Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

NLZ

Quote from: Fatal on 2009-02-19, 12:32:53
Mostanában egyre többször produkálja az XP ezt: rányomok a kikapcsolásra, de csak bezárja az összes programot, és csak akkor kapcsol ki, ha mégegyszer rányomok. Ezzel reinstallon kívül lehet kezdeni valamit?
Ha a windóz sokat szarozik, akkor meg lehet próbálni azt is, hogy létrehozol egy új felhasználói fiókot. Ez sok szarságon segít. Nekem pl nem kellett újrarakni a windózt. :D
[reserved]

White SeeD

Érdekes jelenségbe futottam bele.
Adott egy gép, egy mikrofonos fejhallgatóval.
Az admin fiókból telepítettem egy netes telefonos rendszert, kipróbáltam, tökéletes volt.
Ma jövök be, kolléganő zokog hogy sz@r a hang, rezeg, sistereg, és hogy milyen bénán telepítettem fel.
Kipróbálom a fiókjából (ami természetesen korlátozott) és tényleg sistereg, recseg, minden baja van.
Nézem a hangbeállításokat, totálugyanaz mint adminban.
Átlépek, ott tökéletes a hangminőség :wtf:
Indításkor ugyanazok a programok töltődnek be, gyakorlatilag minden ugyanaz, egyedül a korlátozottságbeli különbségek vannak.

5letek a probléma megoldására?
(nem, arról szó sem lehet, hogy rendszergazdai jogokat kapjanak, különben hetente telepíthetem újra a gépet.)
De amúgy sem tudom elképzelni hogy ez lenne a probléma egy hangeszköznél. :confused:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Kuroi Tenshi

lehet, hogy valamilyen driver telepítése nem minden
felhasználóra történt meg? pl. Vagy valami más beállítás,
ami elsőre nem feltűnő, máshogy van ott.

White SeeD

Hát, semmilyen driver nem lett telepítve. Bedugtam és működött, minden töltés/felismerési procedúra nélkül. (A gép meg olyan tetü, hogy a legkisebb telepítési művelet sem tud észrevétlenül megtörténni) (Genius HS-04A /nemannyiraolcsódenemisdrágakategória/) készülékről van szó.
Már próbáltam olyat is, hogy csináltam egy másolatot az adminomról, és lebutítottam, de ugyanúgy recseg.
Beállítani meg nemsokmindent lehet. Lehet huzigálni a hangerőt, meg pár semmire sem jó apróság, de azért próbálkozok.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Kuroi Tenshi

alaplapi hangchip driverére gondoltam...

balu01

#10265
Van egy kis gondom a DVD-írással. Ritkán sikerül, de az esetek többségében ezt írja ki és annyi az egésznek :__devil:
http://kepfeltolto.hu/i/?t=img&id=360217
De a legnagyobb gond, hogy elvittem egy szaküzletbe hogy nézzék meg mi a baj, azt mondták hogy semmi, ott minden rendben volt. :eek:
Na mondom jól van akkor, azonnal ki is próbáltam mikor hazakerült, de megint ugyanez a helyzet :falba:
Ilyennel találkozott már valaki? Vagy esetleg valaki tudja mi a gond?
Ma bekapcsolás után két írás sikeres volt, de azóta megint ugyanezt írja ki mindnél :zomg:
Ja és nem csak a Nero csinálja ezt(amiből próbáltam más verziókat is), hanem a ConvertXtoDVD is.  :grrr:

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Selmo

Kár, hogy Pio dvd-hez, neki meg LG van.

Szerintem próbáld meg másik IDE porton/kábellel, nézd meg, hogy rendesen viszi-e az UDMA-t az író. De legfőképp ne vegyél LG-t.

A tökéletesség unalmas.

Fatal

#10268
Mi baj LG-vel? Nekem több éve jó. (Mondjuk az igaz, hogy nem gyötröm agyon.)
ED: mégsem, LG a régi gépbe volt, a mostani Pioneer. ^^ De avval se volt baj.
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

balu01

Quote from: Selmo on 2009-02-19, 18:12:51
Kár, hogy Pio dvd-hez, neki meg LG van.

Szerintem próbáld meg másik IDE porton/kábellel, nézd meg, hogy rendesen viszi-e az UDMA-t az író. De legfőképp ne vegyél LG-t.
De ezt a szakemberek miért nem tudták megnézni?  :eek: :gyagya:

TurboK

Quote from: sirtomi on 2009-02-19, 12:13:08
Quote from: chilip on 2009-02-18, 22:16:32
nah kicserélték  :Kiraly: fizettem rá 4000 Ft külömbözetet, és lett egy samsung 500 Gb-os vinyóm a Maxtor helyett.  :szemuveges: istenem milyen halk, nem rezonál, nem kattog, nem berreg. meg kell még szoknom ezt a csöndet :D
Még halk. 500 Samu vonyóm olyan lett mint egy traktor pár hét alatt :)
Itt Samsung HD501LJ, 6809 óra munkaidő, a vinyó szinte hangtalan.

Pioneer DVD író nekem már több modell volt, de volt olyan amit három évig nyüstöltem (2000+ kiírt lemez), és csak akkor sikerült megszakitani amikor hackelt firmware-eket teszteltem rajta. Azóta csak CDt olvas.
(azért futottam át vagy 4 model pio-dvr írón mert leselejteztem az IDE meghajtókat SATA verziókra + anyum gépébe is kellett író)

Avval a dma hibával meg szerintem nézd meg hgy a biosban rendesen be van e állítva a meghajtó, kábelek és jumperelés helyes-e, és hogy a windows alatt (eszközkezelő) engedélyezve van-e a DMA. Asszem IDE csatornák alatt kell megnézni.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Selmo

Quote from: balu01 on 2009-02-19, 19:17:23
De ezt a szakemberek miért nem tudták megnézni?  :eek: :gyagya:
Mert csak az írót vitted el, nem a géped?

A tökéletesség unalmas.

balu01

Quote from: Selmo on 2009-02-19, 19:26:21
Quote from: balu01 on 2009-02-19, 19:17:23
De ezt a szakemberek miért nem tudták megnézni?  :eek: :gyagya:
Mert csak az írót vitted el, nem a géped?
Az egész gépet átvittem.

Selmo

Innentől kezdve ez egy olyan probléma, ami csak fene tudja mikor jön elő és hacsak nem dvd lemezre finnyás az író, valószínűleg sosem derül ki mi a baja. De azért tedd meg amit tanácsoltunk, más port/kábel. Hátha. :)

A tökéletesség unalmas.

balu01

Ha már felmerült az eszközkezelő és ez a bizonyos IDE...
http://kepfeltolto.hu/i/?t=img&id=360365
Ennek nincs valami köze a dologhoz? Ha igen honnan szerezhetek egy illesztőprogramot hozzá?
Ehh, látszik hogy full hülye vagyok az ilyen dolgokhoz  ^^"

NLZ

Ennek a hiánya miatt max a satás vinyók vacakolhatnának, bár akkor fel se ismerné őket a vinyó. Legalábbis nálam ez van XP alatt (Abit AN7, Sil 3112). De sztem próbáld ki azt, hogy leszeded a legfrissebb alaplapi chipset drivereket, vagy akár még egy biost is frissíthetsz. Persze utóbbit csak ésszel.
[reserved]

Selmo

Ugye ez nem daemon toolsos? Mert ha igen, telepítsd újra.

A tökéletesség unalmas.

balu01

#10277
Quote from: Selmo on 2009-02-19, 20:27:48
Ugye ez nem daemon toolsos? Mert ha igen, telepítsd újra.
Daemon Tools-t pont ma töröltem le. ÉS valóban ez volt a ludas.
Amúgy azt hiszem inkább hagyom a fenébe ezt az írási problémát, mert nem akarok mégjobban rontani a helyzeten :D

NLZ

Használj Alcohol 120%-ot, az jobb, mint a Daemon. :D
[reserved]

Cobra

Újraírható lemezzel tesztelj, azt nem kell kidobni, ha nem sikerül az írás :)
Egyébként lehet, hogy a DT kavart meg valamit és azért nem ment az írás.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

TurboK

Quote from: NLZ on 2009-02-19, 20:49:42
Használj Alcohol 120%-ot, az jobb, mint a Daemon. :D
hahaha nem.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

balu01

#10281
Quote from: Cobra on 2009-02-19, 20:50:55
Újraírható lemezzel tesztelj, azt nem kell kidobni, ha nem sikerül az írás :)
Egyébként lehet, hogy a DT kavart meg valamit és azért nem ment az írás.
Újraírhatóval tesztelek, 5 kidobott lemez után muszáj volt venni :D
Amúgy a DT már pár éve fent volt, és csak december óta van ez a hiba. Egészen eddig halogattam a dolgot, de még most se hiszem el hogy a boltban nem találtak semmi hibát tegnapelőtt  :eek: Én meg már az őrület szélén állok :D

Selmo

Egy alapos wintisztítás esetleg nem árthat.

Quote from: NLZ on 2009-02-19, 20:49:42
Használj Alcohol 120%-ot, az jobb, mint a Daemon. :D
Troll harder. :ejj:

A tökéletesség unalmas.

balu01

De szerintem nem is segíthet :D

Selmo

Ha valami registry probléma, akkor igen, de amúgy is gyorsíthat a gép működésén.

A tökéletesség unalmas.

balu01

Registry...  :facepalm:
Még a végén kitörölnék valami fontosat :D
Éppen az ilyen dolgokra mondtam hogy jobb ha el se kezdem ^^"

Selmo

Úgyis terveztem, hogy csinálok egy ilyen topicot, majd akkor megcsinálom, ha lesz rá időm, biztos sokat segít a hozzá nem értőknek majd. :)

A tökéletesség unalmas.

balu01

Az jó lenne, kösz előre is :smile:

NLZ

Quote from: Selmo on 2009-02-19, 21:08:34
Quote from: NLZ on 2009-02-19, 20:49:42
Használj Alcohol 120%-ot, az jobb, mint a Daemon. :D
Troll harder. :ejj:
[spoiler][/spoiler]
[reserved]

Fatal

Miért szidjátok Alcoholt? Sima mountolásra tényleg jobb a Daemon, de Alcoholt nemcsak arra lehet használni.
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths