Vallás, filozófia, ezoteria

Started by noriko, 2004-03-09, 22:07:48

Previous topic - Next topic

Gregory

Quote from: Chronus on 2008-05-25, 15:27:27
"My faggotry is undeniable."  ^^
fix'd for greater justice.

Quote from: Chronus on 2008-05-25, 15:46:54
Ha szentírást akarsz itt van ez: http://www.centralnet.hu/ezoterika/astrology.htm
Ez szvsz egy komoly jellemrrajz minden jegyről, csemegézzen aki akar.
Oh wow, haha

Chronus

Quote from: Gregory on 2008-05-25, 15:55:09
fix'd for greater justice.
May Cthulhu eat your entrails! :__devil:
Quote from: Gregory on 2008-05-25, 15:55:09
Oh wow, haha
Képletesen értettem. :P

Próféta

Quote from: Chronus on 2008-05-25, 15:46:54barátnőm hármasikrek
:lol: (exploitable, etc.)
Az a szép a magyar nyelvben, vannak ilyen szófordulatok is, mint például a "barátnőmék" ;)

Chronus

Quote from: Próféta on 2008-05-25, 16:00:36
Quote from: Chronus on 2008-05-25, 15:46:54barátnőm hármasikrek
:lol: (exploitable, etc.)
Az a szép a magyar nyelvben, vannak ilyen szófordulatok is, mint például a "barátnőmék" ;)
Tökmindegy, hogy hogy írom, ígyis-úgyis exploitable. Ha barátnőmék-et írtam volna azt fognák rá, hogy mindhárom egyszerre.

hargharg

#2314
Quote
ADD

amugy ezt cafolni latszik a valamivel tobb, mint egy ev alatt osszeszedett kemeny 300 (573 off-fal egyutt) hozzaszolasom. : D

valamint - mivel ezt meg senki nem irta le ma - , csak hogy mindenki nyugodtan aludhasson, horoszkop sokban hasonlit a statisztikahoz, amibol azt olvasol ki, amit akarsz. es mindenkinek igaza lesz, mert heh, a vilag egy mokas hey.

Vizonto amugy. udvari bolond es szfinx FTW!

edit: bar persze minden viszonylagos.
rofl

Én

Chronus, az oldal amit belinkeltél pont azt írja, hogy a nyilas alkalmazkodólépes. Akkor most he? :D

Gregory


Chronus

Quote from: hargharg on 2008-05-25, 16:05:25
valamint - mivel ezt meg senki nem irta le ma - , csak hogy mindenki nyugodtan aludhasson, horoszkop sokban hasonlit a statisztikahoz, amibol azt olvasol ki, amit akarsz. es mindenkinek igaza lesz, mert heh, a vilag egy mokas hey.

Nyilván, de pont eléggé mókás hely ahhoz, hogy akármilyen bullshitet bedobhasak egy témába, amin majd mindenki elkezd rágcsálni, és aztán vita közben a háttérbe szépen le lehet szűrni a társaság felének a jellemrajzát. Sose érdekelt, hogy ki mit gondol a témáról, az infót amire szükségem volt ígyis-úgyis megkaptam. A lényeg úgy is az volt. Amúgy is statiszikai tény, hogy a viták 99.9%-a döntetlennel végződik, általában úgy, hogy a felek megunják a szájrágást  ^^
QuoteChronus, az oldal amit belinkeltél pont azt írja, hogy a nyilas alkalmazkodólépes. Akkor most he?
Mi he? Nyilvánvalóan a kettő közül valamelyikünk téved. :rotfl: Ejj, még ezt is magyarázni kell? ^^"

Próféta

Quote from: Chronus on 2008-05-25, 16:02:14
Quote from: Próféta on 2008-05-25, 16:00:36
Quote from: Chronus on 2008-05-25, 15:46:54barátnőm hármasikrek
:lol: (exploitable, etc.)
Az a szép a magyar nyelvben, vannak ilyen szófordulatok is, mint például a "barátnőmék" ;)
Tökmindegy, hogy hogy írom, ígyis-úgyis exploitable. Ha barátnőmék-et írtam volna azt fognák rá, hogy mindhárom egyszerre.
Nem, azt az eredeti megfogalmazásoddal jelenti. Amire most utaltál, azt is lehetne mondani, de az a barátnőim.
Szeretek kötekedni  :angyali:

.Attila

Quote from: Chronus on 2008-05-25, 15:46:54
Van egy optimizmus-pesszimizmus-hozzáálás ráta, ami szintén minden jegy adot tagjára fix.

Bzzt, rossz válasz.
Én alapvetően pesszimista hozzáállású vagyok, csomó más vízöntő meg optimista. Akkor most mi van?

Manitu

Quote from: Chronus on 2008-05-25, 15:46:54
Ja ja persze, whatever. A zodiákus nem egy teljes fix jellemkép, csak alapvető tulajdonságok és hajlamok amik egy adott jegy minden tagjára igazak. Attól még a jellemük nem ugyanaz, de van egy beállítottsági alap, ami fix. Van egy érzelmi alap szint, ami szintén fix. Van egy optimizmus-pesszimizmus-hozzáálás ráta, ami szintén minden jegy adot tagjára fix. És ezek jegyenként eltérőek, ez alapján a személyiségek másképp formálódnak, és igazából innen indul ki minden.
Yup. Csak az a baj, amikor az összes többi jegy jellemzői is épp úgy igaznak tűnnek rád. Beleolvastam a "szentírásba", az egész nem több, mint mézes-mázos ajnározás, persze, hogy az olvasó elhiszi/szeretné elhinni/igaznak véli saját magára. A trükk az, hogy az összes többit is. Ki van ez találva, olyan általános az összes szöveg, hogy egyszerűen nem lehet vele mellé lőni.
Kíváncsi lennék mondjuk egy inverz horoszkópra, ami nem azt mondja el, hogy milyen vagyok, hanem azt, hogy milyen nem. Természetesen nem a sorozatgyilkos és hasonló negatív jelzők felsorolásával, hanem ugyanebben a stílusban, mint a rendes horoszkópok. Kíváncsi lennék hányan éreznének magukra igaznak egy olyan szöveget, ami azt sulykolja, hogy nem vagy lovagias, öszinte, szorgalmas, satöbbi.

[spoiler=also lolled @ ateista]
Quote from: nyilasKeresi, kutatja az Isten, ... törvényeit.
[/spoiler]


Chronus

Quote from: .Attila on 2008-05-25, 16:25:54
csomó más vízöntő meg optimista. Akkor most mi van?

A vízöntő realista. Annál a jegynél teljesen az adott eseménytől függ, hogy milyen a reakciója. Volt bnőm is vízöntő volt. Akkut módon hintázott a teljes pesszimizmus és teljes optimizmus között.... És vízöntőt speciel elég sokat ismerek.

hargharg

#2322
Quote from: .Attila on 2008-05-25, 16:25:54
Quote from: Chronus on 2008-05-25, 15:46:54
Van egy optimizmus-pesszimizmus-hozzáálás ráta, ami szintén minden jegy adot tagjára fix.

Bzzt, rossz válasz.
Én alapvetően pesszimista hozzáállású vagyok, csomó más vízöntő meg optimista. Akkor most mi van?

az optimista vizontok hazudnak az optimizmusukkal kapcsolatban. tudom, en is azt teszem. : D
illetve "remenykedj a legjobbakban, keszulj a legrosszabbra.", ez az en hozzaallasom.
ne, neeee, tessek kimaszni a fejembol! : D

tovabba:
Quote from: Manitu on 2008-05-25, 16:27:53
...Ki van ez találva, olyan általános az összes szöveg, hogy egyszerűen nem lehet vele mellé lőni.
...
Quote from: hargharg on 2008-05-25, 16:05:25
...
valamint - mivel ezt meg senki nem irta le ma - , csak hogy mindenki nyugodtan aludhasson, horoszkop sokban hasonlit a statisztikahoz, amibol azt olvasol ki, amit akarsz. es mindenkinek igaza lesz, mert heh, a vilag egy mokas hey.
...
rofl

Chronus

Quote from: Manitu on 2008-05-25, 16:27:53
Yup. Csak az a baj, amikor az összes többi jegy jellemzői is épp úgy igaznak tűnnek rád. Beleolvastam a "szentírásba", az egész nem több, mint mézes-mázos ajnározás, persze, hogy az olvasó elhiszi/szeretné elhinni/igaznak véli saját magára. A trükk az, hogy az összes többit is. Ki van ez találva, olyan általános az összes szöveg, hogy egyszerűen nem lehet vele mellé lőni.

Naná, másképp nem tudnák megetetni az előrejelzéseiket az emberekkel. Ettől függetlenül az még áll, hogy jegyenként az emberek jellemi tulajdonságai hajlanak egy adott irányba ami leginkább arra a jegyre jellemző.

.Attila

Quote from: Chronus on 2008-05-25, 16:31:46
Quote from: .Attila on 2008-05-25, 16:25:54
csomó más vízöntő meg optimista. Akkor most mi van?

A vízöntő realista. Annál a jegynél teljesen az adott eseménytől függ, hogy milyen a reakciója. Volt bnőm is vízöntő volt. Akkut módon hintázott a teljes pesszimizmus és teljes optimizmus között.... És vízöntőt speciel elég sokat ismerek.

De az előbb pont azt írtad, hogy az optimizmus-pesszimizmus ráta az fix.

Quote from: hargharg on 2008-05-25, 16:34:20
Quote from: .Attila on 2008-05-25, 16:25:54
Quote from: Chronus on 2008-05-25, 15:46:54
Van egy optimizmus-pesszimizmus-hozzáálás ráta, ami szintén minden jegy adot tagjára fix.

Bzzt, rossz válasz.
Én alapvetően pesszimista hozzáállású vagyok, csomó más vízöntő meg optimista. Akkor most mi van?

az optimista vizontok hazudnak az optimizmusukkal kapcsolatban. tudom, en is azt teszem. : D
illetve "remenykedj a legjobbakban, keszulj a legrosszabbra.", ez az en hozzaallasom.
ne, neeee, tessek kimaszni a fejembol! : D

Én viszont ismerek olyan vízöntőt, aki optimista, és tegyük hozzá, nem valószínű, hogy megjátsza, mert tényleg élvezi, amit csinál ;)

Kuroi Tenshi

Quote from: .Attila on 2008-05-25, 16:41:34
Attila, hagyd. (succesful_troll.jpg)
Evvel a posttal már kibújt a vita alól (fut a gyáva :hehe: )

Chronus

Quote from: .Attila on 2008-05-25, 16:41:34
De az előbb pont azt írtad, hogy az optimizmus-pesszimizmus ráta az fix.
De az, hogy egy jegy képviselőire általánosan jellemző hogy ingadoznak a kettő közt... is egy fix tulajdonság :) Max a megfogalmazás sántít, de mindent én se rághatok szájba, mert 6 oldalas komment lenne, és amúgy se olvasná el senki (meg már nem lenne mibe belekötni, és végetérne ez a jó kis szórakoztató vita)

.Attila

Quote from: Chronus on 2008-05-25, 16:53:07
Quote from: .Attila on 2008-05-25, 16:41:34
De az előbb pont azt írtad, hogy az optimizmus-pesszimizmus ráta az fix.
De az, hogy egy jegy képviselőire általánosan jellemző hogy ingadoznak a kettő közt... is egy fix tulajdonság :)

Tehát jól megmondtad a semmit.
Ma is megerősödött bennem, hogy ez az egész egy nagy humbug :)

Chronus

#2328
Quote from: .Attila on 2008-05-25, 16:56:50Tehát jól megmondtad a semmit.
"Ha nincs mit mondanod mond hosszú körmondatokban, latin szavakkal teletűzdelve, hátha úgy nem veszik észre"
:kocc:

Ti kezdtétek a vitát nem én :D Én csak egy rövd szösszenetet írtan Éjflél-nek. Az életben nem gondoltam volna, hogy valaki más fog rá reagálni. Gondoltam ha már úgyis elkezdődött, legalább szórakozok egy kicsit.  :rotfl: Aztán persze mindenki bekapcsolódott, de azért elég sokáig húztam, nem? :P

Soul

Chronus durva a link amit adtál.Néha néha beleolvasok ilyen meg olyan(heti v napi) horoszkópba, de azért annyira nem foglalkoztatott.De hogy így leírják hogy milyen vagyok, az durva.Jó nem 100%ig, de sok sok olyan pontot olvastam, aminél ha vissza gondolok igaz rám.Linkeltem 1 ismerősömnek és ő is meg volt lepve hogy így leírták hogy milyen is ő.

.Attila

Quote from: Soul on 2008-05-25, 17:16:36
Chronus durva a link amit adtál.Néha néha beleolvasok ilyen meg olyan(heti v napi) horoszkópba, de azért annyira nem foglalkoztatott.De hogy így leírják hogy milyen vagyok, az durva.Jó nem 100%ig, de sok sok olyan pontot olvastam, aminél ha vissza gondolok igaz rám.Linkeltem 1 ismerősömnek és ő is meg volt lepve hogy így leírták hogy milyen is ő.

Ez most kinek a troll-regje?

Lythis

Quote from: Soul on 2008-05-25, 17:16:36
Chronus durva a link amit adtál.Néha néha beleolvasok ilyen meg olyan(heti v napi) horoszkópba, de azért annyira nem foglalkoztatott.De hogy így leírják hogy milyen vagyok, az durva.Jó nem 100%ig, de sok sok olyan pontot olvastam, aminél ha vissza gondolok igaz rám.Linkeltem 1 ismerősömnek és ő is meg volt lepve hogy így leírták hogy milyen is ő.
Tény... rég láttam ennyi helyesírási hibát egy honlapon :D

Soul


Chronus

#2333
Quote from: .Attila on 2008-05-25, 17:18:19
Ez most kinek a troll-regje?

Bennem is felmerült. Nehéz elhinni, hogy pusztán poén indíttatású maniplulativ trollkodással
sikerükt meggyőznöm egy embert valamiről. Ennyire azért én se vagyok jó.

Én

Quote from: .Attila on 2008-05-25, 17:18:19
Quote from: Soul on 2008-05-25, 17:16:36
Chronus durva a link amit adtál.Néha néha beleolvasok ilyen meg olyan(heti v napi) horoszkópba, de azért annyira nem foglalkoztatott.De hogy így leírják hogy milyen vagyok, az durva.Jó nem 100%ig, de sok sok olyan pontot olvastam, aminél ha vissza gondolok igaz rám.Linkeltem 1 ismerősömnek és ő is meg volt lepve hogy így leírták hogy milyen is ő.

Ez most kinek a troll-regje?
A valószínűségét tekintve Rouniné. :D

Ramiz

#2335
Dr Jézus:
http://www.drjezus.hu/

Tóta W-t rühellem, de ebben most igaza van:
http://w.blog.hu/2007/03/21/tisztelt_kibaszott_szcientologusok

Elkezdtem a szcien10lógusokról olvasni az interneten, és már egy órája olvasok. Tudom, lejárt lemez, de újra meg újra elképedek rajtuk... meg hogy miket meg mernek tenni.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Chronus

Quote from: Ramiz on 2008-05-25, 19:13:25
http://www.drjezus.hu/

A Kórképnél megakadtam a "A szexuális bűnök káros társadalmi hatásai"-nál, majd rájöttem, hogy ez a vallás még mindig nem nekem való. Sex rules.
If he comes again, we will crucify him again. Big deal...

Ramiz

A csillagképek helyett meg a Jung-féle személyiségteszteket ajánlom, szerintem elég pontos. Én ENFP személyiségre jöttem ki, és szerintem passzol:

http://typelogic.com/enfp.html
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Quote from: Ramiz on 2008-05-25, 19:13:25
Dr Jézus:
http://www.drjezus.hu/

"Történelmi tény..."
"Köztudott..."
Szeressem az ilyeneket.

Rounin

Quote from: Ramiz on 2008-05-25, 19:41:31
A csillagképek helyett meg a Jung-féle személyiségteszteket ajánlom, szerintem elég pontos. Én ENFP személyiségre jöttem ki, és szerintem passzol:

http://typelogic.com/enfp.html

Hm, nekem INFJ-t adott ki, de most nem fogom elolvasni a többit, hogy lássam, azokból mennyi passzol rám. Ez viszont ír olyanokat, amelyekkel azonosulni tudok... de hát a gyanakvás, ugye, nem hagy hinni benne. :3x3: