Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

chilip

hogy tudsz akkor írni ide? :D

Member


Cobra

Bár sokat valószínűleg nem segít, de esetleg egy bios reset segíthet. Van egy jumper, azt kell átrakni kis időre úgy, hogy közben áramtalanítod a gépet (elemet is érdemes kivenni és közben meg is mérni).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

#10323
Nalam egy rossz kijelzos ceges laptop van. Miota kiszedtem az akksijat es visszatettem, azota egyreszt fraszt kaptam, mert egy adott helyen megallt a bootolasnal, de az ido beallitasa utan space-re tovabbment, masreszt viszont mukodik a tapipadja.
A kijelzoje meg most mar megszabadult az elso kerettol es a hatso boritasatol. De ha jol vettem eszre, a masik resze (marmint az alja) egyszeruen tulmelegszik es akkor sztrajkol. Persze tekintve, hogy alul hianyzik par gumilabacskaja, nem hinnem, hogy paradesan jo a szellozese. Raadasul ezer eves.
Amugy a jelenseg: kis ideig van kijelzo, aztan a hattervilagitasnak bucsut lehet mondani. A kijelzo meg kicsit vibral ugy vettem eszre es a szelei fele sotetebb. Kisse reginek es elhasznaltnak tunik.

Nekem az itthoni gep jatssza, hogy ha elol bedugok valami USBset akkor neha ujraindul. Szoval nem lehet, hogy a billentyuzet a ludas? (Bar ahogy belegondolok itthon vagy a gephaz, vagy az alaplap sz*r konstrukcio.)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

noriko

Arra van valami megoldás, hogy a tálcán az óra ne AM/PM formátumban jelenjen meg, hanem 24 órásban (értsd: 10:00 PM helyett 22:00), úgy, hogy közben a Windows alap nyelve angol marad? gondolom, emiatt az AM/PM...
Viszont nekem telejen úgy rémlik, hogy újratelepítés előtt is minden angolul volt, az óra pedig 24-es. :/
"I wish I could, but I don't want to."

Selmo

Területi és nyelvi beállítások->testreszabás->idő.

A tökéletesség unalmas.

noriko

KÖSZÖNÖM!
This place is the best!  :jee:
"I wish I could, but I don't want to."

Member

Az volt a baja, hogy nem bír elviselni 3-nál több egy időben bedugott ps2+usb-t. Ilyet sem láttam eddig, főleg, mert 4 slot van csak usb-re a lapon, na mind1. Utána még 3x telepítettem windowst, mert elsőre nem bírta felfogni a graf. kártyámat (hiába raktam AGPre a PCI-ről a biosban), aztán meg a hálózat kezelése szállt el totál. De negyed nyolcra már egész használható lett, most jó.

Mondjuk minden könnyebb lett volna, ha anyám nem ismételgeti, hogy "minek akarsz átmenni újvárosba, majd veszel bele cuccot holnapután Szegeden", vagy az időközben felbukkant apám nem ad tanácsokat, miközben a C64 parancsait is kézikönyvből tudta csak.

balu01

Quote from: Selmo on 2009-02-21, 14:31:57
Ugyanazon a kábelen van a DVD és winyó tápellátása? Ha igen tedd másikra és próbáld meg úgy.
Ugyanazon volt, és át is tettem másikra, de ugyanaz a helyzet :grrr:

NLZ

Adatkábel is volt már cserélve?
[reserved]

balu01


Fatal

IE megint produkálja magát: szó és hibaüzenet nélkül kilép, vagy for the lulz, vagy ha rákattintok valamire, vagy ha bezárnék egy ablakot. Nem gyakran, de napi 1-2x legalább. Halp?
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

kikuchiyo

Kvikveg: nyiss egy ablakot (igazit, amin a külvilágnak nevezett dologra lehet rájátni), fogd meg a laptopot, és hajítsd ki. Vagy ha céges, akkor menj be a főnökhöz, és csapd le az asztalára.

Member: OMGWTF... ha összegyűjtenéd az eddigi szenvedéseidet és kiadnád őket könyvként, lehet, meggazdagodnál, és akkor lenne pénzed egy működő számítógépre.

Fatal: használj rendes böngészőt.
Failure is the default option

Fatal

Here I am, all excited thinking this would be a helpful post, and all I get is some very cheap trolling.
Ezt szeretem, nálam nem volt eddig baja.
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

Kuroi Tenshi

Pedig annál jobbat, hogy víruskeresés, win update - malicious
software removal tool, nem nagyon tudunk mondani, és
gondoljuk az már megvolt. Használj rendes böngészőt --
FF vagy O/A.

Fatal

Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

Próféta

Quote from: Fatal on 2009-02-22, 14:20:52
Ezt szeretem, nálam nem volt eddig baja.
Ha valamilyen okból nagyon ragaszkodsz az IE-hez, kipróbálhatod a nyolcast, hátha. A hírek szerint sokkal kevesebb szempontból lesz FAIL, mint az elődei (ugyanúgy, ahogy ez a 7-esre is igaz volt a megjelenésekor).

Mivel IE-t nem használok, sok okosat nem, tudok mondani, ha mindenképpen hőn szeretett programod berkein belül szeretnél maradni; de Firefox-tapasztalatokkal felvértezve azt mondanám, hogy a nem túl stabil kiegészítők sok galibát okozhatnak -> az IE7 Safe módját is próbáld ki.

Fatal

Nyolcasról még nem is tudtam :eek: iFail... Felrakom azt.
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

Moha

Fatal... akármennyire is szereted az IE-t, garantálom, hogy ha felrakod a Firefox-ot és használod egy pár hétig, utána már eszedbe sem fog jutni az IE! Klasszisokkal jobb, nem csak stabilitás és biztonság szempontjából, de sokkal jobban testre is szabható. És abszolút könnyű átállni rá. Ha az IE-t tudod kezelni, a FF is simán menni fog.
Ha a fateromat át tudtam rá szokatni, akkor bárkit! :)

Selmo

Lassan ideje lesz új tápot vennem, a hatásfok jobban érdekel, mint a hangerő. Ezeket néztem:


  • OCZ ModXStream Pro Power Supply 400W
  • Corsair Power CX400W
  • Chieftec GPS-400AA-101A

Melyiket éri meg jobban, vagy egyéb javaslat?

A tökéletesség unalmas.

Fatal

#10340
O gad... Felraktam a 8-ast, jó meg minden, de nem tudom eltüntetni ezt az információs sávból: Az IE jelenleg letiltott bővítményekkel fut. Kattintson a bővítmények kezeléséhez, letiltásához vagy eltávolításához. Megnéztem, és nincsenek letiltott bővítmények, de akkor wait wat?
Lehet tényleg ideje lenne kipróbálni valami mást is :haha:
ED: megoldottam, egy RegCure nevű program segített. :)
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

Kvikveg

Ja, ez nem az en laptopom, de per pill nincs mas, es az itthoni gepre nem teszek ceges anyagot.
Altalaban bedugunk bele egy masik monitort azt jolvan.
De azert kosz az otletet.
Ha vegkepp leselejtezik, kiprobalhatjuk vele a laptop-curlinget.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Quote from: Kvikveg on 2009-02-22, 15:07:23
Ha vegkepp leselejtezik, kiprobalhatjuk vele a laptop-curlinget.
Vagy csinálhatsz belőle céges / házi projektort, a részleteket Nakedapétől érdeklődd meg :)

Zsiga

Quote from: Selmo on 2009-02-22, 15:03:16
Lassan ideje lesz új tápot vennem, a hatásfok jobban érdekel, mint a hangerő. Ezeket néztem:


  • OCZ ModXStream Pro Power Supply 400W
  • Corsair Power CX400W
  • Chieftec GPS-400AA-101A

Melyiket éri meg jobban, vagy egyéb javaslat?
A 400as Corsairt a Seasonic gyártja, = WIN. :)

Nakedape

Quote from: Próféta on 2009-02-22, 15:12:43
Quote from: Kvikveg on 2009-02-22, 15:07:23
Ha vegkepp leselejtezik, kiprobalhatjuk vele a laptop-curlinget.
Vagy csinálhatsz belőle céges / házi projektort, a részleteket Nakedapétől érdeklődd meg :)
igen ha a háttérvilágítás a rossz csak , akkor arra pont jó, mondjuk laptotból tippre, nehéz kiszedni csak monitort, így magáról arról a laptopról kéne futtatni a filmeket is, de persze  mindet meg lehet próbálni. sportra utána is alkalmas:)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kuroi Tenshi

Quote from: Selmo on 2009-02-22, 15:03:16
Lassan ideje lesz új tápot vennem, a hatásfok jobban érdekel, mint a hangerő. Ezeket néztem:

Chieftec GPS régi Delta konstrukció (jó, megbízható, de
a hatásfoka és a halksága nem éri el a maiakat), az
OCZ belét már nem emlékszem ki gyártja, de a Corsairt
a Seasonic készíti, tehát egész magas hatásfok és
halkabb, mint a többi.

Quote from: Kvikveg on 2009-02-22, 15:07:23
Ha vegkepp leselejtezik, kiprobalhatjuk vele a laptop-curlinget.

Hmm.. volt valami ilyesmi videó, asszem offline-dayre
készítették... csak erős idegzetűeknek, brutális és
könyörtelen laptopkínzásról szól az egész videó  :zomg:

Kvikveg

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-02-22, 15:43:58
...
Quote from: Kvikveg on 2009-02-22, 15:07:23
Ha vegkepp leselejtezik, kiprobalhatjuk vele a laptop-curlinget.

Hmm.. volt valami ilyesmi videó, asszem offline-dayre
készítették... csak erős idegzetűeknek, brutális és
könyörtelen laptopkínzásról szól az egész videó  :zomg:
Szerinted honnan jott az otlet?  :haha:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Quote from: Nakedape on 2009-02-22, 15:39:16
Quote from: Próféta on 2009-02-22, 15:12:43
Quote from: Kvikveg on 2009-02-22, 15:07:23
Ha vegkepp leselejtezik, kiprobalhatjuk vele a laptop-curlinget.
Vagy csinálhatsz belőle céges / házi projektort, a részleteket Nakedapétől érdeklődd meg :)
igen ha a háttérvilágítás a rossz csak , akkor arra pont jó, mondjuk laptotból tippre, nehéz kiszedni csak monitort, így magáról arról a laptopról kéne futtatni a filmeket is, de persze  mindet meg lehet próbálni. sportra utána is alkalmas:)

Nem hülyeség nem csak a monitorvezérlő panelt, hanem a laptop alaplapot is beépíteni a projektorba.
Failure is the default option

Moha

Én már egy ideje fontolgatom, hogy csinálnék egy ilyen házi projektort, csak egyrészt a szobám kicsi hozzá, másrészt nem tudom, honnan lehet normális áron írásvetítőt szerezni hozzá. Ötletek esetleg?

Selmo: Corsair CX400-as jó! Nekem az van a gépben, nagyon halk és elvileg 80+ a hatásfoka.

kikuchiyo

Miért csinálja azt a Rapidshare és a többi hasonló ócskaság, hogy nem folyamatos a letöltés, hanem néhány másodpercenként le-leesik a sebesség nullára? Néha meg is szakad, ami azt jelenti, hogy az addig lejött részt is cseszhetem.
Failure is the default option