Írások

Started by Ramiz, 2004-02-26, 13:57:47

Previous topic - Next topic

Damnatus

Hali!

Köszönjük Baldy, hogy megosztottad velünk ;)

Meske

Oh, Baldy, ez tényleg nagyon szép volt! :)

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Mattanja

Quote from: Baldy-Mert csak az IDÕ érti meg, hogy milyen fontos az életben a SZERETET!
:jee:
Ha ezt most olvasnák azok, akik furán néztek rám mikor azt mondtam, hogy az életben a legfontosabb dolog a szeretet...
Köszönjük, Baldy!
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Djinn

Quote from: Baldy-Mert csak az IDÕ érti meg, hogy milyen fontos az életben a SZERETET!
:zen:
Tényleg nagyon szép! És milyen igaz!! :)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Master Psycho

Én is csatlakozom azokhoz, akik köszönetet nyílvánítottak Baldynak eme tanulságos és szép történet megismertetésért. Remélem még sokan fogják olvasni.

vélemény: a történet tanulságára sok ember magától is rájön, csak többségük késõn (úgy értem, hogy soha nem olvasták ezt a mesét).
"In tanem corra, gan langar Sciak!"

kisvirag

bár hallgatok, de én is abszolut egyetértek :)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Pandóra

Baldy, nem ismerek rád.  :hehe:  :ad:

(Edit: a verseimet töröltem adatvédelmi okokból, bocsánat azoktól, akiknek így talajtalanná tettem a hozzászólását)
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Rounin

Quote from: PandóraBaldy, nem ismerek rád.  :hehe:  :ad:

(Edit: a verseimet töröltem adatvédelmi okokból, bocsánat azoktól, akiknek így talajtalanná tettem a hozzászólását)

Argh... nekem csak a most begépeltet tetted azzá. Bánatomban nem is postolom :/

Baldy: ez szép nagyon. Megkérdezhetem, hol leltél rá? Az ilyenek érdekelnek erõsen.

Pandóra

#1448
Quote from: RouninArgh... nekem csak a most begépeltet tetted azzá. Bánatomban nem is postolom :/
Ne haragudj!  :bruhuhu: Nem tudok mit kezdeni a paranoiámmal. Pedig nagyon-nagyon kíváncsi vagyok a véleményedre! Lécci írd be!

Ja, olvasta már valaki Anne Rice-tól a Pandorát? (Vámpírkrónikák)
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

Rounin

Nahh, megírtam az egológ második részét, a folytatást :) Ez a Tavasz van! heppi vagyok fíling már kicsit sok volt :bleh: Szóval elõbb egy izé elõtte és jöhet!


Sosem elég

Adott a Sors tehetséget
s adott mellé jó családot.
Sokan ezért irigyelnek -
van, akinek ez sem jutott.

Kaptam Tõle jó szerencsét
- kis dolgokban mindig bejött -
három ember szív-erejét
s ezt még csak a többi elõtt.

Elárasztott tenger jóval
(öt életre elég lenne),
megtetézte pár baráttal.
Nem volt fukar természete.

De...

Kevés nekem e jó szándék
(hiszen önzõ ember vagyok),
Hiába a sok ajándék:
kihagyta a boldogságot.

Egológ II (hoszabb, vágatlan)

Damnatus

Hali!

Rounin
Meg kell mondjam õszintén szerintem ez most nem sikerült olyan jól. igaz, hogy a szótagszám megvan, az utolsó mgh-k rímelnek - bár igazán az a szerencsés, ha az utolsó kettõ rímel -, de valahogy nem passzol az egész. Kicsit olyan erõltetettnek tûnik, ha az az ára annak, hogy rímeljen a vers, hogy nem találsz megfelelõ, odaillõ szavakat, akkor inkább ne rímeljen.
Azonfelül tartalmilag is kicsit szétesettnek találom. A mondanivaló egyértelmû, de valahogy jobb megfogalmazást vártam Tõled.
De a véleményem ne lombozzon le, hagyd figyelmen kívül, vagy csak gondolkodj el rajta. Sok eneregiát és ihletet a további alkotáshoz!  :)

kisvirag

ahm, olvastam egologot. meg a verset is...
Értem
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Rounin

Quote from: DamnatusHali!

Rounin
Meg kell mondjam õszintén szerintem ez most nem sikerült olyan jól. igaz, hogy a szótagszám megvan, az utolsó mgh-k rímelnek - bár igazán az a szerencsés, ha az utolsó kettõ rímel -, de valahogy nem passzol az egész. Kicsit olyan erõltetettnek tûnik, ha az az ára annak, hogy rímeljen a vers, hogy nem találsz megfelelõ, odaillõ szavakat, akkor inkább ne rímeljen.
Azonfelül tartalmilag is kicsit szétesettnek találom. A mondanivaló egyértelmû, de valahogy jobb megfogalmazást vártam Tõled.
De a véleményem ne lombozzon le, hagyd figyelmen kívül, vagy csak gondolkodj el rajta. Sok eneregiát és ihletet a további alkotáshoz!  :)

hehe. :) Dehogy lomboz:) A vers valóban erõltetett, összecsapott, félig-meddig szándékosan rontott. Hogy ha vki betartja a sorrendet, akkor az egológ jobbnak tûnjön :D

Amúgy Egológ régóta érlelõdik, fõleg a Tragédiával függ össze (az asszem egy éve volt cirka) és jövõre jön a harmadik része, aztán a negyedik (megint egy évre rá). Az elsõ egológ tul.képpen második rész. Ebbõl szeretnék egy hosszabb füzért összerakni és azért évenként, mert már hónapok óta írom ezt a részt :D Csak mindig ellustálkodtam :]

Nahh. A harmadik a magányról fog szólni, negyedik a gyávaságról, ötödik a félelemrõl, hatodikat még nem tudom (elfelejtettem -.-  Jól van na, fél éve gondoltam ki )

Damnatus

Hali!

Az egológot én is értem ;). De van rosszabb a gyûlöletnél, a keserûség, majd a közöny.

Damnatus

Hali!

Remélem az eddigiek hangulata fikció, ha pedig nem akkor legközelebb a barátságról, örömrõl, boldogságról, sikerrõl írjál! ;)

Rounin

hehehe >:]

Fikció. Bááár. Azt hozzá kell tegyem, egyik ilyen sem ismeretlen számomra. Ismerem az ilyen reszketõs gyûlöletet, ismerem az ilyen etc. sötét dolgokat.
De ezek csak írások. Természetes, hogy a valóságból merítek hozzájuk. De nem szeretem magam "felfedni". Tehát soha ne vedd rám vonatkozónak az írásaimat, mint ahogy azt már sokszor mondtam ;)

Keserûség, közöny felvéve 6-7 résznek :) Köszi ;) pár évig még írogathatok :rolleyes:

A pozitív érzéseket pedig csak megélni tudom, leírni nem igazán. Talán egy-két versemben sikerül csak.

Damnatus

Hali!

Nem is akartam rád vetíteni. Csak én jobban szeretem a vidám dolgokat. És ne is fedd fel magad! ;)

Rounin

Quote from: DamnatusHali!

Nem is akartam rád vetíteni. Csak én jobban szeretem a vidám dolgokat. És ne is fedd fel magad! ;)

Én is jobb szeretem. Talán mert kevesebb van :rolleyes: A sötétet viszont könnyebb megragadni, mert az is kapaszkodik beléd. Legalábbis én így látom. Ettõl függetlenül még mindig TAVASZ VAN!! ;)

Amúgy nem hát :) Maszk a helyén, érintetlenül ;)

Damnatus

Hali!

Csak arra vigyázz, hogy ne a maszk válljon az igazi arcoddá, vagy hogy akiknek fontos, azok tudják, hogy ez csak a maszk. Különben többet árt mint használ.

Rounin

#1459
Quote from: DamnatusHali!

Csak arra vigyázz, hogy ne a maszk válljon az igazi arcoddá, vagy hogy akiknek fontos, azok tudják, hogy ez csak a maszk. Különben többet árt mint használ.

Jajaja, ezzel tisztában vagyok, sõõõt. (Ld. Álarc c. iromány régrõl (bõvebben kisvirág signature))

Ez meg egy régi firkálmányról megírva ma, ami egy pénztárcából került elõ

Pandóra

Quote from: RouninEttõl függetlenül még mindig TAVASZ VAN!! ;)
Ja.... fáj a fejem a hülye idõjárástól, megint öregebb leszek egy évvel, mindenhol rózsaszín szerelmespárok sétálgatnak. Imádlak, tavasz  :__devil:
"Ever wonder why I never really truly connect
Although my eyes are open
I can hold your gaze
But I am never connected
Never connected"
(D. Hayes: Darkness)

kisvirag

/me csatlakozik Pandorához, de azért fel a fejjel, ez is elmulik egyszer :)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Rounin

Quote from: kisvirag/me csatlakozik Pandorához, de azért fel a fejjel, ez is elmulik egyszer :)

Ilyen szempontból én is ditto, de /me alapvetõen tájvédelmi körzetben lakik, falusi, és a TAVASZ természeti szépségeit szereti, az illatokat, a színeket, az ízeket... a többi no comment :rolleyes:

Rounin

Esõ
---
Felhõbe rejtve
magányos égi sárkány
siratja múltját.

Más.

Sikoly száll az éjben,
röpte fátyol a Holdon.
Álmatlan bagolyként ül tort síromon.
Szívemben zokog,
nem hallja más...
Könnyeim lenyelem. Régi rossz szokás.

Damnatus

Hali!

Szép versek Rounin  :jee:

kisvirag

a sötét szoba körülölel,
s benned csak
egy gondolat sikít: Egyedül!
egyedül vagy,
voltál, és leszel, sikíts bárhogy.
Sikítva nem hall az ember...

Ezt a versszerüséget egy kétségbeesett pillanatomban irtam, de csak most lett tagolva, lehet hogy nem ez lesz a legjobb tagolás neki...
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Damnatus

Hali!

kisvirag
A gondolat tényleg nagyon jó, a tagolás kevésbé ;). Ha lesz idõd javíts rajta.

kisvirag

Egy malkáv dala

Álmot szül a csendes éj,
vidám dalt odakünn,
a napfény dalát,
ami hív rendületlen.

Álmod vágyni,
mindent látni,
a fülekbe súgni:

Nézzetek rám!
A Napfény gyermeke lettem!

Na, hát ez is hagy kivánnivalót maga után, de ezek inább csak gondolatok, valami formaszerûségbe öntve :)
ezt éppenséggel a vonaton írtam, amikor a verõfényes idõ csordulásig telítette bennem a boldogságot :)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Damnatus

Hali!

Hát lehet rossz malkáv-dalt írni?

kisvirag

ööööö...
ezzel most azt akarod mondani, hogy rossz, vagy azt, hogy jó? :P

nehéz így, hangsúlyozás nélkül, de azért sejtem, h melyik változat a jó :)))
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.