beleköthetek, én kihasználtam volna a lehetõséget, hogy a naplóírás módjával is jellemezzem a szereplõket. Nem éreztem az írások stílusában különbségeket.

Igen, ez nekem is feltûnt... a stílusok nem elég elkülönültek. Igyekszem kiküszöbölni, és megsúgom, ez még korántsem az összes szereplõ :) Nem is mind állandó tag :)
Köszönöm a véleményt nagyon :merci:

QuoteRounin, a Karma nagyon :lol:

Ezen mi a lol?? :confused:

Rounin

Quote from: XagaHáláli egy darab Exo, majd beleszövöm 1-2 Mágus kalandba mikor a karik elhallnak  :bsd: :D

A köv. pár sort a tábor utolsó estéjén lévõ madárka segítségével sikerült összeraknom:

Este van, este van,
valaki ott kint van,
egy madár szál ottan,
majd nagyot koppan.

Kis hülye állat,
nekimegy a falnak,
még egyszer koppan,
aztán elballag.

Marharépa :D :lol:

Meske

A naplóval már egész jól haladok, azt hiszem nemsokára be is fejezem. De mostmár ideje is lenne... :)

Nektek mi a véleményetek róla, tán túl hosszúra sikeredett, s azért nem írt senki semmi választ rá?

Ha érdekli valakit, egy fentebbi postomban közöltem. Talán pont ebben!

Ha lesz érdeklõdés, majd a befejezését is bepostolom, ok?

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.