Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Makos

Köszi a tippeket laptoppal kapcsolatban :smile:
Majd még eldöntöm milyet is veszek...

TurboK

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-06-09, 01:42:45
Vagy a ram:fsb szorzót módosítani? 6750-nél a 400 FSB -
3.2G helyett 450FSB - 3.6G nem fog akkora változást
jelenteni, mint amennyit ramra elköltesz.
ram/fsb szorzó nálam nem hozott akkora növekedést.

QuoteTartalék van benne? Ja.
Léghűtéssel kihozod? Haha. Azt a 4G-t gyári hűtővel
napi használatra megnézem...
3 gigáig a gyári hűtővel felment az e6550-esem, csakis a venti sípolása miatt cseréltem le a hűtőt. Feljebb nem tudom tolni, mert a memória nem bírja (ram:fsb szorzó állitással meg a proci nem bírja). De kölcsönbe kapott 1066-os rammal már próbáltam 500mhz fsbt, 2 dvdt átkódoltam, nem fagyott.

QuoteMi értelme E8400-ra cserélni? 2 mag --> 2 mag.
Alacsonyabb fogyasztás és jobb tuning, de amennyit
a cserével buksz, azt használati ideje alatt nem hozza
be.
Mint mondtam, Core 2-t cserélni Core 2-re eleve baromság, kivéve ha az uj prociban van konkrétan olyan funkció ami neked kell. E8400nál iszonyatos a tuningpotenciál, meg van olyan app ami kihasználja az sse4.1-et (nem sok).
Persze mondhatod hogy sse4.1 nem számít, de ha belegondolsz, quad core se.

QuoteCsakis Q9550? Q8400 bő egynegyedével olcsóbb,
de nem annyival lassabb.
http://www.anandtech.com/cpuchipsets/intel/showdoc.aspx?i=3559&p=2
Azért mert amikor legtóbb néztem, még nem volt q8400. Amúgy quadnál jobban számít az extra cache.

Quote1.) ATi Dx10.1-es kártyák fogják tudni futtatni a dx11-re
írt dolgokat, de nemhogy felturbózva, hanem a nem teljesen
dx11 kompatibilis tesszelátor miatt LASSABBAN.
Most nem találom a másik írást, ahol konkrétan le van
írva, hogy dx11 futtatható dx10.1 hw-en, de lassabb lesz;
helyette itt körbe van írva:
http://prohardver.hu/teszt/betekintes_vga_jovo/tesszellator.html
2.) Miben érne el jobb teljesítményt az a gép? Hogyan?
Nem dx11-re írt játékok ugyanúgy fognak futni.

A jelenlegi radeon tesszelátor vagy nem fog futni dx11 alatt egyáltalán, vagy csak szoftveres trükkel (mint anno az emulált t&l). Ugyhogy persze hogy lassabb lesz.
Jobb teljesítményt úgy fog elérni dx10 kártya dx11ben, hogy ott az API jobban kihasználja a rendszer erőforrásait, híresztelések szerint elsősorban a többprocesszoros rendszert. Meglévő erőforrások hatékonyabb kihasználása nagyobb teljesítményt eredményez.

QuotePont fordítva: a hardver már rég adott (tesszelátor már az R600
aka 2900XT-előd Xbox360 Xenosában is volt, és azóta a radeon
2000-3000-4000 szériában is van, de szoftver nem használta ki);
a dx10 api-ban és a vele kompatibilis hardverben rejlő lehetősé-
geket pedig vajmi kevés játék használja ki, mert a fejlesztők
lusták optimalizálni és a játékok többsége konzol-port.
A tesszelátor nem résza a dx10nek. Az hogy a radeonba belepakoltak egyet, az szép és jó, de felesleges mert semmi nem használja, egykét techdemót leszámítva. DX11-be ha belepakolják, akkor muszáj lesz az összes nagyobb gyártónak tesszelátort tenni a chipjébe, ha minden chipbe van tesszelátor, akkor meg jobb eséllyel előbb-utóbb épitenek olyan játékot ami kihasználja. Pixel/vertex shadert is évekig nem használták ki az nvidia cumizása miatt (a nagyon elterjedt gf4 mx-ben nem volt egyáltalán, a gf fx-ben meg volt, csak használhatatlanul lassú).
Hogy konzolnál mi kell, hogy kihasználják a teljesítményét, az meg megint más tészta.

DX10et meg még szinte semmi sem használja ki, talán csak az az egykét játék ami a 10.1-et is támogatja, és ténylegesen gyorsabb is vele (assissins creed volt ilyen, asszem). Még mindíg csak megírják a játékot dx9c-ben, a dx10-ből meg annyit használnak ki, hogy megmondják az összes shadernek hogy nagyobb pontosságú módban fussanak (sm4, dx10). Aminek a végeredménye elvétve egykét szebb árnyék, feleződött sebesség árán.

De olyan cucc amit direkt dx10-re írnak, olyan még nemigen van. Szerintem már nem is lesz, mert a legtöbb effektjét jó programozással dx9 alatt is el lehet érni, amihez sokkal nagyobb a felhasználóbázis. Meg ugye, lehet ugrani kapásból dx11re.

A legimpresszívebb dx10 effekt amit láttam, az a Lost Planet Colonies Edition volt, amibe beletettek egy pár extra dx10re alapozott effektet. A Fur Shading úgy feltuningolta egy pár szörny kinézetét (pl a pók főellenfél), hogy majd kifordultam a székből. Az más dolog hogy olyan okádék szarul van megkódolva, hogy százezres kártyán is képes egyszámjegyű fpst produkálni.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

NLZ

Első tisztán DX10 játék kijött már, a Stormrise. Az már más kérdés, hogy a játék maga egy nagy fos lett, de technológiailag egyértelműen a jövőbe mutat.
[reserved]

Raggie

Quote from: NLZ on 2009-06-10, 02:49:14
Első tisztán DX10 játék kijött már, a Stormrise. Az már más kérdés, hogy a játék maga egy nagy fos lett, de technológiailag egyértelműen a jövőbe mutat.
:D Nagyszerű! Mondjuk én elsősorban a jó és játszható dx-akárhányas játékok miatt vennék dx-akárhányas videókártyát, nem a jövőbe mutatóságuk miatt! :rolleyes:

Ettől függetlenül értem amit mondani akarsz, csak mostmár elkezdhetnék a jó játékokat is csinálni dx10-re... :hehe:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Puru²

Tudtok ajánlani ház hűtő ventiket 12cm és 9,2cm kategóriában ?

Kuroi Tenshi

12-esben Zalman F3, átmatricázott Yate Loon DS12M
(Yate Loon mellett Chieftec, Nexus néven árulják),
Arctic Cooling nem-pwm-es 12-es. 1-1,5k körül vannak.
92-eseket sajnos nem ismerem.

Liquid Snake

PS3-at rá lehet csatlakoztatni a monitoromra? Olyan bemenet van csak rajta amilyen a videókártyának kell.

Kuroi Tenshi

HDMI kábel + HDMI-DVI átalakító.
Pár k-ba bele fog kerülni.

Liquid Snake


Selmo

Az új monitor még pár k-ba fog fájni. :hehe:

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Quote from: Liquid Snake on 2009-06-10, 18:36:13
De nekem csak D-Sub bemenet van a monitoron :S

FAIL
Legalább CRT? :hehe:

hdmi + hdmi-dvi + dvi-dsub. epic combo.
péesháromra telik, rendes monitorra nem? :hehe:

Liquid Snake

Ilyen monitorom van csak fekete :) : http://www.lord.hu/product/3023/

Illetve PS3om még nincs de előre készülök, épp az ilyen komplikációk miatt xD Van egy HDTV a házban kint a nappaliban, lehet azt kéne inkább becsórizni :S Mellesleg a PS3hoz nem kapok HDMI kábelt? :O

Kuroi Tenshi

Quote from: Liquid Snake on 2009-06-10, 18:53:27
Illetve PS3om még nincs de előre készülök [...] Mellesleg a PS3hoz nem kapok HDMI kábelt? :O

Ha tényleg készülnél, tudnád :hehe:
Engem viszont nem érdekel, ezért nem tudom.

Liquid Snake

Hát készülök de sajnos még olyan állapotban van, hogy ha a munka bejönne az lenne az első lépés. Az meg végülis mind1, hogy van-e vagy nincs, a pénz az első aztán majd meglátom ha megveszem.

Egy utolsó kérdés, ez a kábelkombó amit fentebb írtál ugye nem ront semmit a képminőségen?

Kuroi Tenshi

Helyesbítek: nem fog működni.
HDMI ugyan DVI+hang, de csak digitális (DVI-D).
DVI-ból meg csak DVI-I és DVI-A-ra lehet dsubot
kötni. Ha jól értelmezem. Tehát megszoptad.

Liquid Snake

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-06-10, 19:37:42
Helyesbítek: nem fog működni.
HDMI ugyan DVI+hang, de csak digitális (DVI-D).
DVI-ból meg csak DVI-I és DVI-A-ra lehet dsubot
kötni. Ha jól értelmezem. Tehát megszoptad.

Hmm, akkor majd kitalálok vmit :S Köszi a kitartásodat :D

TurboK

Meg nem tudom érteni, hogy hogyan képesek dvi nélkül adni ki LCD monitort.

Quote from: Puru² on 2009-06-10, 13:20:26
Tudtok ajánlani ház hűtő ventiket 12cm és 9,2cm kategóriában ?
12cm-ben Nexus és Scythe az etalon én úgy tudom, de elég drágák.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Cobra

Olcsóbb kategóriában a Glacialtech is jó, meg van valami új ( majdnem) magyar termék, Ph-n írtak róla.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: TurboK on 2009-06-10, 23:53:23
Meg nem tudom érteni, hogy hogyan képesek dvi nélkül adni ki LCD monitort.

Könnyen: dvi-porttal rendelkező monitort valami hülye eu-
rendelet miatt úgy vámolják, mint lcd-tv, míg csak d-subost
sokkal alacsonyabb vámtétellel. Samunak most is fut
párhuzamosan csak d-sub és dvi-vel is rendelkező szériája
(-nw ill. -bw), a kettő között ált. 8-15k különbség van --
ennek a nagyrésze a vám különbsége...

Quote from: TurboK on 2009-06-10, 23:53:23
12cm-ben Nexus és Scythe az etalon én úgy tudom, de elég drágák.

Mint mondtam, Yate Loon gyártja a Nexust, a matrica
nélkül (vagy más matricájával) féláron megkapod.
Scythe is jó, de elég drága. EBM Papst is jó, az is
drága. Panaflo is jó, az is drága. Adda is jó, az is
drága. Soroljam még?

Quote from: Cobra on 2009-06-10, 23:57:57
Olcsóbb kategóriában a Glacialtech is jó, meg van valami új ( majdnem) magyar termék, Ph-n írtak róla.

Egyik sem olcsóbb azoknál, amiket korábban írtam.
Amúgy Englide.

Moha

Quote from: Cobra on 2009-06-10, 23:57:57
Olcsóbb kategóriában a Glacialtech is jó
Jaja, pl. Glacialtech Silentblade. Régi modell, de nem túl drága, csendes és strapabíró.

Cloud

Quote from: Liquid Snake on 2009-06-10, 18:53:27
Ilyen monitorom van csak fekete :) : http://www.lord.hu/product/3023/

Illetve PS3om még nincs de előre készülök, épp az ilyen komplikációk miatt xD Van egy HDTV a házban kint a nappaliban, lehet azt kéne inkább becsórizni :S Mellesleg a PS3hoz nem kapok HDMI kábelt? :O
PS3-hoz elvileg kapsz HDMI kábelt. A linkelt monitort sajna nem fogod tudni rákötni majd konzolra. Így marad majd a játék a nappaliban vagy beszerzel egyet magadnak is szobádba, vagy ha igénytelenkedni akarsz akkor egy sima CRT-s tv-t. (de ki az a balek aki ps3-at sima tv-n akar játszani, szal marad első megoldás: go to nappali. :D )

Ramiz

Miért lehet, hogy hirtelen a Mozilla nem játssza le a flash és javascript cuccokat, pedig nem uninstalláltam semmit? Ráadásul a felajánlott installálás ("... you can download the plugin from here ...") sem segít. Nincs youtube-om! :zomg:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Selmo

Amennyiben nem tiltottad le őket és nincs noscript sem feltelepítve, egy reinstall megoldhatja.

A tökéletesség unalmas.

Flaser

Quote from: Ramiz on 2009-06-11, 15:05:58
Miért lehet, hogy hirtelen a Mozilla nem játssza le a flash és javascript cuccokat, pedig nem uninstalláltam semmit? Ráadásul a felajánlott installálás ("... you can download the plugin from here ...") sem segít. Nincs youtube-om! :zomg:

Űrítsd ki a cache-t az néha segít.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Próféta

Quote from: Selmo on 2009-06-11, 15:35:07
egy reinstall megoldhatja.
Azt is próbáld ki, hogy új profillal indítod:
firefox.exe -profilemanager

De én is arra szavazok, hogy NoScript extension vagy hasonló szívat.
http://thedailywtf.com/Articles/The_Great_Google_Banner_Ad_Conspiracy_.aspx


kikuchiyo

#11156
A közeljövőben megyek egy bizonyos közeli országba. Szeretném, hogy a navigációs kütyüm működjön ott is, azaz kéne térkép arról a bizonyos országról.
[spoiler]Nagy Testvér révén megkerült a bizonyos országhoz tartozó .fbl fájl, csak az a gond, hogy az amúgy legális, készülékkel együtt kapott iGo 8 nem foglalkozik vele.

Meg lehet oldani a dolgot anélkül, hogy egy khm, biztonsági másolt teljes iGo-t khm, eltárolnék?

In b4 "vedd meg": Ausztriával és Németországgal együtt árulják (amik már megvannak) 40 euróért, annyiért meg bestiál-szodómia nekik.[/spoiler]
Failure is the default option

Cobra

Típus? Egyébként szerintem itt senki nincs benne ebben a témában.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

motifator

Bazz, pont tegnap este szoptam ugyanezzel! Szedj le különböző torrenteket, és nagyon figyelj a verziószámra. Nekem egy iGo 8.3.akármi verzióval telepített PDA-t sikerült kölcsöncigánykodni, de nem volt rajta semmi, csak Magyarországtérkép. Amit először leszedtem torrentet, annak a címében iGo 8 volt, én meg barom el is hittem, de a térképfájlokkal nem tudott mit kezdeni. Bemásoltam, de továbbra is csak Magyarország. Aztán észrevettem, hogy a POI fájlokat felismerte, ha a világtérképen odaböktem Olaszországra, akkor megmondta, hogy hol van a közelben benzinkút, de útvonalat rendes térkép híján nem tudott tervezni. Aztán valahogy megsejtettem, hogy ez a torrent nem is iGo 8, hanem iGo 2008, vagy valami ilyesmi. A lényeg, hogy találtam még vagy 2-3 torrentet tele térképekkel, odaraktam, beállítottam Albánia térképét high priority-ra (lévén csak pár kilobájt volt, nem úgy, mint Olaszország a maga 120 megájával), aztán egyszer csak az egyik torrent jó lett, felmásolás után Magyarország mellett választható lett Albánia is, na akkor odaraktam még abból Olaszországot meg Ausztriát, lejött, felmásoltam, működött, fasza.

tl;dr: azt tapasztaltam, hogy a különböző verziójú térképek nem feltétlenül kompatibilisak, így érdemes több torrenttel próbálkozni, először csak a legkisebb térképpel, és előbb-utóbb találsz olyat, ami működik. Most sehol se találom azt a torrentet, amit én szedtem, de ha hazaérek, és nem felejtem el, akkor elküldöm valahogy. Remélem nem mondok hülyeséget, nem értek hozzá, de én ezt tapasztaltam. Ha elfelejtem, akkor keresgélj tovább, mert meló után rohanok haza, összepakolok, aztán irány Pest, holnap reggel meg indulunk Olaszországba egy hétre :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

kikuchiyo

#11159
Kösz az infót!

A verziószámokkal való szívásra már rájöttem - az enyém ráadásul 8.0.whatever, a talált térképek meg 8.3-hoz vannak. De mindegy is, mert úgyis licenszfájl kéne hozzájuk, és amúgy sem akarom elbarmolni a legális változatomat. Tehát uninstall, eredeti kártya ki, új be, újított iGo felmásol, és itt már csak azzal lehet a baj, hogy az Omnia 240×400-as képernyőfelbontásába belehalhat.

Szerk: worx! Amerikába nem készülök, de ha már van, legyen meg az is...
Jól látom, hogy Japánról egyáltalán nincs térkép az iGo-hoz? (Bár sajnos oda sem készülök)
Failure is the default option