Írások

Started by Ramiz, 2004-02-26, 13:57:47

Previous topic - Next topic

Bruce

Hát ez a törpés ez nagyon jó!  :rotflol: Kedves noriko, ha már megtörpént a baj, az sem baj... legalább lesz valaki, aki felvidítja amúgy kevésbé életvidám társaságunkat :)

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Ramiz

#631
Persze, jó, ha összejön, akárhogan (akárki által...) is.
---
Pandóra: jó, de a tanítványságot te találtad ki, akkor küzdj meg ezzel az írói problémával! :) Az avatár-dolgot illetően: most jobb?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: RamizLegújabb szerzeményem!
Istent játszani
(Előrebocsátom, hogy én hiszek Istenben, de úgy mondanám, hogynem elvakultan, hanem töprengőn-elgondolkodón-kétkedőn, azaz a helyes tudományos hozzáállással. És nem is "egyházilag". De hiszek, ha másért nem, azért, mert így könnyebb, és könnyebb helyesen élni.
Nagyon király! A vége is jó lett, pont eltaláltad a csatanó súlyát! Elismerésem... :tezsvir:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Pandóra

#633
Quote from: RamizPandóra: jó, de a tanítványságot te találtad ki, akkor küzdj meg ezzel az írói problémával! :) Az avatár-dolgot illetően: most jobb?
Nem én találtam ki, Noriko találta ki.  :beeee: Az avatarért :merci:

Ja, Noriko, a törpe nagyon édes! Olyan, mint egy gyerekvers.
És Soridan: megkésve, de a csendről írt vers nagyon találó.
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

kisvirag

Fuuu


Történnek ám itt a dolgok!

Én rég mondhatom magamról, h Ákosos vagyok...
és azért nem válaszoltam, mert ilyenkor csak kedd-szerda környékén, vizsgákon vagyok benn általában...
juni 18 után meg lehet h annyit se, mert megyek dolgozni, nővéremékhez dunántulra, és ott nem tudom pillanatnyilag milyen a nethelyzet.

nemrég pakoltam, mert uj szekrénysort kaptam, és rengeteg írásom került elő kéziratsan, olyanok is, amik létezéséről nem is tudtam.

lassan bepötyögöm majd őket :)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Soridan

Quote from: PandóraÉs Soridan: megkésve, de a csendről írt vers nagyon találó.

O.o ... nani? Hűű, már ki is ment a fejemből :o -_-""""   :merci:
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Lt. Simoan Blarke

Sziasztok, blarke vagyok. Ramiz már ismer és említett is engem: én követtem el az Orzót... reményeim szerint fel fogja tenni még egy másik novellám is (nálam netgondok vannak...) Elég szűkszavú volt az ítélkezésetek, tessék lehúzni a sárga földig,  :_piszka: de legalábbis mondjátok, mit változtassak.
Ja és igen: ha már írások, akkor hamarosan kaptok részemről néhány novellát...  :)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Exo

Quote from: blarkeSziasztok, blarke vagyok. Ramiz már ismer és említett is engem: én követtem el az Orzót... reményeim szerint fel fogja tenni még egy másik novellám is (nálam netgondok vannak...) Elég sz?kszavú volt az ítélkezésetek, tessék lehúzni a sárga földig,  :_piszka: de legalábbis mondjátok, mit változtassak.
Ja és igen: ha már írások, akkor hamarosan kaptok részemr?l néhány novellát...  :)

Szia!!!
Nem :_piszka: képpen mondom, de sztem a postod bemutatkozás/üdvözlés részét írd át a "Bemutatkozások" topicba, mielött a nevezett thread elindítója talál meg (Shock)...;) :D

Gomenne az offért :zen:

Soridan

Quote from: Ramiz(Most bezzeg mindenki kapva kap az ötleten...  :ejj: )

Én nem kaptam rajta, csak megint megjegyeztem: tetszik, de a kivitelezést megintcsak kétségesnek tartom. Talán így tisztább ( s megest kiválok a tömegből)
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Pandóra

Quote from: SoridanÉn nem kaptam rajta, csak megint megjegyeztem: tetszik, de a kivitelezést megintcsak kétségesnek tartom. Talán így tisztább ( s megest kiválok a tömegből)
Jut eszembe: mi van a nyomdával?
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Ramiz

Quote from: SoridanÉn nem kaptam rajta, csak megint megjegyeztem: tetszik, de a kivitelezést megintcsak kétségesnek tartom. Talán így tisztább ( s megest kiválok a tömegből)

Te mindig kilógsz a szürke tömegből. Pillanatig sem volt kétséges. 1000 bocsánat, amiért nem írtam oda, hogy "tisztelet a kivételnek: Soridan-samának".  :hehe:
(UI: ne próbálj meg komolyan venni)
blarke: OK, majd itt a suliból fellapátoljuk.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Soridan

Quote from: RamizTe mindig kilógsz a szürke tömegből. Pillanatig sem volt kétséges. 1000 bocsánat, amiért nem írtam oda, hogy "tisztelet a kivételnek: Soridan-samának".  :hehe:
(UI: ne próbálj meg komolyan venni)

:hehe: Eszembe sem jutott. Kucc... na jó, csak alig :rolleyes: :D  (dettó ui.)
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Feldin

Quote from: norikoErdő széli patak partján üldögélt egy törpe
szomorúan sóhajtozva bajuszát pödörte.
Egyre azon tanakodott, fejét azon törte,
ilyen képpel mért született meg erre a földre?
Akár hányszor nézte magát meg a víztükörbe
bánatosan tapasztalta: orra milyen görbe
s törpesége ellenére nagyobb mint egy körte,
mit kölyökként egy óriás kiskertjéből tört le.
"Az biz akkor nagy hiba volt!"-sóhajtott a törpe
Hisz haragból az óriás jól képen törölte!
S talán ettől van most az, hogy orra nemcsak görbe,
hanem már a színe is  lassan átvált zöldre!!
 :hehe:

Hát ez szupi!!!!!!! :)
Amúgy átérzem a tanulós helyzeted... Megyek is...
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Bruce

Quote from: PandóraJut eszembe: mi van a nyomdával?
Ha minden igaz, holnap délután tudok elmenni érdeklődni.

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

noriko

#644
háát...1054 oldal 5 nap alatt lehetetlennek bizonyult... :beken:
ez a rossz hír. és persze teljesen magánjellegű, szóval inkább /me nem offol,
jöjjön jó(?) hír: írtam részt a Pusztítóból! remélem elmegy...
Három nap telt el amióta elhagyták Galambváros kikötőjét...

(ui: már az eleje megvolt mire beindult a MAGUS-os topic, és mivel a helyszín hasonló (értsd:hajó), kéretik nem összehasonlítani a kettőt, mert szvsz annak megfogalmazása magávalragadóbb, főleg hogy foggalmam sincs a vitorlások felépítéséről... :rolleyes: :p)

uui: bocs Feldin a név miatt, hirtelen nem jutott más eszembe! De ígérem találok neked majd jobb szerepet! :rotflol:
"I wish I could, but I don't want to."

Pandóra

Quote from: norikoháát...1054 oldal 5 nap alatt lehetetlennek bizonyult... :beken:
ez a rossz hír. és persze teljesen magánjellegű, szóval inkább /me nem offol,
jöjjön jó(?) hír: írtam részt a Pusztítóból! remélem elmegy...
Három nap telt el amióta elhagyták Galambváros kikötőjét...
VÉGRE! Ja, el is felejtettem bocsánatot kérni a bugyuta földrajzi nevekért. Ez van, ha az ember csak összecsapja a dolgot.  :rotflol: Ma elolvasom, csak most megyek jegybeíratásra.
Én nem haragszom az off miatt, érdekel, mi van veletek.
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Soridan

Quote from: norikojöjjön jó(?) hír: írtam részt a Pusztítóból! remélem elmegy...

El. :) in my not so humble opinion ;)

Feldin szerepével pedig szerintem semmi baj, nagyon hiteles volt :lol:
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Lt. Simoan Blarke

Huh... sokat termeltetek... :) NAGYON elnyomva érzem magam...  :hehe: Majd ha lesz netem elolvasom az írásokat de termeltek mint a 3do a H3 kiegeket :) Csak így tovább! (((((Ramiz mit akartál avval a topickal????)))))
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Xaga

Quote from: blarkeHuh... sokat termeltetek... :) NAGYON elnyomva érzem magam...  :hehe: Majd ha lesz netem elolvasom az írásokat de termeltek mint a 3do a H3 kiegeket :) Csak így tovább! (((((Ramiz mit akartál avval a topickal????)))))

Inkább úgy termelj írásokat mint Maxim Sims kiegeket :D

Soridan

Quote from: XagaInkább úgy termelj írásokat mint Maxim Sims kiegeket :D

Jaaj! Csak lehetőleg eredetibbek legyenek ;) (no offense sims-rajongók :D )
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Raggie

Tőlem már megszokhattátok, hogy ilyesmiket írok, ugyhogy itt van egy újabb :) :
      alighanem megtaláltam a leghosszabb magyar mondatot, ami visszafelé olvasva is ugyan azt adja:
 Kis erek mentén, láp sík ölén, oda van a bánya rabja, jaj baranyában a vadon élő Kis Pálnét nem keresik!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Soridan

Ezt a minap olvastam mircen :) Még mindig ütős :)

Egy vers, amit ugyan nem én írtam, de nagyon megfogott (kaméliavirág = korai halál jelképe)

Az őszi szél
törött fuvolán játszik,
kopog az eső az elhagyott ház
ablakának beszakadt papírján.
Kaméliavirág
hullik a nyomodra,
mely eltűnik a puha fűben.
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Pandóra

Soridan, a vers jó, az avatarod ronda.  :_piszka:
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Komplikato

Quote from: PandóraSoridan, a vers jó, az avatarod ronda.  :_piszka:
Izé. Ez azért felér egy hátúlról rohamból szívenszúrással!!!
Ez az egyik legjobb képe Soridan-nak, csak ez már a kihúzott verzió ... talán picit túl sok rajta a szépia, de szerintem szép.
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Bruce

Üdv minenki! Megnéztem a nyomdát, de nem találtam. Eddig még kerestem, hogy hátha nem megszűnt, csak elköltözött, de mivel nagy valószínűséggel ma vagyok utoljára, ezért abbahagytam. Sajnos semmi.

Az összes írást lementettem, szóval ha a nyár folyamán mégis találok valamit, és netet is szerzek egy öt percre, szólok.

Na, legyet jók nyáron, és írjatok annyit, hogy (szinte!) be se tudjam pótolni!

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Soridan

:_off:

Pandóra: most igazán megbántottál... hát hogy lehetsz ily' szívtelenül őszinte és nyers? Egy kissé finomabb, mondjuk afféle rávezető vallomás is megtette volna, de így azt kell mondjam, hogy sír a lelkem :P ( :D )
Nekem tetszik, a többi nem számít :D

Komplikato: lehet, hogy kissé tényleg sok rajta, de otthoni monitorom enyhén szólva is.... hmm, nem igazán alkalmas képszerkesztgetésre :)
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Pandóra

#656
Noriko, elolvastam!
Milyen kis csendes vagyok ott!  :rotflol: Vagy még csak megjátszom magam?  :rotflol:
Egyébként kicsit tömör, olyan, mint egy kötelezők röviden, de tesztik. (Kevés párbeszéd, az események egy-egy mondatban összefoglalás pl. kendőadás, de más jeleneteknél is.) Hiányolom a matrózok külsejének leírását is, szóval a részleteket. De ez kibővíthető.

Sori: rajznak jó, avatarodnak jobb volt az előző, amin látszott a kis arcod. BOCSÁNAT! Tényleg nem a rajzzal van baj, hanem az nem te vagy (nekem). És miért hátulról támadás? Szerintem ez elég szembe sikerült, bár nem tudtam, hogy Sori csinálta.
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

noriko

Quote from: SoridanEl.:)in my not so humble opinion;)
Quote from: PandóraNoriko, elolvastam!
Milyen kis csendes vagyok ott!  :rotflol: Vagy még csak megjátszom magam?  :rotflol:
Egyébként kicsit tömör, olyan, mint egy kötelezők röviden, de tesztik. (Kevés párbeszéd, az események egy-egy mondatban összefoglalás pl. kendőadás, de más jeleneteknél is.) Hiányolom a matrózok külsejének leírását is, szóval a részleteket. De ez kibővíthető.
huh! szerencse hogy nem ittam ma olyan sokat, különben nagyott csobbant volna most a naaagy kő ami leesett a szívemről!:p  vagyis, örülök hogy megfelel. :)
Ja, részleteket én is hiányolom...de annyira sürgettél hogy össze kellett csapnom a dolgot! :hehe: meg ha részletekbe kezdek, sosem érek a végére, és mivel Pandóra belépésére voltál kíváncsi, ezt akartam megírni egészben, de ez hosszú folyamat és ezért egy kissé össze kellett tömörítenem...
(mindigcsak a kifogások... :rotflol: )

Tök jó az az odavissza mondat! :D :D
"I wish I could, but I don't want to."

Pandóra

#658
Családod már másé lett,
Elvesztél a vad Időben.
Senki lánya, most mi legyen?
Szerető ezer kellett,
De egy sem lelt szerelmet,
Hisz' álomködben lebegsz,
Csak egy szellemarc szeret.
Magányodban sírva remegsz,
Nincs ki fogja két kezed.
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Freyja

Noriko: olvastam a pusztító részletet!
Szépen ráéreztél Pandóra külsejére :) A törékenységre és a sápadtságra gondolok :D Nemtom, ez sugárzik róla? :)