Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

A külön drivert akar felrakni dolgot csak úgy tudom
elképzelni, hogy 98/ME os még nem ismeri az USB2.0
szabványt, de a lapon már 2.0 van; és hogy az 1.1
egyszámjegyű MBps sebessége helyett normálisan
lehessen adatot tölteni usb-tárolóra.
Különben viszont semmi keresnivalója külön drivernek,
a déli híd (chipset) kezeli. Simán lehet, hogy ez okoz
akadást.
Ja és egy bios-frissítést is megpróbálhatsz ezután/
ezzel együtt.

Member


Akkor ezekre nyomjak egy uninstall-t? PCI-ben nem lehet semmi, csak egy ethernet van, az unknown device meg főleg böki a csőrömet, mert minden telepítve van és megy, amit beszereltem.

Hmmm, az a 2x2 gondolom az az alaplapi 2x2 USB, lehet, hogy a kakukktojás az, amit +2 volt külön rácsatlakoztatva, de kivettem, mert akkor sem bootolt?

Kuroi Tenshi

A PCI nem csak a slotok, sok alaplapra integrált eszköz is
pci (újabban pci-e) buszon keresztül csatlakozik a chipsethez.

Nem itt, hanem az Add/Remove software részen a chipest
és egyéb alaplapi eszköz driverét; bár itt is megpróbálhatod.

Az alaplapi driverek biztos mind telepítve voltak? Mert én ott
csak a 4 usb portot és egy fura usb composite devicet látok;
na meg az is fura, hogy nem std openhcd usb host kéne ott
legyen, hanem valami utalás arra, hogy az a chipsethez
tartozik. Leírnád végre, hogy milyen alaplap milyen chipsettel?

Member

#10443
ASRock U8Upgrade-NF3 és Single Chip: NVIDIA® nForce3 250
http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=K8Upgrade-NF3&s=
A bios v2.30

Fazék

újból a notebook-om hangkimenetelére kérdeznék rá.

ha rádugom a hangfalat, azonnal elkezd recsegni/sípolni a hangfal, statikus zörejszerűség jön ki belőle.
az előbb próbálgattam birizgálni az érintkezőket, illetve egy kicsit megtisztítani őket, de semmit sem segített.

amúgy nagyon olyannak tűnik a kijövő hang, mintha a belső mozgó alkatrészek által keltett zörejt adná tovább (vinyó, ventik,...).
namármost ezeken nem tudok mit segíteni, azok a zörejek meglesznek, de mégis szeretném, ha nem csak a nyamvadt beépített hangszóróival tudnék hallgatni dolgokat a notebook-ról, hanem legyen rajta normál hangszórókimenet is.

ez vajon megoldható egy külső hangkártyával? azon nem jönnek át ezek a rohadt zörejek?

Kuroi Tenshi

Talán nem... talán igen...
Kevesebb lesz az alapzaj, de elképzelhető, hogy marad
még benne valami interferencia (bár az már biztosan
elenyésző lesz ahhoz képest, ha tényleg annyira rossz
most.)

kikuchiyo

Kérdés:

Van valami egyszerű és gyors módszer arra, hogy egy meglévő ubuntu telepítésről az összes beállítást, csomagot, saját fájlt át lehessen másolni egy szűz gépre?

Továbbá egy VistAIDS + Ubuntu dual boot kialakításánál van valami, amire ügyelni kell?
Failure is the default option

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-03-08, 17:46:26
Talán nem... talán igen...
Kevesebb lesz az alapzaj, de elképzelhető, hogy marad
még benne valami interferencia (bár az már biztosan
elenyésző lesz ahhoz képest, ha tényleg annyira rossz
most.)
no igen, kb ezt tippeltem én is, csak így hirtelen körülnéztem a lehetőségeket illetően, és nem vagyok benne biztos, hogy megér nekem 10k-t a legolcsóbb külső hangkártya, arra a pár alkalomra, amikor a notebook-on néznék vmit :(

Próféta

#10448
Quote from: kikuchiyo on 2009-03-09, 01:28:42
Van valami egyszerű és gyors módszer arra, hogy egy meglévő ubuntu telepítésről az összes beállítást, csomagot, saját fájlt át lehessen másolni egy szűz gépre?
Biztos vannak rá kész alkalmazások, de nagyjából megoldható kézzel is, legalábbis azonos verziójú Ubuntuk közt.

1. Nézz utána, emlékeim szerint egy egyszerű paranccsal le lehet kérdezni (dpkg*, apt-*, dselect, aptitude search... nem emlékszem) az összes kézzel kiválasztott (tehát nem disztróval alapból települő, és nem is csak függőségként felmászó) csomag listáját, simán belepipe-olható egy fájlba, és utána szintén egy sor ezt a listát a másik gépen megetetni vele, hogy rakja fel őket. De ha nem akarsz nagyon keresgélni, a Synaptic GUI is ki tudja fájlba menteni ill. visszaolvasni a csomagokat (Save Markings, generate full state), bár ez asszem a teljes állapotot kilistázza a függőségekkel egyetemben (nem tuti), de azonos verziójú Ubuntuk közti áttérésre ez is jó. Mindenesetre olvass utána. Persze /etc/apt/sources.list legyen mindenek előtt átmentve, mert abban vannak az esetleges 3rd party / custom repóid.
Edit: hmmm
2. Home könyvtár ezek után szerintem másolható 1:1. Ha itt tartottad a saját fájljaidat, akkor azok is mennek. A felhasználói beállítások és konfigurációs fájlok ezen belül mindenféle rejtett fájlban és mappában vannak, feltéve ha szobatiszták a programjaid.
3. A rendszerbeállítások pedig /etc alatt. Ha tökös legény vagy, ezt is rámásolhatod. Bár ha nem újratelepítésről van szó, hanem tök más gépre viszed, akkor én inkább csak egy másolatot vinnék belőle, aztán szükség esetén szemezgetnék, mert nem hordozható infó is szokott lenni benne (hálózati beállítások, felcsatolandó kötetek, driver beállítások).

(t) tévedés joga fenntartva azért :) Keresgélhetsz a barátodon, vagy ubuntuforumson.

Quote from: kikuchiyo on 2009-03-09, 01:28:42
Továbbá egy VistAIDS + Ubuntu dual boot kialakításánál van valami, amire ügyelni kell?
Most nem jut eszembe semmi különleges. Praktikusabb a Windowst előbb fölrakni, hogy utána a GRUB maradjon a rendszerleíróban, de a Vista ilyen téren se olyan barbár már, mint az XP volt.

TurboK

Quote from: Fazék on 2009-03-08, 17:23:19
amúgy nagyon olyannak tűnik a kijövő hang, mintha a belső mozgó alkatrészek által keltett zörejt adná tovább (vinyó, ventik,...).
Ez így is van. Notebookban nemigen van hely arra hogy ne legyen interferencia.

Külső hangkártya elméletben segít, de még nem használtam ilyet ugyhogy nem tudom.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

most találtam egy ilyet: C-Media CM119
irgalmatlanul gagyialja a kategóriának, de célomnak talán pont megfelel, ennyit még hajlandó is lennék kiadni rá. vélemény?

Cobra

Ez pont olyan, aminél igen kicsi az esély, hogy jobb lesz, mint a msotani felállás. Ráadásul még ha nem is recseg, akkor is igen gyenge hangminősége lesz.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

#10452
Quote from: Cobra on 2009-03-09, 20:07:09
Ez pont olyan, aminél igen kicsi az esély, hogy jobb lesz, mint a msotani felállás. Ráadásul még ha nem is recseg, akkor is igen gyenge hangminősége lesz.
az eredeti kimenetnél is voltak zörejek, de azokkal nem volt nagyobb gondom, azokat simán elfogadtam. a fő probléma onnan fakad a notebook kimenetével, hogy ugyebár évekig ez volt az asztali gépem, erre volt rákötve a hifi-m egy legalább 2-3 centit kiálló csatlakozófejjel, és többször is volt 1-1 rosszabb mozdulatom, amivel kb a kábellel együtt elrántottam az egész notebook-ot is, aminek köszönhetően az a hangfal kimenet az idők során szétcsesződött, de használhatatlanná.
nekem ha csak azt elérné ez a kis kiegészítő, hogy olyan állapotban jöjjön ki belőle a hang, mint mikor megvettem a notebook-ot, nekem már az is tökéletesen megfelel. 2,9k-t akár meg is ér nekem, hogy ne kelljen szétkapnom a notebook-ot és kockáztatni a kimenet megszerelésével, forrasztásával, stb, a notebook működőképességét :)

csak mert legutóbb, mikor a ventik kitakarítása miatt szétkaptam a notebook-ot, igencsak neccesre sikerült az összerakás egy átkozott nyák kicsúszása miatt :redface:

Cobra

Minőségben kb ott lehet, mint a notebookod, feltéve ha nem valami komolyabb audio része volt. Ez igazából a legalapabb hangkeltő, ami létezik.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2009-03-09, 20:20:35
Minőségben kb ott lehet, mint a notebookod, feltéve ha nem valami komolyabb audio része volt. Ez igazából a legalapabb hangkeltő, ami létezik.
ez a notebook-om.
az oldal szerint Realtek AC'97 van benne. ennél mennyivel vacakabb az az usb-s hangkártya?

Cobra

Realteknek elég sokféle vezérlője van, de mivel egy régebbi típus, ezért gondolom az alap ALC650 lehet benne, ami kb egy szinten van ezzel a C-Mediával.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2009-03-09, 22:12:17
Realteknek elég sokféle vezérlője van, de mivel egy régebbi típus, ezért gondolom az alap ALC650 lehet benne, ami kb egy szinten van ezzel a C-Mediával.
találtam egy másik típusszámot: SiS 7012 azt állítja magáról, hogy ő a hangkártya a notebook-omban

Cobra

SiS audiovezérlőről nem tudok, de ha az, akkor ez a C-media biztos nem lesz rosszabb.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék


.Attila

Quote from: Cobra on 2009-03-09, 22:41:17
SiS audiovezérlőről nem tudok, de ha az, akkor ez a C-media biztos nem lesz rosszabb.

Nekem is az van :) Már amikor a notebook saját hangvezérlője és chipje működik (csak akkor, amikor CS-zek).
C-mediáról annyit, hogy úgy 3-4 éve nagyot szívtam vele, amikor windows frissítéskor felraktam. Össze-vissza barmolta a hangot nekem, úh. soha a büdös életbe vissza nem rakom többet.
Persze biztos van már azóta jó pár új verzió és lehet, nem csinálja a hibát.

kikuchiyo

Kérdés: tegyük fel, hogy van egy Vistával előtelepített számítógép. Erre én feltettem Linuxot is, és most arra készülök, hogy a Linux alatt egy virtuális gépre feltelepítsem ugyanazt a Vistát, ami amúgy a géppel jött.

Ez legális?
Végülis fizikailag egy számítógépen lesz a valódi és a virtuális telepítés, és egyszerre sosem fognak futni.

Konkrét kérdés, hogy ilyenkor szabad hagyni, hogy a virtuális gépen futó Vista aktiválja magát, vagy ez fel fog tűnni a redmondi fekete ruhás embereknek és rámküldenek egy rohamosztagot, netalán felrobbantják távolról a monitoromat?
Failure is the default option

chilip

Quote from: kikuchiyo on 2009-03-14, 12:54:48
Kérdés: tegyük fel, hogy van egy Vistával előtelepített számítógép. Erre én feltettem Linuxot is, és most arra készülök, hogy a Linux alatt egy virtuális gépre feltelepítsem ugyanazt a Vistát, ami amúgy a géppel jött.

Ez legális?
Végülis fizikailag egy számítógépen lesz a valódi és a virtuális telepítés, és egyszerre sosem fognak futni.

Konkrét kérdés, hogy ilyenkor szabad hagyni, hogy a virtuális gépen futó Vista aktiválja magát, vagy ez fel fog tűnni a redmondi fekete ruhás embereknek és rámküldenek egy rohamosztagot, netalán felrobbantják távolról a monitoromat?

utóbbi

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2009-03-14, 12:54:48
Ez legális?
Mi van, nem olvastad el az EULÁt? ::)  :haha:
Legális. OEM-mel is, de csak szigorúan azon a gépen.

kikuchiyo

Nekem ebből a szövegből inkább az jött le, hogy legális VM-re telepíteni, ha előtte eltávolítom a fizikai partícióról. Azaz egyszerre nem lehet a kettő telepítve.
De őszintén szólva nem érdekel.  :haha:

A testvéremnek is van katanája, nem csak Stallmannak. Meg tudom magam védeni a MS ninjászaitól.
Failure is the default option

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2009-03-14, 14:02:32
Nekem ebből a szövegből inkább az jött le, hogy legális VM-re telepíteni, ha előtte eltávolítom a fizikai partícióról. Azaz egyszerre nem lehet a kettő telepítve.
De őszintén szólva nem érdekel.  :haha:
Hmm, tényleg. Akkor kénytelen leszel mindig áttelepítgetni innen oda ;)

Fazék

Ha össze kéne állítanotok egy minimum konfigot, aminek egyetlen és fő célja az lenne, hogy tv mellé lerakva, 1080p-s filmeket is hibátlanul vigyen és emellett csöndes is legyen, ti mit választanátok?

kikuchiyo

Szerintem egy C2D E7300 is elég lenne, a táp/procihűtő a kérdéses a csendességhez.

Lehet, hogy valamilyen mini-pc konfigban kéne gondolkodnod. De majd az okosok megmondják.
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Mennyire legyen halk?
Mert mondjuk egy G31-es lap, E5200, Scythe Ninja passzívan,
Corsair CX400, 5400-as fordulatszámú WD GP konfig elég halk
(annál már csak egy passzív táppal lehet halkabb), viszont
ebből a Ninja önmagában 10k, és az alacsonyabb fogyasztású
45nm-es 5200-nak is egy 5k-s felára van a 65nm-es E2180-
E2200-nál.

Cobra

Olcsóbban kijön egy AMD 4850e (vagy akár a BE-2400/4450e is elég, bár az 90+%-on fog menni valószínűleg), és az is lejátssza az 1080p-s mkv-t. mellé 780G-s alaplap, meg amiket KT írt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

780G-s lap felesleges ha csak TV-re lesz használva, ugyanis
csak nagyon kevés lejátszó tudja a hardveres gyorsítást
kihasználni, és azt se minden kódolásnál. Tehát egy 690G
vagy 740G (asszem gyakorlatilag ugyanaz) elég.
Ha 90+%-on megy, akkor már framedroppol.

Az AMD most fogyasztás szempontjából sajnos hátrányban
van. Lehet, hogy minimálisan olcsóbb lenne AMD alapon,
de a hűtő jobban pörögne.