Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Karma XXL

#1140
Quote from: KomplikatoÉrdekes vélemény, szóval a videokat a lejátszó játsza le?
Nem a kódek és DirectX9 video renderer???  :wtf:

Jön egy kis AFAIK: De szvsz a kodek és a video renderer játsza le, a lejátszó dolga ezek összekapcsolása.

QuoteGondoltam a problémát kódek összeférhetetlenség okozza, ilyet mostanában a BSPlyaer meg a hitványságáról híres ACE pack szokott csinálni.

Már velem is volt ilyen, néha sikerült megoldani, néha nem.

QuoteMilyen az az Mplayer? Tud HW DirectX9 videolejátszást? Van minden igényt kielégítő feliratkezelése? Bírja a többmegjelenítős módokat?

Az MPlayer a linux egyik fő videólejátszója, ismer szinte minden létező videó- és feliratformátumot, és olyan erős, hogy egy haverom 233-as gépen nézett vele filmet - mondjuk MPEG4-et, nem DIVXet.

Hogy mi köze ennek a vindózhoz? Léteznek már vindózos átiratai is, amiknek szintén nem kell külső segítség, és szerintem a parancssoros felületével is meg lehet barátkozni  :) Létezik GUI is hozzá, csak az még nem stabil (tapasztalataim alapján).

A kérdéseidre pedig: HW DirectX9? biztos... nekem minden simán megy vele  :hehe:
Feliratkezelés: megeszik mindent, az OGM-et és a Matroskát is
Többmegjelenítős mód: passz, klónozni szoktam csak

Több különböző kiadása is van, nekem van egy egész pofás, ami akár hozzá is rendeli magához a fájlokat, csak a linkjét nem tudom, max elküldhetem e-mailben vagy feltölthetem valahova.

.Attila

Quote from: KomplikatoTud HW DirectX9 videolejátszást?
Ez a HW hardware-t akar jelenteni? Mert ha igen, akkor szerintem ennek így nincs értelme. A videokártya vagy támogatja a DirectX 9-et, vagy nem, de ez szerintem nem a lejátszótól függ (én ebben totál laikus vagyok, szóval lehet, hogy csupa hülyeséget mondtam :)).

u.i.: pl. ATI Radeon 9000 még nem, de a 9200 már támogatja a DirectX 9-et.

Karma XXL

Quote from: TriviEz a HW hardware-t akar jelenteni? Mert ha igen, akkor szerintem ennek így nincs értelme. A videokártya vagy támogatja a DirectX 9-et, vagy nem, de ez szerintem nem a lejátszótól függ (én ebben totál laikus vagyok, szóval lehet, hogy csupa hülyeséget mondtam :)).

u.i.: pl. ATI Radeon 9000 még nem, de a 9200 már támogatja a DirectX 9-et.

Én meg ráérek amíg fut a zajszűrés a háttérben, úgyhogy járatom még egy kicsit a számat  :rolleyes:

A lejátszónak azért jó elméletben a DirectX9 támogatás, mert ezzel a CPU helyett a kártya GPUjára háríthatja a képek renderelését, így több marad a más programoknak. Az operációs rendszer dolga a fennmaradó erőforrások felosztása :rolleyes: (én pl. filmnézés közben letölteni és fordítani szoktam) Az hogy a kártya támogatja-e, az inkább a játékok miatt fontos, mert a játék nem fut, amíg "nem ért szót" a kártyával, filmnézésnél nem hiszem, hogy halálos lenne.

(Megint példa az előző haverom, ő abban a 233-as gépben logikusan nem GefPCX666000 kártyát használt ;) )

zsozso

Quote from: KomplikatoÉrdekes vélemény, szóval a videokat a lejátszó játsza le?
Nem a kódek és DirectX9 video renderer???  :wtf:
Gondoltam a problémát kódek összeférhetetlenség okozza, ilyet mostanában a BSPlyaer meg a hitványságáról híres ACE pack szokott csinálni.
Milyen az az Mplayer? Tud HW DirectX9 videolejátszást? Van minden igényt kielégítő feliratkezelése? Bírja a többmegjelenítős módokat?
http://mplayerhq.hu/homepage/design7/info-hu.html remelem kielegitettem a kivancsisagodat. Bovebben az mplayer topicban.
Ja igen a magyar valtozat kicsit outdated az angolban kicsit tobb feature van felsorolva: http://mplayerhq.hu/homepage/design7/info.html
Death is the only redemption

Komplikato

Quote from: TriviA videokártya vagy támogatja a DirectX 9-et, vagy nem, de ez szerintem nem a lejátszótól függ .....
u.i.: pl. ATI Radeon 9000 még nem, de a 9200 már támogatja a DirectX 9-et.
1. A VGA kártyák fontos tulajdonsága, hogy mennyire támogatja (értsd sebesség) a Hardware-es video lejátszást. Ez egyrészt a sebességre is vonatkozik, másrészt pedig bizony a képminőségre is! Ezért van ATI kártyesz a gépemben. Na most a mai procik jórésze izomból nyomja a videot, ez sokakat nem érdekel, minőség meg megint nem. De. Próbáltál már 1280-as vagy nagyobb videot lejátszani? :)
Másrészt a DirectX9-től a video lejátszás "picit" meg lett támogatva, hogy kihasználja a HW segítséget jobban. A DX9 kódekek mind ki is használják, azt hiszem DivX, WMV9, talán az új DivX is, meg a "jó öreg" MPG1-2-4 is.
2. A R9200 nem DX9 kártya, ellenben már abban is brutál HW rásegítés van, mivel képes a 3D részét is bevetni lejátszás finomításához (blokkosodás eltüntetése!), az ATI kártyák a 9500-től felfelé DX9-es kártyák ... részlegesen.
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

zsozso

Quote from: Komplikato1. A VGA kártyák fontos tulajdonsága, hogy mennyire támogatja (értsd sebesség) a Hardware-es video lejátszást. Ez egyrészt a sebességre is vonatkozik, másrészt pedig bizony a képminőségre is! Ezért van ATI kártyesz a gépemben. Na most a mai procik jórésze izomból nyomja a videot, ez sokakat nem érdekel, minőség meg megint nem. De. Próbáltál már 1280-as vagy nagyobb videot lejátszani? :)
Másrészt a DirectX9-től a video lejátszás "picit" meg lett támogatva, hogy kihasználja a HW segítséget jobban. A DX9 kódekek mind ki is használják, azt hiszem DivX, WMV9, talán az új DivX is, meg a "jó öreg" MPG1-2-4 is.
2. A R9200 nem DX9 kártya, ellenben már abban is brutál HW rásegítés van, mivel képes a 3D részét is bevetni lejátszás finomításához (blokkosodás eltüntetése!), az ATI kártyák a 9500-től felfelé DX9-es kártyák ... részlegesen.
Nalam 1-5% ot eszik 1 800x600 as video. Ati kartyam van nekemis.
Death is the only redemption

Komplikato

Amúgy köszi az MPlayer linket (hamár lusta voltam megkeresni), remélem van olyan jó mint a JA, bár gondolom 32-64 bites audio lejátszás nincs benne ...
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Karma XXL

Quote from: KomplikatoAmúgy köszi az MPlayer linket (hamár lusta voltam megkeresni), remélem van olyan jó mint a JA, bár gondolom 32-64 bites audio lejátszás nincs benne ...

Ne gondolj semmit előre ;) (úgy tűnik, ma olyan éjjelem van, hogy nagyon nyomom a szent lovag szerepet :rolleyes: )

roderick

Saját tapasztalat:
akinenek eddig ajánlottam a Stigmata's codec pack-ot (valahol itt ) az soha nem mondta, hogy BSPlayerrel valami nem ment volna... MPlayer már csak hab a tortára, habár a mai user mentalitással tényleg elég hihetetlen, hogy egyesek elolvassák a leírást hozzá és megtanulják kezelni... pedig tényleg valami zseniális dolog... én személy szerintimádom.

cserébe, még mindig fent tartom az 1000$-os kérdést, hogy hogyan írhatnám DVD-re azt a gonosz és kegyetlenül álnok fájlt ami mpeg4/aac tömörítésben tárolja a hangját...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

DWz

Quote from: roderickcserébe, még mindig fent tartom az 1000$-os kérdést, hogy hogyan írhatnám DVD-re azt a gonosz és kegyetlenül álnok fájlt ami mpeg4/aac tömörítésben tárolja a hangját...

http://www.doom9.org < sztem tudja a megoldast.

Isi101

Quote from: DWzhttp://www.doom9.org < sztem tudja a megoldast.
Végre valaki más is ajánlgatja :)

DWz

Quote from: Isi101Végre valaki más is ajánlgatja :)

:) Doom9 az johely.

roderick

jaja, meg az afterdawn.com is hasznos tud, lenni.
spec. az én problémámon nem tudtak segíteni, fórumba meg lusta voltam regelni magam csupán emiatt...
erre utolsó próbálkozásnak letöltöttem a már eleve jól hangzó Cucusoft programját ami nagy bölcsen avit to dvd névre halgat... és ez számomra ismeretlen okból tudja kezelni az aac codecet... ugyhogy meg vagyok nyugodva... bár istenemre szerintem inkább megéri eredeti DVD-t venni, mint szenvedni a felírássa. :)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

DWz

Quote from: roderickerre utolsó próbálkozásnak letöltöttem a már eleve jól hangzó Cucusoft programját ami nagy bölcsen avit to dvd névre halgat... és ez számomra ismeretlen okból tudja kezelni az aac codecet... ugyhogy meg vagyok nyugodva... bár istenemre szerintem inkább megéri eredeti DVD-t venni, mint szenvedni a felírássa. :)

Ja, de legalabb ha legkozelebb valaki megkerdezi, mar tudsz erre is valaszolni. :)

NRG

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene az NGE vel kapcsolatban... Most szántam rá magam, hogy letöltsem/megnézzem az összes NGE-t csak az a problémám, hogy nem pontosan tudom mi a különbség az original és a remastered között? Melyiket érdemes megnézni és milyen sorrendben?

Cobra

A remasterdnek jobb a minősége, viszont az eredetihez azt hiszem van magyar felirat is. Először a sorozatot nézd meg, utána jönnek a filmek, de a Death&Rebirth csak egy összefoglaló, az End of EVA a rendes befelyezés.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NRG


Marfy

Quote from: CobraA remasterdnek jobb a minősége, viszont az eredetihez azt hiszem van magyar felirat is.

A remasteredhez is van magyar felirat amit az ftp-n vagy az animevilag-on egyaránt megtalász. A feliratokban van némi eltérés mert nem ugyanaz fordítottam de szerintem mindkettő tökéletes.

Isi101

Letöltöttem egy amvt, de sajna hibás.
Pár mp-t játszik, majd megakad a lejátszás.
a gspot szerint bad chunk in framedata a hiba oka.
divx3 kódolású az avi.
lehet valamivel javítani az ilyen avikat?
újra letölteni nem akarom, beletelt vagy egy hétbe mire lejött a dc-n:(

Marfy

Keresek valami jó és egyzserű DVD menü szerkesztő programot, mert hamarosan veszek írót és valami jó ki pofás menüt akarok kreálni a filmeknek.
És még az lenne a kérdésem hogy ha megvan a menü azt hogy kell rátenni a DVD-re hogy menyjen?

Cobra

Quote from: Isi101Letöltöttem egy amvt, de sajna hibás.
Pár mp-t játszik, majd megakad a lejátszás.
a gspot szerint bad chunk in framedata a hiba oka.
divx3 kódolású az avi.
lehet valamivel javítani az ilyen avikat?
újra letölteni nem akarom, beletelt vagy egy hétbe mire lejött a dc-n:(
DivFix ( http://divfix.maxeline.com ) talán segít.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moha

Esetleg próbáld meg az AviPreview-t - ezzel a félig letöltött vagy hibás avi-ba is bele tudsz nézni.

zsozso

Quote from: MohaEsetleg próbáld meg az AviPreview-t - ezzel a félig letöltött vagy hibás avi-ba is bele tudsz nézni.
Vagy hasznaljon mplayert es ne szerencsetlenkedjen mindenfele szrral -_-
Death is the only redemption

Karma XXL

Quote from: zsozsoVagy hasznaljon mplayert es ne szerencsetlenkedjen mindenfele szrral -_-
:lol:  :tezsvir: Jól megmondtad neki  :rotflol:

Komplikato

Hát látszik nem vagyok egy Linux bubus, mert nekem már az Mplayer telepítése sem volt egyértelmű, használni meg egyáltalán nem tudom ...
Szép lassan kezd lerohadni a rendszerem. Elöször a JetAudio kezdte kiköpni az OGM filmeket, de most már a BSplyaer se játsza le a Love Hina szériát (pedig  eddig azzal néztem), nem tudom az Mplayer mennyire független a magukbaroskadt kódekektől?
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Damnatus

Hali!

berserk ogm-ben van, legújabb ace a kodek, mplayer classic lejátsza, de nincs hang (ki isírja hibaként). Tudtok segíteni mi lehet a gond, vagy OggVorbis, Matroshka legyen inkább fent?

Cobra

mplayer classic =? media player classic
Ha igen, akkor próbáld meg leszedni az ACE-t és rakd fel a Matroska packot.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Komplikato

Én nem merek felrakni kódek csomagot, mert eddig mind kinyírta a rendszert.
(Nem nálam, mindenkinél akit ismerek!)
Az egyetlen kivétel a K-Lite, mellé raktam Matroskát, meg OGG splittert is, és pár hétel ezelöttig minden ment is ... most meg nem. em lett semmi új telepítve, ezért nem értem  :confused:
Éjel görcsöltem Mplayer-el is, de nekem nem tiszta az egész.
Ma még megpróbálom a Media Player Classic-ot is, de valami kódek gebasz van a gépemmel.
(Tényleg ilyen OGM kódekből nincs valami 1,5 évnél újabbi???)
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Cobra

#1168
Ogg és nem ogm codeck, az ogm csak a tároló file elnevezése, a hang az ogg-os. Nincs belőle tudtommal újabb, de mivel a tömörítéshez is ezt használják, ezért nem lehet gond vele.
Szerintem a matroka codeck pack bőven elég, mivel benne van az ffdshow, ami már eleve szinte minden videóformátumot tud kezelni, illetve benne van az AC3 és az ogg audio codeck és az mkv containerfile-ok kezelése is. Lejátszónak én pedig a WMP9-et használom, így még nem volt gond semmi lejátszásával (bár win reinstall előtt néha megfagyott a wmp a film első megnyitásakor  :confused:  )
De természetesen lehet "kínlódni"  :hehe:  az Mplayerrel is, ahoz nem kellenek codeckek, mert alapból benne vannak a lejátszóban.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Karma XXL

Engedélyt kérek egy olyan windózos MPlayer feltöltésére az FTP-re, ami magához rendeli a filmeket, és így szimpla kettős-kattintással mindent megnyit  :)

Addig is ha esetleg érdekel valakit, elküldhetem e-mailben ;)