Vallás, filozófia, ezoteria

Started by noriko, 2004-03-09, 22:07:48

Previous topic - Next topic

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution


Nakedape

#2643
http://www.origo.hu/nagyvilag/20070829-egy-torveny-szerint-a-kinai-allamnak-engedelyeznie-kell-a-reinkarnaciot.html

lehet h wtf, vagy lol ba kellet volna


szerk: fb komment :lol:
QuoteHa nem rendelkezem március 31-ig akkor automatikusan ott születek újjá?
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

Quote from: Nakedape on 2011-03-09, 14:11:38
http://www.origo.hu/nagyvilag/20070829-egy-torveny-szerint-a-kinai-allamnak-engedelyeznie-kell-a-reinkarnaciot.html

lehet h wtf, vagy lol ba kellet volna


szerk: fb komment :lol:
QuoteHa nem rendelkezem március 31-ig akkor automatikusan ott születek újjá?
Es innen importal az egesz vilag. :facepalm:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member

Ennél már csak Türkménbasi volt nagyobb arc, akinek ha 3x elolvastad a könyvét (Ruhnama), a mennybe jutottál.

Ramiz

Quote from: Member on 2011-03-09, 21:20:12
Ennél már csak Türkménbasi volt nagyobb arc, akinek ha 3x elolvastad a könyvét (Ruhnama), a mennybe jutottál.
Miért a múlt idő? Ez már elmúlt? ne már!!!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

Meghalt, sajnos a mennybemenetelével Szent Péter bezárta a kaput, amit neki tartottak fenn.

Member

http://hu.wikipedia.org/wiki/Agnosztikus_ateizmus
Azt hiszem, megtaláltam a legideálisabb felfogást magamnak.

Én

QuoteTehát létezik agnosztikus teizmus is, amelyben valaki tagadja az istenről való tudást, de az istenben való hitet választja mégis, más okokból.
[spoiler][/spoiler]

kikuchiyo

> a wikipédiáról választ felfogást magának
Failure is the default option

Member

Quote from: kikuchiyo on 2011-04-03, 14:34:00
> a wikipédiáról választ felfogást magának
:gyagya:
Szerinted az ember először eldönti, hogy miben akar hinni és aztán néz utána, vagy van egy alapfelfogása, amit esetleg nem tud nevén nevezni? Eddig azért használtam az ateizmus és a lavey féle sátánizmus fogalmát, mert nem tudtam, van névvel illetve olyan kategória is, hogy "lehet, de lesz*rom".

Acchan

Nekem Vonnegut felfogása tetszik nagyon: nem volt konkrétan vallásos, de ha rákérdeztek a hitvallására, azt felelte, univerzalista unitárius. Több könyvében, esszékötetében is megjelent ez a felfogás, ami nála nagyjából annyiban merült ki, hogy mindenki a mennybe jut, mivel pokol nem létezik. (Viszont a mennyországot sem idealizálta - sőt, egy unalmas pulykafarmhoz hasonlította.) Istennel kapcsolatban pedig többször elhangzott a nem hívő karaktereitől is a műveiben, hogy nem tudják, létezik-e, de sokszor érzik úgy, valaki nagyon szereti őket odafönt. És persze, soha nem Isten irányította a sorsukat - de hát ezt tudják, akik olvasták mondjuk a Titán szirénjeit. :3

Quote from: Member on 2011-04-03, 14:40:34
Quote from: kikuchiyo on 2011-04-03, 14:34:00
> a wikipédiáról választ felfogást magának
:gyagya:
Szerinted az ember először eldönti, hogy miben akar hinni és aztán néz utána, vagy van egy alapfelfogása, amit esetleg nem tud nevén nevezni? Eddig azért használtam az ateizmus és a lavey féle sátánizmus fogalmát, mert nem tudtam, van névvel illetve olyan kategória is, hogy "lehet, de lesz*rom".
Vallási biszexualizmus?  :D

Btw. Így legalább nem csesztetnek a sátánizmussal.  :haha:

Jómagam már 10 éves korom körül hajlottam az ateizmus felé, de mivel abszolút vallástalanul neveltek (meg sem vagyok keresztelve), ezért nem tulajdonítottam nagy jelentőséget annak, h nevén nevezzem azt, ami számomra végül is természetes. Talán 1-2 éve vallom magam ateistának, de általában elintézem annyival az ügyet, hogy "nem vagyok vallásos", ha kérdezik.

Member

Quote from: Acchan on 2011-04-03, 15:55:01
Btw. Így legalább nem csesztetnek a sátánizmussal.  :haha:
Kivétel az egyházi szociális munkások. :haha:

Acchan

Quote from: Member on 2011-04-03, 16:07:36
Quote from: Acchan on 2011-04-03, 15:55:01
Btw. Így legalább nem csesztetnek a sátánizmussal.  :haha:
Kivétel az egyházi szociális munkások. :haha:
Az ő olvasatukban téged és a sátánizmust kitaláló embereket is Isten teremtette, szóval fogják be.  :D

szpeter


SaiyaGin

http://en.wikipedia.org/wiki/Invisible_Pink_Unicorn

Lehet, hogy van köztetek olyan, aki már hallott róla, de nekem újdonság volt.

Nakedape

Quote from: SaiyaGin on 2011-04-20, 15:26:15
http://en.wikipedia.org/wiki/Invisible_Pink_Unicorn

Lehet, hogy van köztetek olyan, aki már hallott róla, de nekem újdonság volt.
jaja nagy klasszikus, van még az észlelhetetlen sárkány és az űrben lebegő teáskanna zoposz is

de talán ez a legaktívabb:
http://en.wikipedia.org/wiki/Flying_Spaghetti_Monster
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Member

Nekem a teáskanna tetszik a legjobban, mert igaza van a fószernek, bizonyítsd be, hogy ott van. :zomg: A spagettiszörny már más tészta, az ember teremtette a spagettit, vagy a spagetti az embert?

Nakedape

#2659
mármint bizonyítsd be, hogy nincs ott :)  másik: ja ás igen a pastafáriánusok már csak ilyenek
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution


Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

motifator

Quote from: Member on 2011-06-13, 08:51:10
Ó, a szép magyar nyelv. Ja, beszűkült, konkrétan "egy elemre épülő" akart lenni. :)
Furcsa lehet egy átlag európainak egy olyan militáns ateista, mint Richard Dawkins. Furcsának tűnhet, hogy miért is akarja egy ember az egész életét arra áldozni, hogy a szervezett vallások ellen küzdjön, és ateizmusra "tanítsa a népet".
A probléma az, hogy Európa jórésze nagyon is szekuláris, míg Amerika ijesztően nem. Amerika tele van militáns keresztényekkel, véresszájú kreacionistákkal és fundamentalista mormonnal, egy ilyen helyen már érhető, hogy kell az ellenpólus.
Itt Amerikában olyan szinten megy a szervezett vallásos népbutítás, hogy szükség van ilyen emberekre, akik felveszik a harcot, küzdenek azért, hogy az iskolákban biológia órán a tudományos tényeket tanítsák, ne vallási mítoszokat áltudománnyal keverve.

Nem azért írom ezt, hogy vitát indítsak, csak kicsit más perspektívába akartam helyezni Richard Dawkins-t. Magyarország szerencsére nem olyan hely, ahol ilyen markánsan kell küzdeni a keresztény elnyomás ellen, ezért nem értjük, hogy Richard Dawkins miért olyan "elvetemült". Amerikában, és a világ 1-2 más részén nagyon is szükség van ilyen emberekre, mint ő.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

kikuchiyo

Nem a gondolatmenetedet akarom aláaknázni, de Dawkins nem amerikai, hanem angol :)
Failure is the default option

motifator

Lol igazad van :)
De attól még igaz, hogy egy átlag kelet/közép/észak európainak furcsa, hogy Amerikában (és még néhány más helyen, de főleg ott) miért olyan nagy ügy ez a harcos ateizmus. Hát azért, mert tele vannak harcos keresztényekkel.
Amúgy arról nem sokat tudok, hogy az UK mennyire vallásos. Észak-Írországról mindenki tudja, hogy ott a vallást finoman szólva nagyon komolyan veszik a népek, de mi a helyzet mondjuk Angliával? Közben megnéztem wikipédián, az egész Egyesült Királyságban ma már több a nem vallásos, mint a keresztény: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Bsa-religion-question.svg
Amerikában ez elképzelhetetlen: http://en.wikipedia.org/wiki/Religion_in_the_USA#Main_religious_preferences_of_Americans
Ezek alapján azt gondolom, hogy Dawkins hiába angol, a hadszíntér, amin harcol az elsősorban az USA.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

kikuchiyo

Igazad van abban, hogy az USA sokkal vallásosabb, mint Európa ill. azon belül az UK, és a vallásosak közül is arányaiban több az elvadult fundamentalista, de vitatkozom azzal az állításoddal, hogy Dawkins az amerikai színtéren harcolna. Egyrészt nem is ismerik, másrészt aki ismeri, az is azt tudja róla, hogy "az a fura fickó az idegesítő arisztokratikus akcentussal". Kicsit persze túlzok, de nem nagyon.
Vannak az USA-ban is ún. militáns ateisták (Hitchens, Dennett, PZ Myers stb.), de a befolyásuk a közgondolkodásra elhanyagolható, és amíg Bill O'Reilly és társaik üvöltenek a Fox News-ból, addig elhanyagolható is marad.
Failure is the default option

Member

#2666
Quote from: motifator on 2011-06-13, 18:28:28
Magyarország szerencsére nem olyan hely, ahol ilyen markánsan kell küzdeni a keresztény elnyomás ellen,
Várd ki a végét, kétharmaduk van. ::) Pontosabban a szimbolikus részének, ám ha tovább romlik az életszínvonal, egyre többen hajszolják majd a túlvilági boldogságot utolsó üdvözülésként.

EDIT: Nem akarok borúlátó lenni, de végülis az alkotmányba belekerült a kereszténység és a miniszterelnök is ott van minden jeles alkalomkor a Vatikánban, az oktatás és a szocellátás egyházi kezekbe kerül lassan, új ünnepnapokat kívánnak bevezetni. Nálunk nem a köznépet hatja át a buzgóság, hanem a politikai elitet és érdekcsoportjaikat.

Member

Furcsa kérdés, de
Létezik olyan írás, ami a halál utáni állapotot vezeti le az agysejtek pusztulásáig, de sem a Bibliára, sem más vallási elemekre nem alapoz? Tehát kb. orvosi szellemben teszi azt?

LiaLia

Quote from: Member on 2011-06-14, 22:18:57
Furcsa kérdés, de
Létezik olyan írás, ami a halál utáni állapotot vezeti le az agysejtek pusztulásáig, de sem a Bibliára, sem más vallási elemekre nem alapoz? Tehát kb. orvosi szellemben teszi azt?

A halál biológiai folyamatainak leírásával inkább az igazságügyi orvostan foglalkozik, ha ilyesmi megközelítésre, tisztán anatómia-élettan-fiziológia szempontból gondoltad.
Itt pl. lehet olvasni róla, illetve mellette egyéb holtesttel kapcsolatos jelenségekről.
A linkelt oldalon csak leírás van, viszont a többi bejegyzésnél illusztrációnak képek is láthatók, ezért megtekintése csak saját felelősségre!
[spoiler=A halál folyamata - olvasása és az oldal további bejegyzéseinek megtekintése, amik már képeket is tartalmaznak, csak saját felelősségre!]A halál folyamata - leírás[/spoiler]

motifator

Pont tegnap vettem észre véletlenül netflixen, hogy van egy ilyen dokumentumfilm National Geographic: The Moment of Death.
Nem éppen írás, de gondoltam hátha érdekel. Netflix sajnos csak USA+Kanada, de torrentezd le, ha érdekel.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.