Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Karma XXL

Quote from: TriviMost meg az End of Eva renewal-lal van gondom:
Az én gépemben Celeron van, ami persze nem bírja a tempót, így a hang meg normálisan, a kép és a felirat meg késik. Az átmentem a másik géphez, amiben P4 van. Ott viszont az 5.1-es hang kavar be, ugyanis mintha nem lenne hajlandó lemixelni a hangot 2.0-ra, és így hol hallom, hogy beszélnek, hol nem.
Érdekes továbbá, hogy ugyan eszem ágában sincs angolul hallgatni, de ha átváltok bármelyik angol hangra, felpörög a film, és 3-4x gyorsabban megy. Visszaváltva a japán hangra normálisan megy. Mi a **** csinálja ezt? Mindjárt  :grrr:

Bocs Trivi, de mielõtt szétrobbansz megkérdezném, hogy milyen lejátszót használsz és miért nem az MPlayert  :rotflol: ?

Cobra

A Slayers Movie 1 nálam is bugos, szerintem akkor keletkezhetett valami gond, amikor belerakták a magyar feliratot.
Az EVA hangja miatt nézd meg az AC3 filter beállításait.
Többet nem tudok segíteni, már nem emlékszem, hogy melyik verziót néztem az End of-ból.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: TriviMost meg az End of Eva renewal-lal van gondom:
az 5.1-es hang kavar be, ugyanis mintha nem lenne hajlandó lemixelni a hangot 2.0-ra, és így hol hallom, hogy beszélnek, hol nem.
ugyanezt csinálta nálam is, próbálkoztam pár órát vele, de semmire se jutottam, egyszerûen a japán hangnál nem volt hajlandó az 5.1-es hangot rendesen leadni a vacak hangszórómra, az angollal semmi gond nem volt, de én eredeti hanggal szeretek mindent nézni (kivéve Gyalog Galopp :D)... a többi probléma viszont nem jelentkezett, egy 4 éves vassal könnyedén lejátszottam, nem akadozott/csúszott --> mplayer

Isi101

Nem tudtok valami olyan programot, amivel egy webhely teljes írásos anyaga leszedhetõ?
Valahogy nincs kedvem több mint 1000 linket végigkattintgatni, és külön lementegetni :(
a linkek így épülnek fel :
//www.cím.hu/show php?id0001
//www.cím.hu/show php?id0002
stb.

nem értek ilyesmihez, ha h****éget írtam, bocs.

Karma XXL

Quote from: Isi101Nem tudtok valami olyan programot, amivel egy webhely teljes írásos anyaga leszedhetõ?
Valahogy nincs kedvem több mint 1000 linket végigkattintgatni, és külön lementegetni :(
a linkek így épülnek fel :
//www.cím.hu/show php?id0001
//www.cím.hu/show php?id0002
stb.

nem értek ilyesmihez, ha h****éget írtam, bocs.

Próbáld meg a Teleport Pro-val. Pontos linket nem tudok, arra van a download.com, a google és a DC.

Linuxból pedig a wget, az igazi CLI letöltõprogram erre is jó :D

Isi101

Huhh, ez gyors válasz volt, köszi.
Már szedem is a chello hubról a teleport prot :)

Még 1 gyors kérdésem is lenne :

Japán karakterkészletet xpsp1 re xp cd nélkül hogy lehet feltenni?

Nincs eredeti xpm, de nem is az a baj, hanem a cd nincs itthon:(

nincs valahol valami patch, vagy update ilyen esetekre?

Karma XXL

Quote from: Isi101Huhh, ez gyors válasz volt, köszi.
Már szedem is a chello hubról a teleport prot :)

Még 1 gyors kérdésem is lenne :

Japán karakterkészletet xpsp1 re xp cd nélkül hogy lehet feltenni?

Nincs eredeti xpm, de nem is az a baj, hanem a cd nincs itthon:(

nincs valahol valami patch, vagy update ilyen esetekre?

A kérdést sajnos csak passzolni tudom, mert én mindig felrakom az XP telepítés közben a biztonság kedvéért :( Elkezdek googleözni, de nem garantálom, hogy találok is valamit...

Isi101

Elég reménytelen ügy :(
Megpróbálom az Iesp1-et feltenni, hátha ott is állítható a japán nyelvi támogatás :(
Ha nem, várhatok, vagy egy hétig mire visszakerül a cdm :(

Cobra

Sajnos kell a CD, mert elvileg 230Mb-ot rak fel
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Isi101

Akkor ma még egy jó kis biciklizés vár rám :(

Na legalább levonhatom a követleztetéseket :
1) installcdt nem kölcsönadni,
2)Ha esetleg mégis, ne legyek láma, és elõtte pakoljam fel a japánt is.
Azért köszönöm mindenkinek.

Moha

#1210
Quote from: Isi101Nem tudtok valami olyan programot, amivel egy webhely teljes írásos anyaga leszedhetõ?
Valahogy nincs kedvem több mint 1000 linket végigkattintgatni, és külön lementegetni :(
a linkek így épülnek fel :
//www.cím.hu/show php?id0001
//www.cím.hu/show php?id0002
stb.

nem értek ilyesmihez, ha h****éget írtam, bocs.
Teleport Pro vagy WebZip

Én az utóbbit használtam inkább, de mindkettõ ugyanazt tudja. Szépen leszedi neked offline-ba az oldalakat, a linkeket helyi hivatkozásra alakítva, így a saját gépeden tudod megnézni. Döntsd el, hogy neked melyik a szimpatikusabb ;)

Edit: Most látom, hogy jócskán megelõztek a válaszadásban  :rolleyes:

Moha

Tudna nekem valaki ajánlani valami normális MPEG encodert?
Olyan kellene, amivel egy DivX AVI-t át tudok tenni MPEG 1-be. Lehetõleg free cucc kellene, nem szeretnék crackekkel szenvedni.
Sajna VirtualDub csak Avi-t, tud menteni, a FlaskMpeg meg nem tud Avi-ból konvertálni.

Elõre is köszi.

Moha.

Karma XXL

Quote from: MohaTudna nekem valaki ajánlani valami normális MPEG encodert?
Olyan kellene, amivel egy DivX AVI-t át tudok tenni MPEG 1-be. Lehetõleg free cucc kellene, nem szeretnék crackekkel szenvedni.
Sajna VirtualDub csak Avi-t, tud menteni, a FlaskMpeg meg nem tud Avi-ból konvertálni.

Elõre is köszi.

Moha.

Vindóz alá errõl hallottam, látszólag free MPEG kódoló: http://www.tmpgenc.net/

(Linux alatt mencoder :D)

Komplikato

Quote from: MohaSajna VirtualDub csak Avi-t, tud menteni, a FlaskMpeg meg nem tud Avi-ból konvertálni.
Most lehet butaságot kérdezek, de a nekem ajánlott VirtualDubMod se tud? Csak mert az "picit" ki van bõvítve ...
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Moha

Arigatou! Pont ilyesmire volt szükségem! Ez most csak úgy egyszeri alkalomra kell, nem hiszem, hogy gyakran fogom használni, és ezt még telepíteni sem kellett szerencsére.
 :merci:


Edit: Komplikato: A VirtualDubMod is csak avi, ogm és mkv formátumban tud menteni. Mpeg-ben sajnos nem.

.Attila

#1215
Quote from: SysOP XXLBocs Trivi, de mielõtt szétrobbansz megkérdezném, hogy milyen lejátszót használsz és miért nem az MPlayert  :rotflol: ?
Letöltöttem ezt a fantasztikus mplayert, és ezt kaptam:
MPEG: no audio stream found -> no sound
MPEG: FATAL: EOF while searching for sequence header
Video: cannot read properties.
No stream found.

Ez a Slayers 1. movie-ra, amit a BS Player Feldin-nél lejátszott a gépemrõl.

edit: emellett a zx.end.of.eva.renewal.part1.divx511.mkv -nak meg nem tudja kezelni a hangját, és azt mondja, hogy codec-et sem talál, holott a WMP le tudja játszani.

.Attila

Quote from: TriviOtt viszont az 5.1-es hang kavar be, ugyanis mintha nem lenne hajlandó lemixelni a hangot 2.0-ra, és így hol hallom, hogy beszélnek, hol nem.
Érdekes továbbá, hogy ugyan eszem ágában sincs angolul hallgatni, de ha átváltok bármelyik angol hangra, felpörög a film, és 3-4x gyorsabban megy. Visszaváltva a japán hangra normálisan megy. Mi a **** csinálja ezt? Mindjárt  :grrr:
Erre megtaláltam a bûnöst: Matroska pack. Szar benne az audio codec. Feltettem a különálló AC3 filtert, mindjárt normálisan mûködik.

Karma XXL

#1217
Quote from: TriviLetöltöttem ezt a fantasztikus mplayert, és ezt kaptam:
MPEG: no audio stream found -> no sound
MPEG: FATAL: EOF while searching for sequence header
Video: cannot read properties.
No stream found.

Ez a Slayers 1. movie-ra, amit a BS Player Feldin-nél lejátszott a gépemrõl.

edit: emellett a zx.end.of.eva.renewal.part1.divx511.mkv -nak meg nem tudja kezelni a hangját, és azt mondja, hogy codec-et sem talál, holott a WMP le tudja játszani.

Sajnos a Slayers-szet meg kell erõsítenem... a DevCVS verzió nem viszi, csak egy másik ami itt leledzik a gépemen (all hail vinblows)... Betömörítem és feltöltöm a mûködõ verziót (mplayer-fixed.exe).

Be kell másolni az MPlayer-DevCVS könyvtárába, elindítani és felülíratni.

Exo

Abban a témában szeretném kikérni a véleményeteket, hogy Linux (Debian) alatt mely program(ok) a legalkalmasabb(ak) AMV-k készítésére (mert most kedvet kaptam hozzá :D).
Lehetõleg ne legyen(ek) túl nehezen kezelhetõ program(ok), de ha az, végülis az sem gáz...majd beletanulok :)
Szóval lécci lássatok el néhány jótanáccsal...elõre is köszi! :)

zsozso

Quote from: ExoAbban a témában szeretném kikérni a véleményeteket, hogy Linux (Debian) alatt mely program(ok) a legalkalmasabb(ak) AMV-k készítésére (mert most kedvet kaptam hozzá :D).
Lehetõleg ne legyen(ek) túl nehezen kezelhetõ program(ok), de ha az, végülis az sem gáz...majd beletanulok :)
Szóval lécci lássatok el néhány jótanáccsal...elõre is köszi! :)
Baratod a google:
http://www.google.co.hu/search?q=video+editing+linux&ie=UTF-8&hl=hu&meta=
Death is the only redemption

Exo

Quote from: zsozsoBaratod a google:
http://www.google.co.hu/search?q=video+editing+linux&ie=UTF-8&hl=hu&meta=

Köszi!
A Cinelerra került hozzám.
SysOP segítségével (megcsinálta nekem :D) a probléma meg van oldva! :)
Arigatou SysOP-nak is ezúton! :merci:

Komplikato

Huh. Úgy nézz ki, hogy valamitõl totál megdöglött a DivX 5.xx kódek a Windózerem alatt  :beken:
Igaz, most "csak" a Love Hina szériát nem játsza le semmilyen lejátszó, de azt nagyon. Legtöbb hanyathátast dob azonnal. A GSpot egy epizódott sikeresen renderelt, ezután lejátszható volt, de utána még a Gspot is belefagyott ezekbe. Nem hiszem, hogy megsérültek volna a fájlok, mert az elsõ 14 részt sikeresen végignéztem annó, most meg azok se mennek. A fõbûnös (de nem 100%) az Xvid 1.0 végleges lehetett.
Ha van valakinek tipje, hogy miként tudom én ezt Win Reinstall nélkül megoldani ... annak örülnék nagyon. Bármilyen újrafelrakott DivX, Xvid, FFDshow, anyámkínja kódek NEM segít.  :wtf:
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

.Attila

Quote from: KomplikatoHuh. Úgy nézz ki, hogy valamitõl totál megdöglött a DivX 5.xx kódek a Windózerem alatt  :beken:
Igaz, most "csak" a Love Hina szériát nem játsza le semmilyen lejátszó, de azt nagyon. Legtöbb hanyathátast dob azonnal. A GSpot egy epizódott sikeresen renderelt, ezután lejátszható volt, de utána még a Gspot is belefagyott ezekbe. Nem hiszem, hogy megsérültek volna a fájlok, mert az elsõ 14 részt sikeresen végignéztem annó, most meg azok se mennek. A fõbûnös (de nem 100%) az Xvid 1.0 végleges lehetett.
Ha van valakinek tipje, hogy miként tudom én ezt Win Reinstall nélkül megoldani ... annak örülnék nagyon. Bármilyen újrafelrakott DivX, Xvid, FFDshow, anyámkínja kódek NEM segít.  :wtf:
Ahaaaaaa... mintha nálam is azóta lennének a gondok. De lehet, hogy nem :)

Cobra

Próbálj meg egy teljes codecktelenítést, és utána rakj fel csak 1 ffdshow-t (2003-asat) és egy DivX 5.1-et. Ha utána se megy, akkor csak 1 maradhat: format C: ! :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

zsozso

Quote from: CobraPróbálj meg egy teljes codecktelenítést, és utána rakj fel csak 1 ffdshow-t (2003-asat) és egy DivX 5.1-et. Ha utána se megy, akkor csak 1 maradhat: format C: ! :)
Vagy esetleg mplayer? :P
Death is the only redemption

.Attila

Quote from: zsozsoVagy esetleg mplayer? :P
Azt próbáltam, és ugyanúgy befuccsolt :)

Karma XXL

Quote from: TriviAzt próbáltam, és ugyanúgy befuccsolt :)

A fixed-et is próbáltad?

zsozso

Quote from: TriviAzt próbáltam, és ugyanúgy befuccsolt :)
Sztem user error ;)
Esetleg elovasna az ember a leirast, hogy hogykell beallitani a config filet meg ilyenek, akkor nemtortennenek ilyen problemak. Erdekes modon nemtalaltam olyan videot ezzel az uj verzioval amit ne jatszott volna le.
Death is the only redemption

zsozso

Megneztem a problemas videot. Semmi problema nemvolt vele, egybol lejatszotta.
Death is the only redemption

Moha

Quote from: zsozsoSztem user error ;)
Esetleg egy pólót neki? :D (no offense)