Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Marfy

Az én problémámra is mondjatok valami orvosságot lécci.

Xaga

Quote from: NokiAz én problémámra is mondjatok valami orvosságot lécci.

Oké, ha úgy akarod hogy asztalín is menjen akkor néz körül a Doom9.org-on van ott 1-2 DVD authoring tut és leírás (vagy a magyar mirror Doom9.hu) a leírásokban szereplő progik megtalálhatók még a Filmbarátok oldalán. Vagy ott vannak a "kereskedelmi" szoftverek amiknek demoit a Download.com-ról leszedhetsz (simán a "DVD authoring" kulcsszóra keresel) majd feltörsz pl: Ulead DVD Workshop vagy Ulead DVD Moviefactory ezeknél simán varázslón keresztül össze lehet kapni bármit és menüt is lehet vele szerkeszteni. Viszont azt vedd figyelembe hogy 5 résznél (ha 1 részt 30min-nek veszünk) nem nagyon fog több ráférni.
Én azt ajálnlom simán írd ki őket így akár 19 rész is ráfér egy DVD (ha 1 rész átl 250 Mb-snak veszünk)

Damnatus

Hali!

Köszönöm a segítséget! :)

Isi101

Köszönöm szépen a segítséget.
Úgy döntöttem, megpróbálkozom az Mplayerrel, lejátszára tényleg jó lehet,
Bár én javítani szerettem volna az amvt, mert zavar ha valami nem jó :)

Marfy

Quote from: XagaOké, ha úgy akarod hogy asztalín is menjen akkor néz körül a Doom9.org-on van ott 1-2 DVD authoring tut és leírás (vagy a magyar mirror Doom9.hu) a leírásokban szereplő progik megtalálhatók még a Filmbarátok oldalán. Vagy ott vannak a "kereskedelmi" szoftverek amiknek demoit a Download.com-ról leszedhetsz (simán a "DVD authoring" kulcsszóra keresel) majd feltörsz pl: Ulead DVD Workshop vagy Ulead DVD Moviefactory ezeknél simán varázslón keresztül össze lehet kapni bármit és menüt is lehet vele szerkeszteni. Viszont azt vedd figyelembe hogy 5 résznél (ha 1 részt 30min-nek veszünk) nem nagyon fog több ráférni.
Én azt ajálnlom simán írd ki őket így akár 19 rész is ráfér egy DVD (ha 1 rész átl 250 Mb-snak veszünk)

Köszi a help-et! :merci:

zsozso

Quote from: SysOP XXLEngedélyt kérek egy olyan windózos MPlayer feltöltésére az FTP-re, ami magához rendeli a filmeket, és így szimpla kettős-kattintással mindent megnyit  :)

Addig is ha esetleg érdekel valakit, elküldhetem e-mailben ;)
Engedely megadva. Toltsed.
Death is the only redemption

Karma XXL

Fel is töltöttem, egy grafikus-felületes MPlayerrel is, amiről azt hallottam, hogy működik f@szán (részleteket Zanadortól kérdezzetek, én mindig a parancssoros felületet használom mind vindózból, mind Gentoo alól)

Kiegészítés: ebben a percben futott be: a GUI verzió nem nyílik ki fullscreenre, én nem tudom mert nem használom.

A 2 fájl amit felraktam:

mplayer-win32-mingw-dev-cvs20040524.exe: a hozzárendelős verzió
mplayer-windows-gui-0.001pre4.zip: a grafikus felülettel rendelkező verzió

.Attila

#1177
Na ez most teljesen el fog ütni az eddigiektől:

Desktop témát változtattam, és változott vele a tálca. Ez így még nem lenne gond, mert annak is változnia kellett, de nem úgy változott, ahogy kellett volna. Ráadásul így is maradt, bármilyen más témát választok, az tálca nem akar megváltozni, marad ez a ronda változat úgy, ahogy volt. Valakinek van valamilyen ötlete?

edit: nem téma már... amikor ma reggel bekapcsoltam, vmi miatt meggondolta magát, és úgy néz ki, ahogy ki kell néznie. Hülye Winfos...

.Attila

Szükségem volna néhány programra, ebben kérnék segítséget:
- desktop theme-ek gyártására, ill. egyáltalán olyan programra, mellyel egyszerűbben, és sokkal több funkcióval lehet átalakítani a windows kezelőfelületét
- animált gif-ek készítésére
- bannerek, animált bannerek alkotására

Karma XXL

Quote from: TriviSzükségem volna néhány programra, ebben kérnék segítséget:
- desktop theme-ek gyártására, ill. egyáltalán olyan programra, mellyel egyszerűbben, és sokkal több funkcióval lehet átalakítani a windows kezelőfelületét

Jól fel lehet turbózni (kinézetre, teljseítményre kevésbé) a grafikus felületet a WindowBlinds-szal például.

Quote- animált gif-ek készítésére
- bannerek, animált bannerek alkotására

A kettő igencsak összefügg, de hirtelen az Adobe ImageReady-n és a Macromedia FireWorks-ön kívül más nem jut eszembe  :rolleyes:

.Attila

Quote from: SysOP XXLJól fel lehet turbózni (kinézetre, teljseítményre kevésbé) a grafikus felületet a WindowBlinds-szal például.
:merci: Pont erre volt szükségem. Ez nagyon :kiraly: Már csak a böngészőm ikonjai körül vannak apró problémák, de az semmi... ez a Apollo (Myke Bryant) nagyon jól néz ki. Keresek még, csak előbb a full verziót kell megtalálnom, meg a crack-et hozzá.

Marfy

Segítsetek lécci mert nem tudom magam regisztrálni a scriptclub.org-on.
Vagyis tudom csak nem enged be, pedig mail-ben is elküldte a felhasználónevet és jelszót de akkor sem jó, akitváni sem kellett úgyhogy nem tudom mi lehet a baj. Esetleg kihagytam valamit a regisztráció során nem tudom ha valaki tudja hogy kell segítsen lécci.

Isi101

Ha nem sikerül, mailban kapsz egy your valami rejected-et.
ott leírják, hogy mi volt rossz a regisztrációdban.
ami miatt én vagy egy hónapig próbálkoztam :
-Nem mindd1 milyen mailcímre regisztrálsz, a mailbox, freemail nem volt jó,
 végül a chellós címemre sikerült.
-A pipát párszor kifelejtettem
-A név/jelszó kicsit macerás, figyelj oda az egyéb karakterekre, spc,_- stb..
-ha megkapod az your valami elfogadva mailt, aktiválnod kell a mailban lév? linken.

ha továbbra sem megy, talán segít, ha leírod a sriptclub válaszát, mi nem volt jó.

Ui: ne nevessetek ki, nekem tényleg 1 hónapig tartott :grrr:

ui2: csak bizonyos napokon nézik a jelentkezéseket, így pár nap míg választ kapsz.(talán szerda, és szombat? de nem biztos)

Karma XXL

Quote from: Trivi:merci: Pont erre volt szükségem. Ez nagyon :kiraly: Már csak a böngészőm ikonjai körül vannak apró problémák, de az semmi... ez a Apollo (Myke Bryant) nagyon jól néz ki. Keresek még, csak előbb a full verziót kell megtalálnom, meg a crack-et hozzá.

Ha jól emlékszem, én is az Apollo-t használtam még rég, aztán miután meghalt az XP, nem tettem fel újra.. Full verziót meg a DCn biztos találsz (*suttog* de tudod ezt nem szabad */suttog* :D)

poharka

Yo!

Bocsi..szerintem ezt ide kell beirni.
A gépemben ki kellett cserélni a videokártyát és azóta minden filmet vagy nem tud megjeleniteni vagy fejjel lefelé játsza le. Gondolom nincs annyira kipihent elme senki, hogy igy rakja fel, ezért a gépre gyanakszom. Ezen lehet segiteni? :confused:

.Attila

Az új kártyával remélem a beállításokat és a drivert is lecserélted...

Cobra

A fejjel lefelé képet az ACE kodeckpack egyik kodeckje szokta elõidézni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Marfy

A videókártyát cseréltél lehet jobb lenne ha újratelepítenéd az op rendszert.
Ha nem akarod akkor hogy megforduljon a Vobsub ikonjára kattintva beállíthatod hogy Original picture vagy Flipped picture és akkor megfordítja.
Nyugodt lehecc nem a kártyának van baja hanem valami codek hiba.
Amúgy mijen kártya?

.Attila

slayers_-_the_movie.ogm
Az sfv és a GSpot is rendben találja, ennek ellenére mindkét gépen a lejátszó 12:45:29 hosszúnak látja, és se kép se hang. Mi lehet a probléma?

poharka

Quote from: NokiA videókártyát cseréltél lehet jobb lenne ha újratelepítenéd az op rendszert.
Ha nem akarod akkor hogy megforduljon a Vobsub ikonjára kattintva beállíthatod hogy Original picture vagy Flipped picture és akkor megfordítja.
Nyugodt lehecc nem a kártyának van baja hanem valami codek hiba.
Amúgy mijen kártya?

A kártya egy nagy fémféle lemez, amin van egy cuki ventillátor és sok pöcök:)
Amúgy Ge force MX440. Kb ennyi amit értek belõle... bocsi :lame: vagyok a gépekhez. A telepítés megvolt.

belldandy

Quote from: Trivislayers_-_the_movie.ogm
Az sfv és a GSpot is rendben találja, ennek ellenére mindkét gépen a lejátszó 12:45:29 hosszúnak látja, és se kép se hang. Mi lehet a probléma?

Tuti az Xvid codec? Nekem volt hasonló problémám a You're under arrest movei-val, lerántottam Koepi codec-jét (a Latest binary alatt találod) és minden simán megy azóta (valamint Love Hina ogm-ek nem ugrálnak).
Ano... Sono... Atashi wa...
Suki desu.
...
Dame?

belldandy

Quote from: poharkaA kártya egy nagy fémféle lemez, amin van egy cuki ventillátor és sok pöcök:)
Amúgy Ge force MX440. Kb ennyi amit értek belõle... bocsi :lame: vagyok a gépekhez. A telepítés megvolt.

Neked is javaslom a Koepi Xvid codec-et.
Ano... Sono... Atashi wa...
Suki desu.
...
Dame?

Marfy

Nekem vannaok olyan mpg kitrjesztésõ videók amit a lejátszó program 21 másodpercesnek ismeri pedig van 3 perces, de semmi gond vele csak az hogy 21 mp-ig tudok tekerni utánna viszon a jelzõ csik (winmplayer) megáll a végén de a film megy tovább :). Biztos itt is valami codek gond lehet de meg nem sikerült megfejteni, esetleg valakinek van valami ötlete?

Isi101

Majd Zsozso mond megoldást a problémátokra  :)
Amugy nekem bevált az Mplayer, nem piszkálódásképp, de az is fejjel lefele játsza le?
A fejjel lefele való lejátszásra Moha mutatott pár megoldást 1-2 oldallal elõrébb.... esetleg lehet azt is gyakorolni....  :bsd:

Ha vobsubot is használsz a felirathoz, abban a Misc->Flip picture verticaly
lehet a megoldás.

Marfy

Most nem akarom a Mplayert fikázni mert tényleg jó meg minden de nekem a Ninja Scroll filmet nem játszotta le semmiképpen sem csak miután feltettem a windows media codec 9 et utánna viszont már jó lett.
Az mplayer-be bele vannak építve a codec-ek ugye?
De megis egy külsõ codecet hasznát.
Mondjuk lehet az én Mplayerem a régi.

.Attila

Quote from: belldandyNeked is javaslom a Koepi Xvid codec-et.
Hát ezzel az oldallal akadtak problémák, de leszedtem a doom-ról.
De ez sem segített. File-lal nincs gond, a GSpot rendben találta, meg az sfv file is. De a WMP kapásból hangfile-nak ismeri csak fel, a video sávra semmit nem ír. Mondjuk a hang sem mûködik :rolleyes:

Isi101

És amit a gsot ajánl hozzá másfajta codecet, azzal is fekete?

Karma XXL

Quote from: NokiMost nem akarom a Mplayert fikázni mert tényleg jó meg minden de nekem a Ninja Scroll filmet nem játszotta le semmiképpen sem csak miután feltettem a windows media codec 9 et utánna viszont már jó lett.
Az mplayer-be bele vannak építve a codec-ek ugye?
De megis egy külsõ codecet hasznát.
Mondjuk lehet az én Mplayerem a régi.

Az MPlayert úgy csinálták, hogy egyes dolgokat külsõ kodekekkel játszik le ;) Ezek a vinf0s media kodek 9, a realmedia és a quicktime formátumok AFAIK - ezekhez még linuxból is a vindózos DLLeket használja.

.Attila

Quote from: Isi101És amit a gsot ajánl hozzá másfajta codecet, azzal is fekete?
A GSpot a videora 3 féle codecet is talált a gépen, a hangra is 2-t. A renderelés pedig sikeres.

.Attila

Most meg az End of Eva renewal-lal van gondom:
Az én gépemben Celeron van, ami persze nem bírja a tempót, így a hang meg normálisan, a kép és a felirat meg késik. Az átmentem a másik géphez, amiben P4 van. Ott viszont az 5.1-es hang kavar be, ugyanis mintha nem lenne hajlandó lemixelni a hangot 2.0-ra, és így hol hallom, hogy beszélnek, hol nem.
Érdekes továbbá, hogy ugyan eszem ágában sincs angolul hallgatni, de ha átváltok bármelyik angol hangra, felpörög a film, és 3-4x gyorsabban megy. Visszaváltva a japán hangra normálisan megy. Mi a **** csinálja ezt? Mindjárt  :grrr: