Írások

Started by Ramiz, 2004-02-26, 13:57:47

Previous topic - Next topic

Rounin

Quote from: AleyneAkkor sem, ha megérdemled? :D
Na mindegy. :) Csak alkoss szorgosan, Rounin!! Úgyis holnap 3napos osztálykirándulásra megyek... Remélem többek között Tõled is olvashatok majd írásokat, amikor visszatérek! :)

Téli gyász (?)

Megfagyott párját
siratja egy vadgalamb. -
Vagy tán önmagát?

Ha megérdemlem? Akkor különösen nem ;)

Sok sikert oszt.kirándulásra. Túlélõ felszerelést vigyél :) Tapasztalataim szerint bánni fogod, ha nincs nálad kötél, kés (jó nagy ;) ) és sok kötszer :D

Tõlem most is olvashatsz sokat, csak nézd végig Soridan postjait, ti. azok mind enyéim ;)

Bruce

Quote from: RouninÉn még itt vagyok! :_piszka: Szitne elsõ voltam Tiaro után :) Úgy ám, a régi szép idõk... csak azóta rónincopf váltotta fel a lovagsisakot :D

Azért írtam, hogy szinte senki... Mert azt látom, hogy te itt vagy, de fent nevezett pl. ezer éve nem írt ide új remekmûvet :( (Bár a mûveinek keletkezési körülményeit ismerve lehet, hogy ennek örülnöm kéne?) Én is épp csak megosztottam aláírásom hátterét, aztán ismét tovaszálltam az alkotóktól az olvasókhoz :rolleyes:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

kisvirag

ehm, én félek, nem az alkotói némaság tartja tõlünk távol Tiarot...
NA, most mit akartam írni?
teljesen kiverik itt az ember fejébõl...
Ja! tudom! meg akartam dicsérni mindenkit, hogy milyen aktív a forum, 4 nap alatt több mint 50 post!  :tezsvir:
Pénteken én is eltünök 3 napra, tanszéki kirándulás lesz :)
mire visszaérek, legalább ilyen sokmindent kelljen olvasnom!
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Moha

Hmmm, az enyémre semmi reakció? Ennyire szörnyûek voltak?  :rolleyes:

Tiaro

#904
Hmmm.
Végül is majdnem. Hogy stílusos legyek, magyarázkodás helyett hangulatjelentés:

Furcsa lett a világ. Valahogy minden más. A színek megfakultak. Nem, nem is ez a jó kifejezés. Éppolyanok, mint régen, de valahogy távolivá váltak... hideggé. Elvesztették a jelentésüket. Régen mindegyik szín ragyogott, szikrázott a fényben... bántotta a szememet. Talán éppen ezért szerettem gyönyörködni bennük.
Mostanra megkoptak. Vagy inkább: olyanok lettek, amilyennek lenniük kell. Egyszerûek.
Furcsa érzés ez. Minden nap így ébredek. Hiányoznak a régi színek... De valami mindig félreveri a harangot a fejemben.
"Most meg mi bajod van öreg??? Mi kellene még?"
Tényleg. Micsoda?
Nem tudom. Telik az idõ, szépen, lassan, jelentõség nélkül. Minden a megszokott rendben zajlik. Precízen, ahogy lennie kell. Mégis... valami nem mûködik. Õrjítõ érzés. Ezt érzem, amikor reggel a kávémat iszom, amikor a füzetembe firkálok, amikor a régi dalokat hallgatom...
Boldog vagyok. Ez matematikai törvényszerûség. Egy ember akkor boldog, ha minden feltétel adott ahhoz, hogy az legyen. Legalábbis elvileg így kéne lennie. Elvileg. Nem értem.
Talán a színek. Igen.
Talán az, hogy már hónapok óta nem írtam. Semmit. Az elsõ sor, vagy versszak után olyan elemi erõvel tört rám a hiteltelenség érzése, hogy meg sem próbáltam megõrizni a szavakat. Már ez sem megy.
Talán... talán az, hogy valahányszor a szemedbe nézek, mintha a jövõt látnám. Egy emlékképet. Mintha már most is csak azért csókolnálak, hogy egyszer szép emlékként élj tovább nekem.
"Meg akarlak tartani téged/Ezért választom õrödül/A megszépítõ messzeséget"
Remélem, jól emlékszem rá.
Talán...
... talán ilyenkor össze kéne futni egy sikátorban szerénységemmel. Jól esne gyomorszájba rúgni magam. Kiadni mindent, ami felgyülemlett mostanában...
"Mégis mi a francot képzelsz magadról, te élhetetlen barom?"
Tiszta Fight club. Jól esne kicsit fetrengeni a mocsokban, a saját véremet kenni szét a számon. Esetleg rágyújtani, és végiggondolni mindent.
Olyan macsós amcsi módra, az biztos jót tesz az önképemnek...
Nem értem. És ez az, ami igazán õrjítõ.
A hang persze szajkózná a magáét.
"Hisz szereted. Õszintén. Õ meg téged. Most akkor mi a halál a gond?"
Tudom. Tudom...
Nem vele van a baj. Nem. Talán addig kéne vedelnem, amig minden hülye gondolat kiszáll a fejembõl... bulizni egyet a haverokkal, és beájulni az egyik sarokba, hogy másnap reggel friss önutálattal ébredhessek fel.
De már ez se a régi...

A színek. Biztos azokkal van baj. Igen...


//Egyébként nem vesztem el, ált read-only szellemként lebegek a topicok között, és örömmel nyugtáztam, h rövid szünet után ismét feltámadt ez a jó kis hely is, még friss hús is van hozzá... A haiku-láz pedig kifejezetten tetszetõs...  :tezsvir: Csak így tovább! :hehe: //

2//: Moha: ÉN REAGÁLOK! :D A 3. a legjobb szvsz! //
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Rounin

Quote from: Tiaro2//: Moha: ÉN REAGÁLOK! :D A 3. a legjobb szvsz! //

MOst olvastam csak el õket. Szerintem is, és nem azért hogy sorbaálljak :P ;)

Tiaro: -_-. Jaj. Hiányzott, meg nem is az ilyen hangulatjelentés. Szép, mint mindig... és valahogy megrendítõ, amitõl elszomorodok minden alkalommal. :beken: most komolyan ...

Meske

Ezt már azért nem nevezném vidámnak (ahogy most magamat se... ):

Messze vagy a távolban,
Elérni nem lehet soha.
Menj, menj tovább
Küzdj vívj ma már.
De mégis végtelenbe nyúlva,
Küzd a fürge kis nyulacska.
Nem találja végét,
Szegény egyetlen fényét.
Ordit végig a hegyekbe,
Mert nem megy neki a gerebje.
Üvöltve száll szerete szét,
Szomorúságán a meggyfa lét.
Kell, kell valami,
Mi mégis meg fogja oldani.
Így nem mehet tovább!
Vége lesz a hamarább,
Mint gondolnád...

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Suszi

Quote from: MeskeEzt már azért nem nevezném vidámnak (ahogy most magamat se... ):

Messze vagy a távolban,
Elérni nem lehet soha.
Menj, menj tovább
Küzdj vívj ma már.
De mégis végtelenbe nyúlva,
Küzd a fürge kis nyulacska.
Nem találja végét,
Szegény egyetlen fényét.
Ordit végig a hegyekbe,
Mert nem megy neki a gerebje.
Üvöltve száll szerete szét,
Szomorúságán a meggyfa lét.
Kell, kell valami,
Mi mégis meg fogja oldani.
Így nem mehet tovább!
Vége lesz a hamarább,
Mint gondolnád...

A lélegzetem is elakadt, mikor elolvastam! Tényleg nem egy vidám hangvételû írás, de nekem nagyon tetszik. Gratula!  :tezsvir:

Meske

Quote from: SusziA lélegzetem is elakadt, mikor elolvastam! Tényleg nem egy vidám hangvételû írás, de nekem nagyon tetszik. Gratula!  :tezsvir:
:merci:

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Marfy

Quote from: MeskeEzt már azért nem nevezném vidámnak (ahogy most magamat se... ):

Messze vagy a távolban,
Elérni nem lehet soha.
Menj, menj tovább
Küzdj vívj ma már.
De mégis végtelenbe nyúlva,
Küzd a fürge kis nyulacska.
Nem találja végét,
Szegény egyetlen fényét.
Ordit végig a hegyekbe,
Mert nem megy neki a gerebje.
Üvöltve száll szerete szét,
Szomorúságán a meggyfa lét.
Kell, kell valami,
Mi mégis meg fogja oldani.
Így nem mehet tovább!
Vége lesz a hamarább,
Mint gondolnád...

Egy igazi költõ veszett el köztünk! :appl:  :cool:

Damnatus

Hali!

Kicsit csiszolódik még, és akártényleg Költõ lehet! ;)

Meske

Quote from: NokiEgy igazi költõ veszett el köztünk! :appl:  :cool:
/me irul-pirul......  :merci:

(Amúgy nem vesztem el, itt vagyok... :hehe: )

Damnatus: Hol a csiszolókõ? ;)

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Sumire

A legjobbakat mindenkinek..! :) Végre hazaértem.

Quote from: RouninTõlem most is olvashatsz sokat, csak nézd végig Soridan postjait, ti. azok mind enyéim ;)
:eek: Ha ezt tudtam volna..! Ebben az esetben: :hail: , Rounin!

Quote from: MohaHmm, az enyémre semmi reakció? Ennyire szörnyûek voltak?
Moha, Te nem tartozol bele a "mindenki" fogalmába?? Ugyanis én azt írtam:"Gratula mindenkinek az alkotásaihoz!!" :hehe:
Így idõtakarékossabb volt... :rolleyes:

Tiaro hangulatjentésérõl: ...ó, egek... Ahogy Rounin mondotta: "Szép, mint mindig... és valahogy megrendítõ, amitõl elszomorodok minden alkalommal." Pontos megfogalmazás...  

Meske, én is gratulálok, valóban szép vers lett! ;)

Moha

Quote from: AleyneMoha, Te nem tartozol bele a "mindenki" fogalmába?? Ugyanis én azt írtam:"Gratula mindenkinek az alkotásaihoz!!" :hehe:
Így idõtakarékossabb volt... :rolleyes:
Hát én biza nem mindenki, hanem valaki vagyok! :p
Amúgy bocsi, kösz a gratulációt!

Sumire

...Élményeim az osztálykiránduláson :rolleyes: :

Kétségbeesés

Háborog az ég.
S lepillantva sincs támasz.. --
mocsaras talaj.

Tetthely

Hallani véled..:
halál-feketén suttog
sok sötét ablak...

Pandóra

Quote from: TiaroTalán az, hogy már hónapok óta nem írtam. Semmit. Az elsõ sor, vagy versszak után olyan elemi erõvel tört rám a hiteltelenség érzése, hogy meg sem próbáltam megõrizni a szavakat. Már ez sem megy.
Hogy tud ez a pasi mindent ilyen jól kimondani helyettem? :confused:
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

kisvirag

Aleyne: nem tán a ti kirándulásotok is elmosta az esõ?
a miénknek is elég sötét hangulatot adott ez a nyúlós, esõs idõ...fõleg, h még bunkó ember is szorult a csoportunkba (sajna pont az egyetlen tanár, aki eljött velünk...).

Tiaro jó, mint mindig... õ szintén az a kategória, akire csak azért nem akarok szót fecsérelni, mert egyszerûen nem tudok... mármint megfogalmazni értelmesen, és kellõen kis terjedelemben, hogy mit is érzek és gondolok, mikor õ alkot :)

a többieknek is mind mind grat! Mindenkinek és Valakinek is ;)  :_piszka:
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Rounin

Quote from: kisviragTiaro jó, mint mindig... õ szintén az a kategória, akire csak azért nem akarok szót fecsérelni, mert egyszerûen nem tudok... mármint megfogalmazni értelmesen, és kellõen kis terjedelemben, hogy mit is érzek és gondolok, mikor õ alkot :)

Pedig sikerült. Az utolsó két szó az :)

Rounin

#918
Quote from: Aleyne:eek: Ha ezt tudtam volna..! Ebben az esetben: :hail: , Rounin!

Sicc! Hess! El innen! Elég volt! :) Mondtam hogy semmi ilyesmit ;) -.-" (De ezek után kevesebbet nem is fogadok el :D )

A bölcs érti is,
az okosok csak mondják -
én benne élek.

noriko

Quote from: BruceAzt hiszem gratulálhatok az USTeam legújabb írónemzedékének! Kár hogy az indítók közül már szinte senki sem vagy csak nagyon ritkán ír...
hajaj! valóban már vagy ezer éve nem jártam erre, és még lehet hogy ugyaneddig nem is fogok :(
Mostanság évfolyamdolgozatot alkotok, méghozzá a természetes személyek névviselésérõl és névváltoztatásáról...
Sajna még csak Tiaro-féle bolygó forumolvasó szellemként sem idõzhetek erre, pedig amint látom, tényleg lenne mit olvasni!!
Sebaj, majd pótlom! Addig senki le ne töröljön semmit!!!!;)

üdv mindenkinek és jó alkotást!!!!!!!
"I wish I could, but I don't want to."

Pandóra

:hopp:  :hopp:  :hopp: HELLÓ, NORIKO! :hopp:  :hopp:  :hopp:
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Sumire

Rounin... egyszerûen: :cool: !!


Felesleges

...Végigsimítok
arcodon. Miként bús szél --
rideg kõfalon...

Rounin

Quote from: AleyneFelesleges

...Végigsimítok
arcodon. Miként bús szél --
rideg kõfalon...


Jajajajaj. Ez nagyon :) De nagyon-nagyon :) Még ilyet! (werbung :rolleyes: )

kisvirag

égetõ Vágy-álom gyötör
-kongó ürességet érzel-
s szíved homály fedi.

jeges félelem-álom mar
-kongó ürességet érzel-
szemed rémülettel teli

szürke közöny-álom jön
-kongó ürességet érzel-
odakinn az élet vár...

Ûzd el az álmod,
Ébredj már!
ne vágyj, ne félj,
ne közönyösködj.
Csak ÉLJ.
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

kisvirag

ez megint kicsit szabadra sikerült.

na mind1, mmegint a nehezen alkotok kor kezd el rámjönni :)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Sumire

Kisvirag, nekem ismételten tetszik, amit írtál. :)

...Még a tegnap este terménye :rolleyes: :

Bûnhõdés

Néma pillantás.
Nem több. S ez szívemen -- mint
ostor -- végigvág.

Sumire

Kísértõ múlt

...visszhangzása a
tavaszi mennydörgésnek,
messzi hegyek közt...

Tiaro

A gratulációkra nem válaszolok, mert tiltja a vallásom. Szóval köszi. :D

Aleyne: nagyon bejönnek a haikuk, a Felesleges viszi a pálmát. Komolyan nagyon jók, grat értük.  :tezsvir:

kisvirag: ez utóbbi tényleg eléggé szabadra sikerült, de a felhasznált képek szépek, mint mindig, úgyhogy ne bánd a dolgot...

Rounin meg megmarad nekem Sorinak, ha nem baj...  :)

Meske: a legutolsó verseddel kapcsolatban azért lenne néhány javaslatom. Sok helyen tartalmi képzavart érzek, de ha direkt avangárd stílussal próbálkozol, akkor nem szóltam... :) mindenesetre nem is egy olyan kifejezést/szót találtam, aminek semmi köze a vershez, kissé erõltetetten hatnak, látszik rajtuk, h csak azért kerültek bele, h meglegyen a rímpár. Inkább olvasd át párszor, és finomítsd a dolgot, biztos eszedbe jut más megoldás is...

Ja igen, nekem Zanador hangualtképei is bejönnek, de ezt -figyelembe véve szerénységem ízlésvilágát- kétes bóknak venném a helyedben...  :hehe:

Végül néhány szerény próbálkozás a stílus tiszteletére... :)

Ismeretlen csillag

Messzi fénysugár
Hidege megbabonáz,
Szép lénye halott

Fûzfa árnya alatt

Lágy szél ágak közt
Köröttem õsi béke
Szívemben vihar
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Rounin

#928
Quote from: TiaroRounin meg megmarad nekem Sorinak, ha nem baj...  :)

Hmm.... :wtf: Hmm... de ha más próbálkozik vele, akkor azt személyesen keresem fel :rolleyes: :bsd: (nem viccelek - Tiaro ellõtte a fórum egész jokerkészletét ezzel :p )

Meske

Quote from: TiaroMeske: a legutolsó verseddel kapcsolatban azért lenne néhány javaslatom. Sok helyen tartalmi képzavart érzek, de ha direkt avangárd stílussal próbálkozol, akkor nem szóltam... :) mindenesetre nem is egy olyan kifejezést/szót találtam, aminek semmi köze a vershez, kissé erõltetetten hatnak, látszik rajtuk, h csak azért kerültek bele, h meglegyen a rímpár. Inkább olvasd át párszor, és finomítsd a dolgot, biztos eszedbe jut más megoldás is...
Igazából eredetileg, tényleg rím alapján keletkeztek, de mégis minden egyes szónak van egy háttér jelentése, ami miatt mégiscsak belepasszol a versbe, ígyhát engedelmeddel nem nagyon írnám át... :hehe:

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.