Vallás, filozófia, ezoteria

Started by noriko, 2004-03-09, 22:07:48

Previous topic - Next topic

Ramiz

A Mátrix már az elsõ részben is csak a látványosságokra és a gizda beszólásokra épített, de ott legalább még mûködött a dolog.
Aki kíváncsi egy némileg valósághûbb, egész biztosan logikusabb és még sokkal nyomasztóbb "változatra" (persze korábbi, mint a M., és még csak nem is az elsõ hely, ahol felbukkan, gondoljunk csak a Capek-féle írásra, ahol elõször alkalmazza a "robot" szót, rögtön felvetve a lázadás és leigázás gondolatát is - a 20. sz. elsõ felében), olvassa el Stanislaw Lem-tõl a "Futurológiai kongresszus" c. novellát ("Álmatlanság" c. könyvben).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manu

Quote from: RamizA Mátrix már az elsõ részben is csak a látványosságokra és a gizda beszólásokra épített, de ott legalább még mûködött a dolog.
Aki kíváncsi egy némileg valósághûbb, egész biztosan logikusabb és még sokkal nyomasztóbb "változatra" (persze korábbi, mint a M., és még csak nem is az elsõ hely, ahol felbukkan, gondoljunk csak a Capek-féle írásra, ahol elõször alkalmazza a "robot" szót, rögtön felvetve a lázadás és leigázás gondolatát is - a 20. sz. elsõ felében), olvassa el Stanislaw Lem-tõl a "Futurológiai kongresszus" c. novellát ("Álmatlanság" c. könyvben).


jah, A.C. clarke is írt egy hasonló könyvet, filmben meg ott van a Dark City, ami szvsz sokkal jobb, mint a Mátrix.

Quote from: Blimpha már ennyire filozofálgatunk, akkor mit értesz valóság alatt?
én abban hiszek, hogy nincs olyan hogy "biztosan". még abban a kijelentésben is kételkedem, hogy "Egy dolog biztos, a halál."

"Cogito ergo sum" - Descartes

Ramiz

Quote from: Manu"Cogito ergo sum" - Descartes

Nekem a "Kételkedem, tehát vagyok" tetszik a legjobban az egész filozófiából.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Damnatus

Hali!

Quote from: RamizNekem a "Kételkedem, tehát vagyok" tetszik a legjobban az egész filozófiából.

Öööö.... Vajon vagyok?  :lol:

ElfWarrior

Quote from: RamizNekem a "Kételkedem, tehát vagyok" tetszik a legjobban az egész filozófiából.
Hm, ez nem filozófia, hanem egy csak egy vizsgálati módszer.
Amúgy meg nekem is ez az egyik alapvetésem. :)
Csak kicsit kibõvítve: Nem azért kételkedem, mert lehetetlennek tartom alapból, hanem azért, mert többlehetséges válasz is létezik.:)
Ha tudást keresel
Nálam nem
Csak Énemnél
Leled, Kedves

Baldy

Quote from: ElfWarriorHm, ez nem filozófia, hanem egy csak egy vizsgálati módszer.
Amúgy meg nekem is ez az egyik alapvetésem. :)
Csak kicsit kibõvítve: Nem azért kételkedem, mert lehetetlennek tartom alapból, hanem azért, mert többlehetséges válasz is létezik.:)

Üdvözletem ujra itten ember! :)
Nemsokára itt az ideje ujra kimenni Bécsbe :D
Reméltem, hogy tényleg visszajösz :)

De csak azért, hogy ne legyen offtopic, egy kérdés:

Elgondolkodtam azon, hogy miért fél mindenki a haláltól? Hiszen az, aki eddig odament, nem jött vissza azzal, hogy hu de rossz az a hely... :D
Na de ezt komolyabb hangvételben is megfogalmaztam magamban, a kérdésem meg az lenne: Ennek lenne filozófiai tartalma, ha szépen kidolgoznám? (ha ügyes vagyok, még könyvben is megjelenhet) :D
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Ramiz

Kételkedem, tehát nem vagyok agyatlan murokrépa, aki mindent elfogad, nem vagyok még egy el nem különülõ folt az egyenarcok tengerében, megrágom, amit látok és hallok, véleményem van és kételkedek benne ugyanúgy, ahogy a máséban - vagyok.

Baldy: falfirkaként és komoly helyen is találkoztam már vele, úgyhogy ahhoz, hogy könyvben megjelenjen (=kiadják), még valami plusz kell bele, mondjuk aranytömb vagy pucér nõk.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Baldy

Quote from: RamizKételkedem, tehát nem vagyok agyatlan murokrépa, aki mindent elfogad, nem vagyok még egy el nem különülõ folt az egyenarcok tengerében, megrágom, amit látok és hallok, véleményem van és kételkedek benne ugyanúgy, ahogy a máséban - vagyok.

Baldy: falfirkaként és komoly helyen is találkoztam már vele, úgyhogy ahhoz, hogy könyvben megjelenjen (=kiadják), még valami plusz kell bele, mondjuk aranytömb vagy pucér nõk.

Félmeztelen nõk nem teszik meg? :)
Amugy ennél tényleg sokkal jobban kidolgozva lenne meg, és persze sokkal részletesebben, nem ilyen felületesen, elhülyéskedve.
Majd irok pár oldalt, és akkor meglátod, elküldöm neked :)
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Dragon

Quote from: BaldyElgondolkodtam azon, hogy miért fél mindenki a haláltól? Hiszen az, aki eddig odament, nem jött vissza azzal, hogy hu de rossz az a hely... :D
Én nem értem hogy miért tartja mindenki olyan jónak az életet, eddig még mindenki belehalt a végén, nem?
 :rolleyes:
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Baldy

Quote from: bpka000Én nem értem hogy miért tartja mindenki olyan jónak az életet, eddig még mindenki belehalt a végén, nem?
 :rolleyes:

Épp ez a jó benne, hogy a végén ugyis meghalsz
De megvan közben az a kihivás, hogy nem tudod, mennyi idõd van hátra, és igy változtathatsz a világon. És ha jól csinálod, akkor a halálos ágyadon büszkén mondhatod: ezt itt mind én csináltam, azért ilyen jó a világ, mert én is tettem érte!
Vagy valami ilyesmi :)
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Damnatus

Hali!

Persze tökmindegy, hogy milyen világot hagysz magad után, mert úgyis meghalsz, és nem marad neked semmi.

Baldy

Quote from: DamnatusHali!

Persze tökmindegy, hogy milyen világot hagysz magad után, mert úgyis meghalsz, és nem marad neked semmi.

Csak az a tudat, hogy másoknak az életet jobbá tetted, nem kell nekik olyan nehéségeken átmenni, mint amin neked át kellett menned. És mi lehet annál nagyobb ajándék a világon, hogyha az életed után sokkal, még lesz valaki, aki a nevedet felemliti... Ezt sose fogod megtudni, hogy bekövetkezik-e, de azt igen, hogy megadtad ennek az esélyét. És ki tudja, milyen az élet után a halál? Hiszen még senki sem jött vissza elmondani azt. :)
Bár lévén nagyon materialista, én ammondó vagyok, hogy az életet nem a halál követi, hanem a megszûnés. És valami furcsa mód, ez engem megnyugtat. Olyan meghittnek és biztonságosnak érzem azt az állapotot, hogy bármi is történjék körlöttem vagy velem, ez a gondolat megnyugtat.
Na lehet, hogy most néztek engem hülyének :)
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Damnatus

Hali!

Engem baromira nem nyugtat meg a halál gondolata, és nagyon félek tõle. Ha semmi lesz utána, akkor mindenkinek semmi lesz utána, akkor viszont az utánamjövõknek is semmi lesz, akkor meg tök mindegy, hogy milyen világ marad rájuk.

Djinn

Quote from: BaldyCsak az a tudat, hogy másoknak az életet jobbá tetted, nem kell nekik olyan nehéségeken átmenni, mint amin neked át kellett menned. És mi lehet annál nagyobb ajándék a világon, hogyha az életed után sokkal, még lesz valaki, aki a nevedet felemliti... Ezt sose fogod megtudni, hogy bekövetkezik-e, de azt igen, hogy megadtad ennek az esélyét. És ki tudja, milyen az élet után a halál? Hiszen még senki sem jött vissza elmondani azt. :)
Bár lévén nagyon materialista, én ammondó vagyok, hogy az életet nem a halál követi, hanem a megszûnés. És valami furcsa mód, ez engem megnyugtat. Olyan meghittnek és biztonságosnak érzem azt az állapotot, hogy bármi is történjék körlöttem vagy velem, ez a gondolat megnyugtat.
Na lehet, hogy most néztek engem hülyének :)
Nem, szerintem senki nem néz hülyének!
Nekem az a filozófiám, hogy ha egy valaki az életben igazán szeretett téged, akkor 'örökké fogsz élni'! A jó értelemben gondolom (hiszen ki akar örökké élni  ;) )Úgy is mondhatjuk, hogy volt értelme az egésznek. Komolyan, ismertem olyan embert aki úgy halt meg, hogy seniknek nem hiányzik. Ez olyan mintha nem is élt volna.  Én sem hiszek seemi pókuszban a halál után. Azt hiszem, hogy ha hinnék akkor félnék tõle! Pl. a vallásos emberek ált. félnek a haláltól mert õk hiszik, hogy utánna is van 'valami'.
Most már engem is hülyének néznek, ha néznek :eeek:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Djinn

Quote from: DamnatusHali!

Engem baromira nem nyugtat meg a halál gondolata, és nagyon félek tõle. Ha semmi lesz utána, akkor mindenkinek semmi lesz utána, akkor viszont az utánamjövõknek is semmi lesz, akkor meg tök mindegy, hogy milyen világ marad rájuk.
Nagyon pesszimista hozzáálás. ilyenalapon mindenki felköthetné magát. Végülis Nem rossz a "elõrõl kéne kezdeni egy másik állatfajjal" filozófia, de most ez van,ezt kell szeretni és használni.  Inkább azon gondolkozz mi van most, ne azon, mi lesz utána (tudom, nem könnyû)

na, most már szörnyen kibölcselkedtem magam  :rolleyes:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Mattanja

Quote from: Djinna vallásos emberek ált. félnek a haláltól mert õk hiszik, hogy utánna is van 'valami'.
Ha hiszel a Kereszténység tanaiban, és sz*r alak vagy (vagyis azt mondod, hogy elhiszel mindent, de nem érdekel különösebben), akkor van is okod félni! :) Amúgy meg csak örülhetsz. Szóval ebben nem értek egyet. Ha az "elõírásoknak megfelelõen" (remélem mindenki érti) élsz, akkor nincs mitõl tartani.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Djinn

Quote from: ShiroiHa hiszel a Kereszténység tanaiban, és sz*r alak vagy (vagyis azt mondod, hogy elhiszel mindent, de nem érdekel különösebben), akkor van is okod félni! :) Amúgy meg csak örülhetsz. Szóval ebben nem értek egyet. Ha az "elõírásoknak megfelelõen" (remélem mindenki érti) élsz, akkor nincs mitõl tartani.
Én nem vagyok vallásos, de tisztelek mindenki, aki az. De senki nem él szerintem az "elõírásoknak megfelelõen". Ilyen nem létezik, amennyire én látom (Persze nem látok mindent, tudom). Ha sz*r alak vagy, ahogy írod, akkor, tök mindegy mit, hiszel vagy mit nem. És mindegy mi lesz, ha nem már élsz, mert itt xarod el a társaid életét és nem odaát (ha van olyan).
Vagy tévednék??
Õszintén szólva nekem az egyház maga van nagyon a bögyömben. Útálom az álszent dolgokat, de nagyon!!! Persze ez már más téma
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Fazék

Quote from: DjinnÉn nem vagyok vallásos, de tisztelek mindenki, aki az. De senki nem él szerintem az "elõírásoknak megfelelõen". Ilyen nem létezik, amennyire én látom (Persze nem látok mindent, tudom). Ha sz*r alak vagy, ahogy írod, akkor, tök mindegy mit, hiszel vagy mit nem. És mindegy mi lesz, ha nem már élsz, mert itt xarod el a társaid életét és nem odaát (ha van olyan).
Vagy tévednék??
Õszintén szólva nekem az egyház maga van nagyon a bögyömben. Útálom az álszent dolgokat, de nagyon!!! Persze ez már más téma
Terry Pratchett ültette el az agyamban a gondolatot (tudom nehéz dolga lehetett... :D) - hogy mindenki oda jut, ahova képzeli, mindenkinek olyan túlvilág jut, amilyet elképzel magának. vagyis aki hisz benne hogy bûnt követett el, és hisz a túlvilági büntetésben, az jó nagyot szív, azzal szemben, aki a legkisebb lelkiismeretfurdalás nélkül teszi tönkre mások életét és szte a mennyországban vagy akármi hasonlóban a helye - sztem elég szórakoztató és fájdalmas szemlélet :D

Djinn

Quote from: BlimpTerry Pratchett ültette el az agyamban a gondolatot (tudom nehéz dolga lehetett... :D) - hogy mindenki oda jut, ahova képzeli, mindenkinek olyan túlvilág jut, amilyet elképzel magának. vagyis aki hisz benne hogy bûnt követett el, és hisz a túlvilági büntetésben, az jó nagyot szív, azzal szemben, aki a legkisebb lelkiismeretfurdalás nélkül teszi tönkre mások életét és szte a mennyországban vagy akármi hasonlóban a helye - sztem elég szórakoztató és fájdalmas szemlélet :D
Hát igen. Terry Pratchett . Jó is az, bár nekem inkább a rekeszizmaimat piszkálgatja, mint az agyam.  Többnyire legalábbis  :rolleyes:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Damnatus

Hali!

Quote from: DjinnDe senki nem él szerintem az "elõírásoknak megfelelõen". Ilyen nem létezik, amennyire én látom

Ahogy a törvényeket sem tartja be senki!
A kereszténységnél a cél, hogy minél kevésbé legyél "bûnös", s ha mégis ilyet cselekedtél, bándd meg.
Szvsz az egyik legjobb vallás a kereszténység. A legnagyobb értéket adja. A kérdés, hiszed-e?
Én spec. jelenleg nem.

Asszem  sz*r alak vagyok, de én félek a haláltól, és pont azért, mert nem tudom mi van utána. Ha semmi, nincsenek következmények, akkor nem élnék úgy mint most, nem is lenne szándékom értéket teremteni. Hedonista módon élnék, stb. Ha pedig van élet a halál után, akkor meg azér félek, mert nem hiszek jelenleg Istenben. Szóval így is, úgy is cumi.

Djinn

Quote from: DamnatusHali!

Ahogy a törvényeket sem tartja be senki!
A kereszténységnél a cél, hogy minél kevésbé legyél "bûnös", s ha mégis ilyet cselekedtél, bándd meg.
Szvsz az egyik legjobb vallás a kereszténység. A legnagyobb értéket adja. A kérdés, hiszed-e?

Hello! Szerintem a kerszténység nem ilyen egyszerû. Ez nagyon szépen hangzik, de én nehezen tudok elvonatkoztatni bizonyos ellentmondásoktól a bibliában, a keresztesháborúktól, vagy csak szimplán a legtöbb paptól akit ismeretk. Vagy a cél szentesíti az eszközt? Akkor mident meg lehet magyarázni. Nekem a kereszténység nagyrészt a hatalomról szól. Persze nem álltalánosítani akarok. Szerintem mindenbõl ki lehet csípni az értékes dolgokat. Egy vallásból, egy könyvbõl, egy álomból...
Különbség csak annyi, hogy kerszténység nékül nem ezt mondom:
"minél kevésbé legyél "bûnös", s ha mégis ilyet cselekedtél, bándd meg", hanem ezt:
"arra törekszem, hogy jó dolgokat, jól csináljak, ha nem sikerül, tanulok belõle és próbálom jóvátenni, ahogy tudom".
A bünbánat szép dolog, de nem segít senkin. Inkább javítsd ki a hibát, he nem sikerül még mindíg ráérsz bánkódni!  :rolleyes:

Ja és bocs ha megsértettelek, nem állt szándékomban.  :oops:   Tudom, hogy ez kényes téma.
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Dragon

Nos, talán nem kéne beleszólnom, mert eddig még mindenkit sikerült megbotránkoztatnom amikor elmeséltem a véleményemet a témával kapcsolatban, szóval aki már most sejti, hogy meg fog botránkozni, az el se olvassa.
[SPOILER] az életrõl

Asszem kimondtátok a lényeget:
az ember, mint minden természeti lény, önzõ, és minden cselekedetét az önzés irányítja
az életét a csapatáért feláldozó katona is azért teszi, mert avval a jó gondolattal hal meg, hogy "micsoda nagy dolgot tettem, hõs leszek" ha vallásos, akkor meg "de meg fognak dícsérni ezért a mennyországban" vagy "fú, most ledolgozok 100000 évet a tisztítótûzben, akkor marad még vagy 2-3 millió annak az ellenséges katonának a megerõszakolásáért..."
Az az útálatos az emberben, hogy mindezt cáfolni próbálja.


[/SPOILER]
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Pirula

Dolák-Saly életfilozófiája nekem eddig a legszimpatikusabb:
"Nem tukmálni senkit az életfilozófiámmal."
:jee:

Djinn

Quote from: bpka000Nos, talán nem kéne beleszólnom, mert eddig még mindenkit sikerült megbotránkoztatnom amikor elmeséltem a véleményemet a témával kapcsolatban, szóval aki már most sejti, hogy meg fog botránkozni, az el se olvassa.
[SPOILER] az életrõl

Asszem kimondtátok a lényeget:
az ember, mint minden természeti lény, önzõ, és minden cselekedetét az önzés irányítja
az életét a csapatáért feláldozó katona is azért teszi, mert avval a jó gondolattal hal meg, hogy "micsoda nagy dolgot tettem, hõs leszek" ha vallásos, akkor meg "de meg fognak dícsérni ezért a mennyországban" vagy "fú, most ledolgozok 100000 évet a tisztítótûzben, akkor marad még vagy 2-3 millió annak az ellenséges katonának a megerõszakolásáért..."
Az az útálatos az emberben, hogy mindezt cáfolni próbálja.


[/SPOILER]

 :uzi: Mindannyian xarok vagyunk!  :uzi:
Persze, ha gyönyörködsz a felhõkben, akkor is önzõ vagy,  mert magadnak akarsz jót... Bármit csinálsz önzõ vagy. Nagyjábol igazad van szerintem. De ez csak az egyik oldal.
Emlékszem a Friends-ben volt egy ilyen rész (aki látta, tudja...)
Ja én nem botránkoztam meg. Szerintem itt elég edzettek az emberek ehhez, amennyire eddig láttam.  :)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Zanador

Na, akkor most már én is csatlakozok, ha már elindult a téma. Egy kis elõzetes magamról: Személy szerint én deista vagyok, de nem vallásos. Ezt úgy értem, hogy hiszek egy teremtõben, aki elkezdte az egész játékot, azzal, hogy valamit megalkotott. De itt abbahagyta, és nem szól bele többet (ez eddig a deizmus, bár ezt nek kell szerintem magyaráznom). És nem vagyok vallásos, mert nem imátkozok, nem teszek semmit a saját lelki üdvösségemért, és nagyon nem tetszik, hogy minden vallás ki akarja magának sajátitani az "istent".
Nem tudom, hogy mi van a halál után, és nincsen hitem se róla (személy szerint a reinkarnáció gondolatát viccesnek tartom, de nem jelentõs). Amit én tudok az az, hogy most élek, és itt vagyok, szóval más célom sincsen, mint a jelenlegi helyzetben jól érezni magamat. Nem vagyok hedonista, de önzõ az maximálisan. Ez nálam azzal is együttjár, hogy azok akik fontosak számomra szintén jól kell, hogy érezzék magukat, mert én máshogy nem tudom...
Nem hiszek abszolút értelemben vett bûnösben, vagy "tiszta életben", de ha valaki bûnt elkövet, akkor azzal egyenlõ mértékû büntetést érdemel a meglátásom szerint (lehet, kicsit radikális, de ez van).
Nem kérdezem igazából soha komolyabban magamtól, hogy miért is élek vagy, hogy miér is van emberiség, de mivel ez jelenleg egy tény, hogy van, és bele tartozok én is, ezért kihasználom a lehetõséget, ameddig van. A haláltól nem félek, de nem is akarok meghalni, még ha nincs is kilátásom.

Asszem ennyi elég volt inditásnak... Ha van még valami, akkor szólok. ;)
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Mattanja

bpka000 : szerintem ez a gondolat/megállapítás rendben van, akinek nem tetszik, az foglalkozzon többet a pszichológiával, és majd rájön, hogy igaz is lehet.
Zanador : nem vagyunk egy véleményen, de ettõl függetlenül tetszik, ahogyan leírtad.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Damnatus

Hali!

Djinn
Tudsz nekem olyan vallást/filozófiát/eszmét mondani, aminek a nevében nem követtek el még bûnt?

bpka000
"az ember, mint minden természeti lény, önzõ, és minden cselekedetét az önzés irányítja"
Valóban nagy motiválásaz önzés, de ebben az esetben ez nem egy negatív fogalom, hiszen amikor másnak jót teszel, azt is önzésbõl teszed.

Zanador
"ha valaki bûnt elkövet, akkor azzal egyenlõ mértékû büntetést érdemel"
Na ja, csak ki tudná eldönteni, hogy milyen bûnnel mi egyenlõ mértékû.

Nekem volt szerencsém (keresztény) katolikus nevelésben részesülni. A lényeg az, hogy "Uradat istenedet imádd, és csak neki szolgálj" És "szeresd felebarátodat, mind önmagadat".
Nem könnyû feladat, ha nem a legnehezebb.

Djinn

Quote from: DamnatusHali!

Djinn
Tudsz nekem olyan vallást/filozófiát/eszmét mondani, aminek a nevében nem követtek el még bûnt?

Nem, nem tudok természetesen. Valószínûleg nincs ilyen. (Bár minden vallást/filozófiát/eszmét nem ismerek  :rolleyes: ) Azért mondtam, mert arról volt szó konkrétan. Mint írtam, nem vagyok vallásos (nem keresztény) egyátalán. Ha találtam volna olyat, talán, már az lennék. Da attól hogy a máshol is van rossz dolog (természetesen), attõl a kereszténység nem lesz jobban kedvemre való.
Egyébként , mint mondtam inkább az KERESZTÉNY EGYHÁZZAL, mint magával a KERESZTENY VALLÁSSAL van bajom.
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Damnatus

Hali!

Ok értem én!

Csak arra akartam kilyukadni, hogy ahogy Krisztus nevében sokakat öltek meg, ugyanúgy sokakhaltak meg a szabadság, a testvériség, az egyenlõség, tudomány stb. nevében is. Attól ezek még értékek maradtak.

Ramiz

Egyetértek Damnatussal. Ugyanúgy nonszensz az inkvizíció, vallásháborúk stb miatt elítélni magát a keresztényi hitvallást, mint a hitvallás miatt elfogulatlanul tekinteni egy egyházra.

Az önzés ilyen értelmezése viszont szerintem túlságosan szélsõséges, inkább csak egy nehezen megcáfolható kifogás vagy szólamnak tûnik. Olyan mint a "tud-e Isten akkora követ teremteni, amit nem tud megemelni"-típusú kérdések. Nem a lényeget érinti.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!