Romantikus témájú animék.

Started by Exo, 2004-03-13, 14:05:18

Previous topic - Next topic

Rin

Quote from: Norboy on 2007-04-11, 20:31:58
Sikerült végignéznem a Kanon (2006) -ot. Egyszerűen őrületes! Nemtudom szavakba foglalni. Számomra bekerült az örök animék közé. Méltó helyet foglal el nálam a KGNE és az Air között. Aki az előbb említett két animét szerette, annak ezt tilos kihagynia.
Én is végignéztem kicsit korábban, de nekem valahogy nem adta át azt az érzést, amit vártam tőle, miután mindenhol annyira dícsérték. Pedig nagyon szeretem a drámákat, az Air például az egyik kedvencem, de a Kanon szereplőit valahogy nem tudtam megszeretni. Lehet, hogy egyszerűen csak túl sokat vártam tőle :smile:  Viszont a grafikáját imádtam, az tényleg nagyon igényes

Gregory

A Kanon az romantikusabb az Air-nél, vagy úgy kb. egy szinten vannak? Csak mert ameddig eljutottam, addig ez nem derült ki. Egyébként elfelejtettem, h hanyadik résznél jártam a Kanonban o.o

Solid Snake

Quote from: Norboy on 2007-04-11, 20:31:58
Sikerült végignéznem a Kanon (2006) -ot. Egyszerűen őrületes! Nemtudom szavakba foglalni. Számomra bekerült az örök animék közé. Méltó helyet foglal el nálam a KGNE és az Air között. Aki az előbb említett két animét szerette, annak ezt tilos kihagynia.

:tezsvir:

Quote from: smash++ on 2007-04-11, 21:26:22
Na de a Kanon és a Kanon 2006 -ban dráma is van nem?

Van benne dráma is, néhol elkelt egy kis papírzsepi, pedig én általában "érzéketlen tuskó" vagyok a többség szemében. Könnyű volt azonosulni a szereplőkkel, ennyi.  :smile:

Quote from: smash++ on 2007-04-11, 21:26:22
Most ez olyan dráma,hogy senki nem jön össze senkivel? Vagy csak olyan,hogy a fiű sok csaj közül csak 1-el jön össze?

Utóbbi kérdésed a helytálló.  :szemuveges:
Azonban mindvégig tudjuk, hogy ki lehet az a lány annak ellenére, hogy pár részig igencsak háttérbe szorul.

Quote from: Gregory on 2007-04-11, 21:53:25
A Kanon az romantikusabb az Air-nél, vagy úgy kb. egy szinten vannak? Csak mert ameddig eljutottam, addig ez nem derült ki. Egyébként elfelejtettem, h hanyadik résznél jártam a Kanonban o.o

Először is szégyelld magad, nincs más választás, kezdd újra!  :ejnye:
Másodszor: a Kanon romantikusabb az Air-nél. Míg az Air misztikusságával és történetével nyűgözött le minket, addig a Kanon még a romantikára is rágyúr.  :jee:

Lazzaret

Tonagura!


Hát megnéztem de nem nagy szám. Néhol vicces néhol romantikus de nem egy kiemelkedő alkotás. Aki szereti az enyhe ecchit az nézze meg hátha megtetszik neki. Valahogy túl rövid és semmi romantika (na jó azért egy kicsi van benne). Viccesnek vicces de engem ez már nem köt le. Aki most kezd bele a romantikus animekba az néze meg nyugodtan, de aki az erősebbet kedveli az inkább Airt vagy Shuffle!-t nézzen.


www.arkangyalok.uw.hu

Manitu

Quote from: Solid Snake on 2007-04-12, 07:42:45
Másodszor: a Kanon romantikusabb az Air-nél. Míg az Air misztikusságával és történetével nyűgözött le minket, addig a Kanon még a romantikára is rágyúr.  :jee:
Romantikára? Eh, te melyik Kanont láttad? Rókalányok, démonvadászat, halálos betegség, satöbbi. Nem túl sok romantika van benne, maximum az utolsó pár részben. Inkább arról szól, hogy a főhős próbálja megérteni a körülötte levő lányok apró-cseprő problémáit... ha jobban megnézzük, igazándiból mindegyik súlyos lelki defektusokkal kűzd, szóval... Jó, a csókjelenet szép volt, meg minden, de én nem nevezném súlyosan romantikus történetnek. Az Air sem az, inkább dráma. Egy szó sincs benne szerelemről, ha jobban megnézed. Ilyen értelemben mondjuk a Kanon tényleg "romantikusabb"

Ha romantikára vágysz, nézz shoujot. Karekano, Nana, meg hasonlók ;)


Prof. William

Ha valaki szerette Shufflet és kedve lenne fordítani, vagy segíteni a fordításában akkor jelentkezzen a animeaddicts.hu -n FFnF -nél. :)

Solid Snake

Quote from: Manitu on 2007-04-12, 15:37:47
Quote from: Solid Snake on 2007-04-12, 07:42:45
Másodszor: a Kanon romantikusabb az Air-nél. Míg az Air misztikusságával és történetével nyűgözött le minket, addig a Kanon még a romantikára is rágyúr.  :jee:
Romantikára? Eh, te melyik Kanont láttad? Rókalányok, démonvadászat, halálos betegség, satöbbi. Nem túl sok romantika van benne, maximum az utolsó pár részben. Inkább arról szól, hogy a főhős próbálja megérteni a körülötte levő lányok apró-cseprő problémáit... ha jobban megnézzük, igazándiból mindegyik súlyos lelki defektusokkal kűzd, szóval... Jó, a csókjelenet szép volt, meg minden, de én nem nevezném súlyosan romantikus történetnek. Az Air sem az, inkább dráma. Egy szó sincs benne szerelemről, ha jobban megnézed. Ilyen értelemben mondjuk a Kanon tényleg "romantikusabb"

Ha romantikára vágysz, nézz shoujot. Karekano, Nana, meg hasonlók ;)

Én sem neveztem annak, csupán véleményem szerint több benne a romantikus elem, mint az Air-ben, ami -- a véleményeddel megegyezően -- a drámára erősít rá inkább.

Norboy

#937
Nemtudom, nálam a romantikus szó nem csak a szerelmes cuccokat fedi. Hanem pl: két ellentétes nemü egyén közötti erős szeretetet, ragaszkodást. És ebben az animében a legtöbb szereplő valamilyen szinten így kapcsolódik a főhőshöz. Én két szuszra néztem meg. Az első lélegzetre egészen [spoiler]Makoto ~eltűnés~-éig a naplementében azon a bizonyos dombon.[/spoiler], de nem bírtam tovább nézni.

...My minds unrest struggling with me,
Recalling the past who I could be,
Gotta Rise and be strong,
Gotta be tough but not lose the person I am.
Two lives I have,
One live I live,
One life I dream.
In dreams I rember the better in me...

Solid Snake

Az nálam is betette a váltót üresjáratba pár nap erejéig, annyira gerincig hatolt.  :cool:

Norboy

Én is csak másnap voltam képes tovább nézni. De akkor már egészen a végéig. És azt hittem egészen az utolsó előtti részig, hogy [spoiler]fájdalmas és szomorú vége lesz, de még így is maradt egy tüske, mégpedig Makoto, aki nem tért vissza, bár a legvégén a fatörzsnél, ahol kihajtott belőle egy ágacska, a háttérben egy róka jön elő az erdőből. A sima Kanon-ban viszont az egyik OVA-ban visszajön emberként.[/spoiler]
Aki beletudja élni magát ebbe az animébe, akkor legalább olyan fájdalmas nézni mint mondjuk az Air-t vagy a KGNE-t, csak ez nem egyszer, hanem többször is fáj, és végre a vége is tetszett egy drámának. Az egész anime alatt olyan különös érzésem volt, nemtudom miért, de valószínűleg azok a "A dream..." kezdetű részek miatt. Nagyon feeling-es. +Ahogy apránként derül fény a dolgokra, egyszerűen csodás. Valahogy az elejétől éreztem, hogy lesz benne egy kis KGNE, de ez csak hab a tortán. De csak az utolsó részben bizonyosodtam meg róla. A requiem-es már fentebb említett résznél azt hittem, hogy vége van az animének. Az a 10 rész sztem akár egy külön anime is lehetett volna. És fogalmam sem volt, hogy mire számítsak ezek után. A következő érzékenyebb rész [spoiler]Ayu búcsúja[/spoiler] volt. Amikor a srácot már a saját élete sem érdekelte nélküle. Ez nagyon meghatott. Azt hittem, hogy akkor [spoiler]meghal a srác és vége az animének, de hála nem így lett[/spoiler]. És a vége pedig a legszebb.

...My minds unrest struggling with me,
Recalling the past who I could be,
Gotta Rise and be strong,
Gotta be tough but not lose the person I am.
Two lives I have,
One live I live,
One life I dream.
In dreams I rember the better in me...

Groven

#940
Húúú... ide is már jó rég írtam...

Kanon (2006): nekem is nagyon bejött. Kivitelezés, történet ott van nagyon. Van ugye a 2002-s változat is. Érdemes belenézni, mert 1-2 részletet elárul, ami a 2006-os verziót jobban érthetővé teszi.

AIR: az nagyon odarúg, és még meg kell majd néznem újra, mikor érzem magamban az erőt, mert vannak még vakfoltok.

Nade amiről valóban szólni akarok: Bokura ga Ita

Őszintén szólva nálam a kedvencek listájáról kitolt 1 animét. Fura... de ez van. Kicsit átrendezte a listámat.
A Bokura ga Ita mikor először megláttam a leírását rögtön megtetszett (szerelem, dráma, iskolaélet, shoujo, kismacska, stb v amit akartok). Van jópár darab ilyen témakörben. Nade ez... számomra elég egyedi.

Az 1. érdekesség az ábrázolásban van. Nem a megszokott. Néha az volt az érzésem, h csak félig grafikázott skiccet látok, de nagyonis passzolt a hangulathoz. A karakterek megrajzolásának 1ik mosolyogtató a sorozat 26 részét végigkísérő jellemzője, h időközönként lehagyták a karakterek 1ik szemét. Fura volt végig, de jókat röhögtem, h mikor bármilyen arckifejezésnél csak 1 szeme volt a karakternek (nevet a küklopsz, sír a küklopsz).

Zeneileg olyan számok szólnak alatta, ami a kősziklát is megindítja. Lassú romantikus témájú számokról van szó és 1-2-nek a szövege nagyon jól beleillik az egész anime témájába és a 2 együtt felér 1 erős balegyenessel.

Történet. A központban 2 fiatal áll egy 15 éves lány Nanami és vele egykorú fiú, Yano. Osztálytársak. A srácért a fél iskola lányszekciója odavan, ahogy azt már megszokhattuk. Nanami utálja mint a sz.r, mert mindent könnyedén vesz, és nem utolsó sorban a kis tréfáinak jópárszor ő a célpontja és emiatt néha kellemetlen helyzetekbe kerül. Nade Nanami ráébred szép lassan arra, h beleszeretett a srácba... Innen indul a történetük. Az anime kapcsolatuk 2 évében zajló eseményeket öleli fel. Az egész animében - shoujo révén - főleg a lány szemszögéből van bemutatva a kapcsoltuk. Szerencsére azért a fiúk oldalát se hagyták ki a készítők és megtudhatjuk h a 2 nem 1 dologról mennyire hasonlóan gondolkodik, de mikor beszélnek róla totál mást mondanak, mint amit akarnak. Ki érti ezt... de ez a valós életből életszerű példa...
A történet azért nem ilyen egyszerű. Yano barátja, Takeuchi-kun is beleszeret a lányba, és Yano múltbéli barátnője, akit Nana-nak hívnak is (szó szerint) kísért. Ezen felül a múltbéli barátnőnek a huga is megkavarja a dolgokat. Történetet könnyen lehet követni. Nem is itt vannak igazán összekuszálva a dolgok.

Őszintén szólva Yano cseppet sem volt szimpatikus nekem egészen a végéig. Voltak olyan húzásai, amire nagyot néztem, h ekkora szemét h lehet vk a bnőjével. Többször felmerült bennem a kérdés, h 1 ilyen karakterű lány, mint Nanami miért marad együtt 1 ilyen sráccal. Ezt életünkben hányszor kérdeztük már meg? Szánalmasan sokszor, anélkül, h megértettük volna, h mi van a háttérben. Aztán a sorozat végére értettem meg és kaptam választ h h mi nem tetszett a srácban és h miért merült fel bennem az előbbi kérdést: őnző, de az érzései tiszták a lány felé. Egyfajta paradoxon, mint az a mondat az animéből, h nem fogom bánni azt, ami megbánható. Nameg rájöttem egyéb dolgokra is...
Ha már mondatokat idéztem akkor itt van még 1, ami elhangzott az animében és nagyonis megmaradt bennem: minél jobban szeretsz valakit, annál jobban egyedül leszel. Elgondolkodtató mondatok egyike...
Egyszóval nagyon nagy hangsúlyt fektettek az érzelmek kifejezésén. Az anime sebészi pontossággal vágja papírcsík vastagságra és boncol fel minden olyan érzelmet, amit a karakterek éreznek, melynek a külvilág felé a kifejezési módja karakterenként más. Főleg Nanami rengeteget agyal az érzésein, amit folyamatosan megkavar Yano azzal h önmagának ellentmondóak a tettei. De persze ennek okai is vannak, csak később derülnek ki... és csak részben (azért hagytak gondolkodnivalót a nézőnek). De ebben nem csak Yano a hunyó, hanem a többi szereplő is hozzáteszi a magáét. De ezáltal fejlődnek és ez nagoynis megmutatkozik az animében. Teljesen mások voltak a kezdetén és másokká váltak a végére. Egy újabb mondat Takeuchi-kun nővérétől: addig jó míg fiatalon tapasztalják meg mi az a fájdalom.

Ja igen. Az ábrázolásban 1 óriási pozitívumot találtam, amit eddig nemigen láttam sehol. Szó szerint kell érteni a karakterek fejlődését. A belsőről előbb beszéltem, de itt a külsőre célzok. Az anime kezdetén és a végén a karaktereknél más a hajviselet, az öltözködési stílus. Ezt főleg Nanaminál lehet megfigyelni. Megnöveszti a haját, kezd kialakulni a stílusa és úgy öltözködik, h csak nyögve lehet kimondani azt, h ka-wa-ii. Mivel az anime 2 évet ölel fel még látszik az is h testileg h változnak. Pl. az arckarakterük megmaradt, de felnőttesebbé válnak (ffiak kedvéért megemlítem, h pl Nanaminak fokozatosan nagyobb melleket rajzoltak. Szerencsére nem tejüzem méretűeket, hanem a laposból a lányhoz illő normálisakat). Nem akartam elhinni, h 1 ilyen apró dologra is, mint a karakterek külső fejlődésére ekkora figyelmet szenteltek a készítők. Ettől az egész még reálisabbá vált számomra.

Ezeket mind összeadva az anime nagyon közel került hozzám olyannyira, h egyes jelenetek emlékeim könyvtárának sötét elzárt zugában kinyitottak 1-2 könyvet...

Még 1 dolog. Azt olvastam, h az anime kicsit másképp végződik, mint a manga. Kiváncsiságból mégis megnéztem miként ér véget a történet a mangában. Asszem nem kellett volna...  úgy betette a kaput, h még most is mikor ezt írom megremeg a kezem ha eszembe jut...

Nos, mára zárom a szentimentális szekciómat. Akinek felkeltette az érdeklődését az nézze meg. Viszont még a leírtak ellenére se ajánlom, h bárki felkészüljön az anime rejtette érzelmi hullámvölgyekre. Úgy elveszne a hatása.

smash++

Quote from: Groven on 2007-04-13, 11:45:55
Nade amiről valóban szólni akarok: Bokura ga Ita

Őszintén szólva nálam a kedvencek listájáról kitolt 1 animét. Fura... de ez van. Kicsit átrendezte a listámat.
A Bokura ga Ita mikor először megláttam a leírását rögtön megtetszett (szerelem, dráma, iskolaélet, shoujo, kismacska, stb v amit akartok). Van jópár darab ilyen témakörben. Nade ez... számomra elég egyedi.

Sorry,de nincs időm végig olvasni.A vége dráma vagy happy end?Mert ha dráma akkor tuti nem nézem meg.De ha happy akkor nagyon érdekel!!!!!!

Prof. William

Valahogy én isszeretem ha Happy End a vég. Perszte közben lehet dráma ezerrel...

smash++

Quote from: Prof. William on 2007-04-13, 14:12:06
Valahogy én isszeretem ha Happy End a vég. Perszte közben lehet dráma ezerrel...
Én is ennek a híve vagyok.Vmi féle happy end mindegy hogy a X lányból melyiket választja csak legyen egy.
Dráma lehet közben,csak a végén egymásra találjanak és össze is jöjjenek.
Ha happy a vége dráma lehet közben nyugodtan.De ha dráma a vége akkor ááááá

Norboy

Quote from: smash++ on 2007-04-13, 14:17:31
Quote from: Prof. William on 2007-04-13, 14:12:06
Valahogy én isszeretem ha Happy End a vég. Perszte közben lehet dráma ezerrel...
Én is ennek a híve vagyok.Vmi féle happy end mindegy hogy a X lányból melyiket választja csak legyen egy.
Dráma lehet közben,csak a végén egymásra találjanak és össze is jöjjenek.
Ha happy a vége dráma lehet közben nyugodtan.De ha dráma a vége akkor ááááá
A Kanon 2006 pont ilyen és ezért tetszett nekem annyira! Az egész egy dráma, de a végén minden jóra fordul.

...My minds unrest struggling with me,
Recalling the past who I could be,
Gotta Rise and be strong,
Gotta be tough but not lose the person I am.
Two lives I have,
One live I live,
One life I dream.
In dreams I rember the better in me...

Groven

Smash++: Eh... na jó... 1 animének a lényege, h mi a vége? :eek:
Bazz, az h nem olvasod el, h mit írtam a te bajod :P (ez is mutatja mennyire érdekel más írása...), de h csak a vége érdekeljen...


Aki arra kiváncsi, h mi a vége mielőtt még megnézné a Bokura ga Ita-t, akkor inkább az akkor ne nézze meg. Ha vk csak azt nézi mi a vége mondjuk ennél az animénél ( a többit nemtom h nézi, de ha hasonlóan akkor kérdés h egyáltalán vmt megért-e a mondanivalóból...), akkor pont a lényeg veszik el.

minuszmiki

Quote from: Groven on 2007-04-13, 11:45:55
Nade amiről valóban szólni akarok: Bokura ga Ita
.
.
.

Végigolvastam, megnéztem az ANN-en is. Már húzom is lefele.
Egyébként szerintem ilyen egy jó ismertető.  :tezsvir:

Soldier

Quote from: minuszmiki on 2007-04-13, 18:02:42
Quote from: Groven on 2007-04-13, 11:45:55
Nade amiről valóban szólni akarok: Bokura ga Ita
.
.
.

Végigolvastam, megnéztem az ANN-en is. Már húzom is lefele.
Egyébként szerintem ilyen egy jó ismertető.  :tezsvir:

indeed . thanks. majd ha végeztem azokkal amik folyamatban vannak akkor "huzom" en is.

smash++

Quote from: Groven on 2007-04-13, 17:49:12
Smash++: Eh... na jó... 1 animének a lényege, h mi a vége? :eek:
Bazz, az h nem olvasod el, h mit írtam a te bajod :P (ez is mutatja mennyire érdekel más írása...), de h csak a vége érdekeljen...


Aki arra kiváncsi, h mi a vége mielőtt még megnézné a Bokura ga Ita-t, akkor inkább az akkor ne nézze meg. Ha vk csak azt nézi mi a vége mondjuk ennél az animénél ( a többit nemtom h nézi, de ha hasonlóan akkor kérdés h egyáltalán vmt megért-e a mondanivalóból...), akkor pont a lényeg veszik el.

Első kiborulás az 6XX post alatt... :ejj:

Nyogidjál már meg!!!!Neked meg bi bajod van.Eszednél vagy hülye gyerek.Egy ilyentől fejre tudok állni.Képzeld egész nap kibaszott órám volt a nyomorult suliban.Volt egy kis időm,hogy beleolvassak a fórumba.Megtetszett a szöveged eleje az anime-ről és utánna néztem gyorsan,de nem volt időm végig olvasni a tied,mert közben ment az óra és a nyomorult Oracle.Még bocsánatot is kértem mielőtt oda irtam,hogy nem tudtam végig olvsni.És még ezek után képes vagy kritizálni.Háát menny akkor a jó búsba.
Azzal meg rohadtul leállhatsz,hogy engem csak a vége érdekel!!!Képzeld rühellem ha egy romantikus anime-nek dráma  a vége és sokszor azt kívánom bárcsak ne néztem volna meg,mert annyira feltud idegesíteni számomra egy két idióta befejezés.Pl a This ugly and B Wolrd-nél azt hittem kivágom a gépet az ablakon.Kössz ilyen befejezésekből nem kérek.Azért kérdeztem meg,hogy happy avgy nem happy mert gondoltam azt ugyse irod le spoilert meg nem láttam.
Ja képzeld nem mindenki szereti ha dráma a vége...
Na erről ennyit.Ha lesz időm biztos elolvasom az egészet.

Soldier

#949
Quote from: smash++ on 2007-04-13, 18:21:32
Quote from: Groven on 2007-04-13, 17:49:12
Smash++: Eh... na jó... 1 animének a lényege, h mi a vége? :eek:
Bazz, az h nem olvasod el, h mit írtam a te bajod :P (ez is mutatja mennyire érdekel más írása...), de h csak a vége érdekeljen...


Aki arra kiváncsi, h mi a vége mielőtt még megnézné a Bokura ga Ita-t, akkor inkább az akkor ne nézze meg. Ha vk csak azt nézi mi a vége mondjuk ennél az animénél ( a többit nemtom h nézi, de ha hasonlóan akkor kérdés h egyáltalán vmt megért-e a mondanivalóból...), akkor pont a lényeg veszik el.

Első kiborulás az 6XX post alatt... :ejj:

Nyogidjál már meg!!!!Neked meg bi bajod van.Eszednél vagy hülye gyerek.Egy ilyentől fejre tudok állni.Képzeld egész nap kibaszott órám volt a nyomorult suliban.Volt egy kis időm,hogy beleolvassak a fórumba.Megtetszett a szöveged eleje az anime-ről és utánna néztem gyorsan,de nem volt időm végig olvasni a tied,mert közben ment az óra és a nyomorult Oracle.Még bocsánatot is kértem mielőtt oda irtam,hogy nem tudtam végig olvsni.És még ezek után képes vagy kritizálni.Háát menny akkor a jó búsba.
Azzal meg rohadtul leállhatsz,hogy engem csak a vége érdekel!!!Képzeld rühellem ha egy romantikus anime-nek dráma  a vége és sokszor azt kívánom bárcsak ne néztem volna meg,mert annyira feltud idegesíteni számomra egy két idióta befejezés.Pl a This ugly and B Wolrd-nél azt hittem kivágom a gépet az ablakon.Kössz ilyen befejezésekből nem kérek.Azért kérdeztem meg,hogy happy avgy nem happy mert gondoltam azt ugyse irod le spoilert meg nem láttam.
Ja képzeld nem mindenki szereti ha dráma a vége...
Na erről ennyit.Ha lesz időm biztos elolvasom az egészet.

Groven nem "teljesen" igy értette szerintem.. amugy az igaz nem mindenki szeretheti a "drámai" végzödest en ezt is ertem mert keves az idöd stb stb, de másrészt nalam sem az end-ing amin eldöntöm hogy megnezem-e vagy nem.nem ezt tartom szemelött . mondjuk nekem is volt olyan hogy  ereztem ezt "miert is neztem meg ha ilyen a vége" es egy honappal késöbb megneztem mégegyszer:) lényeg groven nem egeszen ugy ertette hogy ilyen szinten felkellene venned(szerintem:))..

smash++

#950
Solider:
Ok.Forgotten.
Azért mennyivel jobb a hozzád hasonló diplomatikus válasz.Az tény és való,hogy az anime egésze a lényeg,nem csak a vége.De a romantikus anime-knél nagyon finnyás vagyok.Sajnos én írtózom a drámai végektől.Ha kicsit dráma nem gond vagy olyan,hogy semleges (gondold tovább ok).De az,hogy a szerelmesek egymásra találnak és a készítők gondolnak egy olyat a végére,hogy nehogy már együtt legyenek,mint az előbb említett anime-ben is...Na ezt nem bírom.PL a Full metal alhemist-ért annyira oda voltam (nem romantikus),amikor néztem nem bírtam leállni vele,igazi mestermű és a végére bedobank egy olyat, pff.
Az is igaz,hogy izlések és pofonok.

De nézzük onnan a dolgot,hogy mennyi anime van??Annyi,hogy életem végéig válogathatok.Mennyi jó anime van??Nagyon sok!!!Mennyi ideje van az embernek??Egyre kevesebb... :ejj:  Akkor most jogosan szeretnék olyan jó animet nézni ami az én izlésemnek megfelel (jelen esetben a vég)?Szerintem igen. Annyi kiváló anime van,hogy nyugodtan válogathat az ember és számomra a vég kimondottan fontos.

Ki látta a D.N. Angelt????  Ki mondja azt,hogy mennyei volt a vége?  Vagy mindenkinek azt tetszett volna ha meghal a srác D.N.-vel?Sőt mindkét srác meghal?

Modify: Ja és miylen érdekes.Én még nem szóltam le senkit aki eddig megkérdezte tőlem vagy más fórumozót,hogy milyen is a vége,mert akarta tudni...Inkább megértettem őt.

Solid Snake

Quote from: smash++ on 2007-04-13, 18:40:17
De az,hogy a szerelmesek egymásra találnak és a készítők gondolnak egy olyat a végére,hogy nehogy már együtt legyenek,mint az előbb említett anime-ben is...Na ezt nem bírom.PL a Full metal panic-ért annyira oda voltam,amikor néztem nem bírtam leállni vele,igazi mestermű és a végére bedobank egy olyat, pff.

:tezsvir:
Annál a résznél én is majd' felrobbantam. Az anime 50%-át kiteszi az emo-zás + egymás iránti törődés (Sousuke emo --  :eek:), erre a végére egy ilyen gyökér jelentsort adnak le. Ezért nem néztem még újra a Second Raid-et, pedig úgy általánosságban (és a befejezést ignorálva) remek anime.

smash++

#952
Quote from: Solid Snake on 2007-04-13, 19:39:29
Quote from: smash++ on 2007-04-13, 18:40:17
De az,hogy a szerelmesek egymásra találnak és a készítők gondolnak egy olyat a végére,hogy nehogy már együtt legyenek,mint az előbb említett anime-ben is...Na ezt nem bírom.PL a Full metal panic-ért annyira oda voltam,amikor néztem nem bírtam leállni vele,igazi mestermű és a végére bedobank egy olyat, pff.

:tezsvir:
Annál a résznél én is majd' felrobbantam. Az anime 50%-át kiteszi az emo-zás + egymás iránti törődés (Sousuke emo --  :eek:), erre a végére egy ilyen gyökér jelentsort adnak le. Ezért nem néztem még újra a Second Raid-et, pedig úgy általánosságban (és a befejezést ignorálva) remek anime.

Sorry!!!!!
Félre írtam,mert siettem.Nagy hiba.Nem az FMP-ről irtam hanem az FMA-ról.CSak annyira hasonló :hehe:.Nekem az FMP nagyon tetszett és mind a három sorozat is.De,hogy 3 évad alatt enm tudnak semmit összehozni,tényleg bosszantó lehet.Na de majd a 4. :D
Mégegyszer bocs.De nekem az FMP nagyon tetszett.Kedvenc ;)

Modify: Gondolom fölöslegesen ajánlom,hogy nézzd meg.A fumuffo és a TSR nagyon ütött nálam és egy kis romantika is van bennük  :hehe:

Solid Snake

Quote from: smash++ on 2007-04-13, 21:28:51
Félre írtam,mert siettem.Nagy hiba.Nem az FMP-ről irtam hanem az FMA-ról.

Modify: Gondolom fölöslegesen ajánlom,hogy nézzd meg.A fumuffo és a TSR nagyon ütött nálam és egy kis romantika is van bennük  :hehe:

Előfordul, ha siet az ember, hogy jó dologra gondol, de hasonló, más dolgot ír le (éles példa a Wallpaper topicban írt marhaságom -- Vector Art helyett Vector Air-t írtam  :hehe:).

Az összes FMP-t láttam már. Csupán azt a tényt fejtettem ki, miszerint pont a LOL befejezés miatt nem néztem még újra a TSR-t.  :smile:

Groven

#954
Quote from: smash++ on 2007-04-13, 18:21:32
Quote from: Groven on 2007-04-13, 17:49:12
Smash++: Eh... na jó... 1 animének a lényege, h mi a vége? :eek:
Bazz, az h nem olvasod el, h mit írtam a te bajod :P (ez is mutatja mennyire érdekel más írása...), de h csak a vége érdekeljen...


Aki arra kiváncsi, h mi a vége mielőtt még megnézné a Bokura ga Ita-t, akkor inkább az akkor ne nézze meg. Ha vk csak azt nézi mi a vége mondjuk ennél az animénél ( a többit nemtom h nézi, de ha hasonlóan akkor kérdés h egyáltalán vmt megért-e a mondanivalóból...), akkor pont a lényeg veszik el.

Első kiborulás az 6XX post alatt... :ejj:

Nyogidjál már meg!!!!Neked meg bi bajod van.Eszednél vagy hülye gyerek.Egy ilyentől fejre tudok állni.Képzeld egész nap kibaszott órám volt a nyomorult suliban.Volt egy kis időm,hogy beleolvassak a fórumba.Megtetszett a szöveged eleje az anime-ről és utánna néztem gyorsan,de nem volt időm végig olvasni a tied,mert közben ment az óra és a nyomorult Oracle.Még bocsánatot is kértem mielőtt oda irtam,hogy nem tudtam végig olvsni.És még ezek után képes vagy kritizálni.Háát menny akkor a jó búsba.
Azzal meg rohadtul leállhatsz,hogy engem csak a vége érdekel!!!Képzeld rühellem ha egy romantikus anime-nek dráma  a vége és sokszor azt kívánom bárcsak ne néztem volna meg,mert annyira feltud idegesíteni számomra egy két idióta befejezés.Pl a This ugly and B Wolrd-nél azt hittem kivágom a gépet az ablakon.Kössz ilyen befejezésekből nem kérek.Azért kérdeztem meg,hogy happy avgy nem happy mert gondoltam azt ugyse irod le spoilert meg nem láttam.
Ja képzeld nem mindenki szereti ha dráma a vége...
Na erről ennyit.Ha lesz időm biztos elolvasom az egészet.

Hát jobb reakciót nem is várhattam volna. Hülyegyerek, meg barátai. Hehe. :D Csupán feltételezésekbe bocsátkoztam a beírásod alapján, mert nem volt tiszta. Ennyi. De h már jelzőkkel illettél úgy h fingod sincs ki vagyok, az már minősít. :ejnye:
Soldier jól érzékelte, h nem minősítésnek szátam a beírásomat. Csaka  hirtelen csak bepostolt dolgokat teljesen nem lehet hovarakni, viszont le kell reagálni, h tiszta legyen a kép.
Tudod csak azután írok le bármit is miután nyugodtan elolvastam a rá vonatkozó beírást. De ez az én nézőpontom.
A mondatod meg nekem másképp jött le, különben nem írtam volna azt, amit. Lehet falramászni megint. :hopp:
Az h milyen a vége, direkt nem árultam el, konkrétan nem írtam le h érdekesebb legyen az ismertetőm (de azért erősen utaltam rá...).

smash++

Tény és való,hogy túlreagáltam.Ezt elismerem.Bocsánatot is kérek!
A hülyegyereket azért nem kell olyan komoylan venni,haverok között szoktuk mondani (remélem erre nem jön az,hogy nézzétek a kúltúr gyereket és társaságát :D,na de mind1,tom nem vagyunk haverok,ezért is erős volt)

De tiszta olyan érzésem volt,hogy egy normális postra kaptam egy olyan erős kritikat ami úgymond általában szól bizonyos tipusú emberekről,közben a háttérből nekem van címezve,hogy "minek is nézek ilyeneket", "meg,hogy nem értem mega mondanivalót", "meg,hogy nem érdekel más írása","csak az anime vége érdekel".

A lényeg,hogy elkezdetem olvasni az írásod és annyira megtetszett már az elején,hogy tudni akartam,hogy tényleg érdemes-e nekem is leszedni(ennyire volt időm).Remélejük azért nincs harag  :rotfl:

Solid Snake

#956
Quote from: kelvor on 2007-04-14, 19:35:57
Quote from: Solid Snake on 2007-04-14, 16:36:31

Máris írom ki a Death Note 1-25-öt DVD-re, és rakom is polcom legelőkelőbb helyére!  :Kiraly:

Vigyázz, le ne essen! :D Amúgy azt hittem, hogy neked a KGNE van ott, amúgy jön nyáron egy OVA, tudtad? :smile:

Az is. A polcom legelőkelőbb helyén helyet foglaló animék: KGNE, Higurashi no Naku Koro ni, Fate/Stay Night, Kanon, és most már a Death Note is (egy ütős borítót is találtam hozzá, így nem kellett rajzolgatnom, mint általában).  :jee: :haha:

Nem tudtam róla, hogy a KGNE-hez OVA-t is adnak ki. Azt esetleg tudod, hogy miről fog szólni?  :hehe:

kelvor

#957
Nem tudom miről fog szólni, csak láttam a listában :smile

Kimi ga Nozomu Eien: Haruka Route címmel.

Solid Snake

Quote from: kelvor on 2007-04-14, 21:07:37
Nem tudom miről fog szólni, csak láttam a listában :smile:

Véleményem szerint talán egy másfajta befejezés. Esetleg a szereplők élete Haruka felépülése után. Vagy talán előzmény. Passz.  :D

kelvor