Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

TurboK

Quote from: Cobra on 2009-03-27, 22:08:00
XP volt és mellé ment Win7. XP maradna, Win7 nem szereti Nforce4-et (pontosabban Nvidia nem csinált megfelelően működő drivert).
Nforce3-at se. Mit szoptam emiatt anno...

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Raggie

#10501
Hellósztok! :)

Szerintetek PC vásárlás szempontjából érdemes lesz kivárni amíg kijön a Windows 7 meg a directx 11 és kicsit kiforrnak vagy tök mindegy? Ja, elsősorban játékra lesz a gép... :P

Csak mert úgy okoskodtam magamban, hogy a videó kártyáknak is kell majd egy kis kifutási idő amíg átállnak majd erre az elméletileg "jobb" rendszerre...

Most egy Geforce 8600 GTS-em van és ennek kb megfelelő de azért valamivel jobb kártyát szeretnék majd venni a dx 11-es szériákból.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kuroi Tenshi

Mivel az első, ténylegesen dx10-exkluzív játék csak nemrégiben
jött ki, pedig dx10-es kártyák már bő két éve vannak, szerintem
felesleges legalább őszig várni (első dx11-es kártyák, az RV870
és a GT300 akkorra vagy azután várhatóak)
Szerintem most is vannak jó választások, és bár az akkor kapható
cuccok erősebbek lesznek és a mostaninál még jobb választások,
de addig mivel játszol? :haha:
Továbbá: az első dx11-es kártyák a felső-középkategóriába
(RV870) vagy a felső-kategóriába (GT300) fognak kerülni,
tehát egy 40-50 ill. egy 80-100k-s indulóár valószínűsíthető.
Míg most 20-25k-ért is kapható olyan kártya, ami a legtöbb
játékkal közepes-magas beállítás mellett elboldogul, és
hamarosan (április elején-közepén az RV740) lesz olyan kártya,
ami ezen az áron már a magas beállításokat is vinni fogja
(csak az élsimítást és anizo-szűrést nem annyira jól).

NLZ

Quote from: Raggie on 2009-03-29, 23:16:22
Hellósztok! :)

Szerintetek PC vásárlás szempontjából érdemes lesz kivárni amíg kijön a Windows 7 meg a directx 11 és kicsit kiforrnak vagy tök mindegy? Ja, elsősorban játékra lesz a gép... :P

Csak mert úgy okoskodtam magamban, hogy a videó kártyáknak is kell majd egy kis kifutási idő amíg átállnak majd erre az elméletileg "jobb" rendszerre...

Most egy Geforce 8600 GTS-em van és ennek kb megfelelő de azért valamivel jobb kártyát szeretnék majd venni a dx 11-es szériákból.
Ha van úgy 2-3 éved (vagy több), akkor kivárhatod. :)
Egyébként jelenleg egy ATi 48x0 hátán elleszel vagy 3 évig, egy hasonló nVidia kártya segítségével meg úgy 1-2 évig. Szal az alapján vásárolj, hogy mikorra tervezed a következőt.

(Melyik játék igazi dx10?)
[reserved]

Raggie

#10504
Hmm... Tehát aszondod ne várjak addig... A nyár végét mindenképp kivárom, mert addigra lesz csak pénzem :D , de akkor a dx11-esekre sztem nem fogok várni, hanem nyár végén veszek egy minél jobbat mi még kijön a büdzsémből(max 80ezerre gondoltam)! Kösz az infót. ;)

Quote from: NLZ on 2009-03-29, 23:32:08(Melyik játék igazi dx10?)
Hát Crysis, meg Far Cry2 .. Nem?! :rolleyes:

Nemtom mennyi ideig leszek el a nyár végén vett kártyával, de remélem, mire megint kell majd vennem addigra lesz munkám és tudok majd venni véégre egyszer egy legjobbat ami a piacon lesz! :DDD
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

NLZ

Max 80 videókártyára, vagy összesen? :)
[reserved]

Raggie

Quote from: NLZ on 2009-03-29, 23:36:43
Max 80 videókártyára, vagy összesen? :)
Videó kártyára. :D Azért "játékos gépet" építek, nem irodait... :P
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

NLZ

80ból sztem megveszed a csúcskategóriás új RV870 magos ATi kártyát, ami júliustól elvileg már kapható lesz. :)
[reserved]

Makos

Jeahh már csak 512 mega memóriával megy a gépem.
Kénytelen voltam kivenni a másik 256osat is amire azthittem hogy működőképes, mert állandóan fagyott a gép. Így meg megy normálisan. Beszarás :/
Bár így lassabb is :comp:


Jó hogy egyeseknek ilyenekre is van/lesz felesleges pénze mint 80ezres videokártya :P

NLZ

Dógozz napi nyolc órát egész nyáron, azt lesz pénzed. :P
[reserved]

Én

Lol, azért mondjuk 1GB RAM nem olyan nagy tétel. Én is most fogok venni egyet, így 1GB-al nem túl pörgős a masina.

Cloud

Quote from: Én on 2009-03-30, 00:01:51
Lol, azért mondjuk 1GB RAM nem olyan nagy tétel. Én is most fogok venni egyet, így 1GB-al nem túl pörgős a masina.
Főleg hogy 3k-ért  lehet már  kapni 1gigás modult.  Bár lehet olcsóbban  is.:D

Kuroi Tenshi

Quote from: Raggie on 2009-03-29, 23:33:18
Quote from: NLZ on 2009-03-29, 23:32:08(Melyik játék igazi dx10?)
Hát Crysis, meg Far Cry2 .. Nem?! :rolleyes:

Nem :)
Crysisnak Very high beállításait csak vistával lehet elvileg bekapcsolni --
viszont egy moddal xp alatt is megy, tehát az is dx9-es.

Jelenleg egyetlen ténylegesen dx10-exkluzív játék van, a napokban/
hetekben megjelent Stormrise.

Quote from: Raggie on 2009-03-29, 23:33:18
nyár végén veszek egy minél jobbat mi még kijön a büdzsémből(max 80ezerre gondoltam)! Kösz az infót. ;)

Nemtom mennyi ideig leszek el a nyár végén vett kártyával, de remélem, mire megint kell majd vennem addigra lesz munkám és tudok majd venni véégre egyszer egy legjobbat ami a piacon lesz! :DDD

Nem javaslom, hogy a lehető legerősebbre szórd el a pénzed.
A 4850, ami tavaly egy ideig 30k-ért is kapható volt (:D), a Crysis
Very high-t kivéve bármit lehet fullHD (1920×1200) alatt vagy talán
azon is maxra tekerni. Az élsimításhoz jobban jön a 4870 nagyobb
mem-sávszéle; de mivel most egy ideig csupa konzol-port fog
jönni, még a Cryengine2 (Crysis) újabb verziója is konzolra fog
készülni, addig felesleges erősebb kártya (hacsaknekm 2560-as
felbontású 30" óriásmonitoron játszol). A konzolokban úgyis csak
egy 2900XT-előd és egy 7800GTX-származék van...
Szóval egy 1GB-os 4870, vagy GTX260/216 896MB vagy annak
utódja, a GTX275 a max, amit javasolnék 1920×1200 felbontásig,
és szerintem már ez is bőven sok.

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-03-30, 00:47:47
és szerintem már ez is bőven sok.
+1
Én is gépfejlesztést tervezek (aztán lehet átállok a sötét oldalra és veszek egy X360-at inkább), csak én 80k-ból a komplett akciót le akarom tudni. :) 4830/4850, E5200 valami olcsó P35 lappal, 3-4GB ram, ennél több a következő egy évben szinte biztos hogy nem kell (1440*900-as a monitorom).

SaiyaGin

Quote from: Zsiga on 2009-03-30, 01:32:11
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-03-30, 00:47:47
és szerintem már ez is bőven sok.
+1
Én is gépfejlesztést tervezek (aztán lehet átállok a sötét oldalra és veszek egy X360-at inkább), csak én 80k-ból a komplett akciót le akarom tudni. :) 4830/4850, E5200 valami olcsó P35 lappal, 3-4GB ram, ennél több a következő egy évben szinte biztos hogy nem kell (1440*900-as a monitorom).

+1, bár én majd csak nyáron.
Ugyan még korai kérdések, de ha már úgyis felmerült a téma, felteszem őket:
A technika jelenlegi állása szerint mit láttok jobb választásnak: az asztali pc-t vagy a notebookot? Nem olyan szuperhax gépet akarok, amin még a 2 év múlva vadiúj játékok futnak, de azért szeretném, ha 3-4 évig bírná a használatot, (és az animéket is le tudná játszani.) :P
Kb. 60-80,000 közötti összeget szánnék rá.
(Ja és a hardverkérdésben totál amatőr vagyok nem vagyok tájékozottnak nevezhető, szóval az alaplap-, videókártyajánlásokat nem értem meg. ^^")

Makos

Ha 60-80 körül akarsz rászánni akkor laptopba inkább ne gondolkozz.

A többivel meg én sem vagyok annyira tisztába mint szeretnék, túl gyors nekem ez a fejlődés :D

Raggie

K_T: WoW! Milyen mod az a Crysis-hoz?? Én csak olyanról tudtam, hogy OpenGL-re átprogramozott dx10-es effektek, de csak egy ilyen demo-bemutatóban ment, játékok alatt nem...

Szóval, akkor nyár végén se öljek a vidkariba 50-nél többet? (mondjuk egyenlőre 1280x1024-en játszom, de a géphez tervezek egy jobb 16:9-es FULLHD-s monitort is venni... mondjuk 21"-osat, és az élsimítást is szeretem azér... :rolleyes: ) maj meglátjuk.

Még egy kérdés: Galaxy 8600 GT OC-m van, és a gyári ventivel most így egy-másfél év használat után játék közben eléggé naccesen 100-105 celsiusra megy fel a kártya. Milyen hűtőt vegyek rá??
Ezt néztem ki, de nemtom, hogy kompatibilis-e vele(rászerelhető-e):
http://uk.thermaltake.eu/product_info.aspx?PARENT_CID=C_00000823&id=C_00000824&name=DuOrb&ov=n&ovid=
Ezek közül a galaxy-s a kártyám: http://prohardver.hu/teszt/a_valodi_vga-s_kozepkategoria/geforce-ok.html
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

NLZ

#10517
Quote from: Raggie on 2009-03-30, 19:52:18
K_T: WoW! Milyen mod az a Crysis-hoz?? Én csak olyanról tudtam, hogy OpenGL-re átprogramozott dx10-es effektek, de csak egy ilyen demo-bemutatóban ment, játékok alatt nem...
Crysisban csak alibi DX10, akkora DX9es játék, mint a ház. Ezt találtam hirtelen:
"A DX10 támogatás a r_UseGSParticles és a d3d10_CBUpdateMethod parancsban kimerül. Az első parancs a részecskeszimulációt jelenti robbanásoknál (többnyire a GS miatt lassul be a GF8 a kelleténél jobban a durrogtatós jelenetekben). Míg a második a Constant Buffer mőködését befolyásolja."

Szerencsére Crysis elég jól configolható, szal össze lehet hozni szebb grafikát jobb teljesítménnyel, mint a gyári beállításokkal. Itt egy keményen összerakott config: [HP] Very High Costum Config
Itt meg egy elég részletes leírás, hogy mivel mit állítgatsz: inCrysis Ultimate Tweak Guide

A Zalman DuOrb jól hűt, csak nagyon hangos. A helyedben inkább vennél valami passzív hűtőt, pl Arctic Accelero S1-et, azt raknék rá egy-két nagyobbacska, de halk ventillátort, akár szabályozható fordulatszámút. Igaz, ez több slotot is elfoglal.
[reserved]

Raggie

Igazából a hang nem zavar... Inkább most az ár/hatékonyság a fontos(most tudniillik elég ramaty anyagi helyzetben vok, és még ez a pár ezres is számít... :P ).
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kuroi Tenshi

Quote from: SaiyaGin on 2009-03-30, 16:37:23
asztali pc-t vagy a notebookot?
3-4 évig bírná a használatot, (és az animéket is le tudná játszani.) :P
Kb. 60-80,000 közötti összeget szánnék rá.

60-ból asztali is nyögvenyelősen jön ki; notebookot 100k alatt nem érdemes
venni, mert az olyan is (nemhogy 3-4 évig, de a feléig se biztos, hogy
bírja). 80k-ból már egy alsó-középkategóriás videókártyával szerelt asztali
gép kijön, amivel még a mostani játékok csökkentett beállításokkal, de
akár 1440×900 felbontáson is elmennek, talán magasabban is.

Quote from: Raggie on 2009-03-30, 19:52:18
jobb 16:9-es FULLHD-s monitort is venni... mondjuk 21"-osat, és az élsimítást is szeretem azér... :rolleyes: )

Még egy kérdés: Galaxy 8600 GT OC-m van, és a gyári ventivel most így egy-másfél év használat után játék közben eléggé naccesen 100-105 celsiusra megy fel a kártya.

Lol oxymoron ;D 16:9 fullhd 21" azok mind TN...
21" és FullHD mellett szerintem már vannak olyan aprók a pixelek, hogy
sztem nem lesz annyira zavaró az élsimítás hiánya -- de 50k-ba már
bőven belefér olyan kártya, ami azt is tudja.

8600GT még egy egész alacsony fogyasztású, hűvös kártya, ha 100-
105C-ra felmegy, az már nagyon gyanús, nem akadozik a venti?
Azt egy Zalman VF700al-cu is simán lehűti, amit használtan 3k
körül már kapni.

Raggie

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-03-30, 23:08:07
Lol oxymoron ;D 16:9 fullhd 21" azok mind TN...
21" és FullHD mellett szerintem már vannak olyan aprók a pixelek, hogy
sztem nem lesz annyira zavaró az élsimítás hiánya -- de 50k-ba már
bőven belefér olyan kártya, ami azt is tudja.

8600GT még egy egész alacsony fogyasztású, hűvös kártya, ha 100-
105C-ra felmegy, az már nagyon gyanús, nem akadozik a venti?
Azt egy Zalman VF700al-cu is simán lehűti, amit használtan 3k
körül már kapni.
Jól van, akkor 21,5"  :3x3: : http://www.ebolt.hu/product196139_category4319-Samsung_2243SN_215_Wide_FULL_HD_TFT_LCD_monitor.html

Zalman VF700-at biztosan rá lehet szerelni a 8600 gt-re?? Mert nekem 4 ilyen kis csavar tartja most a gyári ventit, ezeken a képeken én meg csak 2 csavart látok a Zalmannál...  :eek: :wtf:
http://www.ebolt.hu/product100433_category2543-Zalman_ZM_VF700_ALCU_VGA_huto.html

Ja, és egyébként biztosan valami gixer van a ventivel de már a tököm kivan vele(egy ideje már próbálgatok mindent) uh inkább veszek egy jót, újat. Az a baj, h 8600 gt-ben nincs ventillátor RPM figyelő beépítve így nem tom h mikor áll le vagy szarik be, csak azt veszem észre néha h nagyon akadozni kezd a gáma és olyankor mikor ki alt-tabozok 105 körül van a kártya... :S

Azt mondjuk hozzáteszem, hogy ez gyárilag túlhúzott kártya, de a prohardveres tesztereknek simán jól ment még jobban túlhúzva a gyári cuccal... szóval tényleg nemtom.

Meg egy ház ventillátort is veszek most ha már így benne vagyok a dologban! :P
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Zsiga

Quote from: Raggie on 2009-03-31, 01:20:09

Egy VF700-at kölcsön tudok adni kipróbálni, másfél éve rohad valahol a szekrényben. :)

Kuroi Tenshi

Quote from: Raggie on 2009-03-31, 01:20:09
Jól van, akkor 21,5"  :3x3: : http://www.ebolt.hu/product196139_category4319-Samsung_2243SN_215_Wide_FULL_HD_TFT_LCD_monitor.html

Zalman VF700-at biztosan rá lehet szerelni a 8600 gt-re?? Mert nekem 4 ilyen kis csavar tartja most a gyári ventit, ezeken a képeken én meg csak 2 csavart látok a Zalmannál...  :eek: :wtf:
http://www.ebolt.hu/product100433_category2543-Zalman_ZM_VF700_ALCU_VGA_huto.html

Ja, és egyébként biztosan valami gixer van a ventivel de már a tököm kivan vele(egy ideje már próbálgatok mindent) uh inkább veszek egy jót, újat. Az a baj, h 8600 gt-ben nincs ventillátor RPM figyelő beépítve így nem tom h mikor áll le vagy szarik be, csak azt veszem észre néha h nagyon akadozni kezd a gáma és olyankor mikor ki alt-tabozok 105 körül van a kártya... :S

Nem az volt az oxymoron, hanem hogy jobb + TN. TN max. jó-közepes.
Btw olyan analóg bemenetest ne vegyél, főleg nem ilyen extra felbontásnál.
DVI-vel lehet úgy küldeni rá képet, hogy nem húzza szét, hanem mondjuk
oldalt vagy alul-felül fekete csíkokat tesz, felbontás és képarány marad,
nem lesz ellipszis a kör, nem húzódnak-kenődnek szét a betűk, stb.

Biztosra nem tudom, ph fórumán kéne utánanézni.
Lehűteni viszont biztos lehűtené, még 5V-on is.
De szerintem előbb inkább a mostani kártya hűtőjét tedd rendbe, aztán
avval húzd ki a következő konfigig. Vedd ki a kártyát, fújd le róla a
port, majd a hűtőt kínáld meg egy kis sűrített levegővel vagy
kompresszorral (ne sokkal!, és a borda alá nem fújj be!); vagy ha le/szét-
szeded a hűtőt, akkor a csapágyat is megolajozhatod (1-2 csepp műszer-
olaj).

Raggie

Quote from: Zsiga on 2009-03-31, 01:24:56
Quote from: Raggie on 2009-03-31, 01:20:09

Egy VF700-at kölcsön tudok adni kipróbálni, másfél éve rohad valahol a szekrényben. :)
Hmm... Az jó volna! :D

K_T: hmm.. sűrített levegőm nincs itthon, de azt nem olyan nehéz szerválni, de teljesen szétszedni... hmm...
Az a gáz, hogy porszívóval már leszívtam egyszer-kétszer és nem lett jobb... A csapágy olajozás jó ötletnek tűnik. Majd megpróbálom.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

SaiyaGin

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-03-30, 23:08:07
60-ból asztali is nyögvenyelősen jön ki; notebookot 100k alatt nem érdemes
venni, mert az olyan is (nemhogy 3-4 évig, de a feléig se biztos, hogy
bírja). 80k-ból már egy alsó-középkategóriás videókártyával szerelt asztali
gép kijön, amivel még a mostani játékok csökkentett beállításokkal, de
akár 1440×900 felbontáson is elmennek, talán magasabban is.

:merci:

Dreamcleaver

#10525
TN+Film paneles HD monitort érdemes venni? (mármint ha 50-60k-ja van monitorra az embernek). Igen, még mindig nem vettem meg az új monitort, még soha egy alkatrésszel sem b*szakodtam ennyit, de nem értek ezekhez a "lapos izékhez". Az már biztos, hogy olyan kéne, ami alacsonyabb felbontásban is éles képet ad, nem csak natívban, mert hátha egy játékot nem visz a gép 1920x1080-ban, és lejjebb kell venni.

Most ezt az LG-t néztem ki, de nem tudom...

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kuroi Tenshi

Attól függ, hogy mire fogod használni.
A tn-esnek egy szűk tartományban jók a színei, tehát egyszemélyes
használatra jó lehet, de családi / haveri társasági mozizáshoz már
nem annyira jó. Filmezésnél zavaró lehet a bevilágítás, típusa és
darabja válogatja.
Jó pont, hogy nem csak dvi, hanem még hdmi is van rajta. Nem néz
ki rosszul a specifikációk alapján.

Dreamcleaver

#10527
Igen, az a baj, hogy valamilyen szempontból mindegyik gyenge (mármint ebben az ár kategóriában). Amúgy a full HD csak annyit jelent, hogy a natív felbontás 1920x1080? Meg hogy van rajta HDMI?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kuroi Tenshi

Csak a felbontást.
Láttam már FullHD 21"-est csak d-subbal ::)

TurboK

Quote from: Dreamcleaver on 2009-04-02, 23:17:36
Az már biztos, hogy olyan kéne, ami alacsonyabb felbontásban is éles képet ad, nem csak natívban, mert hátha egy játékot nem visz a gép 1920x1080-ban, és lejjebb kell venni.
Mindenképpen olyat vegyél amin van DVI vagy HDMI bemenet. Akkor a videokártyád fogja nyújtani a képet, nem a monitor, és ez (nálam legalábbis) sokkal tűrhetőbb.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>