Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Cobra

Samsung Spinpoint F1 vagy Hitachi Deskstarból akármelyik.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

Akkor inkább egy Spinpoint F3, nem?
[reserved]

Cobra

Az szerintem nincs kis méretben, de utánanézek.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

500as az egy tányéros. Asszem jó lesz ez. xD
[reserved]

Makos

Quote from: chilip on 2009-12-25, 12:51:01
ez se használ, uninstalláltam, restart, standalone install és ugyanaz a baj...

ed.: megvan, szaros internet security
facepalm.jpg

chilip

Quote from: Makos on 2009-12-26, 12:37:41
Quote from: chilip on 2009-12-25, 12:51:01
ez se használ, uninstalláltam, restart, standalone install és ugyanaz a baj...

ed.: megvan, szaros internet security
facepalm.jpg

:D

világéletemben avastot használtam így nem is gondoltam rá hogy ott lenn más van fenn  :angyali:

NLZ

Az megoldható valahogy, hogy a Win7 x64 -re ne csak digitálisan aláírt programot lehessen felrakni? Mert a MS honlapján van pofájuk azt írni, hogy ilyet ám nem lehet egyáltalán a 64bites W7en.
Épp az ATi Tray Tools beüzemelésével küzdök.
[reserved]

Cobra

Nekem volt fent a 64 bites W7 beta és egyetlen programnál se problémázott (igaz ATT-t nem próbáltam).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

ATT és RivaTuner is ezzel jön. Úgy látom ez ilyen általános 64 bites "funkció", hogy aláiratlan cuccokat nem akar magának.
[reserved]

TurboK

#12099
Elvileg biztonsági/stabilitási okokból nem lehet (azt akarják hogy a 64bites windows ne faggyon szerteszéjjel rossz driver miatt mint az XP).

Inditáskor F8at nyomsz és a menüből kiválasztod azt a parancsot hogy ne követelje a rendszer az aláírt drivert. Elvileg akkor mindent betölt, de ugye ezt mindíg inditáskor el kell játszani.

Kétféle megoldás van erre. Az egyik egy bootloader ami automatán megcsinálja neked a fenti játékot. A másik egy progi ami Teszt módba rakja a windowst, itt betölt minden drivert. Ez az utóbbi biztos megy Win7 x64 alatt, az előbbit én még x86 Vistával próbáltam (ott ment rendesen, sp1 óta x86 alatt nem tölt be aláiratlan kernel módi drivert a rendszer, azért használtam. x64 viszont se kernel, se user módi drivert nem tölt be aláiratlanul).

edit: ATT legfrissebb béta elvileg megy minden ilyesmi nélkül:
http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=298116

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Cobra

Még annyi, hogy a legújabb ATT verziók a www.softpedia.com-on vannak, Guru3D-ről csak a régi 2007-es verziót lehet tölteni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

TurboK

Quote from: Cobra on 2009-12-27, 20:49:04
Még annyi, hogy a legújabb ATT verziók a www.softpedia.com-on vannak, Guru3D-ről csak a régi 2007-es verziót lehet tölteni.
guru3d fórumon linkeli be a fejlesztő a legujabb att bétát.
http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=275077

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Moha

Tudja valaki, hogy ez milyen program?
Ha jól sejtem ez valami olyasmi, hogy a rá lehet játszani a zenét a billentyűről. Kaptam karácsonyra egy midi billentyűzetet és tanulás-gyakorlás céljára tökéletes volna ez a program. :)

TurboK

Quote from: Moha on 2009-12-29, 01:08:35
Tudja valaki, hogy ez milyen program?
Ha jól sejtem ez valami olyasmi, hogy a rá lehet játszani a zenét a billentyűről. Kaptam karácsonyra egy midi billentyűzetet és tanulás-gyakorlás céljára tökéletes volna ez a program. :)
http://www.synthesiagame.com/

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

White SeeD

Mikroszoft live accountról hogyan tudok játékot törölni?
Probléma:
A gamehez kellett offline account, hogy lehessen menteni. (A game nemtúleredeti)
B game (GTA4) szintén használ ilyet. Ez már eredeti.
Hiába töröltem le A gamet, az még mindíg ott van a listán, és nem találok sehol olyan opciót amivel kitörölhetném onnan.
Mivel szeretnék multiplayerezni B gameval, nem szeretném, ha letiltanák az eredeti gamem a nemtúleredeti miatt.
Már ha egyáltalán képesek erre. Bár B game már igy is agyon van bonyolítva a steam+gtaclub+mikoroszoftlive. Lassan egy gamehez már 10 helyre kell regelni hogy egy helyen használhassam ::)
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Fazék

hát akkor talán csinálj egy új live account-ot :rolleyes:

Fazék

(nagybátyáméktól írok egy hulladék netbookról nem fog érdekelni a helesírs mert már így is megőrülök a biillentyzetétől
soha nem lesznetbookom ez máár tuti)

szóval a probléma,
asztali gép vmi foxconn alaplap integrált minden
amit produkál:
kb 5-1o perc üzem után elmegy a kép. de akkor is, ha csak magában állt a gép. a gép tovább zakatol, csak éppen a monitor nem kap videójelet. átdugva a netbookra a monitort a moniitor hibátlanul megy
gépre visszadugva nem kap jelet, kábel birizgálás, stb nem segít
egyedüli ami segít: gép kikapcsolása, pihentetése és utána újból küld jelet a monitornak ha bekapcsolom
ez alapján én hűtési problémára gondolnék, de ennek meg ellentmond, hogy a gép nem sípol és simán üzeme tovább, csak éppen videójelet nem ad.
lehetséges, hogy valami érintkezési hiba van az alaplaopn am hő hatására előjön?

amik tesztelési problémákat okoznak:
csak sima PCI slot-ok vannak az alaplapon
a gép Dömsödön van...

Zsiga


Cobra

Ha menetközben túlmelegszik a gpu, akkor nem fog neked sípolni a lap. Azt gondolom megnézted, hogy a borda fent van-e rendesen az északi hídon, meg ha van ventillátor, akkor az forog-e.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Próféta

#12109
Szoktatok olyat csinálni, hogy egy nagy halom képből DVD diavetítést raktok össze, hogy pl. a nyaralást be lehessen mutatni az ismerősöknek?

Ha igen, milyen ingyenes (vagy Windowshoz járó) szoftverrel merjek próbálkozni? DVDSlideshowGUI jópofa, de veszettül instabil. Win Movie Maker csak egyenként tud effekteket rakni a képekre (nem kell komplikáltra gondolni, csak a készítési időt szeretnénk ráírni a fotóra, meg valami áttűnést tenni két kép közé), az meg 760 képnél fárasztó; de a fő baj, hogy a wmv exportba belefagy (más használhatóba meg nem tud, ahogy néztem). MS Photo Story legfeljebb 300 képet hajlandó kiírni, mert csak; és kikapcsolhatatlan a Ken Burns effektus. Tisztában vagyok vele, hogy Macintosh/iLife esetén minden megy ujjcsettintésre, de olyanom nincs.
EDIT: na, megnéztem a Live Movie Makert is. Az autofelirat kivételével mindent tudna, csak nem lehet PAL outputot kinyomni róla.

Nem akarom elhinni, hogy nincs jobb megoldás egy mérsékelten igényes video slideshow összerakására, mint valami mezei képnézővel (pl. FastStone) lejátszani a képeket, és podcast progival felvenni... ez azért elég barbár dolog lenne. Ismertek valami alkalmas programot? Help!

Zsiga

Ha video slideshow-t akarsz rakni DVD-re akkor az kisfelbontású ronda szar lesz a DVD-Video korlátai miatt. Viszont az összes asztali játékos tud jpg képeket megjeleníteni, a Windoze meg ugye főleg, így ha esetleg olyan helyre jut el a DVD ahol van egy HDTV vagy egy számítógép, ott jelentősen jobb lesz a képminőség ha akármennyi*1080-ba átméretezve simán jpg-ként felírod a képeket egy lemezre. Auto feliratozás is egyszerűbben megoldható, tippem szerint bármelyik képnézetegő/képszerkesztő tudja.
Persze így áttűnés nem lesz, de az  amúgyis egy ronda és igénytelen megoldás szvsz.

Alkyra

Veszek hamarosan egy új asztali gépet és gondoltam itt is megkérdezem a tapasztaltabb fórumozóktól, hogy mit gondolnak az összeállított gépről. Esetleg valaki ismer valamilyen hibát a felsorolt termékek közül ami elég gyakrak elő szokott fordulni vagy csak valami hihetetlen idegesítő dolog ami hosszú távon az embert az őrületbe kergeti az kérem szóljon.^^

A kijelző egy 24 colos FULL HD Asus monitor lesz  ( és aminek még nem jártam utána, hogy VGA-n vagy HDMI érdemes a gépet kikötni rá) ezeken kívűl csak egy minőségibb billentyűzetett keresek. ( A Vostro 1500-amnak olyan finom billentyűzete van és úgy megszoktam, hogy nem is tudom elképzelni máshogy már a dolgokat. Esetleg valaki tud ilyen külső laptop billentyűzetett? )

A gép maga:

LAP: AM3 GIGABYTE GA-770TA-UD3 SATA3 USB3.0
CPU: AMD Phenom II X4 955 3.20Ghz AM3 BOX Black Edition 4
Hűtő: ARCTIC COOLING Freezer 64 PRO PWM
RAM: 2x DDR3 Kingston 2GB 1333MHz KVR1333D3N9/2G, 1,5V
HDD: SAMSUNG F3 500GB 7200rpm 16MB SATA2 HD502HJ halk
VGA: POWERCOLOR AX5850 1GBD5-MDH PCIE
ODD: NEC AD-7243S fekete 1ev gar:
HAZ: Gigabyte GZ-X1/2/3 Fekete haz + Superb 460W tapegyseg

Zsiga

Azt a procihűtőt felejtsd el, ezzel a processzorral kombinálva bőven belefér a hihetetlen idegesítő kategóriába; hacsak nem vagy már most halláskárosult.
Lapom ugyanilyen van, teljesen jó.
Vinyót én Samsungot nem vennék, de te tudod. Fontos adat ne legyen rajta backup nélkül. :)
A táp is hangos lesz egyébként, egyrészt alapból sem a leghalkabbak, másrészt meg is lesz terhelve. Meg az FSP kétes minőséget gyárt mostanában állítólag, ha ennyit szánsz gépre szerintem vehetnél bele egy tisztességes tápot. (450W körüli Seasonic.)

Alkyra

#12113
Quote from: Zsiga on 2009-12-31, 10:33:57
Azt a procihűtőt felejtsd el, ezzel a processzorral kombinálva bőven belefér a hihetetlen idegesítő kategóriába; hacsak nem vagy már most halláskárosult.
Lapom ugyanilyen van, teljesen jó.
Vinyót én Samsungot nem vennék, de te tudod. Fontos adat ne legyen rajta backup nélkül. :)
A táp is hangos lesz egyébként, egyrészt alapból sem a leghalkabbak, másrészt meg is lesz terhelve. Meg az FSP kétes minőséget gyárt mostanában állítólag, ha ennyit szánsz gépre szerintem vehetnél bele egy tisztességes tápot. (450W körüli Seasonic.)

Te milyen vinyót ajánlasz? A Seasonic az meg jó táp akkor? Nincs kedvem fél éven belül javítattni a gépet. Inkább most adok ki rá többet, minthogy később megbánjam.
A procihűtő akkor nem szükséges ehhez? Amúgy 90%-ban fejhallgatóval vagyok így a külsős zajok annyira nem érintenek. (bár meg kell jegyezni, hogy nagyon halk beállításon van...)

edit: IPON-ban veszem a cuccokat és ahogy elnézem most még nincs Seasonic ott.

Zsiga

Quote from: Alkyra on 2009-12-31, 10:45:19
Te milyen vinyót ajánlasz? A Seasonic az meg jó táp akkor? Nincs kedvem fél éven belül javítattni a gépet. Inkább most adok ki rá többet, minthogy később megbánjam.
A procihűtő akkor nem szükséges ehhez? Amúgy 90%-ban fejhallgatóval vagyok így a külsős zajok annyira nem érintenek. (bár meg kell jegyezni, hogy nagyon halk beállításon van...)

edit: IPON-ban veszem a cuccokat és ahogy elnézem most még nincs Seasonic ott.
Én csak Western Digital vinyókat használok évek óta, és elégedett vagyok velük minden szempontból.
Seasonic jó tápokat csinál, bár nem olcsó, sőt. A Corsair tápjainak egy részét is ők csinálják, a Corsair csak matricázza őket, pont mint a Gigabyte az FSP tápjait. A Corsair VX450 pl. ideális választás ehez a géphez. Persze ha nincs választék akkor elfogadható az a Gigabyte is amit kinéztél, annyira nem rosszak azok sem.
Procihűtő az kell, csak ennél jobb. Bár ha nem zavar hogy elég hangos lesz terhelve (játék alatt), meg sok tuningot nem fog bírni, akkor maradhat az amit kinéztél.

Alkyra

Quote from: Zsiga on 2009-12-31, 11:26:39
Quote from: Alkyra on 2009-12-31, 10:45:19
Te milyen vinyót ajánlasz? A Seasonic az meg jó táp akkor? Nincs kedvem fél éven belül javítattni a gépet. Inkább most adok ki rá többet, minthogy később megbánjam.
A procihűtő akkor nem szükséges ehhez? Amúgy 90%-ban fejhallgatóval vagyok így a külsős zajok annyira nem érintenek. (bár meg kell jegyezni, hogy nagyon halk beállításon van...)

edit: IPON-ban veszem a cuccokat és ahogy elnézem most még nincs Seasonic ott.
Én csak Western Digital vinyókat használok évek óta, és elégedett vagyok velük minden szempontból.
Seasonic jó tápokat csinál, bár nem olcsó, sőt. A Corsair tápjainak egy részét is ők csinálják, a Corsair csak matricázza őket, pont mint a Gigabyte az FSP tápjait. A Corsair VX450 pl. ideális választás ehez a géphez. Persze ha nincs választék akkor elfogadható az a Gigabyte is amit kinéztél, annyira nem rosszak azok sem.
Procihűtő az kell, csak ennél jobb. Bár ha nem zavar hogy elég hangos lesz terhelve (játék alatt), meg sok tuningot nem fog bírni, akkor maradhat az amit kinéztél.

Játék alatt tuti nem fogom hallani, mert akkor jönnek a zenék,zajok egyebek és fejhallgató mellett kétlem, hogy hallanám.
Tápot meg várok, hogy legyen jobb. Amúgy 'jobb' procihűtő alatt mely márkákat és típusokat érted?
Szombaton vagy Vasárnap szeretném véglegesíteni a dolgokat és addig még 'van ídő'....pénzem mondjuk annyi már nincs.XD 210.000 Ft-om van és még billentyűzetett és mikrofont is kéne vennem ebből így nem tudom, hogy miként is lesz most ez.XD
Mindenképp valami jobb cuccot szeretnék venni.
Tunningolni amúgy nem szeretném, jó az úgy ahogy összeraktam .Kétlem, hogy lesz olyan játék az elkövetkezendő időkben ami nem futna el ezen a konfigon.

Makos

Samsung winyót tényleg ne vegyél, ha nem akarsz szívni. Én is a Western Digital-ra szavazok. Asszem még olcsóbb is egy kicsivel, bár mostanában nem néztem árakat.

Alkyra

Quote from: Makos on 2009-12-31, 11:47:04
Samsung winyót tényleg ne vegyél, ha nem akarsz szívni. Én is a Western Digital-ra szavazok. Asszem még olcsóbb is egy kicsivel, bár mostanában nem néztem árakat.

Amúgy én pont egy WD-s vinyóval szívtam.3 nap után bemondta az unalmast és elveszett 300 gigányi adatom, amit a mai napig nem bírtam visszahozni. :ejj:

NLZ

#12118
Hűtőnek Noctua vagy Scytle, csak egy jobb darab van akár egy 10es is. Viszont zaj nélkül képesek 30 fok körül tartani a procit. De ha szeretnél a ház oldalára is egy ventillátort a proci fölé, akkor torony helyett ajánlott inkább egy hagyományos elrendezésü hűtő, mert lehet nem elég a ház mélysége, erre érdemes figyelni. Nekem egy Noctua NF-P12 van és tökéletesen elégedett vagyok vele.

Samsunggal nincs baj, csak mikor megveszed, eressz rá egy masszív terhelési tesztet úgy egy napig, aztán ha akkor nem jön ki semmi hiba, akkor valsz évek múlva se fog. Ha meg igen, akkor garizzad. De azért érdemes hűtéssel 40°C alatt tartani és figyelni a SMART adatokat progival, mint pl a HD Sentinel.
Viszont ez ugyanúgy érvényes minden vinyóra, nekem volt egy 320as WD Caviar Blue, ami elkezdett rakoncátlankodni egy hónap után, és sok kellemetlenségtől megmentett volna a fent leírt eljárás.
[reserved]

Kuroi Tenshi

Quote from: Alkyra on 2009-12-31, 10:15:42
hamarosan

Mennyire hamarosan?
Következő negyedévben érkeznek az új AMD chipkészlet,
ami már natívan SATA6Gbps és USB3. Lassan a boltokba
kerül a Ph II procik új revíziója, melynek alacsonyabb a
fogyasztása. Nemrég rendeződött az 58xx kártyák
gyártósora, úgyhogy a hiány miatti felár lassan csökken.
Valamint a következő negyedév végefelé érkezik a Fermi
és az 5890 (talán már az 5830 is), ezek lejjebb fogják
verni az 5850 árait, vagy épp mást lesz érdemes venni.

A többinél meg amit már leírtak: az a hűtő kétmagoshoz
elég, de négymagoshoz kevés; ilyen konfighoz vegyél már
rendes tápot; valamint:

Quote from: Alkyra on 2009-12-31, 10:15:42
A kijelző egy 24 colos FULL HD Asus monitor lesz  ( és aminek még nem jártam utána, hogy VGA-n vagy HDMI érdemes a gépet kikötni rá)

Asus monitorokat agyba-főbe szídják szakmai topicokban;
bár használtam már (irodai környezetben) párat, annyira
nem volt rossz, bár jó sem: színek nem voltak helyén,
betekintési szögek, anyagminőség, stb. Pixelgarancia
nincs rájuk, csak Samsung és LG-nél van 3-napos subpixel-
hiba garancia.
Másikhoz: D-subot ne, DVI vagy HDMI